Şimdi Ara

Gelecek için Umut var mıdır Yok mudur şimdi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir taraftan Evet çıktı, atını alan üsküdarı geçti. Öteki taraftan yüzde 49 hayır çıktı, büyük bir muhalefet söz konusu. Diğer taraftan hile hurda döndü, seçmenin sandığa küsmesi söz konusu. Bu durumda gelecek için ne kadar umut vardır? Başkanlığı kullanarak tüm açıkları kapatıp iyice kendilerini ülkenin tartışılmaz tek gücü ilan edebilir mi yani seçimlerden yüzde 75-80 gibi dikta rejimi ile yönetilen ülkeler gibi korku ütopyasını tam anlamıyla hayata geçirebilir mi? Yoksa büyüyen muhalefetin 2019 da tokat atması engelelenemez mi? Hileyle 2019 da yine onların galip gelmeyeceği ne malum?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ysk açıkça yasaları çiğniyorken neyin umudundan bahsediyorsun? Evet çıkması önemli değil ortadoğu - rusya türü hileli seçim yapılmış olması önemli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Umut her zaman vardır.

• Bu yazıyı okumanızı tavsiye ederim. Biraz uzun ama güzel yazı. Moral bulacağınızdan eminim.

http://www.diken.com.tr/referandum-sonuclari-ne-anlama-geliyor/

• Genç nesil siyasi konularda yaşlı kesime göre daha bir dikkatli diye düşünüyorum. Yani umut var bence..
  • İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

• “Bir memlekette, namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur."

Evet umut var ama hukuku yalnızca %49 tanıyor, geri kalan her kafasına eseni yapıyorsa burada sıkıntı var. İnsanlar hukukun işlemediğini gördükçe anarşiye sevk olur. Peki kurtuluş bu mu? Hukuk kalmazsa mecburen kaos düzeni oluşur. Peki bizim ne yapmamız lazım. Adalet mülkün temelidir esası ile hareket etmemiz lazım. En başta da bizi yönetenlerin. Ama yönetenler bu şekilde hukukun dışına çıkarsa işte işler o zaman kötü olur

• Yok gibi 2019'da yeni nesilin oyuna bakar
  • Kardeşim buradaki muhaliflerin söyledikleri saçmalıklara ve Kılıçdaroğlu'nun yalanlarına bakma sen. Adam dikta rejimini getirebilir diyorsun ama başkanlık sistemiyle kendi yetkilerini azaltıyor, meclisi ve demokrasiyi güçlendiriyor. Bu dediğin nasıl mümkün olabilir? Bütçe tasarısı hariç hiçbir şekilde yasa çıkaramıyor. Yani meclis ile cumhurbaşkanı bağımsız oluyor. Cumhurbaşkanı meclisin işine gücüne burnuna sokamıyor. Yok Erdoğan başkan olunca lokanta kapatacakmış da, 500 tane bakan atayacakmış da saçma sapan konuşuyorlar.
  • Gelecek için Umut var mıdır Yok mudur şimdi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • seçim kanunu nun 98 ve 101. maddeleri açık....anayasa mahkemesinin mühürsüz pusula ve zarf geçersizdir kararı da var....burda hukuk işletilmiyor demekki...kamu düzeni bağımsız yargı ve kanunlara uymakla sağlanır...

eğer ysk kanuna uymazsa benim artık hiç umudum yok gelecekten...size başkanlık sistemini süsleyip püsleyip anlattıklarına bakmayın...en milliyetçi adam bile başkan olsa allem ederler kallem ederler o adam israilin güdümüne er geç girer...

kaldı ki bizde demokrasi ve yargı bağımsızlığı kültürü de çok az...

tek bir kalemi mi kırmak kolaydır yoksa bir düzine kalemi mi kırmak kolaydır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 19 Nisan 2017; 5:45:56 >
  • Umut yok.

• Bir an önce gitmek lazım

• Demişsinki "seçimde hile hurda yapıldı seçmen küstü"

Her sandıkta

1 başkan

1 memur üye

1 akp gözlemcisi

1 chp gozlemcisi var

Bölgelere göre

1 hdp gözlemcisi

1 mhp gözlemcisi de var.

Akp ve chp nin gozlemcisi bütün sandiklarda var.

Seçimden önce başkan ve memur üyelere ayrı ayrı ysk tarafından eğitim verildi. Cep telefonlarına bilgilendirme amaçlı mesajlar gönderildi. Keza parti üyelerine partiler eğitim verdi. En az 4_ 5 sandık görevlisinin bulunduğu sandıkta , oy pusulalari na mühür vurulmamasi bilinçli yapılan bir şeydir. Bu suçun ysk ile alakası yok.

Her zamanki gibi anamuhalefet yenilgiyi hazmedemiyor. 50 küsür milyon oya yurt içi ve yurt dışında şaibeli imasi katma peşinde.

• Bana göre herşey bitti. Umut falan yok. Demokrasiyle hükümetin değişmesi artık imkansız çünkü demokrasi veya milletin iradesi diye birşey artık yok. 2.5 milyon şaibeli oy var ve 1.5.milyonu mühürsüz oy. Seçim sırasında kural değiştiren YSK olduğu sürece bu ülkede demokrasiden bahsetmek mümkün değildir. Dolayısıyla huzur içinde birşeylerin değişmesi artık imkansızdır. Iş tamamen bitmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iamburak -- 19 Nisan 2017; 6:49:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iamburak

Bana göre herşey bitti. Umut falan yok. Demokrasiyle hükümetin değişmesi artık imkansız çünkü demokrasi veya milletin iradesi diye birşey artık yok. 2.5 milyon şaibeli oy var ve 1.5.milyonu mühürsüz oy. Seçim sırasında kural değiştiren YSK olduğu sürece bu ülkede demokrasiden bahsetmek mümkün değildir. Dolayısıyla huzur içinde birşeylerin değişmesi artık imkansızdır. Iş tamamen bitmiştir.

Geçen ki mesajında Erdoğan ın sivil veya Askeri darbe ile indirilmesini beklediğini yazmistin.

Biraz esnetmis olsanda aynı şeyleri yazmaya devam ediyorsun.

Forum yönetimine kocaman bir alkış.

• Saab9000 kullanıcısına yanıt
    Sıkılmadan okudum vallaha yazanın eline sağlık.Referandum sonuçlandığında benzer şeyleri arkadaşlarımada demiştim.Iyiki evet çıktı yoksa hükümet gene herşeyi Hayır verenlere yıkardı,ekonomiden tut ülkenin durumunu herşeyi.

Zaten OHAL yapa yapa ortadaki engelide kaldırıyordu.Gene yaptı gene açtı önünü.Adamın dediği gibi ülkemiz ekonomik krizin ucunda bu daha buzdağının görünen kısmı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeremus -- 19 Nisan 2017; 19:47:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeremus

Sıkılmadan okudum vallaha yazanın eline sağlık.Referandum sonuçlandığında benzer şeyleri arkadaşlarımada demiştim.Iyiki evet çıktı yoksa hükümet gene herşeyi Hayır verenlere yıkardı,ekonomiden tut ülkenin durumunu herşeyi.

Zaten OHAL yapa yapa ortadaki engelide kaldırıyordu.Gene yaptı gene açtı önünü.Adamın dediği gibi ülkemiz ekonomik krizin ucunda bu daha buzdağının görünen kısmı.

Dediklerinize katılıyorum. Bir nevi CHP'nin şuan boşuna uğraştığını düşünüyorum. Ekonomi pamuk ipliğine bağlı. İşsizlik rekor düzeyde. Enflasyon tavan. Kimsede para yok. Bütün yetkiler şuan tek bir kişide. Ülkede olacak her şeyin sorumlusu sadece o artık. Dış mihraklar, dış güçler, haçlılar, fetöcüler falan filan gibi bahaneleri de yok. Üstüne adama destek de tam sınırda. Ters bir şey yaptığı an gelmesini hiç istemeyeceği taraftan birinin başa geçmesi an meselesi. Belki de pazar günü çekilen o fotoğraflar tam da bu yüzdendi. İleride ne olacak bilmiyorum. Diyebileceğim tek şey, bu daha başlangıç. Kötü günler göreceğiz gibi görünüyor. Hakkımızda hayırlısı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Metin2nin Demircisi

Kardeşim buradaki muhaliflerin söyledikleri saçmalıklara ve Kılıçdaroğlu'nun yalanlarına bakma sen. Adam dikta rejimini getirebilir diyorsun ama başkanlık sistemiyle kendi yetkilerini azaltıyor, meclisi ve demokrasiyi güçlendiriyor. Bu dediğin nasıl mümkün olabilir? Bütçe tasarısı hariç hiçbir şekilde yasa çıkaramıyor. Yani meclis ile cumhurbaşkanı bağımsız oluyor. Cumhurbaşkanı meclisin işine gücüne burnuna sokamıyor. Yok Erdoğan başkan olunca lokanta kapatacakmış da, 500 tane bakan atayacakmış da saçma sapan konuşuyorlar.

Yevmiyeli trollerde gelmiş.
  • Akp öncesi dönemi çok iyi hatırlıyorum..Ülke gerçekten ekonomik olarak umutsuz vakaydı babam harçlık veremiyordu bazen bana..Dükkan kiramızı dolarla ödüyorduk devülasyon felan bayağı zorlamıştı.Sonra akp geldi Allah var ilk dönemleri iyiydi güzel reformlar yaptılar..Öncekilerin yapmadıklarını yaptıklarından dolayı çok iş yapmış gibi göründüler. Sonra kendi ceplerini doldurmaya başladılar vs vs .. Diyeceğim o ki umut her zaman vardır..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.