Şimdi Ara

GEFORCE 8800 GT ALDIM FAKAT EKRANA BİR TÜRLÜ GÖRÜNTÜ GELMİYOR(((çözüldü)))

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARKADAŞLAR FORUMDAN BİR ARKADAŞIMIZDAN GEFORCE 8800 GT ALDIM.
    FAKAT EKRANA BİR TÜRLÜ GÖRÜNTÜ GELMİYOR
    YAPILAN İŞLEMLER BİOS SIFIRLAMA BİOS GÜNCELLEME EKSİKSİZ MONTAJ KONTROLU FAKAT MALESEF OLMUYOR PC AÇILIYOR FANLAR DÖNÜYOR FAKAT EKRANDA GÖRÜNTÜ YOK

SİSTEM ASUS P5K SE
    COLLER MASTER 460 W PSU
    2GB 667 RAM
    VS.VS.

NE YAPMAMIZ LAZIM ARKADAŞLAR HADİ Bİ EL ATIN YÜRÜTELİM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HKN_ -- 16 Ağustos 2010; 22:39:17 >

• Merhaba Sir Geçen hafta arkadaşıma Sapphire HD5750 Vapor-X 1 GB 128Bit GDDR5 16X marka ekran kartı almıştım. Bahsettiğin gibi herşey normaldi ancak ekrana görüntü gelmiyordu. Ekran kartını çıkartıp incelediğimde "Ekran kartının arka kısmında Ana kartta ki gibi bir ram besleme yuvası olduğunu gördüm Anakarttakinden farklı olarak bu besleme 4 değil 6 yuvalıydı. Power supply de 6 yuvalı ram besleme girişini buldum ve bu yuvaya taktım sonrasında görüntü geldi ve bilgisayarı sorunsuz şekilde kurdum sen de de belki aynı sorun yaşanıyor olabilir.
  • YOK SORUN ONDAN DEĞİL ZATEN GÜÇ BESLEMEYİ TAKMAZSAN SİNYAL İLE UYARIYOR SENİ
  • ŞU AM SİSTEMİMDE X1550 KULLANIYORUM HİÇ BİR SORUN YOK FAKAT X1550 NİN DVİ ÇIKIŞINI DÖNÜŞTÜRÜCÜ İLE KULLANMAK İSTESEM YİNE EKRANA GÖRÜNTÜ GELMİYOR DVİ İÇİN FARKLI AYARMI YAPMAM LAZIM
  • dvi donusturucu bozuk olabilir. ekran kartini taktiginizda ekran karti yok sinyali aliyor musunuz peki?
  • evet ekran kartı yok diyor
  • şuan elimdeki dönüştürücü

şemada görülen DVI-D DUAL LINK

FAKAT EKRAN KARTI ÜZERİNDEKİ DVI-I DUAL LİNK ACABA PİN UYUMSUZLUĞUMU VAR

• sinyal aliyosan hocam daha ne ugrasiyosun. gotur geriye ver
    ama bak ekranda goruntu sinyali yok uyarisini demiyorum. biostan ekran karti yok uyarisi geliyor mu
  • yok hocam biostan gelmiyor sadece ekrandan geliyor
  • Tahminimce bios ekranıda görünmüyor değilmi ?
    Öyleyse exeterin dediği gibi dönüştürücüde bir sorun olabilir.
  • bende ondan tehmin ediyorum fakat emin değilim yani monitör ün dvı çıkışı yok ekran kartımın vga dirişi yok buraya kadar herşey tamam sadece merak ettiğim
    dönüştürücünün pin leri dvı-ı dual link mi olması lazım şu an elimde olan dvı-d dual link
  • Dönüştürücüyü alırken 8800 Gt için dvi dönüştürücü olarak alırsan dual link vs kafan karışmıcaktır direk neyse verirler zaten veya kutuya bak orda yanında verilen dönüştürücüyü yazıyordur.
  • dönüştürücüyü değiştiricem olumlu sonuç alırsam buraya yazarım
  • arkadaşlar durum benim dediğim gibiymiş monitör lcd olsa dahi dvı çıkışı yok ise dönüştürücüyü dvı-ı dual link almanız lazımmış
    katılan herkese çok teşekkür ederim saygılar hayırlı ramazanlar
  • Misal benimkininde dvi çıkışı yok bende dvi-I single linkle çalışıyor.
    Sorununun çözüldüğüne sevindim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haruncic3k -- 16 Ağustos 2010; 22:45:28 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.