Şimdi Ara

GECKO ROM 3.24.40.87 v6.0 Zenfone 5 Anakonu (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
415
Cevap
9
Favori
13.886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam bu romda xposed kurulu mu acaba ? Bir de sizden ricam romdan çıkarttıklarınızı bir liste şeklinde yazabilir misiniz ?
  • Romu Twrp den yüklerken başta 5 dk kadar takılmış gibi bekliyor. Sakın kimse takıldı sanıp işlemi yarıda kesmesin. Sonrasındaki yükleme kısmı da 5dk falan sürüyor ve kendi kendine tamamlanıyor. Yeniden başlattığımda 150 uygulama güncellendi.
    5,2gb nandroid backup ~20dk
    Twrp den romun yüklenişi ~10dk
    Romun açılışta uyarlanması ~15dk toplam 45 dk gibi bir sürede yüklendi benim baya tıka basa dolu sayılacak telefonuma :)

Artıları:
    40.78 deki gps sorunu çözülmüş.
    Cihaz sanki biraz daha hızlı açılıyor gibi.
    Daha stabil gibi duruyor yazılım.

İlk bakışta gözüme çarpanlar;
    -Cpu settings çok uzakta kalmış. Ayarlar/ geliştirici seçenekleri taa en altta :) Widgeti falan var mı bilemiyorum.
    -Minimum parlaklık pek düşmemiş sanırım veya ben fark edemedim.
    -Yazı tiplerinde sadece 2 seçenek çıkıyor bende. Harici olarak "xda powerfonts" gibi bir paket yüklenebilir fakat onda da Türkçe karakterli font yok pek. iFont ile ekliyorum gerçi de sistemin kendi yazı tipi uygulaması gibi her yeri birden değiştirmiyor o da.

Şimdilik böyle durum. Bakalım birşeyler çıktıkça paylaşırım.

Eline sağlık legolaas16 hocam.

• Birde cpu ayarı yaptığımda istediğim hızlarda durmuyor açılışta da uygulanmıyor.

Edit: Tamam hocam problem yok gayet güzel çalışıyor. Reset atınca herşey güzel oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulutan1 -- 4 Şubat 2016; 20:36:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet ferid

quote:

Orijinalden alıntı: erdeme89

bilgiler arasında "Stock .87 Kernel" paylaşmıssın
    fakat bunun ne işe yaradığı hakkında bilgi vermelisin
    mağlum bilmeyen önüne geleni yüklemeye çalışabilir :)

ayrıca yeni versiyon için teşekkürler eline sağlık

zaten bende bu flashlamaları yaparken cihazın droidbootu gitti.
    şimdi ne yaparsam yapayım cihaz droidboota geçmiyor

Hocam cihaza tam olarak ne oldu belirtseniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kullanıcıdı Arayan Adam kardeşim
    cihazda GECKO V3.6 yüklü iken v4 ü flashlayayım dedim. twrp den almadı. meğer rom hatalı imiş. bende anlamamıştım herhalde rom üzerindeki denemelerimde çakışma oldu. bir factory yapayım dedim. ardında Legolaas krdeşin verdiği kerneli flashladım cihaz uçtu. droidboot kaybaldu. az önce bahsi geçen şekilde çözüldü.

-----------------
    Legolaas hocam
    GECKO ROM V4 KLAVYE AÇILMIYOR.

------------
    Edit:
    başka bir klavye yükleyip güncellemeleri tamamlayınca stock klavye geri geldi, diğerini kaldırdım. Tamamdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ademm35 -- 5 Şubat 2016; 8:09:09 >
  • @CanKartaL84 Bende yazı tipleri tam gözüküyor.

@legolaas16 Hocam ses ve kamera geliştirmesi yapılmış sanırım değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: ulutan1

@CanKartaL84 Bende yazı tipleri tam gözüküyor.

@legolaas16 Hocam ses ve kamera geliştirmesi yapılmış sanırım değil mi?

Yazı tipleri tam görünüyor derken neyi kastettiniz hocam? Ayarlar-Ekran-Yazı tipi kısmında sizde daha çok seçenek mi var? Bende sadece Varsayılan, Felbridge, Syndor var.
  • CanKartaL84 kullanıcısına yanıt
    Evet hocam 183 adet olan yazı tiplerinin hepsi gözüküyor.
    Ses ve kamera geliştirmesi yapılmış değil mi? Yoksa benim eski dosyalar mı duruyor acaba.

• quote:

Ses ve kamera geliştirmesi yapılmış değil mi? Yoksa benim eski dosyalar mı duruyor acaba.

183 tane dediğiniz Xda Power Font sanırım. Onu kaldırmıştım ben çoğu Türkçe karakter sıkıntılı olduğundan. Gecko nun içinde gömülü olarak yazı fontları da geliyor sandım görselleri görünce. Sanırım ordan yanıldım.

Kamera yı bilemiyorum da ses geliştirmesiyle ilgili zaten legolaas hocam değişiklik kaydına yazmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CanKartaL84

quote:

183 tane dediğiniz Xda Power Font sanırım. Onu kaldırmıştım ben çoğu Türkçe karakter sıkıntılı olduğundan. Gecko nun içinde gömülü olarak yazı fontları da geliyor sandım görselleri görünce. Sanırım ordan yanıldım.

Kamera yı bilemiyorum da ses geliştirmesiyle ilgili zaten legolaas hocam değişiklik kaydına yazmış.

üstam fontları kaldırma işlemini nasıl yaptığınızı paylaşabilir misin?
  • quote:

quote:

quote:

üstam fontları kaldırma işlemini nasıl yaptığınızı paylaşabilir misin?

Ayarlar-Uygulamalar-Tümü kısmından XdaPowerFonts u kaldırdım gittiler hocam :)

• Legolaas16 hocam, eline sağlık. Şu ana kadar gayet güzel olmuş rom.
    Rom ile mi alakalı yoksa kernel ile mi bilemiyorum ancak Gecko v4.0 üzerine Borets24 ün 31.01.2016 tarihli kernelini kullanıyorum. Yaptığım telefon görüşmelerinde reset sıkıntısı da olmadı şu ana kadar. 8-10 dklık görüşmeler de yaptım, kısa kısa 2-3 dk lık görüşmelerim de oldu. Hem de 533-933 mhz ile kullanıyorum. Şuan için sıkıntı olmadı, takipteyim bakalım.
  • quote:

Legolaas16 hocam, eline sağlık. Şu ana kadar gayet güzel olmuş rom.
    Rom ile mi alakalı yoksa kernel ile mi bilemiyorum ancak Gecko v4.0 üzerine Borets24 ün 31.01.2016 tarihli kernelini kullanıyorum. Yaptığım telefon görüşmelerinde reset sıkıntısı da olmadı şu ana kadar. 8-10 dklık görüşmeler de yaptım, kısa kısa 2-3 dk lık görüşmelerim de oldu. Hem de 533-933 mhz ile kullanıyorum. Şuan için sıkıntı olmadı, takipteyim bakalım.

Maalesef hem 1601 ve hemde 3101 de de uzun/ kısa oldu

• Arkadaşlar twrp den gecko rom v4.0 ı yükledim. Succesfull yazısını görünce reboot yaptım ama dönen Asus işaretinde takılıyor. Bu arada telefonum 3.24.40.78 sürümünde. V4.0 ın 40.87 için uyumlu olduğunu biliyorum ama can hocam böyle yapmamı önerdi. Sizce bu durumdan nasıl kurtulurum? Telefon açılmıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Legolaas16 hocam, eline sağlık. Şu ana kadar gayet güzel olmuş rom.

Maalesef hem 1601 ve hemde 3101 de de uzun/ kısa oldu

Yok hocam, bende de 8. dk gibi reset oldu akşam yine. Nazar değdirdim sanırım :D

• arkadaşlar telefonumda 3.24.40.78 sürümünde gecko rom v2.5 kullanıyorum daha doğrusu kullanmaya çalışıyorum çünkü 2 dakikada bir reset atmalar, kilitlenip kalmalar(kapatıp açmadan düzelmiyor, eğer ben kapatmazsam biraz zaman sonra kendisi reset atıyor) yaşıyorum. bu durum bootloader kilidini açınca oldu sanırım. sizce nasıl bu durumu aşabilirim? hafta sonu halletmem lazım. telefonla ilgili yedeklerim var. her türlü işlemi gerçekleştirebilirim. eğer tavsiye ederseniz başka roma da geçebilirim (tabi bu kitlenmeler yok olacaksa). legolaas hocamın eline sağlık çok güzel rom

Edit:http://postimg.org/image/v2txdm655/ bu linkte yazılan işlemleri yaparak bootloader kilidini kapattım. Şuan için takılma donma sorunu yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scutigeromorpha -- 6 Şubat 2016; 12:35:00 >

• @CanKartaL84 @legolaas16

bende pil süresini gördükten sonra bunu kurmayı düşündüm ancak hotspot ta herhangi bir hata,kopma vs varmı ?
  • Hocam romunuzu kurdum elinize emeğinize sağlık. Gerçekten hızlı hafif bir rom olmuş. 3 saat ekran süresi aldım. (en düşük parlaklıkta 2g modunda bütün gün wifi ye bağlı) hocam birde xposed kurabilseydik çok güzel olurdu.
     GECKO ROM 3.24.40.87 v6.0 Zenfone 5 Anakonu GECKO ROM 3.24.40.87 v6.0 Zenfone 5 Anakonu GECKO ROM 3.24.40.87 v6.0 Zenfone 5 Anakonu

• Hocam telefonum 3.24.40.78 sürümünde olduğu için v2.5 kurdum. Şimdi twrp den v4. 0 kursam sorun çıkar mı acaba? Eğer bu işi denesem telefonda droidboot açılır mı?(malum telefonun kurtulması için droidboot açılsa yeter)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • V2.5 pil performansı. Wifi hep açık. Parlaklık ortada. Dh, facebook, youtube,chrome karışık kullanım.

GECKO ROM 3.24.40.87 v6.0 Zenfone 5 Anakonu  GECKO ROM 3.24.40.87 v6.0 Zenfone 5 Anakonu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.