Şimdi Ara

GeForce RTX 2060 ekran kartı ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Nvidia’nın Turing mimarisine ait ilk 3 ekran kartını piyasaya sürmesinin ardından özellikle alt seviye modeller merakla bekleniyor. Zira gerçek zamanlı ışın izleme teknolojisinin alt seviye kartlara da gelip gelmeyeceği halen belirsiz. Bununla ilgili işaretler çoğalıyor.

GeForce RTX 2060 özellikleri

Bir süre önce GeForce RTX 2060 şeklinde benchmark skorlarına yansıyan bir ismin ardından bu hafta da Gigabyte tarafından hazırlanmış GeForce RTX 2060 ekran kartı görüntüleri internete sızdırıldı.

Ayrıca Bkz.Turing mimarili mobil ekran kartları CES 2019 fuarında geliyor

Fabrika çıkışı hız aşırtılmış olan gelen ekran kartında çift fan göze çarpıyor. 8-pinli bir güç bağlantısı olan ekran kartında 1920 CUDA çekirdeği olduğu ifade ediliyor. Diğer teknik bilgiler mevcut değil. Görseller ne kadar gerçek bilinmiyor ancak genelde bu tür AiB sızıntıları doğru çıkıyor.

GeForce RTX 2060 isimlendirmesi başka bir noktayı da açıklığa kavuşturmuş oluyor. Gerçek zamanlı ışın izleme teknolojisi görülen o ki alt seviye ekran kartlarına da sunulacak. Kaynaklar RT çekirdeklerinin biraz daha kırpılacağını ve düşük ayarlarda tatmin edici bir performans sunacağını tahmin ediyor.

Şimdilik fiyatlandırma ve çıkış tarihi hakkında net bir bilgi yok ancak CES 2019 fuarında gündemin mobil RTX kartları olacağı dile getirilmişti. Bu bakımdan GeForce RTX 2060 ekran kartı Şubat veya Mart ayında kendisini gösterebilir.

• Eger rtx isimlendirmesi ile cikarsa bu kartin fiyati 2500 tl ustunde olur ki bu da nvidia nin tr şartlarında orta segment de ki kartlarına ciddi anlamda ulaşılamayacağı anlamina gelir ama bu durum karşısinda amd nin rx 3000 serisi ve vad ettigi performans dogruysa orta segment fiyat performans kartı tercih edenlerin hepsi amd ye kayabilir buna karsin nvidia fiyat politikasini tekrar gozden gecirmek zorunda kalabilir burada onemli faktor amd, yani su anki sartlarda rtx 2060'ı kimse 2000 tl asagisinda beklemesin su an bile birçok markanin 1060 karti 2500 tl civarinda, tahminim ilk çıktığında elit markalarin ust serileri gaming strix aurus gibi 3000 tl bandinda baslar daha standart seriler armor dual gibi 2500 tl olur gibime geliyor.
  • Bunun fiyatını ülkemizde çok merak ediyorum. Orta-üst seviyeyi nerelere çıkarır acaba?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Eger rtx isimlendirmesi ile cikarsa bu kartin fiyati 2500 tl ustunde olur ki bu da nvidia nin tr şartlarında orta segment de ki kartlarına ciddi anlamda ulaşılamayacağı anlamina gelir ama bu durum karşısinda amd nin rx 3000 serisi ve vad ettigi performans dogruysa orta segment fiyat performans kartı tercih edenlerin hepsi amd ye kayabilir buna karsin nvidia fiyat politikasini tekrar gozden gecirmek zorunda kalabilir burada onemli faktor amd, yani su anki sartlarda rtx 2060'ı kimse 2000 tl asagisinda beklemesin su an bile birçok markanin 1060 karti 2500 tl civarinda, tahminim ilk çıktığında elit markalarin ust serileri gaming strix aurus gibi 3000 tl bandinda baslar daha standart seriler armor dual gibi 2500 tl olur gibime geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerosol 34 -- 11 Aralık 2018; 11:28:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whippoorwill

Bunun fiyatını ülkemizde çok merak ediyorum. Orta-üst seviyeyi nerelere çıkarır acaba?
    Bir yerlere çıkaracağı yok kartın fiyatını 1060 gibi 250$ da tutarsan evet orta seviyeyi yukarı çeker ama 250$ dan çıkması imkansız ötesi gibi bir şey ortalama 350$ civarı fiyata sahip olur böyle olunca da orta seviyeyi hiç bir yere çıkaramaz. Performans artar da fiyatıyla o orta seviye olmaktan çıkar. GTX1000 serisi çıktığında GTX1070 370$ civarı bulunabiliyordu düşün artık şuan o fiyatlara RTX2060 satacaklar üstelik 900 den 1000 serisine geçişte ki sıçrama da yok öyle olsa yine amenna adamlar 1060 = 980, 1070 = 980 Ti yaptı şuan dediğim gibi anca 2060 = 1070
  • Zam bakanlığı bu karta da gereken değeri katacaktır ve rtx2080 seviyelerine ulaşacaktır.

• Gerçek zamanlı ışın izleme teknolojisi çok pis downgrade yedi son güncellemeyle. Aksi taktirde performans yerlerdeydi. Yani bir anlamı kalmıyor. En güçlü kartları bile downgradesiz kaldıramadı. O yüzden Amd nin vaad ettiği kartlar doğruysa herkes rahat amd ye kayar.

• dolar bütün ithal ürünlerde etkiliyken dolardan sızlanmak bana saçma geliyor .Ben ençok rakipsiz kalan firmalardan korkarim istedikleri gbi piyasada at koşturabiliyorlar.

• 2060 ta Mart ayında piyasada olursa Nvidia bu seriden beklentisini bulamamışa benziyor. Bu serinin süresini kısa tutup 3000 serisine büyük umutlarla hızlı başlayacak gibi...
  • GTX1060 = 1280 Cuda, GTX2060 = 1920 Cuda Aynı çekirdek yapısı ve saat hızında yüzde 50 daha fazla performans demek. Uzun lafın kısası 40 yapar.

• 349 - 399 arası bir fiyatlandırmayla gelir muhtemelen. Türkiye'de de 3000 Lira üzerinde satılır.
  • başlığı okuyayım dedim ama sanki fanlar dönüyor ya da benim gözler gitti!

• RTX 2060 = ray tracing, AI computing destekli ve GDDR6 destekli 1070/1070 ti olacak gibi duruyor.

İnsanlar AMD'ye kızardı gpuları rebrand edip önümüze seriyorlar, diye şimdi aynısı nvidia yapmaya başlamış belli ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skylik -- 11 Aralık 2018; 14:29:36 >
  • 2060'ın ne yapmasını bekliyorsunuz anlamadım ? 1080 Ti ı falan mı geçsin yani ?

Bir önceki serinin orta segmenti ayarında işte daha ne olacak ? 2060 için 1070 - 1080 arası deniliyordu en son.

Burada bakılması gereken, önceki seride 1060'ın üzerine ne koymuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 11 Aralık 2018; 14:40:21 >
  • Skylik S kullanıcısına yanıt
    Adamlar ne yapsın. 1080 çıkalı 3 yıl oluyor. Hala güçlü hala yeterli. 1080ti hala rakipsiz. Ne yapsaydı? Oyun yok! 8K yok! Gerek de yok. Eldekiler de yetiyor. Onlar da böyle bir farklılık denediler. Performans odaklı düşünenlerin almasına gerek yok. 1070 TI, 1080 TI herkese rahatlıkla yeter.

• Demedi demeyin 1.5 yıl sonra veya önce AMD Nvidia’ya ağır kayacak Nvidia şansını çok zorladı (ikisininde sempatizanı değilim).

• 1070ti ayarında olur bence bukart

• 1920 cuda ile gelmez.

Fiyatı da 300 dolardan aşağı olmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1060 performansını 75 TDP ile verecek kart bekliyorum hala

• 1070-1070 Ti arası performansı olup en az 350 dolar olacak.
  • Daha 2080 Ray Tracing teknolojisinde düşük fps’ler alıyor, bunu hayal edemiyorum. Muhtemelen performansı da 1070-1070ti arasında bir şey olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.