Şimdi Ara

Geely Emgrand EC7 (138. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.253
Cevap
19
Favori
686.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bana kullanım kılavuzu lazım aracın elinde Pdf fo formatında olan veya elinde link olan var mı. ekılavuz.com üzerinde var ama oradan indirme den okumak zorundayız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zekkpdr

Arkadaşlar bana kullanım kılavuzu lazım aracın elinde Pdf fo formatında olan veya elinde link olan var mı. ekılavuz.com üzerinde var ama oradan indirme den okumak zorundayız.

https://www.autorepman.com/tr/geely/15223-geely-emgrand-ec7-2010-servis-el-kitab%C4%B1.html
  • ekilavuz.com'daki kullanım kılavuzunu da biraz zahmetli olur ama şöyle word belgesi yapabilirsiniz.
    Önce sitede "geely fe binek otomobil" ismiyle arayınız.Sonra 1.sayfa üzerine gelip fareyi sağ tıklayıp "kopyala" dedikten
    sonra bir word belgesi açıp içine "yapıştır" deyiniz!
    Her gün 10 sayfa için bu işlemi yapsanız sonunda kullanım kılavuzu elinizde olur.
  • Bir arkadaş özelden mesaj atmış "Emgrand'ı ikinci elde alırken nelere dikkat ettiniz?"diye.
    1992 de 2.el renault tsw aldım.Şimdi de 2015 de emgrand ec7 aldım.
    Ben ikinci el araç almadan önce hangi aracı alacağımı kesin olarak belirlerim.Bunun için aracı almadan 6 ay önce internette parama göre
    fiyat/performans oranı en iyi araçları incelerim.Araçlarda kronik sorun var mı?Yedek parça sorunu var mı?Kullanıcı yorumları nasıl?
    Sonra sahibinden.com'da alacağım aracın ilanlarını incelemeğe başlarım.Acele etmem.Ayrıca alacağım aracın modelinin hangi özelliklerde
    olduğunu bulurum.Örneğin ec7 emgrandın GS,GSL basic,GSL premium SR modelleri vardı.Kişi aracını satıyor ama GSL basic olan aracını
    siteye GSL premium SR diye koymuş.Ya da basic olan aracını sanroof hariç full diye koymuş.Yani satıcı aracını eniyi modeli şeklinde
    göstermek için yalan yazmış.Zaten araçta 2011 ve 2012 model olanlar var.2011 olanların alaşımlı canlarında 5 kelebek kanadı,2012
    olanlarda 6 kelebek kanadı var.Resimlerden önce bunu anlıyorum.2011 olanlar euro4 motor,2012 olanlar euro5 motor.Önceki 98 beygir
    sonraki 106 beygir gücünde..Bu iki modelin yağ filtreleri farklı.Ben 2012 modelini alacaktım.2011 olanları eledim.
    GSL basic ile premium SR olanlar arasında 2 fark var.SR olanlar Sanroof yani tavan penceresi (SR,sanroof un kısaltması) ve koltukların
    ayarı elektrikli.Basic olanlarda tavan penceresi yok,koltuk ayarı manuel.Diğer tüm özellikleri aynı.Ben özelliklerini yalana başvurmadan
    doğru yazanları aradım.Ayrıca aracın 20000 km den fazla olmaması ve hiçbir kazaya karışmamış olmasını istedim.Aracın plakasını alıp
    sigortacımdan aracı incelettim.Kazası yok olurunu aldım.Satıcıya telefon ettim.Aracı neden sattığını sordum.Mesleğini sordum.2 çocuklu
    imiş.Aracı satıp daire alacakmış.Watsapp'dan aracı yeni fotolarını istedim.Pazarlığımı yaptım.Araçta söylemediği şeyler varsa alımdan
    vazgeçerim dedim.Aracı expertize sokacağımı belirttim.Araçta lpg vardı.Bunun işli olup olmadığını sormayı unuttum.Meğer işli değilmiş.
    Bu durum bana fazladan Afyon-Konya yolculuğuna neden oldu.Ancak sorunsuz bir araç aldığım için fazla üstünde durmadım.Ha bir de
    aracın orijinal aküsü varta idi.Resimde bu belli idi.Satıcı bunu alıp başka akü koymuş.Bunu da sonradan fark ettim.Yani ben olsam
    100-150 tl lik bu kurnazlığı yapmazdım.
    Araştırmamım sonuçlarını taşımayan araçları dikkate bile almadım.

• deltoid D kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle yardımınız için teşekkür ederim. Bahsettiğiniz euro 4 ve euro 5 motor olayına gelirsek bende aracı almadan önce forumda 2011 olanların euro 4 ve 98 beygir olduğunu okumuştum. Benim aracımda 2011 model. Daha sonra parçahanesi.com üzerinden sipariş verirken hava filtresini sordular. Aşağıda fotoğrafları ekliyorum. Durum şu ki benim aracım 2011 model ama euro 5 hava filtresine sahip. Nasıl oluyor bu

Bu arada az kalsın unutuyordum. Ruhsat ta ki motor gücü 78 KW yazmak ta bu da 105 beygir e denk geliyor. Sizin 2012 aracınızda kaç KW olarak görünüyor bu değer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zekkpdr -- 11 Ağustos 2017; 11:44:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: deltoid

quote:

Arkadaşlar bana kullanım kılavuzu lazım aracın elinde Pdf fo formatında olan veya elinde link olan var mı. ekılavuz.com üzerinde var ama oradan indirme den okumak zorundayız.

https://www.autorepman.com/tr/geely/15223-geely-emgrand-ec7-2010-servis-el-kitab%C4%B1.html

Hocam bu kılavuzda türkçe var mı :)

• quote:

Bir arkadaş özelden mesaj atmış "Emgrand'ı ikinci elde alırken nelere dikkat ettiniz?"diye.
    Ben ikinci el araç almadan önce hangi aracı alacağımı kesin olarak belirlerim.Bunun için aracı almadan 6 ay önce internette parama göre
    fiyat/performans oranı en iyi araçları incelerim.Araçlarda kronik sorun var mı?Yedek parça sorunu var mı?Kullanıcı yorumları nasıl?
    Sonra sahibinden.com'da alacağım aracın ilanlarını incelemeğe başlarım.Acele etmem.Ayrıca alacağım aracın modelinin hangi özelliklerde
    olduğunu bulurum.Örneğin ec7 emgrandın GS,GSL basic,GSL premium SR modelleri vardı.Kişi aracını satıyor ama GSL basic olan aracını
    siteye GSL premium SR diye koymuş.Ya da basic olan aracını sanroof hariç full diye koymuş.Yani satıcı aracını eniyi modeli şeklinde
    göstermek için yalan yazmış.Zaten araçta 2011 ve 2012 model olanlar var.2011 olanların alaşımlı canlarında 5 kelebek kanadı,2012
    olanlarda 6 kelebek kanadı var.Resimlerden önce bunu anlıyorum.2011 olanlar euro4 motor,2012 olanlar euro5 motor.Önceki 98 beygir
    sonraki 106 beygir gücünde..Bu iki modelin yağ filtreleri farklı.Ben 2012 modelini alacaktım.2011 olanları eledim.
    GSL basic ile premium SR olanlar arasında 2 fark var.SR olanlar Sanroof yani tavan penceresi (SR,sanroof un kısaltması) ve koltukların
    ayarı elektrikli.Basic olanlarda tavan penceresi yok,koltuk ayarı manuel.Diğer tüm özellikleri aynı.Ben özelliklerini yalana başvurmadan
    doğru yazanları aradım.Ayrıca aracın 20000 km den fazla olmaması ve hiçbir kazaya karışmamış olmasını istedim.Aracın plakasını alıp
    sigortacımdan aracı incelettim.Kazası yok olurunu aldım.Satıcıya telefon ettim.Aracı neden sattığını sordum.Mesleğini sordum.2 çocuklu
    imiş.Aracı satıp daire alacakmış.Watsapp'dan aracı yeni fotolarını istedim.Pazarlığımı yaptım.Araçta söylemediği şeyler varsa alımdan
    vazgeçerim dedim.Aracı expertize sokacağımı belirttim.Araçta lpg vardı.Bunun işli olup olmadığını sormayı unuttum.Meğer işli değilmiş.
    Bu durum bana fazladan Afyon-Konya yolculuğuna neden oldu.Ancak sorunsuz bir araç aldığım için fazla üstünde durmadım.Ha bir de
    aracın orijinal aküsü varta idi.Resimde bu belli idi.Satıcı bunu alıp başka akü koymuş.Bunu da sonradan fark ettim.Yani ben olsam

Hocam teşekkür ederim ama ben biraz daha detay istiyorum sizden. Motorun sorunsuz olduğunu lpg kitinin güzel montajlandığını nasıl anlayabiliriz. Yani aracı nasıl test etmeliyim? Silkeleme, vuruntu rolanti dengesizliği gibi sorunlar genelde sürekli olmaz. Bunları nasıl yakalayabilirim eğer varsa. Soğuk motorda ilk çalıştırmada araç düzgün ve sonraki gidişte boşta rolanti dengesizliği lpgye geçerken Silkeleme titreme vs yoksa sağlammıdır başka nelere bakayım

• Gittikce emgrandi ( meraktan) sevmeye basladim ,degerli ve objektif yorumlara saygi

• batkent B kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz şeylere ben yaşadıklarımdan cevap yazayım. Aracı alalı tam bir sene oldu 25 bin km yol yaptım. Tabi ki %80 uzun yol. En son 1 haftalık 2000 km marmara ege turu yaptım. Bu süreçte her türlü yol iklim koşullarına girdim zaten gurbette olduğum için yaz kış yollardayım. Aracı önce 1 sene idarelik almıştım ama şuan bir suv araç alana kadar satmayı düşünmüyorum. Zaten herkes memnuniyetini yazıyor. Ben bi kaç sorun yaşadım onu söyleyeyim size. Araçla yaşadığım sorunların tamamını landi marka lpg ile yaşadım beyin de problem olduğu için tekleme istop vs sorunlar yaşıyorum. Onun çaresini de buldum beyin tamir kiti var 130 liraya lpgyedekparça.com da kendileri sivastaymış haftaya yolum o tarafa da düşecek 75 lira da işçilik onu o şekilde çözeceğiz. Bir diğer masrafımsa baskı balata oldu o da benim hatam arabayı çok dik yokuşta kalkış için zorladım. Oda 650 lira tuttu sanırım bu sınıf be model deki birçok araçta aynıdır. Bunların dışında da araca uzun yıllar bineceğim diye 4 adet kış lastiği 4 adet de yaz lastiği aldım. Sanırım en çok masrafı lastikler yaptı. Özellikle falken ze 914 yaz lastiklerimle uzun yolda yolun durumuna göre 140-160 arası gayet rahat gidiyorum yüksek devirde performans sorunu da yaşamıyorum. Tavsiyem al hiç düşünme aracımda kaporta da bi kaç yerde pas var tamirci arkadaş 400 lira masrafı olur tamamen kazırız yeniden boyarız dedi. Pas olayına dikkat et. Benim için çok büyük problem değil müsait bir zamanda yaptıracağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: batkent

quote:

Bir arkadaş özelden mesaj atmış "Emgrand'ı ikinci elde alırken nelere dikkat ettiniz?"diye.

Hocam teşekkür ederim ama ben biraz daha detay istiyorum sizden. Motorun sorunsuz olduğunu lpg kitinin güzel montajlandığını nasıl anlayabiliriz. Yani aracı nasıl test etmeliyim? Silkeleme, vuruntu rolanti dengesizliği gibi sorunlar genelde sürekli olmaz. Bunları nasıl yakalayabilirim eğer varsa. Soğuk motorda ilk çalıştırmada araç düzgün ve sonraki gidişte boşta rolanti dengesizliği lpgye geçerken Silkeleme titreme vs yoksa sağlammıdır başka nelere bakayım

Değerli arkadaşım,
    Dikkat ettiyseniz ben aracımı söylediğiniz sorunlarla karşılaşmamak için 20000 km de aldım.Hatta expertiz raporunda motorun tam olarak
    açılmadığı belirtildi.Bendeki lpg kiti akl marka.Bu markanın bazı parçaları atiker marka.Silkeleme ile karşılaşmadım.Vuruntu olmadı.Rolanti dengesizliği hiç olmadı.Atmosferik motorlarda yeterli ısınma olmadan hareket edip gaza fazla dokunulursa silkeleme olabiliyor.Yani tamamen kullanım alışkanlığı.
    Lpg ile ilgili en küçük bir sorun yaşamadım.Evimin altında 6-8 araçlık bir garaj var.Çıkışı biraz dik.Motor yeteri kadar ısınmamış ise çıkışta zorlanma
    oluyor.Bunu da kasanın ağırlığı ve motor hacmi ile yetersiz güç neden oluyor.Başka ülkelerde aynı modelin 1.8 lik versiyonunda bu sorun olmuyormuş.
    Aracın torku 133 nm.Bu tork yüksek vites ve 3000 devir/dk larda hissettiriyormuş.Düz ve şehir dışı yollarda kesinlikle kalkıştaki güç azlığını hissetmedim.Ben bu aracı daha çok uzun yol için aldım.Şehir içinde fazla kullanmadığımı yazmıştım.Ağırlıklı şehir içi kullansaydım daha küçük bir aracı tercih ederdim.Aracım garajda durduğu için ne yazın ne kışın gerek çalıştırmada gerekse gaza geçişte hiç sorun olmadı.Ayrıca benzinden gaza geçerken sanki benzinde devam ediyormuşum gibi fark dahi edilmiyor.Bakımları titizlikle yapılmış bir araçta belirtiğiniz sorunların görülmeyeceğini söyleyebilirim.

• quote:

Bahsettiğiniz şeylere ben yaşadıklarımdan cevap yazayım. Aracı alalı tam bir sene oldu 25 bin km yol yaptım. Tabi ki %80 uzun yol. En son 1 haftalık 2000 km marmara ege turu yaptım. Bu süreçte her türlü yol iklim koşullarına girdim zaten gurbette olduğum için yaz kış yollardayım. Aracı önce 1 sene idarelik almıştım ama şuan bir suv araç alana kadar satmayı düşünmüyorum. Zaten herkes memnuniyetini yazıyor. Ben bi kaç sorun yaşadım onu söyleyeyim size. Araçla yaşadığım sorunların tamamını landi marka lpg ile yaşadım beyin de problem olduğu için tekleme istop vs sorunlar yaşıyorum. Onun çaresini de buldum beyin tamir kiti var 130 liraya lpgyedekparça.com da kendileri sivastaymış haftaya yolum o tarafa da düşecek 75 lira da işçilik onu o şekilde çözeceğiz. Bir diğer masrafımsa baskı balata oldu o da benim hatam arabayı çok dik yokuşta kalkış için zorladım. Oda 650 lira tuttu sanırım bu sınıf be model deki birçok araçta aynıdır. Bunların dışında da araca uzun yıllar bineceğim diye 4 adet kış lastiği 4 adet de yaz lastiği aldım. Sanırım en çok masrafı lastikler yaptı. Özellikle falken ze 914 yaz lastiklerimle uzun yolda yolun durumuna göre 140-160 arası gayet rahat gidiyorum yüksek devirde performans sorunu da yaşamıyorum. Tavsiyem al hiç düşünme aracımda kaporta da bi kaç yerde pas var tamirci arkadaş 400 lira masrafı olur tamamen kazırız yeniden boyarız dedi. Pas olayına dikkat et. Benim için çok büyük problem değil müsait bir zamanda yaptıracağım.

Hocam benim aracımında baskı balatası bitmiş idi.

Antalya daki ustama yalvar yakar 190liraya taktırdım.

Baski balatayı kendim 250tl ye aldim.set halinde aldim.

Aracim 90000binde idi

• Sogukken rolantide tekleme sorunu icin lambda sensorunun soketini cikardim,hicbir fark olmadı.yarin sensoru sokup disarda test edecegim.fotolari ve yorumlarimi yarin yazacagim vesselam

• quote:

Hocam öncelikle yardımınız için teşekkür ederim. Bahsettiğiniz euro 4 ve euro 5 motor olayına gelirsek bende aracı almadan önce forumda 2011 olanların euro 4 ve 98 beygir olduğunu okumuştum. Benim aracımda 2011 model. Daha sonra parçahanesi.com üzerinden sipariş verirken hava filtresini sordular. Aşağıda fotoğrafları ekliyorum. Durum şu ki benim aracım 2011 model ama euro 5 hava filtresine sahip. Nasıl oluyor bu

Bu arada az kalsın unutuyordum. Ruhsat ta ki motor gücü 78 KW yazmak ta bu da 105 beygir e denk geliyor. Sizin 2012 aracınızda kaç KW olarak görünüyor bu değer.

Değerli arkadaşım,
    Bu resimlerdeki yağ filtresi.Hava filtresi her iki tip motorda aynı.Aracın orijinal cantlarına bakarak modelini bulursunuz.Bendeki filtre altta olanı.
    İkisi arasında fark yok.Birinde kapak sabit .Filtre içine konuyor.Diğerinde kapakla birlikte içindeki filtre değişiyor.Euro4 motordaki yağ filtresini sökmek için ayrı bir anahtarı var.Motorun kaputunu açıp radyatörün orta arkasına bakın.Yağ filtresi kutusu ucunda 19 açık ağız anahtarla açılması için bir çıkıntı (yaklaşık 1.5 cm uzunluğunda) varsa motorunuz euro5 tir.
    Bazı sorularınızın yanıtları önceki mesajlarda var.Lütfen inceleyiniz.Ben bu aracı almağa karar verdiğimde o zaman 124 sayfayı tek tek inceledim.

• Hocam öncelikle hava filtresi diye sehven yazmışım söylemek istediğim yağ filtresi idi. Benim size soruyu sorma amacım yanlış verdiğiniz bilgiyi sorgulamanızdı. Bende uzun zamandır forumdayım ve bütün sayfaları tek tek okudum. Ve yanlış bilgi verdiğiniz söylüyorum aracım 2011 model ve 105 beygir ve euro 5 motor. Janta dikkat etmedim ama onunda resmini atıyorum şimdi. Yani 2011 araçların tamamı euro 4 ve 98 beygir değil. Bu sadece 2012 araçların fiyatını 2011 e göre arttırımı. Halbuki kendi aracım için konuşuyorum donanım olarak en ufak fark yok 2012 araçlar ile alacak arkadaşlar boşuna daha fazla para neden versin ki.
    Bu da kendi aracım. Janta kaç kelebek var bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zekkpdr -- 18 Ağustos 2017; 10:48:26 >
  • 2ekmek1sut kullanıcısına yanıt
    Çok iyi fiyattan yaptırmışsınız hocam. Ben çok fazla araştıramadım.

• zekkpdr,
    Mesajlarımda ömrümde iki defa oto aldığımı yazdım.Ben alıp-satıcı değilim.Bu işin ticaretini de yapmıyorum.Elimdeki aracı daha iyi gibi gösterip satmayı da düşünmüyorum.Aracının 2011 ya da 2012 olması beni ilgilendirmiyor.Burada farklı bir durum varsa ve bunu siz görmüşseniz yanlış bilgi veriyorsunuz demek yerine 2011 de üretilen araçların bir kısmı şöyle bir kısmı da böyle diyebilirsiniz.Ayrıca verdiğiniz resimde jantta 6 kol var ve bunu görmek zor değil.
  • deltoid D kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten size yapıyorsunuz demiyorum. Size bir önce ki mesajımda da gayet güzel söylemeye çalıştım. Ama siz daha önce ki mesajları oku öyle gel deyince olayı anlamadınız diye açıkça yanlış söylediğinizi belirttim ki bu mesajları okuyan arkadaşlar da yanlış öğrenmesinler diye. Yani yanlış bilgi veriyorsunuz yerine güzel bir şekilde söylemeye çalıştım. Ancak siz bunu anlamayıp oku gel tavrı takınınca anlamanız için açıkça yanlış yazıyorsunuz dedim çünkü insanlar bu yazıları okuyor.

Satış konusu ise tamamen sizin dışınızda sahibinden com üzerinde ki ilanlar içindir.

Bunu ilk söyleyen siz değilsiniz. Size sorma amacım ise araç hakkında oldukça fazla bilgi sahibi olmanız. O yüzden bu söylem neden var acaba 2011 araçlar birden fazla parti halinde mi geldi neden böyle bir durum oluştu. Bunu beraber tartışmak amacım.

• Benim şu anda milletvekili,doktor,profesör öğrencim var.Amacım sizinle tartışmak değil.Yanlış yapmış bile olsam 63 yaşındaki
    emekli mat.öğretmenine "Senin yanlışını gösterdim."ifadesini hoş karşılamadım.
    Şu andan sonra size yanıt yazmayacağım.Lütfen siz de bana bir şey söylemeyiniz!Ben burada yaptığım işlemlerle faydalı olmağa çalışıyorum.Bazen öğretmenlikten gelen alışkanlıkla sert ifadeler yazıyorum.
    Kendinizi benim yerime koyun ve yaşadığım şu duruma siz nasıl tepki verirdiniz?
    Lisede konu anlatımına başladım.İkinci dönemin başları.Matematikte hemen her ders sanki bardağa bir damla su koyar gibi sadece küçük bir bilgi önceki öğrenilenlere bağlanır.Bilgiler zincirleme birbirine eklenir.Sınıfınızda konunun içeriği değil başlığını hatırlayan bir öğrenci çıkmıyor..Yazılı yapıyorum.Bütün sınıf zayıf.Çok az yapan iki kişiye 2 veriyorum.Sonra yazılıyı tekrar ediyorum.Bu defa aynı sorularla tüm sınıf yine zayıf alıyor.Ben de böyle çalışacağıma emekli oluyorum.Sene 2001.
    Karşınızdaki kişi budur.
    Hata yaptıysam affola.

• Hocam evet konunun dışında çıktık insanlar burda bunları okumaya mecbur değil ama üslüptan kısaca bahsedeyim siz bana ismimle hitap ederken ben size hocam diye hitap ettim çünkü bende öğretmenim. O yüzden yanlış yaptığınızı söylediğim için kusura bakmayın bu sizden öncekilerin yanlışı diyerek konuyu kendi açımdan kapatıyorum. Tekrar bir büyüğüm olarak hocam ve meslektaşım olarak saygılarımı sunuyorum.

İşin özü aracım 2011 model ve 105 beygir ve euro 5 motora sahip burda diğer 2011 model aracı olan arkadaşlar da paylaşabilirler mi araçların özelliklerini çünkü orta benim aracım için yanlış olan bir söylenti var.

Deltoid hocamı bunun dışında tutarak söylüyorum bu forumda yada çeşitli sitelerde bu aracın 2011 i alınmaz 2012 olsun vs diyenler oluyor bu konuda 2011 model araca sahip olan diğer arkadaşlar da fikir paylaşırsa bu arabayı alacak olan ve bu mesajları okuyan arkadaşlara fikir verir.

• Bu arada benim gibi elinde kullanma kılavuzu olmayan arkadaşlar için pdf formatında kullanma kılavuzu hazırladım ama buraya nasıl eklenir bilmiyorum en kısa zamanda eklemeye çalışacağım.

• 
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.