Şimdi Ara

Geely Emgrand EC7 (142. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.252
Cevap
19
Favori
686.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gelly emgrand alinirmi 24 gibi bi butcem var alınıp kullanilirmi rahatça arıza vs çıkartmadan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robert Lewandowski RL9

gelly emgrand alinirmi 24 gibi bi butcem var alınıp kullanilirmi rahatça arıza vs çıkartmadan

Sunroof'lu premium sr versiyonunu yaklaşık 8 yıldır kullanıyorum hiç sıkıntı yaratmadı çok şükür. Geçen yaz dönemi model yenileme amacıyla satmayı düşündüm, fakat bu donanımda bir araç alabilmek için üzerine yüklüce para ilave etmek gerektiğinden satmaktan vazgeçtim. Lastik, balata v.s. değişimleri ile bakımlarını yaptım, daha uzun bir süre kullanırım diyorum, bu fiyatlara bu donanımda araç bulabilmen imkansız. 4 tekerlek 1 direksiyondan ibaret ikinci el clio için istenen rakamlar bile uçuk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hookman -- 2 Nisan 2018; 9:11:42 >
  • 24000 tl'ye sorunsuz bir araç bulacağınızı sanmam.Önce emgrand'ın hangi modeli alacağınıza karar verin.Modeller arsındaki farkları inceleyin.Bence 32000 tl'ye kredi vb. çıkabiliyorsanız bunu zorlayın.Çıkamıyorsanız kararınızı erteleyin.Yok alır beğenmezsem satarım derseniz ikinci eli kolay satılan bir modele yönelin.Ben emgrandın basic modelini 2015 şubatında aldım.Bu aracı almağa karar verdikten sonra acele etmedim.Tam 6 ay her gün sahibinden.com'a girip inceleme yaptım.2.el alım satım kurallarını yazıya döküp satıcı ile bu maddeleri irdeledim.Tamam dediğimde gidip aracı aldım.Almadan Expertiz yaptırdım.
    Şimdi sorunsuz bir şekilde biniyorum.Alalı 38 ay oldum.Bir defa bile LPG ayarına gerek duymadım.
  • deltoid D kullanıcısına yanıt
    32 etmez bence hocam bu araç 24 dedim butcem o kadar 25-26 anca yaparım 24 te krediyle olucak

• Arkadaşlar mrb. Hayırlısıyla 2 gün önce Emgrand aldım. Ankara'da servisi var mı veya tavsiye edebileceğiniz usta var mıdır. Yardımcı olursanız sevinirim.
  • Nerede bu Geely Empgrand kullanıcıları. Ankara'da Geely'den anlayan usta tavsiyesi olan bi hayırsever arkadaş yok mu yahu. Genel müdürlüğü aradım araç satışlarımız durdu, servisi de internetten araştırın diyerek başından savdı. Araştırdığım da Karöz Otomotiv göründüğü için sanayi ye gittim. Meğer o da 2 sene önce kapanmış :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isip77 -- 9 Nisan 2018; 11:27:21 >
  • Değerli arkadaşım,
    Kia servisleri aynı zamanda Geely servisi.Ben bakımları kendim yapıyorum.Bir arıza da yaşamadım.Bu nedenle son durumu bilmiyorum.Yani Kia servisleri Geely için servis hizmetini bırakmış olabilirler.Toyota ile ilgilenen ustaların Emgrand problemlerini çözeceğini düşünüyorum.2008 toyota ile hemen hemen aynı motoru var.Bir motor parçasına gereksinim duyarsanız önceki mesajlarımızda internetten alabileceğiniz siteleri verdik.
  • Robert Lewandowski RL9 kullanıcısına yanıt
    Dostum emgrand 25-26 ya temiz ağır hasarsız olacağını sanmıyorum. Genelde 25-26 ya 2005-2006 clio albea gibi arabalar veriyorlar . ben 4 yıl önce 2012 model sunrooflu full paketi 27 ye aldım lpg ile 29 seviyesinde maletmiştim. Ama inşallah gönlüne göre bulursun. Rabbim pazarına hayır versin.

32.000-35.000 bandı temiz hasarsız kmsi düşük, yıprak olmayan emgrand için normal bir fiyattır kanatimce ( ben satıcı değilim yanlış anlama , sadece yılalrdır kullandığım için piyasayı takip ediyorum ) ,

çevremde bazen satın almak isteyenler oluyor , 30 bine kadar teklif edenler oldu , akşam düşünüyorum , 30 bina racı satacam , üzeirne 10 bin daha koysam gene de benzer özelliklerde farklı bir marka araba alamıyorum, bomboş 2014 linea 40 binden su içiyor , sonra vazgeçiyorum , bakımlarını düzenli yaptırıp biniyorum.

tahminimce 5 sene daha binerim , çünkü benzer özellikleri kapsayan bir arabayı benim aracın 2 katı fiyatına anca alabiliyorum

tekrar Rabbim hayırlara vesile etsin inşallah isteiğin fiyatlara bulursun

• Merhabalar herkese, aracı yeni aldım lambaları zayıflamış, bende değişmişken hepsini led ve xenon yapayım dedim. Fakat sinyal lambasını sordum bazıları sorun çıkartır dedi. Acaba sinyal lambası olarak led kullanan var mı? Bazı araçlar led takılınca sinyalı hızlı bir şekilde yakıp söndürüyormuş. Acaba bunda öyle bir durum olur mu? Araç 2011 ec7.
  • deltoid D kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Ankara'daki Özlem Oto firması yetkili servisiymiş. Aracın 1 lira masrafı çıkmadı. Ustaya bari hava filtresini değiştir dedim, o da temiz imiş :) Arabayı birkaç haftadır kullanıyorum, oturaklı güzel araba, tek eksiği ki bu fiyat ve modele o kadarda olsun; 1.5 motor bu ağırlıktaki araca küçük geliyor. Seri değil ama 120-140 km hız arası konforlu sürüş sağlıyor. Yol tutuşu çok iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isip77 -- 18 Nisan 2018; 16:49:11 >
  • Bugün itibariyle 49550 km.deyim.50000 bakımı için hazırlığa başladım.Hepsiburada'dan 123.5 tl'ye 4 lt.mobil1 5w30 yağ,P.O dot4 yarım litre fren hidroliği 11 tl,mobil 220 atf direksiyon 1 lt.hidroliği 15.5 tl'ye toplamda 150 tl'ye 3 taksitle aldım.
    Bu bakımda ön ve arka balataları,bujileri,polen filtresini,hava filtresini,lpg filtresini,fren hidroliğini,direksiyon hidroliğini,motor yağını,yağ filtresini değiştireceğim.Benzin filtresi de almıştım.Belki onu da değiştiririm.Kışa girmeden soğutma suyu ve antifrizini (3 lt. p.o. coolant alınacak) değiştireceğim.Lpg beyini temizliği,lpg enjektörü temizliği ve klima sistemi temizliği yapacağım.Yaptıklarımı anlatırım.
    Kendi bakımını yapanlara kolaylıklar dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deltoid

Bugün itibariyle 49550 km.deyim.50000 bakımı için hazırlığa başladım.Hepsiburada'dan 123.5 tl'ye 4 lt.mobil1 5w30 yağ,P.O dot4 yarım litre fren hidroliği 11 tl,mobil 220 atf direksiyon 1 lt.hidroliği 15.5 tl'ye toplamda 150 tl'ye 3 taksitle aldım.
    Bu bakımda ön ve arka balataları,bujileri,polen filtresini,hava filtresini,lpg filtresini,fren hidroliğini,direksiyon hidroliğini,motor yağını,yağ filtresini değiştireceğim.Benzin filtresi de almıştım.Belki onu da değiştiririm.Kışa girmeden soğutma suyu ve antifrizini (3 lt. p.o. coolant alınacak) değiştireceğim.Lpg beyini temizliği,lpg enjektörü temizliği ve klima sistemi temizliği yapacağım.Yaptıklarımı anlatırım.
    Kendi bakımını yapanlara kolaylıklar dilerim.
    Geçen hafta ben de 50.000 km. yi doldurdum. 2011 model aracım için fena değil :-) Bugün yarın yağ-filtre-balata v.s. değişimini yapmayı düşünüyorum. Size hava filtresi konusunda nacizane fikir vermek istiyorum. Aliexpres'ten aşağıdaki filtreyi sipariş vermiştim. yaklaşık 3 aydır kullanıyorum. Kağıt filtrelerden çok farklı, temizleyip tekrar tekrar kullanabiliyorsunuz. Emgrand EC7 ile birebir uyumlu. Aracımı şehiriçi değil özellikle uzun yolculukta kullandığımdan yakıt tüketimi ve performansta fark yaptığını söyleyebilirim, bu kadar fark edeceğini hiç tahmin etmemiştim. Şimdiden size kolay gelsin...Takipteyim...

https://www.aliexpress.com/item/R-EP-Repalcement-Air-Filter-for-TOYOTA-Corolla-BYD-F3-L3-G3-1-5L-1-6L/32825958987.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.iU1T9X

• quote:

Orijinalden alıntı: hookman

Geçen hafta ben de 50.000 km. yi doldurdum. 2011 model aracım için fena değil :-) Bugün yarın yağ-filtre-balata v.s. değişimini yapmayı düşünüyorum. Size hava filtresi konusunda nacizane fikir vermek istiyorum. Aliexpres'ten aşağıdaki filtreyi sipariş vermiştim. yaklaşık 3 aydır kullanıyorum. Kağıt filtrelerden çok farklı, temizleyip tekrar tekrar kullanabiliyorsunuz. Emgrand EC7 ile birebir uyumlu. Aracımı şehiriçi değil özellikle uzun yolculukta kullandığımdan yakıt tüketimi ve performansta fark yaptığını söyleyebilirim, bu kadar fark edeceğini hiç tahmin etmemiştim. Şimdiden size kolay gelsin...Takipteyim...

https://www.aliexpress.com/item/R-EP-Repalcement-Air-Filter-for-TOYOTA-Corolla-BYD-F3-L3-G3-1-5L-1-6L/32825958987.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.iU1T9X

Alıntıları Göster
    Sayın hookman,
    Ürünün fiyatı 38.25 dolar.TL olarak yaklaşık 166 tl tutuyor.Ben bakımları kendim yaptığım için kullanılan ürünün tekrar işe yarayıp yaramadığını kontrol edip bir değerlendirme yapıyorum.Örneğin;Polen filtresi ile hava filtresinin sadece renginin grileşmesi ve küçük ince yaprakların dışında yıpranmadığını gördüm.Tıraş fırçası ile yıpratmadan fırçaladım.3.5 tl'ye bimden aldığım deterjan ile leğende alt-üst yaparak beyazlaşıncaya kadar yıkadım.Sonra kuruttum.Ürünlere zarar gelmediğini gördükten sonra yeniden kullanmak üzere rafa koydum.(Garajda 15 metrekare kadar kullandığım oda var.Bir duvarına çelik raflar kurdum.)

• quote:

Orijinalden alıntı: deltoid

Sayın hookman,
    Ürünün fiyatı 38.25 dolar.TL olarak yaklaşık 166 tl tutuyor.Ben bakımları kendim yaptığım için kullanılan ürünün tekrar işe yarayıp yaramadığını kontrol edip bir değerlendirme yapıyorum.Örneğin;Polen filtresi ile hava filtresinin sadece renginin grileşmesi ve küçük ince yaprakların dışında yıpranmadığını gördüm.Tıraş fırçası ile yıpratmadan fırçaladım.3.5 tl'ye bimden aldığım deterjan ile leğende alt-üst yaparak beyazlaşıncaya kadar yıkadım.Sonra kuruttum.Ürünlere zarar gelmediğini gördükten sonra yeniden kullanmak üzere rafa koydum.(Garajda 15 metrekare kadar kullandığım oda var.Bir duvarına çelik raflar kurdum.)

Alıntıları Göster
    Ben aldığımda indirim,kupon v.s ile bana 19 USD 'ye gelmişti. Ama Turkiye'deki fiyatları çok uçuk rakamlarda.Dediğiniz doğru ama benim bahsettiğim hava filtresi. Bu tamamen dokuma kumaş filtre ve motorun daha iyi nefes almasını sağladığını kendim test ettim. Polen filtesi ise zaten ucuz ve dediğiniz gibi içeriye sinek, böcek,yaprak parçası v.s. gelmemesini sağlamaktan fazla bir espirisi yok.
    Ben de sizin gibi elimden geldiğince kendim araç bakımlarımı yapıyorum. Kendime ait kapalı garajım var, vakit buldukça burada araç ile ilgilenebiliyorum. Garantisi dolana kadar bakımları serviste yapmıştım, ama onun haricinde bakım için servise hiç götürmedim, hepsini kendim yaptım. Elimde yeterince ekipman var. Sadece balata değişiminden çekiniyorum. (Balata değişimini nasıl yapacaksınız merak ediyorum. Çünkü yeterli büyüklükte krikoya sahip değilim,bendeki ile pek cesaret edemedim doğrusu, en kısa zamanda temin etmem gerekecek.) Bu nedenle sizi takip edip fikir almaya devam diyorum.

• Balataları değiştirmek için makas kriko tek başına yeterli değil.Bu iş için 24 tane dikdörgenler prizması şeklinde parke taşı edindim.İki adedini yanyana sonraki iki tanesini üstüne şaşırtmalı koyacağım.Böyle böyle sıradığım parke taşları şaşiye kadar sıralanacak.Makas kriko ile aracı kaldıracağım.Bir sıra daha koyacağım.Krikonun yüksekliği daha fazla kaldırmağa yetmediğinde altına bir parke taşı koyup 6 sıra parke taşı ile bir tarafın kaldırma işi bitecek.Öbür tarafta da aynı şeyi yapacağım.Kriko ile kaldırılan aracın üstüme devrilme olasılığını göze alamam.İşe başlamadan balata değişimi ile ilgili "ben tamir ederim" videosunu seyredip iyice özümsemeliyim.Diğer işlemler için de facebooktan gerekli videoları bilgisayarıma indirdim..Bu işlem yapılırken a)fren hidroliği değişimi,b)direksiyon hidroliği değişimi,c)balataların değişimi ve motor yağı değişimi ile yağ filtresi değişimi bir arada yapılacak.

• Arkadaşlar, bizim Emgrand EC7 'den halen oldukça memnunuz. Kasım-2012 trafiğe çıkışlı ve Mayıs-2015 'ten beri bizde. Aldığımızda 40.500km 'lerdeydi, şu an 83.000km 'lerdeyiz. 46.000km 'lerde debriyaj setini değiştirdik. Bunun dışında, periyodik bakımlar harici başka bir masrafımız olmadı.

Bu günlerde ise çözemediğimiz bir problemimiz var. Bir süre önce arıza lambası yandı. Torque isimli mobil uygulama ile mevcut OBDII aygıtımıza bağlanıp, hata kodunun P2188 olduğunu öğrendik. Hem hata kodunu internette araştırarak, hem de aracımızdaki belirtilerden yola çıkarak, arızanın maf/map ya da oksijen sensöründen kaynaklı olabileceğini düşündük. Her zaman gittiğimiz yetkili servise gösterdiğimizde de, arka oksijen sensörünün arızalandığını ilettiler. Yetkili serviste sadece parçanın fiyatı 450 lira olduğunu öğrendikten sonra, sensörü kendimiz temin etmeye karar verdik. Oksijen sensörleri üreten bir üreticinin Aliexpress sayfasından hem ön (30cm - LİNK), hem arka (100cm - LİNK) oksijen sensörleri satın aldık. Yetkili serviste arka sensör değişimini gerçekleştirdikten sonra, arıza lambası söndü. Bir süre o şekilde kullandık, ancal devamında arıza lambası yine yandı. Torque isimli mobil uygulama ile OBDII 'ye bağlanıp hatayı temizledik ve arıza lambası söndü, lakin 2 gün sonra tekrar yandı. Servise gösterdiğimizde ise, aldığımız oksijen sensörünün araç ile uyumluluk sağlamadığını ve bu sebepten arızanın devam ediyor olabileceğini belirttiler. Biz çok inandırıcı gelmediği için sizlere danışmak istedik. Siz ne düşünüyorsunuz?

• Alıntı;

Aracınızdaki hava / yakıt oranı sensörü / oksijen sensörünü ve kütle hava akış sensörünü bulun. İşte MAF sensörünün bir örneği: Yerleştirildikten sonra, konektörleri ve kabloları görsel olarak inceleyin. Sürtünme, sürtünme, çıplak teller, yanık lekeleri veya erimiş plastiğe bakın. Konektörleri ayırın ve terminalleri (metal parçaları) konektörlerin içinde dikkatle inceleyin. Muhtemelen görmeye alışkın olduğunuz normal metal rengine karşı korozyona uğramış, yanmış veya muhtemelen yeşil renkte görünüp görünmediklerini görün. Terminallerin temizlenmesi gerekiyorsa, herhangi bir parça deposunda bazı elektrik kontağı temizleyici alabilirsiniz. Bu mümkün değilse, bunları temizlemek için yaklaşık% 91 sürtünme alkolü ve hafif plastik bir kıl fırçası bulun. Daha sonra havayla kurumaya bırakın, bazı dielektrik silikon bileşiklerini (ampul soketleri ve buji kabloları için kullandığı aynı şeyleri) alın ve terminallerin temas ettiği yere koyun. Bir tarama aletiniz varsa, tanılama sorun kodlarını bellekten temizleyin ve bu kodun geri dönüp dönmediğine bakın. Aksi takdirde, bağlantılar büyük olasılıkla sizin probleminizdi. Kod geri dönerse, MAF sensörü voltaj sinyalini PCM'ye test etmemiz gerekecektir. Tarama aletinizdeki MAF sensör voltajını izleyin. Bir tarama aleti mevcut değilse, MAF sensöründen gelen sinyali bir dijital volt ohm metre (DVOM) ile test edin. Sensör bağlandığında, kırmızı voltmetre kablosu MAF sensörü sinyal kablosuna ve siyah voltmetre kablosunun toprağa bağlı olması gerekir. Motoru çalıştırın ve MAF sensör girişini izleyin. Motor devri yükseldiğinde, MAF sensörü sinyali artmalıdır. Gerilimin belirli bir RPM'de olması gerektiği konusunda sizi bilgilendiren bir tablo olabileceğinden, üreticinin özelliklerini kontrol edin. Bu testi başarısız olursa, MAF sensörünü değiştirin ve tekrar test edin. Önceki testler geçmişse ve kod hala mevcutsa, hava / yakıt oranı sensörü / oksijen sensörünü (AFR / O2) izleyin. Sürekli olarak motorun zengin çalıştığını gösterirse, zengin çalışan bir motora neden olabilecek tüm olasılıkları bulun. Bunlar şunları içerir:
    Yakıt basıncı / yakıt basınç regülatörü dahil yakıt sistemi. Yakıt basınç sensörü
    Yakıt enjektörleri Katalitik konvertörden sonra O2 sensörü EVAP sistemi, kanister tahliye regülatör valfini içerir.
    AFR / O2 sensörü, motorun normal çalıştığını veya hatta eğildiğini gösterirse, diğer tüm sorunlar ortadan kaldırıldığı sürece PCM'den şüphelenilebilir.

Read more at:https://www.obd-codes.com/p2188

Copyright OBD-Codes.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gezmen -- 13 Mayıs 2018; 0:48:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yaskoo_87

Arkadaşlar, bizim Emgrand EC7 'den halen oldukça memnunuz. Kasım-2012 trafiğe çıkışlı ve Mayıs-2015 'ten beri bizde. Aldığımızda 40.500km 'lerdeydi, şu an 83.000km 'lerdeyiz. 46.000km 'lerde debriyaj setini değiştirdik. Bunun dışında, periyodik bakımlar harici başka bir masrafımız olmadı.

Bu günlerde ise çözemediğimiz bir problemimiz var. Bir süre önce arıza lambası yandı. Torque isimli mobil uygulama ile mevcut OBDII aygıtımıza bağlanıp, hata kodunun P2188 olduğunu öğrendik. Hem hata kodunu internette araştırarak, hem de aracımızdaki belirtilerden yola çıkarak, arızanın maf/map ya da oksijen sensöründen kaynaklı olabileceğini düşündük. Her zaman gittiğimiz yetkili servise gösterdiğimizde de, arka oksijen sensörünün arızalandığını ilettiler. Yetkili serviste sadece parçanın fiyatı 450 lira olduğunu öğrendikten sonra, sensörü kendimiz temin etmeye karar verdik. Oksijen sensörleri üreten bir üreticinin Aliexpress sayfasından hem ön (30cm - LİNK), hem arka (100cm - LİNK) oksijen sensörleri satın aldık. Yetkili serviste arka sensör değişimini gerçekleştirdikten sonra, arıza lambası söndü. Bir süre o şekilde kullandık, ancal devamında arıza lambası yine yandı. Torque isimli mobil uygulama ile OBDII 'ye bağlanıp hatayı temizledik ve arıza lambası söndü, lakin 2 gün sonra tekrar yandı. Servise gösterdiğimizde ise, aldığımız oksijen sensörünün araç ile uyumluluk sağlamadığını ve bu sebepten arızanın devam ediyor olabileceğini belirttiler. Biz çok inandırıcı gelmediği için sizlere danışmak istedik. Siz ne düşünüyorsunuz?
    P2188 sorunu bendede var.1seneden beri boyle.

Akabinde kışın ilk calistirmada rolanti 1-2 dakkaligina dusup inme sorunu var.

Su an yaz oldugundan dolayi boyle bir sprun yok lakin,simdide ornegin yolda giderken debriyaja basildiginda rolenti 0 a kadar yaklasip yukseliyor.

Rolanti motoru (kelebek) ten yaptigi soylendi.

Soktum asiri kirli idi.temizledim taktim degisen bisey olmadi.

Uzun sure sonra tekrar tam detayli temizlik icin soktum taktim yine ayni.hatta rolanti motor nun motorunu disariya alip 12 volt verip uzun sure calistirdim degisen bisey olmadi.

Maf map sensorunden yapar diye uzun ugras sonucu manifoldu komple sokup akabinde maf sensorunu temizledim yine ayni.

Oksijen sensoru diyorlar lakin sifirini alip taksam bile sozde "kalibrasyon" yapilmasi gerektigi soylendi.

Bende o işe hic girmedim.

Youtube de oksijen/lambda saglamlik testi var onuda yaptim saglam cikti.

Obd bendede var.lambda sensorunun grafik cizelgesini eklesem anlayan arkadas var midir forumda acaba

• Bu aracı araştırıyorum almak için fakat sahibinden ilanlarında EC7 modeli olarak geçmiyor. Emgrandlarda genel bir isim midir bu?
  •  Geely Emgrand EC7

EC7 diye geçmez EMGRAND modelinden tüm versiyonları görebilirsiniz. En üst versiyonu premium Sr dir, fakat premium sr ilanlarının çoğu hatalı (veya bilinçli şekilde ilan verenler var) çünkü sunroof yok. Sunroof'u olmayan modeller asla premium Sr değildir. Buna dikkat edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hookman -- 12 Haziran 2018; 13:5:47 >
  • 
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.