Şimdi Ara

GeForce RTX 3060 Ti satışa çıkıyor: İşte fiyatı! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
1
Favori
10.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ugah6aiw

vergi soygunu bitmeden mantıklı fiyat hayal...

Hocam ekran kartlarında henüz ek vergi yok. Yeni yıldan sonra onu da bekliyorum.

• Vergi soygunu olduğu falan yok. Bilgisayar parçalarında sadece kdv var. Aklınızı başınıza toplayın da biraz da fırsatçı satıcıları sorgulayın...

• 8-9a çarpmican kardeşim 13e çarpıcan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yetmez ama evet

Rtx 3050 hatta rt3010-20-30-40 bekliyoruz.200(+10+10)$ seviyesinde şu sözünü ettiğim RT serisi kafi.

Rtx 3050 falan gelirse baya iyi olur 300$a gevur alsa 500$a falan gelir baya uygun olur.

• Ezbere konuşup durmayın. Bilgisayar parçalarına KDV'den ve gümrük vergisinden başka ekstra vergi yok şu anda. Geçen sene olduğu gibi. 5 sene önce olduğu gibi 10 sene önce olduğu gibi.

• ilkerinanç kullanıcısına yanıt

Bu kadari yetiyor zaten başka vergiye ihtiyac yok ayrica bu fiyatlarin uygun olduğunumu düşünüyorsunuz ve sadece türkiyedeki saticilarmi soyguncu

• quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

...

ben 3080 auros aldım kapadım o defteri ama kararsız ve bekleyen çok kişi var, umarım düşer hocam, teşekkürler

• smalsrol S kullanıcısına yanıt
    birisi usenmeyip cimere rekabet kurulunu secıp yazarsa şikayet etmıs olur. ama ben üşenirim sen üşenirsin ve herkez üşenir:D

• Winston_2010 W kullanıcısına yanıt

Merak etme onlar da bizim kadar üşengeç.

• quote:

Orijinalden alıntı: smalsrol

3070 f/p olarak daha iyi. hardwareunboxed her kartın performance per dollar grafiğini yayıınlıyor oradan bakabilirsin.

Tek incelemeye bakarsanız her zaman yanılırsınız.

• Aydinölü kullanıcısına yanıt

Ben şikayet ettim bile.

• Hocam öyle diyorsunda ben 2,5 sene önce 1050 ti aldım 900 e mi ne geldiydi yanlış hatırlamıyorsam.şu anda sıfır 1500 lerde :)) sıfır yükseldiği için doğal olarak ikinci elde yükseliyor.Aslına bakılırsa paran varsa alıcaksın yoksa hiç bakmıcakskn bile bu kartlara.
  • Fiyatlara bak be! Bu zamanda hakikaten PC alınmaz.

• Fiyatların pahalı olma sebebi elde bi sürü 2070, 2060 superler 2080ler var aynı paraya hatta ucuza daha iyi 3060ti satılırsa kimse almaz eldeki bu eski kartları, stokları eritirlerse bi ihtimal oturur fiyatlar demek isterdim ama stoklar bitene kadar dolar 10 lira olur ek gümrük vergisi gelir yine bu fiyatlara gider :D Acilen denetlemenmesi lazım bunların 4500 lira olması gereken max fiyat 6000-6500 %50 kar koyuyo adamlar şaka gibi, ürünün geliş fiyatına göre fiyat belirlemiyorlar resmen piyasaya göre kartların performansına göre belirliyorlar :D

• quote:

Orijinalden alıntı: brnk

Fiyatların pahalı olma sebebi elde bi sürü 2070, 2060 superler 2080ler var aynı paraya hatta ucuza daha iyi 3060ti satılırsa kimse almaz eldeki bu eski kartları, stokları eritirlerse bi ihtimal oturur fiyatlar demek isterdim ama stoklar bitene kadar dolar 10 lira olur ek gümrük vergisi gelir yine bu fiyatlara gider :D Acilen denetlemenmesi lazım bunların 4500 lira olması gereken max fiyat 6000-6500 %50 kar koyuyo adamlar şaka gibi, ürünün geliş fiyatına göre fiyat belirlemiyorlar resmen piyasaya göre kartların performansına göre belirliyorlar :D

bunlara önce yağlı kırbaç sonra zenci sonra idam şart :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WarSaw -- 3 Aralık 2020; 8:56:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: smalsrol

Ben şikayet ettim bile.

nereye ettin bizde edelim

• quote:

Orijinalden alıntı: ti7800

Arkadaşlar aklınızı başınıza alın. O oyunu , bu oyunu oynayayım diye bu kartlara bu kadar paralar verilir mi? Bu kartları neden niçin alıyorsunuz eski bilgisayarınız çok mu kötü illa AAA oyunları Ultra ayarlarda vs oynamanız mı gerekiyor

Bilgisayarı olan birisinin bu kadar parayı oyun için vermesine anlam veremiyorum. Fiyatlar eskisi gibi hiç ama hiç değil. Hala mantığım almıyor bunları 3060ti, 3070, 30803 3090 vs vs neden almalıyız neden bu kadar para vermeliyiz? Aşırı pahalı bir hobi değil mi bu?

Göreceli bir durum. Oyuncuların donanım tercih yelpazesi oldukça geniş. Bun bu yelpazenin hangi kısmında olduğumu söyleyeyim. 1080P 144Hz monitöre sahibim Bu monitörden verim olmam için oyunlarda alacağım FPS en az 80FPS olması gerek. Bunu değerleri verecek en alt seviye ekran kartı GTX 1070 (yanında iyi bir işlemci ve 16gb dualband ram şart) . Son dönem çıkan yeni oyunlarda GTX 1070 şin verimi düşmeye başladı. Bu oyunlardan biri MetroExodus. Artık 1070 ben eskisi kadar güçlü değilim diyor.

Üzerinden 1 nesil geçti. Yani artık güncelleme zamanı geldi.

Yelpazenin diğer bir kısmı 60hz 50-60fps bana yeten diyen oyuncular. Muhtemelen GTX 960 970 yada 1030 1050ve ti Ekran kartı kullanan kullanıcılar. Onlarında güncelleme zamanları geldi.

Hal böyle olunca hızlı dönen ikinci el ekran kartı piyasası mevcut. Herkesin bütçesine göre. Tabi akıllı kullanmak kaydı ile. Bütçem yeterse 3000 serisinden bir kart sıfır düşünebilirim. Ama bana mantıklı gelmiyor. 1080p için üretilen kartlara benzemiyor. 3060Ti sanki 1080P için biraz fazla. Belki 3050ti gelirse fiyatı da uygun olursa olabilir. Yada 2. el 2000 serisini 1080p için üst seviye kartlarından birini ikinci el alabilirim. Şuan beklemedeyim 3000 serisi tam otursun modelleri çıksın 2000 sersi fiyatları düşsün ona göre karar vereceğim. Fiyat performans.

Bu güncellemeyi yapmazsam ekran kartım her sene değer kaybediyor. Ben iki nesilde bir güncelleme yaparım. İmkanım olsa her nesil yapmak daha mantıklı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Winston_2010

birisi usenmeyip cimere rekabet kurulunu secıp yazarsa şikayet etmıs olur. ama ben üşenirim sen üşenirsin ve herkez üşenir:D

şikayet edin de incelemeye alınsın devlet nasıl olsa bu fiyatları veriyorlar vergi koyayım bana versinler der.

• ironman68 İ kullanıcısına yanıt

Ne söylemeye çalıştığını anlamadım ama "vergi, vergi soygunu" diyenlere söyledim ben. PC parçalarına 5 yıl önce 10 yıl önce ne uygulanıyorsa hatta şu anda dünyada ne uygulanıyorsa o uygulanıyor bizde de.

Fiyatların artmasının tabiki ilk sebebi döviz kuru diğer sebebi de fırsatçılar. Vergi sıralamaya bile girmez burada çünkü yeni olan birşey yok.

Ama bu fırsatçılar aynı gemide olduğumuzu ne zaman anlayacak ben de onu merak ediyorum. Sen fiyatı artırınca kasap, manav da artırıyor, lastikçi de artırıyor, kuru yemişçi de. Tam bir "ahçı (aşçı olacak bu arada normalde ama filmde bilerek öyle söylüyor sanırım) bahçıvana, bahçıvan şöföre, şöför uşağa, sonra hepsi uşağa" durumu yaşandığını ne zaman farkedecek bu insanlar acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 3 Aralık 2020; 9:37:56 >
  • smalsrol S kullanıcısına yanıt

Sözünü ettiğim yer şikayet ettiğin yerdi zaten.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.