Şimdi Ara

Gecen sene bimden 6 liraya aldigim 15li yumurta bu sene 15 lira olmuş (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
0
Favori
6.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
114 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gezen tavuk yumurtası alıyorum 30 tl 30 tanesi

• Bende 2gun önce aldim 15li yumurta 14.95 olmuş vaydedim babanin kemugune

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • No3 yumurta yemeyin, yedirtmeyin!!!

• 16 liraya aldığım Ezine peynir 40 lira olmadı mı , iktidara göre enflasyon %13 ama her konuda yalan

• Rumpelstilzchen kullanıcısına yanıt

Sen hiç bime girmemişsin demekki. Halbuki imamoğlu migrosa gidince bi ton laf söylemiştiniz. Kanıt da ekledim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jackal78

Yumurta ya bu yumurta!!! Damacana su fiyatları yükselince "su tüketmeyin" mi diyeceksiniz.

Kusura bakmayın ama ağır saçmalamışınız. Elektronik ürün, otomobil vs değil ; zengini, fakiri, yetişkini, çocuğu farketmeksizin tüketilen bir gıda bu!!

Yok yok...Almayacakmışız..Yemeyecekmişiz.Onu yeme bunu yapma.Şikayet etme yeter.Arz talep olayı imiş.Aldığımızı görünce geçiriyorlarmış.Almasak düşüreceklermiş
    Öğrenmişler bir arz talep eğrisi diye bir şey ,sürekli bunu yazıp çiziyorlar işte

Üretici bakkal bilmem kim abow bu ay bu yumurta çok gitti du br zam yapayım mı diyecek yani ? En temel tüketim arkadaş bu ! Almasak ölmeyecekmişiz falan filan yazılmış.O ayrı komedi.Evet 5 yıl kuru ekmek yersen bile ölmezsin.Ama kafan çalışmaz, asalak gibi yaşarsın ve sonra en sonunda vücudun iflas eder arkadaş.Bilmem farkında mısın ? Komik olmayın saçmalamayın.Çoluk çocuk var artık zaten kalitesiz besleniyorlar 10 yıl öncesine göre bari yumurta süt ürünleri tüketilsinler izin verirseniz ?

Evet bakkal,market vs bazı dönemler fiyatları fazla şişiriyorlar ama bunun çözümü almamak değil ! Devletin denetlememsi ve en öncesinde enflasyonun dengenmesi.Bir yerde X ürün 10 lira diğer yerde 30 lira ise o 30'liralık yerden almazsın belli bir süre orası yine aşağı çekecektir. Ama her yerde ortalama 10-15 lira ise burada aşağı çekilecek bir şey yoktur ! Kaldı ki çoğu üretici neredeyse ancak karşılamak üzere satış yapıyor ! Çünkü üretim pahalı ilaçlar pahalı destek çok az.

Ben marketlerden almak yerine üreticiden alıyorum 1-2 lira gibi daha ucuza geliyor hemen hemen.Enflasyon düzgün olsa çiftçi destek olsa ucuzlayacak zaten.Yani ben kalkıp ben almazsam fiyatın düşeceği yok Tam tersine ben şimdi çiftçiden almazsam o adam o işletme zaten zorda iken iyice zarara girer ve kapanır.Bu ise tamamen market fiyatlarına ve kalitesiz ürünlere mahkum eder insanları ! Bu ekonominin kötü olmasının nedenlerinden biri zaten insanların alamaması ! Para dönmüyor para ! Durum bu iken çözüm öneriniz "almayın" ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 19 Aralık 2020; 10:32:4 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• GATIRCAN kullanıcısına yanıt
    Hocam aynı şey bende de oluyor
  • 15 li yumurtanın 15 tl olduğu nerede yazıyor.resimlerde göremedim

15 li yumurta geçen sene 6 liraysa bedavaymış

• quote:

Orijinalden alıntı: dekareme

Başka ülkelerde, yani gelişmiş ve eğitimli insanların bol miktarda bulunduğu ülkelerde insanlar forum ve sosyal medya gibi mecralarda bizim gibi goygoy edip homurdanıp da durumlarından şikayet etmiyorlar. Etki tepki yasasını uyguluyorlar.. Sen hayvan gibi fiyatı arttırırsan ben de insan gibi malını almıyorum arkadaş deyip boykot ediyorlar.. Hiç kimse de yumurta yemediğinde ölmediğine göre tüketicinin elindeki bu kozu kullanmamak aptallıktır.. İşte bu yüzden her türlü malda her türlü zammı millet olarak dibine, köküne kadar hakediyoruz, kimse şikayet etmesin

Kaşarlanmış bir şekilde siyasi yorumları beğenmezlerse Silivri soğuğu tehdidinde bulunuyorlar ancak ne hikmetse halk şu yumurta fiyatlarına ses çıkaramıyor. Üreticiler zam yapmadan önce bir düşünmeli, bu zammı yapmaya değer mi gibi çekinceleri olmalı ama nerede tabii, eşik değerler aşılınca böyle oluyor işte...

• quote:

Orijinalden alıntı: GATIRCAN

Bana Bim, A101 gibi yerlerden alınan yumurtalardan bazen kan tadı geliyor. Haşlama yapınca değil de tavada yapınca. Size de oluyor mu?

Taze de alsanız istediğiniz kadar özen gösterin yine de düzgün pişememiş, tadı olmayan, kötü kokan bir yumurta ortaya çıkıyor. Özellikle yazın dolaba koymayıp açık satış yapanların yumurtası böyle oluyor...
  • Yumurtanın fiyatı 6 yılda 4 e katlamış. Yani dolar ile paralel olarak artmış.

• YaptikBirHataKomiserBey Y kullanıcısına yanıt
    Sıkıntı kısmı fiyatın cıktığı gibi inmemesi 😂
  • mur@t_fb M kullanıcısına yanıt
    Tğm Bitkisel yağlarda verim %50 düştü e tüketen düşmediği ne hatta arttığa göre %50 zam doğal olarak yapıldı zeytinyağı üreten ve satan birisi olarak yazıyorum ha tabi 5 lt zeytinyağı 150 TL den bizim milletimize pahalı mı evet çok pahalı
  • tubytube kullanıcısına yanıt
    Peki bu dediklerinizi üreten le tüketen mi yapmalı yoksa devlet nizam mı getirmeli?
  • Tanesi 5 lira olsun yiyen yemeyen belli olsun devam.
    Dün küçük kerevizi 8 liraya
    Karnabaharı 10liraya aldım

Kars da falan değilim Manisanin tarımla geçim sağlayan ilçesindeyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mhmmd.239

Peki bu dediklerinizi üreten le tüketen mi yapmalı yoksa devlet nizam mı getirmeli?
    Zaten onu işaret etmekteyim; devletçilik değil ilkelcilik ilkesi ile çalışıyorlar. Devleti oluşturan bireyler devletin çıkarları yerine köpeklerin çıkarlarını gözetirse üretici de köpekse bunlar oluyor...

Bir de ciddi anlamda kalite ve besleyici niteliklerin düşüklüğü problemi de var, saklama koşulları dahi bahane edilemez kimi zaman...
  • yumurta pahalıysa pasta ye arkadaşım

• Belki o yumurtalardan ikişer civciv çıkıyordur

• Hep bunlar zenginlikten.

• Mhmmd.239 M kullanıcısına yanıt
    Bu ülkede hiçbir şeyin fiyatı düşmez. Maalesef sürekli artar.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.