Şimdi Ara

gelecek kaygısı işsizlik sınava hazırlanmak. ve 18 yaşında olmak.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • lise son sınıf öğrencisiyim ne yapacağım bilmiyorum.önümde hazırlanmam gerekn bi sınav var fakat hazırlanamıyorum. ne yapacağımı biliyorum ama aynı zamanda da bilmiyorum. istediğim yer yüksek puanlı bi bölüm. ben ise bu bölümün çook aşşagısındayım. ailemde bişeyler bekliyor benden. onların beklentilerini karşılayamamak çokda üzüyor beni.

neyse umarım başarabiliriz. bu sene olmazsa bile seneye başarırım umarım. sizden ricam bu konuyu nexaman görürseniz görün yukarı taşırmısnız bi cevap vs felan yazın misal 2 yıl sonra veyahut 1 yıl sonra felan. ömrümüz yeterse ne durumdayız bakalım bakalım.

:(

• mutlu olacağın yolu seç arkana bakma
  • quote:

Orijinalden alıntı: VolcanoPower

mutlu olacağın yolu seç arkana bakma
    hocam mutlu olacağım yolda insanların küçültücü bakışları toplum önyargısı işsiz kalabilme korkusu fakirlik beş parasızlık dahi varsa bile mi bu yolu seçeyim peki? çook zor değil mi?

ülke idealler ülkesi değil.çok isterdim yoksa öğretmen olabilmeyi fakat yukarıdaki yazdığım şeylerin hepsini yaşamış olan dostları görünce,her bayram akraba ziyaretlerinde kaçanları gördükçe bu nekadar mümkün olabilir ki? söyleyebilir misiniz?

yüm bu dediklerime rağmen siz bu yolu seçermiydiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulanalihocaadamlan

hocam mutlu olacağım yolda insanların küçültücü bakışları toplum önyargısı işsiz kalabilme korkusu fakirlik beş parasızlık dahi varsa bile mi bu yolu seçeyim peki? çook zor değil mi?

ülke idealler ülkesi değil.çok isterdim yoksa öğretmen olabilmeyi fakat yukarıdaki yazdığım şeylerin hepsini yaşamış olan dostları görünce,her bayram akraba ziyaretlerinde kaçanları gördükçe bu nekadar mümkün olabilir ki? söyleyebilir misiniz?

yüm bu dediklerime rağmen siz bu yolu seçermiydiniz?

Alıntıları Göster
    insanları neden bu kadar ciddiye alıyorsun onlar mı sana ekmek veriyor?
    öğretmenlik küçük düşürücü bi meslek mi? saçmalama

• quote:

insanları neden bu kadar ciddiye alıyorsun onlar mı sana ekmek veriyor?
    öğretmenlik küçük düşürücü bi meslek mi? saçmalama

Alıntıları Göster
    hayır asla öğretmenl,k en kutsal meslek gözümde. fakat ne bileyim akrabaların küçümseyici bakışlarıyla sana bakması sanki benim kızın senden daha iyi yerlerde gibi tavır alması çok zoruma gidiyor. insanları önemsiyorum evet çünkü onlar bana karışıyor laf atıyor ister istemez önemsiyorum abi onları.

ayrıyeten tek sıkıntı bu değilki ben paraya tapıyorum hocam. ama paranın arkaş ortamında vs hiç ladını bile etmem çoğu şeyide ben ısmarlarım fakat ben çok param olmasını istiyorum çok parandan kasıtım aylık 5k 5.5k benim için yeterli yani. ama öğretmenlikte bu parayı bulamama kısmıda işin içinde herkes atanamıyorken çok sıkıntılı yani.

türkçemden dolayı özür diliyorum kafam yerinde değil zaten (ciddi manada) konuyuda duygusal boşluğuma geldi açtım fakat sizle konuşmak cidden çok iyi terapi gibi geliyor birazdaha tartışabilirmiyiz bu konu hakkında tevrubeli bi abiye benziyorsunuz. sizden bu konu hakkındaki görüşlerinizi dinlemke çok isterim.

• ulanalihocaadamlan kullanıcısına yanıt
    Ama çok iyi para kazanipta hic mutlu olamadan hayat surmekte var bence ikisinin ortasi birsey bulmaya çaliş kendine. Tek tarafa yüklenme genis bak
  • quote:

Ama çok iyi para kazanipta hic mutlu olamadan hayat surmekte var bence ikisinin ortasi birsey bulmaya çaliş kendine. Tek tarafa yüklenme genis bak
    seviyorum seni kendine dikkat et. .
  • ulanalihocaadamlan kullanıcısına yanıt
  • Bende son sınıfım ve lanet sınava hazırlanıyorum. Hedef çok yüksek değil ve mayıs başında adam akıllı çalışmaya başladım.

Özellikle aileden uzaklaşmak, tek başıma azıcık huzur bulmak için üniversiteye gitmek istiyorum. Eğer kazanamazsam hayatımdan 1 sene daha çöpe gidecek. Zaten yaşadığım 18 senede çöpe gitti istediğim çoğu şeyi yapamadım. O yüzden üniversite benim için tek kurtuluş.

Konuyla pek alakası yok gibi ama iç dökmek için yazıyım dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paarthurnaax -- 24 Mayıs 2020; 1:49:25 >
  • Hayalindeki parayi kazansanda huzur yok ülkemizde malesef.Yine mutsuz olabilirsin.Bence en güzeli kirsala yerleşmek büyükşehirde ne trafiği biter ne yalan dolan insanlari biter.
  • Şu an ergenlik döneminde olduğun için insanların senin hakkındaki düşüncelerini çok önemsiyorsun, ileride bu durum ortadan kalkacak ve sen mesleğinle baş başa kalacaksın :)

Sınava neden hazırlanamıyorsun? Hoşlandığın meslek ne? Kazanmayı hedeflediğin meslek ne? Biraz detay ver, üzerinde konuşalım.
  • 18 yaşındasın daha bunları düşüneceğin o kadar çok zaman var ki şimdiden işsizliği kafana takma, sadece geleceğin için okuyacağın bölümü iyi seç iyi kararlar ver ailen senin başarılı olmanı istiyordur illa ki ama dediğim gibi küçüksün daha önünde uzun yıllar var
  • Ne yaparsan yap sevdiğin seyi yap.Insanları takma
  • ne durumdasın kardeşim ne yaptın

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.