Şimdi Ara

GECKO ROM 3.24.40.87 v6.0 Zenfone 5 Anakonu (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
415
Cevap
9
Favori
13.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ses geliştirme işlemini yine yapabilirsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • doganay08 D kullanıcısına yanıt
    Cpu yu ıntel veya ondemand şeklinde kullanıyorum sıkıntılı birşey ile karşılaşmadım yada denk gelmemiştir.
    Uyandırmada ne gibi sıkıntı oldu sizde acaba?

• Birde ses geliştirme dosyaları da eklenirse yeni güncellemeye güzel olur :)

• Evet kendinde yüklü gelmiyor. Yeni sürümde gelir umarım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    ulutan1 zenmotion uyandırma yani yeni kernel ile görüşme sırasında reset atma sorunu var.sadece ekranı uyutmada orijinal romdada sorun yoktu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: doganay08

ulutan1 zenmotion uyandırma yani yeni kernel ile görüşme sırasında reset atma sorunu var.sadece ekranı uyutmada orijinal romdada sorun yoktu.

Borets24 ün kerneli son 20/12 versiyonunda ondemand ayarları yapıp 316/1333 cpu yu çekerseniz sıkıntı olmuyor
    Birde Cankartal84 kardeşin sensör ayalarını da bir deneyin derim. kernel iyiye gidiyor bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ademm35 -- 22 Aralık 2015; 12:54:24 >
  • SON KERNEL YÜKLEYİP ZAMANLAYICI ONDEMAND CPU 1333 - 316 YATIKTAN SONRA BUGUN İKİ DEFA RESET ATTI.ÖNCESİNDE SORUN YOKTU.GÖRÜŞME SIRASINDA GÖRÜŞME DEVAM EDİYOR EKRAN SİYAH KARŞI TARAF KAPATINCA TELEFON KAPANIP BİR SÜRE SONRA KENDİ KENDİNE AÇILIYOR.ANALAMADIĞIM BU KERNEL İLE ALAKALIMI ORJİNAL ROMA DÖNÜNCE DÜZELİRMİ
  • quote:

SON KERNEL YÜKLEYİP ZAMANLAYICI ONDEMAND CPU 1333 - 316 YATIKTAN SONRA BUGUN İKİ DEFA RESET ATTI.ÖNCESİNDE SORUN YOKTU.GÖRÜŞME SIRASINDA GÖRÜŞME DEVAM EDİYOR EKRAN SİYAH KARŞI TARAF KAPATINCA TELEFON KAPANIP BİR SÜRE SONRA KENDİ KENDİNE AÇILIYOR.ANALAMADIĞIM BU KERNEL İLE ALAKALIMI ORJİNAL ROMA DÖNÜNCE DÜZELİRMİ

ben şuanda stock 40.78 üzerinde kullanıyorum bu kerneli. Sen hangi romu kullanıyorsun Gecko mu onda da sanırım 12.12 kerneli vardı onda da olmaması lazım
    Sen bir wipe cache olmazsa factory reset yapıp dene birde Cankartal84 arkadaşın şu işlemini yapabilirsin. O bu işlemler için 3C toolbux kullanıyor

3c toolbox a girdim. Sistem yöneticisinden Sürüm sekmesinde sağ en altta "Ön tanımlılar" ı tıkladım. Burdan proximity sensör ayarını iyileştir gibi iki seçenek vardı, onları seçtim.
    Ekran görüntüsündeki iki iyileştirmeyi eklediğimden beri biraz daha iyi. Belki bunlardan olmayabilir ama denemekte fayda var.
    http://cache.donanimhaber.com/ImageThumbnail2.aspx?path=https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/686732/51ac4a9b-8878-43cf-b543-703493d20fa0.jpg&t=94489111&size=1&bound=0&border=0&resolution=0&overrides=240
  • Shell 3.0 romu kullanıyorum hatta Shell 4.0 final romu 25.12.2015 te çıkacakmış onuda deneyip olmadı artık temiz kurulum ile stock orijinal roma dönüş yapcam.yakınlık sensörü devre dışı bırakıp ekran kapnmasının önüne geçtim belki o şekilde düzelir diye ama ada olmadı.ya ana kartta sorun ki bi çoğu reset olayını kernel yüklemesinden sonra olmaya başladığını söyledi yada kernel sıkıntılı.Bazen düşünüyorumda zenmotionu asus desteklemediği için vermiyoruz demişti acaba bu yüzden mi sorun çıkıyor
    ayrıca kernel yapımcısına cpu ayarları ile ilgili soru sorulmuş tavsiyeniz nedir diye cevp aşağıda ama anlamadım nasıl ayar yapcaz
    I recommend yankactive, Lionheart governors and sioplus or cfq scheduler
  • quote:

Shell 3.0 romu kullanıyorum hatta Shell 4.0 final romu 25.12.2015 te çıkacakmış onuda deneyip olmadı artık temiz kurulum ile stock orijinal roma dönüş yapcam.yakınlık sensörü devre dışı bırakıp ekran kapnmasının önüne geçtim belki o şekilde düzelir diye ama ada olmadı.ya ana kartta sorun ki bi çoğu reset olayını kernel yüklemesinden sonra olmaya başladığını söyledi yada kernel sıkıntılı.Bazen düşünüyorumda zenmotionu asus desteklemediği için vermiyoruz demişti acaba bu yüzden mi sorun çıkıyor

Stock rom üzerine Borets24 ün DT2W kernelini yaklaşık 3,5 haftadır kullanıyorum. Çift tıklama ve uyanma gayet iyi çalışıyor. O kadar telefon görüşmesi yaptım, sadece 2 defa reset sorunu yaşadım.
    1. sinde 3dk kadar süren bir çağrıyı güç tuşu ile sonlandırdıktan sonra ekrana ard arda çift tıklamaya başladım fakat açılmadı. Birkaç defa da güç tuşuna bastıktan sonra baktım cihaz reset attı. Belki de sorun ekran kapalı görünürken yeniden başlat seçeneğini tıklamamdı.
    2. resetten önce oyun oynuyordum. Arkaplana attığım bir oyun ve baya uygulama varken farklı ağır bir oyunla daha oynuyordum. Ram en son baktığımda baya kızarmıştı :) O sırada arama geldi, 1dk kadar görüştükten sonra yine birkaç defa ekranı tıkladım ve o sırada yakınlık sensörünün kırmızı kırmızı titrediğini gördüm. Elimi birkaç defa önünden geçirdim fakat pek işe yaramadı. Güç tuşuna birkaç defa bastım ve reset attı cihaz.
    Bunlardan sonra 3c toolbox ile ahmet ferid arkadaşımızın bahsettiği yakınlık sensörü iyileştirmelerini uyguladım. Alakası var mı bilemiyorum ancak kaç defa daha 15-20dk lık görüşmeler yaptım reset sorunuyla karşılaşmadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: legolaas16

Wipe yapmadan da yükleyebilirsiniz. Şarj süresi olarak Stock Rom'a göre gereksiz uygulamalar silindiği için ve bazı iyileştirmeler yapıldığı için fark olacaktır

Son görüştüğümüz değişikliklerle gelecek yeni versiyonu sabırsızlıkla bekliyorum hocam. Elinize klavyenize sağlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: CanKartaL84

quote:

Orijinalden alıntı: legolaas16

Wipe yapmadan da yükleyebilirsiniz. Şarj süresi olarak Stock Rom'a göre gereksiz uygulamalar silindiği için ve bazı iyileştirmeler yapıldığı için fark olacaktır

Son görüştüğümüz değişikliklerle gelecek yeni versiyonu sabırsızlıkla bekliyorum hocam. Elinize klavyenize sağlık

Alıntıları Göster
    Legolaas ustam GECKO ROMUN en iyisi en stabili ve en hafifi ve en kullanışlı olarak güncellemelerini evet aynen merakla bekliyoruz emeğine teşekkürler ustam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ademm35 -- 22 Aralık 2015; 20:59:23 >
  • CanKartaL84 kullanıcısına yanıt
    Bugün en az 20 kişiyle telefon görüşmesi yaptım kandil sebebi ile, kimi 2dk. kimi 10dk. kimi 30sn. kimi 15dk. vs.. sürdü hiç kapanmadı ondan öncede hiç kapanmamıştı, sadece bir kere kapandı bu zamana kadar.
    Güç tuşuyla çağrıyı sonlandırdığımda olmuştu belki o sebep oluyordur diye hiç güç tuşu ile sonlandırmıyorum, ekran açıldıktan sonra kapatma tuşuna basıp sonlandırıyorum.
    Birde telefon uygulamasının hem ön bellek hemde verilerini sildim şu an sıkıntı yaşamıyorum, yada denk gelmedi daha :)
    316Mhz 933, 1333, 1600, 2000Mhz "ondemand, yanaktive ve intel" şeklinde kullandım bu zamana kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulutan1 -- 22 Aralık 2015; 21:04:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulutan1

Bugün en az 20 kişiyle telefon görüşmesi yaptım kandil sebebi ile, kimi 2dk. kimi 10dk. kimi 30sn. kimi 15dk. vs.. sürdü hiç kapanmadı ondan öncede hiç kapanmamıştı, sadece bir kere kapandı bu zamana kadar.
    Güç tuşuyla çağrıyı sonlandırdığımda olmuştu belki o sebep oluyordur diye hiç güç tuşu ile sonlandırmıyorum, ekran açıldıktan sonra kapatma tuşuna basıp sonlandırıyorum.
    Birde telefon uygulamasının hem ön bellek hemde verilerini sildim şu an sıkıntı yaşamıyorum, yada denk gelmedi daha :)
    316Mhz 933, 1333, 1600, 2000Mhz "intel" şeklinde kullandım bu zamana kadar.

Ben de intel governer ile kullandım genelde. Cpu frekanslarıyla ilgili olarak ise 316-933 arasından 1333 e geçilince sanırım turbo aktif oluyor. O yüzden 933 mhz ile kullanıyorum maksimumda. Bu şekilde deniyorum bakalım. Güç tuşu ile ekranı kapatınca sensör devredeyken ekran kapatılıyor, sensör bu yüzden ekranı kapatamayıp buga giriyor olabilir. Ancak dediğim gibi, güç tuşuyla çağrı sonlandırmayı kullandığım halde de reset atmadı çoğu zaman.
    Son görüştüğünüz değişiklikler nedir hocam meraklandırmayın :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulutan1

Son görüştüğünüz değişiklikler nedir hocam meraklandırmayın :)

Furkan hocamın çalışmalar devam ediyor şu aralar. Birkaç güzel değişiklik olacak. Özellikle pil konusunda daha tatmin edici olacağını düşünüyorum değişikliklerden sonra.
    Anladım hocam merakla bekliyoruz.
  • Birde elin deymişken google reklamlarından arındırsan bizi güzel olur @legolaas16 hocam
  • Şuan v3.6 yı kullanıyorum gayet performanslı ve güzel bir rom. Öyle bir anlatmışsınız ki bende merakla bekliyorum güncellemeyi.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.