Şimdi Ara

GELECEĞİN İNTERNETİ PHP Mİ YOKSA MİCROSOFTUN ASP Sİ Mİ ? (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
0
Favori
1.557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: Finney

asp bir halta yaramaz demek kolay da...bunu neye dayanarak söylüyorsun?...açıklarsan sevinirim

finney senide candan tebrik ediyorum dostum bu isin icinde bayadir oldugun ve bu konuyla ic ice olduun belli
  • tartıştığınızkonuya bak web de html yok web olmasın dersen turbo pascal
  • ya asp basit kalıyo diğerlerine göre onu diyor diğer arkdaslar...ki bu zaten dogru sanıyorum...phpden yapabileceğiniz daha fazla
  • ASP.MDB[Microsoft Access]
  • ben asp.net unleashed diye bir kitap aldım.cok guzel bir şey ama benim için zor.kitab c+ ve visual basıc altyapısı olduğunu varsayarak anlatmış.epeyce zorlanıyorum.ama tek kelime ile asp.net mukemmel.
  • EGER PHP İLE ASP Yİ KISAYLIYOSAK Bİ ASPCI OLARAK BİLE PHP DERİM AMA ASP.NET İN SAGLADIDIGI OLANAKLAR PLATFORM BAFIMZLIGI C++ VEYA VBASİC KULLANARAK WEB SİTESİ YAPABİLME ÖZELLİĞİ GERCEKTEN MUKAMMEL GALECEK ASP.NETTE
    ASP DEDE PHPDE YAPILAN HERŞEY YAPILABİLİR BU FORUM BİLE ASPDE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurclub -- 26 Ekim 2005, 13:56:07 >
  • PHP Diyorum başka bişey demiyorum asp microsoftun işte napıcan bırak ***PHP***
  • enteresan bir tartışma olmuş. açık konuşayım ben asp ciyim. ama böyle bir tartışma bana sorarsanız çıkmazı olmayan bir yoldan başka hiçbir şeydeğil. zaten sektörde bu tarz baya bir örnek var AMD vs Intel, Ati vs Nvidia gibi.. benim şahsi görüşüm ve incelediğim kadarıyla geleceğin sayfaları Ajax ve CSS 3.0 gibi teknolojilerin bol bol kullanılacağı sayfalardır. yoksa php ve asp tek başlarına çok fazla bir anlam ifade etmeyecek.. Ajax ın ne olduğunu merak edenler için türkçe hazırlanmış çok güzel bir kaynakhttp://www.nothingrows.net/ajax/#ajaxnedir
  • yaw bırakalım bunları arkadaşlar şu anda dünyada en çok konuşulan tartışılan gözboyuyan siteler neyle yapılıyor tabikide herkz biliyor kodlamaya gerek bile yok sadece html css ajax ve****FLASH****gerisi boş

(bu görüşüm sadece web tasarım ve web programcılığı için geçerlidir)
  • quote:

Orjinalden alıntı: apostylee

enteresan bir tartışma olmuş. açık konuşayım ben asp ciyim. ama böyle bir tartışma bana sorarsanız çıkmazı olmayan bir yoldan başka hiçbir şeydeğil. zaten sektörde bu tarz baya bir örnek var AMD vs Intel, Ati vs Nvidia gibi.. benim şahsi görüşüm ve incelediğim kadarıyla geleceğin sayfaları Ajax ve CSS 3.0 gibi teknolojilerin bol bol kullanılacağı sayfalardır. yoksa php ve asp tek başlarına çok fazla bir anlam ifade etmeyecek.. Ajax ın ne olduğunu merak edenler için türkçe hazırlanmış çok güzel bir kaynakhttp://www.nothingrows.net/ajax/#ajaxnedir

Ajax ve CSS istemci tarafında kullanılan teknolojiler, sunucu tarafında çalışan dillerle pek ilgisi yok. Ajax'ın sunucuların bant genişliği yükünü azaltması dışında JavaScript'e bağımlı olması ve yarım bıraktığı bağlantıların sunucuyu zorlaması gibi bazı ufak sorunları var. CSS3'e gelince Internet Explorer henüz CSS 1 'e bile tam destek sağlayamamışken herkes Opera veya firefox gibi standart uyumlu tarayıcılar kullanmadıkça CSS 3'e geçiş epeyi gecikir.

Esas konuya gelince ben PHP kullanıyorum fakat ASP.NET' i de öğrenmeyi planlıyorum. İlk önce PHP öğrenmemin nedeni ASP ya da diğer hiç bir dilde bulunmayan büyük bir topluluk ve sayısız kaynağın var olmasıydı, sanırım ASP.NET'i de öğrenmeden hangisinin daha iyi olduğuna karar vermek yanlış olur.

• quote:

Orjinalden alıntı: kaplan.h

yaw bırakalım bunları arkadaşlar şu anda dünyada en çok konuşulan tartışılan gözboyuyan siteler neyle yapılıyor tabikide herkz biliyor kodlamaya gerek bile yok sadece html css ajax ve****FLASH****gerisi boş

(bu görüşüm sadece web tasarım ve web programcılığı için geçerlidir)

İyi de bu bahsettiğiniz siteler (web 2.0 siteleri olduğunu varsayıyorum ) sunucu tarafında çalışan diller kullanmıyor mu?

Bu arada web 2.0 demişken bu şirketlerin büyük çoğunluğu Perl, Python,Php kullanıyorken azınsanmayacak bir bölümü de Ruby On Rails kullanıyor. http://wiki.rubyonrails.com/rails/pages/RealWorldUsage

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yokat -- 31 Ağustos 2006; 0:28:28 >

• @yokat
    Sonuç itibariyle ajax ile vt uygulamaları yapabilmek için dinamik dilleri kullanmamız gerekiyor.

quote:

CSS3'e gelince Internet Explorer henüz CSS 1 'e bile tam destek sağlayamamışken herkes Opera veya firefox gibi standart uyumlu tarayıcılar kullanmadıkça CSS 3'e geçiş epeyi gecikir.
    başlıkda gelecek denildiği için css 3 dedim
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.