Şimdi Ara

Geely kullanıcıları platformu (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.208
Cevap
17
Favori
425.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: çatalkılıç

kardeş bugünkü tarih bitibariyle yani lpg istanbulda şuan 2390 tl,,senin 1,3 echo stafanelli lpg km de ne kadar yakıyor,,,,bende 1 ay önce atiker lpg taktırdım 50tl lpg 230 km yol yapıyor şehir içi bu normalmi senin araç ne kadar gidiyor paylaşırsan sevinirim

Hiç lpg benzin ne kadar harcıyor diye test etmedim, bugün 30 liralık lpg koydum depoda az bir gaz kalmıştı tek çubuk yanıyordu o da sönmek üzereydi, 30 liralık koyunca 2-3 çubuk arası gidip geldi ve şu an 2 çubukta, kilometre sayacını sıfırladım gaz bitmeye yakın yaklaşık bir değer söyleyebilirim ama aracımız benzindeyken fazla yakıyor onu söyleyebilirim.
  • Çatalkılıç 50 lt gaz aldığında 230 km gidiyorsan çok kötü bir değer söylediğin. Bir anormallik olmalı. Bende MK Familia var, 40 lt lik lpg var ama genelde 35 36 litre alıyor, yani kabaca 36 lt ile 36*2,3=82 tl ile 340 - 360 km arası gidiyorum şehir içi maksimum değer olarak. Ona göre bir kıyaslama yapabilirsin bence. Bu arada MK Familia sı olan arkadaşlara bir sorum olacak, aracın küllük ve çakmak kısmında aydınlatma var mı? Benimkinde vardı şu anda yanmıyor sanırsam, yoksa yok muydu:) ben yanlış mı hatırlıyorum :) Bir bakıp foruma yazarsanız sevinirim...
  • benim değerler senin verdiğin hesaba göre kötü diil o zaman senin araç 82 tl 340 km benimkide 50tl 230km yol yapıyor, senin araç benimkinden fazla yakıyor o zaman hesaba gör , senin araç 1,5 motor anladım kadarıyla
    çakmak yerinde her araçta aydınlatma olur sen bi baktır
  • aykut kardes arkadasın vermıs oldugu km degerı bence gayet guzel neden der isen 50 tl lik lpg aldıgını söylüyor yani 50 lt değil.onun verdıgı degerler 24 lt ye gelıyor.24 lt ye 230 km yol gıdıyor.sen 50 lt ye 340 km gıdıyormussun.bence senın aracta sızıntı yada yakıt kaybı söz konusu.bende bendekı degerlerı vereyım.aracım 13.000 km ye kadar orta degerde yakıyordu.fakat 13.000 den sonra epey bir düşüş oldu yakıtta.sanırım araç kendıne yenı geldı bilemiyorum.lpg 2.115 den alıyorum.tüp stefanelli ve 60 lık taktırdım.90 liraya fulledım. bu depo ile 530 km yaptim ve hep sehir içi sehir dışı ortak kullanım oldu.aracım gelly familia modeli 1.5 motor. bu arada kafana takılan baska bır seye de yardımcı olayım.küllük kısmında kül tablasını cekınce ısık yanıyordu hafıf loş sarı bır ısık.bende de sımdı yanmıyor. sanırım lamba ınfılak ettı
  • Bende Geely aşağıdaki modeline hayran kaldım,daha türkiyeye bu model yeni gelmiş ve yanından ayrılamadım,bununla ilgili konu actım millet beni mahvetti,beni anadolu gurubunun çalışanı ve reklam yaptıgımı falan gibi şeyler yazdılar bende bıraktım konuyu,burda herkes cok guzel fikir alışverişinde bulunuyor,aşağıdaki hb modelini çok ama çok beğendim,resimlerinide kendim çektim aklıma gelen özelliklerinide yazdım fikirlerinizi yazarsanzı sevinirim...

Merhaba arkadaşalr,uzun zamandır geely marka otomabili araştırıyorum ve ilk önce sizlere bazı bilgiler vermek istiyorum,
    Öncelikle çin arabası diye tereddutte kaldım ama piyasaya çuruk araba sokarsanız batarsınız bunu bilerek gittim gordum ve bizzat kendim araştırdım,ilk önce gelly volvo yu satın alan bir firma ,uretim şartanamsi volvoya çok yakındır yani sağlamlık,yani can güvenliği,bunuda gelly çok iyi yapmış durumda ve güvenlik konusunda ödülünüda almış durumda olan bir araçtır,
    Diğer marka araçlar 0.6 ve 0.8 arası genelde kaporta kullanırlar gelly 1 mm sac kullanmış,
    Gelly de sac içersinde çelik esneme özelliği olan halatlar ile döşenmiştir,buda darbede içerdekinin hasar almaması için volvonun kullandığı bir sistemdir,
    Motor Toyota dan alınmadır,toyota motorudur,
    150 000 km - 5 sene garantisi mevcuttur
    trigel kayışı çeliktir,
    şimdide baktığım ve çok hoşuma giden aşağıdaki aracın özelliklerini yazıyorum,

ABS+EBD
    DİJİTAL DOKUNMATİK KONTROL PANELİ,
    ARKA KOLTUKLARDA LCD
    1.5 MOTOR benZİNLİ
    KLİMA DİJİTAL KUMANDALI VE ORTAM SICAKLIGI SABITLEME ÖZELLİİĞİ
    KOL DAYAMA
    deRİ KOLTUK
    SİS FARI
    ELEKTIRIKLI KOLTUK
    DERİ KOLTUK
    ELEKTIRIKLI AYNALAR
    4 CAM OTOMATIK
    SARNUF (ELEKTIRIKLI)
    10 ADET HAVA YASTIĞI
    PARK SENSÖRÜ
    10000KM BAKIMI 150-200 TL ARASI TUTUYOR

Fiyat 34000 TL

aklıma gelmeyen çok şey vardır ama[simage][/simage] ben resimlerinide çektim benim bu hoşuma gittiği için bu aracı yazdım buda zaten en pahalı aracı sizlerdende fikir alırsam sevinirim çünkü araca niyetim var..

http://imageshack.us/photo/my-images/853/img0178zt.jpg
    http://imageshack.us/photo/my-images/33/img0179rd.jpg
    http://imageshack.us/photo/my-images/198/img0186s.jpg
    http://imageshack.us/photo/my-images/593/img0187jm.jpg
    http://imageshack.us/photo/my-images/833/img0190lj.jpg
    http://imageshack.us/photo/my-images/808/img0194j.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi savaskursun -- 20 Ağustos 2011; 21:49:40 >

• geely modellerini bir bir çekiyor piyasadan önce echo şimdi familia neden ucuz modelleri ni çektiler galiba türkiye den çekilip gidiyor zaten satışları berbat bence şimdi iyice düşer en düşük geely 24 bin küsür birçok araba varken bu paralara geely almak mantıksız emgrand 32 bin o paralara gelişmiş markalar var

o arabaya 34 bin verecekseniz verin ama asla etmez o paraları yazık o paraya bir sürü araba var bir çinliye 34 bin yazık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diabate -- 23 Ağustos 2011; 23:56:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yok artık bitti

geely modellerini bir bir çekiyor piyasadan önce echo şimdi familia neden ucuz modelleri ni çektiler galiba türkiye den çekilip gidiyor zaten satışları berbat bence şimdi iyice düşer en düşük geely 24 bin küsür birçok araba varken bu paralara geely almak mantıksız emgrand 32 bin o paralara gelişmiş markalar var

o arabaya 34 bin verecekseniz verin ama asla etmez o paraları yazık o paraya bir sürü araba var bir çinliye 34 bin yazık

Katılıyorum sana, Asla menşei konusunda ön yargılı değilim ama araç ne kadar dolu olursa olsun 34.000 TL gibi bir rakama bu araç çok satmaz. Bu fiyata millet Opel Astra Classic alıyor sonuçta senelerdir Ülkede olan kendini kanıtlamış bir marka. 26-27000gibi rakamlara sat , daha az kar et ama markayı kemikleştir. O zaman İnsanlar kullandıkça , tecrübe ettikçe zaten iyiyse tercih etmeye başlayacaklardır.

• slm arkadaşlar
    ben gelly 1.3 echo comfort modelini beğenerek ve fiyatını çok uygun bularak 2009 da ötv indirimindeyken aldım
    ve şu an 33000 km de.
    ben aracın tek el kullanıcısıyım. başka arkadaşlar karşılaştımı bilmiyorum ama ben çok sorunlarla karşılaştım ve bu arabadan soğudum iyice. ve yakında satışa çıkarmayı düşünüyorum.
    fiyatına göre aracın sıfır olması ve full olması tercih sebebimdi ve ben alırken bu araba 5-6 yıl kullanırım ondan sonra 10000 lirayada satsam fazla zarar etmem düşüncesiyle aldım.

arabada karşılaştığım sorunları anlatmak istiyorum.

aracı aldıktan bir kaç ay sonra eksozu tutan lastikler çürüdü ve değiştirildi arka kelebek camı çerçeve lastiklerinde hızlı giderken rüzgar sesi geliyordu değiştirildi.

2010 yılında arabanın şansımanından 2. ve 3. viteslerde ses gelmeye başladı ve yenisiyle değiştirildi.

sağ arka cam kirikosu halatı koptu yenisiyle değiştirildi.

ben aldıktan sonra lpg takdırdım ve sonunda motorun sbaplarının lpg ye uygun olmadığı ortaya çıktı. ve arabanın sbapları değişti.

ve geçen ankaraya gittim hayvanat bahçesini gezip çıktık ve arabayı çalıştırayım dedim o da ne marş basmıyor. arabayı vurdurarak çalıştırdım servise gittim marş motoru değişti.

ha bu arada geçende fren balatalarını değiştirdim. garantiye girmiyormuş.

son servise gittiğimde herkesle tanış olduk adamlara veryansın ettim.

arbayı sıfır ve sorunsuz kullanıyım diye aldım ama ben maalesef bunda muaffak olamadım. diğer kullanıcılar nasıldır fazla bilmiyorum. keşke ilk alırken bu araba yerine ikinci el bir megane yada era felan alsaydım belki bu kadar sorunla karşılaşmamış olurdum.

• quote:

Orijinalden alıntı: deradler

aykut kardes arkadasın vermıs oldugu km degerı bence gayet guzel neden der isen 50 tl lik lpg aldıgını söylüyor yani 50 lt değil.onun verdıgı degerler 24 lt ye gelıyor.24 lt ye 230 km yol gıdıyor.sen 50 lt ye 340 km gıdıyormussun.bence senın aracta sızıntı yada yakıt kaybı söz konusu.bende bendekı degerlerı vereyım.aracım 13.000 km ye kadar orta degerde yakıyordu.fakat 13.000 den sonra epey bir düşüş oldu yakıtta.sanırım araç kendıne yenı geldı bilemiyorum.lpg 2.115 den alıyorum.tüp stefanelli ve 60 lık taktırdım.90 liraya fulledım. bu depo ile 530 km yaptim ve hep sehir içi sehir dışı ortak kullanım oldu.aracım gelly familia modeli 1.5 motor. bu arada kafana takılan baska bır seye de yardımcı olayım.küllük kısmında kül tablasını cekınce ısık yanıyordu hafıf loş sarı bır ısık.bende de sımdı yanmıyor. sanırım lamba ınfılak ettı

deraler, senin verdiğin değerlerde bence bir anormallik var. çünkü 60 lt lik tüp 2.11 den almış olsan da 90 a dolmuyor olması lazım. 54*2.11 desen bile 114 tl civarı birşey tutar senin depoyu doldurman, sen aldığında belki tam bitmememiştir. bilemiyorum. ben de de stefenalli var, tekrar kontrole gittim, bir sorun yok dediler. neyse bilemiyorum.

Bu arada cmevlut arkadaş, ben şu anda 16 bin km deyim alalı bir buçuk yıl oldu, çok ciddi bir sorunla karşılaşmadım, umarım karşılaşmam da. Senin adına üzüldüm. Ama benim araç familia 1.5 yanılmıyorsam senin ki 1.3 echo idi. Gerçi ben ilk mesajımdan beri söylüyorum, daha kaliteli markaların güzel araçlarına paranız yetiyorsa onlardan almakta fayda var. Ama ucuz ve yeni olsun diyorsanız bir tercih olarak düşünülebilir, tabi karar vermek zor, ben şimdilik pişman olmadım. inşallah olmam.

Modelleri çekme konusunda ise şöyle düşünüyorum. fiyat performans olarak familia ile bence başarı yakalamıştı, ama familia da sonuçta kalite olarak alt seviyede idi, şimdi emgrandla birlikte sadece kalite olarak diğer firmalarla rekabet edebilecek araçlarla piyasada bulunmak istiyorlar, tabi bunu geely yapmıyor aslında, çevik motorun satış politakası tercihi bence. Sonuçları ne olur bekleyip göreceğiz, ama familia araç sahibi olarak çevik motora bu konuda kızgınım .

• merhaba arkadaşlar 2011 başında bir famili aldım 1 5 mk arabada sıkıntı yok güzel tabi parasına göre ama sıkıntıya girdi satayım dedim aldığım bursa bayi ne fiyat verse iyi 14000tl bide tüplü 10000km araç şunu bunu bilmem ben bana girene bakarım pardon tüm gelly alanlara yarı parasına satarsanız hellal olsun şimdiden herkese geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafakara73

merhaba arkadaşlar 2011 başında bir famili aldım 1 5 mk arabada sıkıntı yok güzel tabi parasına göre ama sıkıntıya girdi satayım dedim aldığım bursa bayi ne fiyat verse iyi 14000tl bide tüplü 10000km araç şunu bunu bilmem ben bana girene bakarım pardon tüm gelly alanlara yarı parasına satarsanız hellal olsun şimdiden herkese geçmiş olsun

sıfır araç alıp kullanıp geri bide sıfır fiyatına mı vericektin.. hangi marka model araç alırsan durum aynı bu Geely e özel bişey değil ki. 2011 model Ford connet alan bir tanıdığım 6 ay kullandı 15 binde falandı sanırım km si satmak zorunda kaldı 33000tl ye almıştı delux olmayan modelini.. 27000tlye sattı. kafadan 6000 tl zarar. sıfır alıyorsan durum böyle ikinci el alıyorsan satarken kar bile edebilirsin hangi marka olursa olsun..

• Geely ailesine katıldık. Emgrand EC7 model ve rengi de Beyaz.
  • arkadaşlar 3 ay önce aldım gelly fc mi harika bir araba iyiki kimseye sormadan aldım çin malı diye atıp tutarlardı mercedes gibi araba daha tık demedi tüpünüde taktırdım her türlü konforu mevcut sıfır araba test sürüşü yapıpta atıp tutanlara inanmayın araba harika o paraya bu kadar güzelini bulamazsınız
  • geely fc ile 76 liralık gazla 335 km şehir içi
    uzun yolda 16-17 kuruş yakıyor
  • Yazdıklarınız pek inandırıcı gelmedi. Yazdığınız mesajlara da bakınca.

omega0675 yazdığı mesajlar
    quote:

Cevap: Geely kullanıcıları platformu 4 Kasım 2011; 13:36:43
    Cevap: Geely kullanıcıları platformu 4 Kasım 2011; 13:27:09
    Cevap: Geely Emgrand EC7 HB Türkiye Yollarında 5 Eylül 2011; 12:42:35

Katılım zamanı: 2 Aralık 2010;
    Üye şu anda Forumda değil
    Son mesaj 4 Kasım 2011; 13:36:43
    Son giriş 4 Kasım 2011; 13:24:13

Oguz68 yazdığı mesajlar
    quote:

Cevap: Geely Emgrand EC7 30 Ekim 2011; 14:15:50
    Cevap: Geely Emgrand EC7 30 Ekim 2011; 14:11:36
    Cevap: Geely Emgrand EC7 30 Ekim 2011; 14:06:22
    Cevap: Geely Emgrand EC7 30 Ekim 2011; 13:51:41
    Cevap: Geely Emgrand EC7 23 Ekim 2011; 14:12:25
    Cevap: Geely kullanıcıları platformu 20 Ekim 2011; 0:08:00
    Cevap: Geely Emgrand EC7 19 Ekim 2011; 23:58:47
    Cevap: Geely Emgrand EC7 19 Ekim 2011; 23:54:53
    Cevap: Geely Emgrand EC7 19 Ekim 2011; 23:51:52
    Cevap: Geely Emgrand EC7 14 Ekim 2011; 20:10:09
    Genişlet
    Cevap: Geely Emgrand EC7 14 Ekim 2011; 20:01:33
    Cevap: Geely Emgrand EC7 14 Ekim 2011; 19:59:57
    Cevap: acil yardım :( hangisini alaym ? (polo vs. palio 14 Ekim 2011; 19:54:46
    Cevap: Geely Emgrand EC7 14 Ekim 2011; 0:35:12

Katılım zamanı: 28 Nisan 2009;
    Üye şu anda Forumda değil
    Son mesaj 30 Ekim 2011; 14:15:50
    Son giriş 30 Ekim 2011; 13:58:24

• birkaç mesajı olup birşeyi aşırı övdümü ona kuşku duymak normal
  • Bir şey hakkında bilgi sahibi olmadan atıp tutmayı pek sevmem ama 2 hafta önce başımdan geçen bir kazayı anlatayım sizlere.
    Tali bir yoldan yavaş bir şekilde çıkıyorum. Aracım Vectra-b (2000 model). Sol tarafımdan çin malı bir jeep hızla geldi. Az biraz burnum dışarda ve ön tamponu ile sol farın altından bana darbe vurdu. Vuran tnıdık. Tali yol olayından ötürü suçlu ben. Bendeki hasar sol farın içten klipsleri kırılmış (silikonla halledildi), birde farın altı ve sol tampon trafı az göçük. Toplamda sanayide 150 TL' ye hallettim.
    Gel gelelim diğer araca. Aracın tampon tam ortadan ikiye ayrıldı.
    Bu kazayı geçirmeden öyle atıp tuttuğum olmamıştır bu arçlra. Hatta bir iki alan oldu kötülediler kaza yaptılar felan. Ama çok basit bir tampon değmesinde jeep'in korumalı plastik tampon ortadan yarılıyorsa ben ne diyem şimdi bu araçlara.
    Yorumu sizlere bırakıyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: Bamsı Beyrek

Bir şey hakkında bilgi sahibi olmadan atıp tutmayı pek sevmem ama 2 hafta önce başımdan geçen bir kazayı anlatayım sizlere.
    Tali bir yoldan yavaş bir şekilde çıkıyorum. Aracım Vectra-b (2000 model). Sol tarafımdan çin malı bir jeep hızla geldi. Az biraz burnum dışarda ve ön tamponu ile sol farın altından bana darbe vurdu. Vuran tnıdık. Tali yol olayından ötürü suçlu ben. Bendeki hasar sol farın içten klipsleri kırılmış (silikonla halledildi), birde farın altı ve sol tampon trafı az göçük. Toplamda sanayide 150 TL' ye hallettim.
    Gel gelelim diğer araca. Aracın tampon tam ortadan ikiye ayrıldı.
    Bu kazayı geçirmeden öyle atıp tuttuğum olmamıştır bu arçlra. Hatta bir iki alan oldu kötülediler kaza yaptılar felan. Ama çok basit bir tampon değmesinde jeep'in korumalı plastik tampon ortadan yarılıyorsa ben ne diyem şimdi bu araçlara.
    Yorumu sizlere bırakıyorum...

Bu tür araçlara söyle diyebilirsin arkadaşım.
    3 ila 4 ay once trafık kazası gecirdim.aracımın 6 ile 7 metre yakınında oturuyordum.drag yapan bir kaç genc otekı serıtten takla atarak ( polıs raporuna göre 180 - 190 km hız ile) benım park halındekı aracıma bindirdi.Elbette aracın bana carpma hızı polıs raporundakı gıbı degıl gözumle gordugum tahmınım 50 km lık bır hızla asfaltta surunerek gelıp aracıma carptı.paylasmıs oldugum resımlere bakarak aracın darbe emıcı ozellıgını tampon ardındakı korumaları görebılırsınız.Benım aracımda geely famılıa modelı ve dedıgınız gıbı cın malı.neden ise aracım da tamponda 70 lıralık bır hasar ve farım kırıldı sadece.otekı aracın carptıgı kısımıda gorebılırsınız arac opel su cok ovulen alman arabası .

http://imageshack.us/photo/my-images/836/18062011073.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/823/18062011075s.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/510/18062011197.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/23/18062011199.jpg/

• euro ncap sonuçları
    http://www.arabam.com/haber/Guvenlik-Cinli-Geely-Emgrand-sasirtti/Detay-294045?vzn=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi real pagan -- 23 Kasım 2011; 18:27:31 >
  • Birkaç mesajı olup iyi yazanlar yalan söylüyordur mesajına karşılık ben halen geely echo 1.3 aracımı kullanmaktayım, 1.5 sene önce 23.000 km de iken aldım şu an 35.000 km de. 8 ay önce lpg taktırdım. Şikayet ettiğim 2 konu var birincisi 1.3 motor olmasına rağmen yakıt tüketimi fazla 100 km / 9-10 litre, lpg taktırarak ancak rahat edebildim Allaha şükür lpg konusunda hiçbir sıkıntı yaşamadım sadece bazı zamanlar araç soğukken aracı çalıştırdığımda lpgye geçene kadar gaz yememe sorunu oluyordu ama o da muhtemelen uzun süre aracı benzinde kullanmadığımızdan fakir karışımın karbüratöre gelmesinden kaynaklıydı, uzunca bir süredir o sorunuda yaşamıyorum. Diğer şikayet konum aracın arkası dar diz mesafesi kısa benim için sıkıntı değil ama arkada oturacaklar için sıkıntı olabilir.

Bunların dışında araç ile ilgili hiçbir şikayetim yok çift hava yastığı, hidrolik direksiyon, abs-ebd, klima, cd çalar, 4 otomatik cam, elektrikli dikiz aynaları, kol dayama yeri, 1.3 motor olmasına rağmen hızlı tepki veren motoru, yol tutuşu, 10-15 bin liralık birçok araç gibi yüksek hızda savrulmaması gibi özelliklerle ve verdiğim paraya göre alabileceğim en iyi aracı aldım bu zamana kadarda ne yolda kaldı, ne bir arıza yaptı, ne de başka birşey. Önceki kullanıcısıda oldukça memnundu araçtan servis kayıtlarına baktık araç periyodik bakımları hariç servise uğramamış.

Bizim araç birde geely markasının ilk modellerinden bizim araçtan sonra geely çok daha donanımlı konforlu araçlar çıkardı evet benim aracım ncapten 1 yıldız alıyor bende bir mercedes yada bmw kadar aracın sağlam olmasını beklemiyorum sonuçta o araçların fiyatı belli bunun fiyatı belli ama bir araç içerisinde iken kaza riskini belirleyen şey araç donanımı ve sağlamlığımdan çok sürücünün dikkati ve kurallara uymasıyla ilgilidir, 120 km hızla bir tırın altına girdiğinizde 50.000 liralık aracında akıbeti az çok aynı olacaktır, o yüzden ncapten şunu aldı bunu aldı bunlar beni pek düşündürmüyor bu paraya bu donanıma bunu aldım 50.000 liram olsa elbet tercihim bu yönde olmazdı. Ama 25.000 liram olursa yine gider bir geely marka sıfır bir araç alırım.

Sevgiler.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.