Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Gelecek linux 2 yi kurmak

5
Cevap
0
Favori
236
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      2336 Mesaj
      11 Eylül 2003 15:54:39 Konu Sahibi
      slm arkadaslar bir derginin verdigi cd de gelecek linux 2.0 var onu pc ye nasil kurcam bide bunun icin 2 GB lik hdd yetermi

|
      |
    • Binbaşı
      1260 Mesaj
      11 Eylül 2003 16:20:55
      cdden boot et..direk windows kurar gibi kuruluyo..
      bi tek işte dosya formatını değiştirmen gerekiyo oda o kadar karmaşık bişey deil ayrıca 2 gb tam kurulum için yeterli olmayabilir ama zaten tam kuruluma gerek yok bazı paketleri iptal edersin..
      |
      |
    • Teğmen
      130 Mesaj
      11 Eylül 2003 16:25:11
      once haddiskinde bos bir partition olmasi lazim.sonra gelen cdlerden 1.yi takip cdden boot edeceksin.sonra karsina nereye kuracagiyla ilgili bi bolum gelecek.orada bu bos partitionu biri 500mb olacak digeri de kalan kisim olcak sekilde ayarlayacaksin.500mb lik tarafi swap alani olarak digerini de ext3 olarak formatlayacaksin..sonra diyeceksinki linuxu buyuk bolume kur.hangi paketleri kuriim diye sorunca iste orasi sana kalmis.server olarak kullanmayacaksan workstation sec.herseyi yapabilirim sagim solum belli olmaz diyosan herseyi kur.workstationa 2 gb yetebilir belki ama tavsiyem sadece workstation icin 3 gb ayir.yoruldum...
      |
      |
    • Yarbay
      2336 Mesaj
      12 Eylül 2003 09:16:45 Konu Sahibi
      Hic denememistim basitmis kurulum. turkce zaten kurulum arayuzu grafiksel ve basit. benim gibi ilk defe linux deneyen birisi icin biraz garip dogrusu. yardimci olanlara tesekkurler
      |
      |
    • Yarbay
      2992 Mesaj
      12 Eylül 2003 09:43:02
      2 Gb yetmez DARBE. genede bilmiyorum ben mandrake9.1 kurdugumnda 2.5 tutuyordu dosyaların boyutu.
      |
      |
    • Yarbay
      4566 Mesaj
      23 Eylül 2003 16:35:31
      |
      |
Reklamlar
sohbet
üniversite
haberler
Blogio
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,166
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.