Şimdi Ara

GeForce GTX 780'le ilgili somut detaylar ortaya çıkmaya başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
2
Favori
1.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• GeForce GTX 780'le ilgili somut detaylar ortaya çıkmaya başladı

Resmi lansmanı 23 Mayıs’ta gerçekleştirilecek GeForce GTX 780 için somut detaylar gelmeye başladı. Nvidia’nın yüksek performans segmenti için hazırladığı yeni model, yeni bir grafik işlemci mimarisi yerine GeForce GTX Titan’da kullanılan GK110 grafik yongasının kırpılmış versiyonunu kullanıyor. Nvidia tabanlı ekran kartları üreticisi Inno3D’ye ait GeForce GTX 780’nin kutu görüntüsü sızdırılırken, yeni modele ilişkin teknik detaylar netlik kazandı ve merak edilen performans değerleri şekillenmeye başladı.

Hem Nvidia’nın hem de sektörün en güçlü GPU tasarımı olan
    GK110, orijinal tasarımında 15 adet SMX ünitesi ile dizayn edilmiş ancak GeForce GTX Titan modelinde 14 SMX aktif olarak kullanılmıştı. Yeni model olan GeForce GTX 780’de ise 12 adet SMX ünitesi aktif olarak yer alan GK110, GeForce
    GTX 680 ile kıyaslandığında kartın çok daha hızı olmasına zemin hazırlayacak gibi görünüyor. GK110-300 koduna sahip olan grafik birimi, 2304 adet paralel işlemci, 192 adet doku ünitesi ve henüz tam anlamıyla netlik kazanmış olmasa bile farklı kaynaklardan gelen bilgilere göre 48 adet ROP birimine sahip.

GeForce GTX 680’den farklı olarak 256-bit yerine 384-bit
    bellek veri yolu desteği ve 3GB GDDR5 bellek kapasitesi ile gelen GeForce GTX
    780’nin saat hızları ise daha düşük tutulmuş. Grafik işlem birimi 863MHz’de,
    bellekleri ise 6008MHz’de çalışan kart, TXAA, PhysX, DirectX 11 ve SLI gibi
    Nvidia teknolojilerini de bünyesinde barındırıyor. Henüz Nvidia tarafından resmi olarak doğrulanmamakla birlikte 599$-699$ bandından bir fiyatlandırma ile
    lanse edilmesi söz konusu olan GeForce GTX 780, ilk performans figürlerine göre yerini alacağı GTX 680’den %25 civarında daha hızlı olacak.

GeForce GTX 780'le ilgili somut detaylar ortaya çıkmaya başladı

• Umarım 700$den çıkmaz...
  • Fiyatlar malesef aşırıya kaçmaya başladı artık.Dolayısıyla, bu seriyi sadece fiyatları tahmin edilenden daha uygun olursa alınabilir kılar.
  • Lé Titan'ı sabırsızlıkla bekliyoruz, Patronage'in dediği gibi umarım 700$'ı aşmaz.
  • Çıkış fiyatını söylüyorum: 499$. GTX680 ve diğer ürünlerde fiyat indirimine gidilecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR

Çıkış fiyatını söylüyorum: 499$. GTX680 ve diğer ürünlerde fiyat indirimine gidilecek.

499$ rüya gibi gtx 780'nin tr fiyatı 1800 ila 2000TL civarı olur 700$+ vergiler hayal bile etmek istemiyorum
  • quote:

Çıkış fiyatını söylüyorum: 499$. GTX680 ve diğer ürünlerde fiyat indirimine gidilecek.

İyi de Titan'a bu kadar yakın ve saat hızı düşürülmüş olduğu için saat hızı arttırılarak Titan benzeri bir performansı yakalayabileceğimiz bir kartın fiyatını bu kadar düşük tutmazlar bence. Titan'ın fiyatına bak. Aradaki performans farkına bak. Yarı yarıya fark eder mi? Etmez bence.

499 fazla iyimser bir fiyat bence. 599-650 falan gibi olabilir...

• gtx 680 i olan adam gidip 780 alırsa vay aklına onun ... S3 ü satıp S4 almak gibi bişey :D:D

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

quote:

İyi de Titan'a bu kadar yakın ve saat hızı düşürülmüş olduğu için saat hızı arttırılarak Titan benzeri bir performansı yakalayabileceğimiz bir kartın fiyatını bu kadar düşük tutmazlar bence. Titan'ın fiyatına bak. Aradaki performans farkına bak. Yarı yarıya fark eder mi? Etmez bence.

499 fazla iyimser bir fiyat bence. 599-650 falan gibi olabilir...

zaten heyvanatı dizginleyememişler 680/670 yakınlığı gibi olmasın diyede 2 smx birden kırpmışlar aralarını açmak için. ancak güç tüketimi de düştüğü için gpu saat hızı engellemezse daha gider. ayrıca 770 e 7 ghz bellek koyacaksa buna neden koymuyorsun diye de sorarlar adama.

• quote:

Orijinalden alıntı: magnagizmo

gtx 680 i olan adam gidip 780 alırsa vay aklına onun ... S3 ü satıp S4 almak gibi bişey :D:D

bence 680i olanlar kesinlikle satıp 780 almalılar.. böylece 680 piyasası düşer ve ben de ucuza benimkinin yanına bi tane daha alıp SLI yapabilirim:D
  • NVİDİA İyisin Güzelsinde Fiyatın Öldürüyor Adamı
  • quote:

Orijinalden alıntı: TEKLER

NVİDİA İyisin Güzelsinde Fiyatın Öldürüyor Adamı

aynen ya dayıyolar fiyatı uçuk sonra anca bakıyoruz böyle.
  • TR ye 1750-2000 TL arası girerse alırsanız öpün başınıza koyun :)) 1500 TL den 770 almaya çalışacağım bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TEKLER

NVİDİA İyisin Güzelsinde Fiyatın Öldürüyor Adamı

Rekabet edeceği adam gibi bir kart olmayınca böyle oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 780 nin per. fena gözükmüyor şu verilere göre ama fiyatı ve özel soğutucu gelip gelmeyeceği önemli zaten bu oturana kadar titan da ucuzlayacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: CnZ

quote:

Orijinalden alıntı: magnagizmo

gtx 680 i olan adam gidip 780 alırsa vay aklına onun ... S3 ü satıp S4 almak gibi bişey :D:D

bence 680i olanlar kesinlikle satıp 780 almalılar.. böylece 680 piyasası düşer ve ben de ucuza benimkinin yanına bi tane daha alıp SLI yapabilirim:D

Guzel fikir. Hazir fiyatlar dusuyorken 670 SLI veya 680 SLI akabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Zero Limit
    zaten heyvanatı dizginleyememişler 680/670 yakınlığı gibi olmasın diyede 2 smx birden kırpmışlar aralarını açmak için. ancak güç tüketimi de düştüğü için gpu saat hızı engellemezse daha gider. ayrıca 770 e 7 ghz bellek koyacaksa buna neden koymuyorsun diye de sorarlar adama.

GTX780 çok potansiyelli acayip bir kart olmuş.

Alacaksın. Zaten günümüzün GPU ları 1 Ghz yapıyorlar. Power girişinden gelen güç yeterli geldiği sürece basacaksın overclocku.
    Hatta Titan'dan da fazla performans alınabilir.

Acayip potansiyelli gördüm kartı. nVidia kendini aştı.
  • InsAllah GTX 670 modellerinde söyle güzel bi indirim yaparlar da SLi yapariz ne güzel
  • 700$ bu kartı ancak yurt dışından alma ihtimalin ola bilir. Türkiye fiyatı 1000$ civarında fiyatı olur.

• 7970 iyi bir hız aşırtma ile bu karta yakın bir performans verebilir tabi iyi sürücü desteğiyle. AMD sürücü kanadına biraz ağırlık verse nefes aldırmayacak ama yok arkadaş adamlar uyanamadı halen. 600$'dan çıkış yapar diyorum.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.