Şimdi Ara

Geely Emgrand EC7 (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.253
Cevap
19
Favori
686.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: !sTaNbLuE

MOtor!dan bir halt olmaz.1.3 motorlu bütün araçlar bunla kafa kafaya gider.HAtta dalga bile geçebilir

O kasaya o motor hiç olmuşmu ? TOrk tan bahsetmiyorum bile 126 ve 129

Koskoca Passat'a 1.6 102 hplik 8 valve motor koyarlar, ona kimse bişey demez!
    Çünkü o Volkswagen..

Ama konu ucuz araçlar üretip satan bir marka olunca, vururlar yerden yere..

Ne güzel kanun değil mi

• Tamam bişeye benzemişte 30bin verilmez yahu. 30bin TL para verip Çin Malı araca binen çıkar mı bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hackersun

quote:

Orijinalden alıntı: !sTaNbLuE

MOtor!dan bir halt olmaz.1.3 motorlu bütün araçlar bunla kafa kafaya gider.HAtta dalga bile geçebilir

O kasaya o motor hiç olmuşmu ? TOrk tan bahsetmiyorum bile 126 ve 129

Koskoca Passat'a 1.6 102 hplik 8 valve motor koyarlar, ona kimse bişey demez!
    Çünkü o Volkswagen..

Ama konu ucuz araçlar üretip satan bir marka olunca, vururlar yerden yere..

Ne güzel kanun değil mi

Gerçekleri söyledik niye bu kadar sıkıntı yaptın ki ? Yalan mı yani ?

AYrıca vw nin o motorunu dayanıklılık dışında yerden yere herkes vurdu.1.6 102 hp 8 v motorunun performans olarak bi halta yaramadığını , bu yüzden neler dendiğini sanırım bilmiyorsun ya da forumu yeterince takip etmiyorsun.Bİ araştır derim forumu iyice..

• K..cı başı makjaylığı ama kı..çnda dn yok:D:D:
  • quote:

Orijinalden alıntı: ATOM ANT

K..cı başı makjaylığı ama kı..çnda dn yok:D:D:

•  Geely Emgrand EC7

Geely Emgrand EC7

Geely Emgrand EC7

motor iyi değil kabul ama bana o kadarda fena değil gibi geliyor .

• nissan primera ya benzettim ben. 30 bin liraya yazık. para kolay kazanılmıyor.
  • ''önyargıları parçalamak atomu parçalamaktan daha zordur'' Einstein

Einsteinın da o ünlü sözünden anlaşılacağı üzere Geely nin işi zor, ama başaracaklarına hiç şüphem yok. Azmin elinden nekurtulmuş ki.
    Bu gün Geely markasını kötüleyenler yarın o araçlara biniyor olacaklar. Bunun örneğini Hyundai de görmedik mi!!!
  • Bir tasarım öğrencisi olarak gerçekten belirtmem lazım ki, gerek iç gerekse dışta beklentilerin üstünde bir tasarım var tebrik ettim cidden Ancak motor-şanzıman-konfor-yol tutuş-yalıtım-direksiyon-frenler-malzeme-işçilik ne olur bilemem... 30 bin TL bence de bağlanmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ankebutx

''önyargıları parçalamak atomu parçalamaktan daha zordur'' Einstein

Einsteinın da o ünlü sözünden anlaşılacağı üzere Geely nin işi zor, ama başaracaklarına hiç şüphem yok. Azmin elinden nekurtulmuş ki.
    Bu gün Geely markasını kötüleyenler yarın o araçlara biniyor olacaklar. Bunun örneğini Hyundai de görmedik mi!!!

10 yil önceki hyundai ile şimdiki hyundai bir olmadigi için teneke diyenler şimdi alabiliyor. buna önyargı denmez markanın kendini geliştirmesi denir. bu markanın araçlarıda şuanda vasat.iç tasarımı görüyoruz, çarpişma testlerinden kaç yıldız alır kimbilir vs vs. ama 5 yil sonra gelişimini tamamlayip adam gibi araçlar yapmaya başlayınca neden alınmasınki ? şuanda ne motoru bişeye benziyor ne tipi ne içi ne dışı nede fiyatı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Exxcrea

quote:

10 yil önceki hyundai ile şimdiki hyundai bir olmadigi için teneke diyenler şimdi alabiliyor. buna önyargı denmez markanın kendini geliştirmesi denir. bu markanın araçlarıda şuanda vasat.iç tasarımı görüyoruz, çarpişma testlerinden kaç yıldız alır kimbilir vs vs. ama 5 yil sonra gelişimini tamamlayip adam gibi araçlar yapmaya başlayınca neden alınmasınki ? şuanda ne motoru bişeye benziyor ne tipi ne içi ne dışı nede fiyatı.

+ 1907

Katılmamak elde değil

• quote:

''önyargıları parçalamak atomu parçalamaktan daha zordur'' Einstein

Yurdum insanına yıllarca yürüyen tabut satıldı. Onlarda azim ettiler ama geliştirmek için değil satmak için.

Bunlarında amacı bu şimdi. Madem Çin'in en büyük otomobil üreticisi bunlar kendilerini geliştirsinler.

Milletin sütten dili yandı bir kere Şahin'den Doğan'dan. Gidip yine Şahin Doğan kalitesinde hatta daha kötü olan bir aracı niye alsın. Aynı paraya daha kaliteli daha sağlam araçlar varken bu araçlar günümüz için yürüyen tabuttan başka birşey değildir. Ha 5 yıl sonra Euroncap denilen yerden 5 yıldızını alır 10 kullanılan arabanın sağında solunda soyulma olmaz gerçekten kaliteli araba yapıp gelirler o zaman işler değişir. Hyundai'de bir zamanlar dandikti. Kia'da Opel'de VW'de Ford'da. Ama adamlar kaliteli yaptılar sattılar. Bunu kısa sürede de yapmadılar.

Ayrıca düşük yakıt tüketimi ama kime göre? Amerika'da düşük yakıt tüketimi 15 litredir ya da Türkiye için konuşacak olursak kimine göre 10 litre çok yakıyor demektir kimine göre 12 litre makul seviyededir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ünal -- 29 Mayıs 2010; 16:54:33 >

• 30 bin liraya gerçekten pek çok araç seçeneği mevcut bu fiyatlarla işleri zor önce kendilerini ispat etmeleri gerekiyor.
    İnsanlar çin araçlarına karşı bu kadar güvensizken 30 bin lirayı kolay kolay vermeyeceklerdir hatta pek çok kişi beğense devermeyecektir :)
    Yoksa araç fena durmuyor sonuçta uğraşa uğraşa yer edinecekler ya da edinmeye çalışacaklar piyasada. Birisi beğenecek üçü beğenmicek o beğenen birisinin sayesinde belki birisi daha alacak vs. ama fiyat çok yüksek bence.
    Unutmadan bir de aracın içi fena olmamış sanki
  • ben geely i bizzat kullanan biri olarak bukadar kötü yorumları haketmediğini düşünüyorum. bence kalitesi ve güvenirliği şuan bi renaul clio yada hyundai accent kadar var ne derseniz deyin.
  • Böyle savunduğunuza göre başka araç kullanmanız beklenemez. Echo modelini test ettim bu kadar dandik araç olamaz. Motor sesi içinde. Vites desen ayrı birşey. Sıfır arabanın bir kokusu olur ama mide bulandırmaz. Kusacaktım resmen arabanın içine. Symbol Accent Gelly'den daha kaliteli sağlam arabalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ünal -- 29 Mayıs 2010; 17:15:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ünal

Böyle savunduğunuza göre başka araç kullanmanız beklenemez. Echo modelini test ettim bu kadar dandik araç olamaz. Motor sesi içinde. Vites desen ayrı birşey. Sıfır arabanın bir kokusu olur ama mide bulandırmaz. Kusacaktım resmen arabanın içine. Symbol Accent Gelly'den daha kaliteli sağlam arabalar.

senin gibi fanatik ve marka bağamlısı bir kullanıcıdanda geely i övmeni beklemeyiz. ya iyiki bi test sürüşü yapmışsın destan oldu. sanki vatandaşlar senin test sürüşlerine bakarak araba alıp satıyor :) nese sana iyi geely düşmanlıkları dilerim yolun açık olsun .. sen kullandığın veya bayisi olduğun markayı söylede bizde neye karşı savaştığımızı bilelim .. geely sizi bukadar korkuttuğuna göre vardır bi bildiğiniz..

• Bana fanatik diyene bak. Ben gördüğümü konuşurum arkadaşım. Ben benim testlerime göre araba alıp satıyorlar demiyorum demedim hiç. Yeri geldiğinde kendi arabamı bile yerden yere vururum merak etme sen. Herşey şekil değildir bunu da unutma. Ucuz diye hayatını tehlikeye atan sensin ben değilim. Yürüyen her tabut korkutur beni ama siz canınızı yolda bulmuşsunuz galiba.
  • kader kardeşim bugün dünyanın en lüx arabalarında bile insanlar ölüyor. ben kaza yapıcam diye kimse kontak açmıyor. bana hayat garantisi veriyorsan Bmw x6 alayım olurmu. yanlış düşünüyorsun,ben yaklaşık 2 yıldır geely kullanıyorum ama senin anlattığın o olumsuz şeylerin hiç birine rastlamadım.ama anlatmak istediğin güvenlikse piyasada geelyden önce eleştirmen gereken onlarca model var onlardan başla sırası gelince geely de eleştirirsin..
  • Olayı hemen kadere bağlıyorsunuz sizde. Kader önceden yazılmıştır ama bunun kazası size kalmıştır. Kaderin kazası insanın elinde.

Geely'den önceki markaları da sayıyım. Chevrolet Cruze hariç tüm araçlar güvenliksiz. Varsa başka söyle. Güvenliği olmayan her aracı eleştiririm. Geely'de bunların başında geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ünal

Olayı hemen kadere bağlıyorsunuz sizde. Kader önceden yazılmıştır ama bunun kazası size kalmıştır. Kaderin kazası insanın elinde.

Geely'den önceki markaları da sayıyım. Chevrolet Cruze hariç tüm araçlar güvenliksiz. Varsa başka söyle. Güvenliği olmayan her aracı eleştiririm. Geely'de bunların başında geliyor.

Emgrand EC7, Euro NCAP'ten 4 yıldız alabilmeyi amaç edinmiş bir üretim. (From the design concept to manufacturing, the [EC718] has been developed in accordance with European standards [using] first-class parts suppliers," said Zhao, who added that Geely expects the car to achieve a four-star rating in the European NCAP crash test and a five-star rating in China).

Emgrand'ın çarpışma testi yapıldığında sonuçları burdan paylaşır yorumlarız.
    Ama yıllardır çok sağlam olduğu iddia edilen araçların aslında hiç de sağlam olmadıklarını çeşitli video sitelerinden çarpışma testlerine bakıp görebilirsiniz. Ama o araçların adı var maalesef. Şu an bile ''testlerine bakın sağlam değil o araçlar'' dediğinizde size inanmıyorlar. Aynı şekilde marka imajı güçlü olmayan ama gerçekten test sonuçları çok iyi olan araçlar için de ''çok sağlam bu araçlar test sonuçlarına bakın'' dediğinizde, yine inanmıyorlar.

İmaj bu ülkede gerçekten çok önemli. Yılalrdır ayda 100 -200 adet satılmaktan öteye geçemeyn daewoo'lar amblemi Chevrolet olduğunda 2000 adet satmaya başladılar.

İmaj..imaj..imaj...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hackersun -- 29 Mayıs 2010; 19:22:54 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.