Şimdi Ara

GEÇİNEMİYORUM (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
2.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Gripin-DH

quote:

Orijinalden alıntı: AvriL<3

Ulan senin durumunda olsam para bile biriktiririm

kardeşim olmuyo işte öyle ..

Olmayan nedir ? Boğazından kısarsın bal gibi olur. Evde yemek yap hergün dışarda mı yiyorsun ?
  • Bu akşam gidip 1 liraya 7 simit alıyorsun(özellikle akşam). Sabah fırında ısıtıp yersin. Öğlen fırında ısıtıp yersin. Akşam fırında ısıtıp yersin. 5 tane yemiş olsan 2 tane kalır. Akşam yine gidersin 7 tane alırsın. ondanda 2 tane artar. Sonraki gün 4 simitle günü bitirirsin ama akşam simit almayı unutma. 3 günde 2 lira giderse ayda 20 gider. Sonra teknolojiye abanırsın
  • Baba parasıyla sigara içenleri hayatım boyunca hiç anlayamayacağım sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gripin-DH

quote:

Orijinalden alıntı: AvriL<3

Ulan senin durumunda olsam para bile biriktiririm

kardeşim olmuyo işte öyle ..

senin yerinde olsam taksi plakası almıştım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amerikan mandası

Adam manda gibi yiyor içiyor.

nick mesaj
  • Senin gibiler hiç bir zaman geçinemez. Bazıları 1000 lira maaşla ev sahibi bile olur bazıları da 2000 bin lira maaşla borç içinde yaşar.

Hadi diğer öğünler neyse de kahvaltıyı dışarda yapmak kadar saçma bir şey yok. Dışarda da peynir zeytin yiyorsun zaten. Bunları marketten alıp evde tabağa koymak bu kadar mı zor?
  • Yav cevap mevap atmayın adam 800 lirayla geçinemiyor. Ulan ben de üniversite öğrencisiyim şerefsizim aylık 150 tl para ile geçiniyorum. KYK yurdunda kalıyorum. Sosyal hayatım sıfır. Sırf para yetsin diye. Allah anana babana sabır versin.
  • Pelit Pastanesinde 2 tost yesen al sana 18 tl,bir de kola içsen etti mi 25 tl Bu açıdan bakarsan para az.
  • Yani diyorsun ki günde 25 TL harcıyorsun. Daha olsa harcayacaksın. Çok özür dilerim ama problemin sende olduğunu düşünüyorum. Ben de üniversite öğrencisiyim. Babamın maaşı senin 1 ayda yetiremediğin paradan 250 TL fazla. 500 TL veriyor bana. 360 yurt. Kalanı bana. İkinci öğretimim, akşam yemeğini dışarıdan yiyorum. Ne burs ne yurt çıktı. Bir de harç var. Ve ben bunlara rağmen para biriktirip çok sevdiğim fotoğraf çekmek için bir fotoğraf makinesi aldım. Şimdi diyeceksin ki benim ne suçum var senin paran yoksa. Ben de diyeceğim ki; şükretmeyi bil, israf etme...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evde kalıyorsun madem niye yurtta kalıyormuş gibi her öğün dışardan yiyorsun.
  • hacı bu yazılırmı donanımhaber'e ya , küfür yersin.
  • Nerde yaşıyosun hoca sana taşınayım ben varken o para ikimizede yeter. Makarna-tütün-bim
  • boşanda semerini ye derler bilir misin

• Günlük 25 lira bu durumda geçinemiyorsan eğer bakiyeyi düşür yine geçinemiyorsan tekrar düşür. Kısacası geçinene kadar düşür
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amerikan mandası

Adam manda gibi yiyor içiyor.

• turbolinea diye girdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bionicle

Burada sorun olan günde 1 paket 9 TL'lik sigara bence. Ya daha ucuz sigaraya geçmelisin ya azaltmalısın ya da en iyisi bırakmalısın.

dal al dal gunde tanesi bessuz

• gezmeyi ver seni ailen gezmek içinmi yolluyor derslerine çalış bir an önce bitir okulun gir işe al maaşını gez ozaman.Tabi ozmanda ev kiranı ve diğer masraflarını yine ailen mi karşılayacak görürüsn şimdi 750 yi yetiremeyen o vakit 5 bin tl yi yetiremez.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.