Şimdi Ara

GeForce RTX 4060 ve RTX 4050 beklenenden erken gelebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • GeForce RTX 4060 ve RTX 4050 beklenenden erken gelebilir
    Geçtiğimiz haftalarda RTX 4070 Ti modelini kullanıcılar ile buluşturan Nvidia, yakında Ada Lovelace mimarisinin giriş ve orta seviye kartları RTX 4070, 4060 ve 4050'yi piyasaya sürecek. Kullanıcılar tarafından merakla beklenen kartlar, Avrasya Ekonomik Komisyonu'nda (ECC) görünmeye başladı.

RTX 4070, 4060 ve 4050 ufukta göründü

Bilmeyenler için günümüzde ekran kartı üreticileri, GPU model adlarını kaydetmek için ECC'ye (Avrasya Ekonomik Komisyonu) başvuruyor. RTX 4070, RTX 4060 ve RTX 4050 ise, Çinli grafik kartı üreticisi Shangke Group (MaxSun ve Soyo) tarafından hazırlanan yeni bir ECC dosyasında görüntülendi. 

Yeni sızıntı, yönetim kurulu ortaklarının Ada serisinin tamamından haberdar edildiğini bizlere gösteriyor. Bu nedenle yeni kartlar, beklenenden daha erken bir tarihte karşımıza çıkabilir. Şu an RTX 4060 ve RTX 4050 özellikleri bilinmiyor. Ancak kısa süre önce RTX 4060 Ti modelinin AD106-350-A1 yongası, 4352 CUDA Çekirdeği, 8 GB GDDR6 bellek ve yalnızca 160 W'lık TGP'ye sahip olacağı ortaya çıktı.

Ayrıca Bkz.Nvidia RTX 4090 Ti kanlı canlı görüntülendi: Dört slot yer kaplıyor!

Bu bağlamda RTX 4060'ın abisi ile yakın özelliklerde geleceğini söyleyebiliriz. RTX 4050'nin ise 128 bitlik bir veri yolu ile güç verimliliğine odaklanması bekleniyor. 

Kaynak:https://www.tweaktown.com/news/90167/mainstream-geforce-rtx-4060-and-4050-gpus-could-arrive-sooner-than-we-think/index.html

• Madencilik bitti kaldınız oyuncuların eline.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 4070 12gb vram ile birlikte gelirse dlss3.0 ile birlikte iyi bir orta segment 4k kartı olur. Ama ne yazık ki vram konusunda baya bir cimri oluyor nvidia :D

• nvidia 1650S MSI Gaming X modeli ile devam ediyorum ben. Ekran kartlarını nankör görüyorum, çünkü onca para veriyoruz ve arızalanabiliyorlar. 9 yıl garantileri olsa keşke. Ne kadar yüksek ısı, o kadar erken arıza diye okumuştum bir yerde. 2011 yıllarında Sapphire marka AMD HD 7970 satın almıştım, toplasak 2 yıl 2 buçuk yıl falan kullanmışımdır. Arıza yapmıştı, beni yarı yolda bırakmıştı.

• 3050 gibi kart 8GB iken daha 4060Ti gibi bir kartın 8GB olması saçmalığını daha ne zamana kadar devam ettirecekler?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silkolet -- 30 Ocak 2023; 22:56:11 >
  • Silkolet kullanıcısına yanıt

Bu olay yine onlara yarayacak çünkü Nvidia'dan başka kart almayan çok var.

• eylül kabus kullanıcısına yanıt
    Asus TUF 4080 aldım arızalı çıktı. Oyunlarda artifact oluyordu. Sıfırı ile değiştirdiler. Şimdide youtube videosu izlerken görüntü arada bir bozuluyor ve kayıyor. Oyunlarda sorun yapmıyor diye şimdilik idare ediyorum. kartın zaten sökmesi takması ayrı bir dert.

• Galiba stokları tükettiler hadi bakalım ben 5000 serisini bekliyorum LOL Yani aynısını 1000 serisinden beri söylüyor LOL

• Kampec kullanıcısına yanıt
    Öyle zaten ama yıl olmuş 2023 geçen nesil de 3070 i 8GB yaparak önünü kestiler. Bir alt 3060 12GB dı.
    En mantıklı kartı 4070 gibi duruyor. En az 14-15bin olur.

• Çıkarsınlae 300-400 usd ye alalım

• Gene haklı çıktım :)
    rtx 4070 rtx4060 beraber tanıtıla bilir sonra rtx 4060 ti ve rtx 4050 tanıtılır

• 8gb komedidir.

• 3060ti 9dan başlıyor.

• Beklenen zaman ne zamandi? Beklenenden erken ne zaman? Bu nasil haber anlayamadim.

• CCaaNN kullanıcısına yanıt
    +1000

• ti7800 kullanıcısına yanıt
    Youtubeda video izlerken görüntü bozulması yine ekran kartının çipsetinden kaynaklı bir arızadan oluyor, stress testlerinde oyunlarda sorun görmeyebilirsiniz ama bu bir sorun bir an önce servise göndermenizi tavsiye ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.