Şimdi Ara

Geceleyin wc'ye kalkmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
2.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gece yattıktan sonra sabah olana kadar 4-5 kez küçük abdeste kalkıyorum. En son ne zaman deliksiz mışıl mışıl uyuduğumu hatırlamıyorum. Sizde de oluyor mu böyle bir durum? Gece hiç tuvalete kalkar mısınız? Üroloji bölümünden randevu almam gerekicek sanırım.

Not: Gece yatmadan önce wc'ye çıkarım mutlaka

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kilolu musunuz? Yatmadan once cok su icer misiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Normaldir.Havalar soğuyor, artık böbrekler çalışmaya başlıyor

• 11 52 7 kullanıcısına yanıt
    Boyum 173 kilom 80 düzenli olarak spor da yapıyorum. Evet, gün içerisinde gerek spor yaparken olsun gerek normal yaşantımda bol su tüketirim. Ayrıca babamda da var bu alışkanlık. Abartmıyorum adam her 15 dk da bir küçük abdeste kalkıyor. Onunki yaşla da alakalı olabilir ama bayramda spora ara vermiştim ve su tüketimin oldukça sınırlıydı ama yine de her gece düzenli olarak 1-2 kez kalktığımı hatırlıyorum küçük abdeste. Nasıl iş anlamadım vallahi. Prostatta bir sorun olabilir mi acep bizim?

• bende en az 2 kere kalkıyordum akşam 10 dan sonra su içmemeye başladım. nadir içiyorum. bazen 1 kere kalkıyorum bazen hiç kalkmıyorum.
  • Germiyanlı kullanıcısına yanıt
    Bu kendimi bildim bileli böyle. Hatta şöyle de bir ekleme yapayım. 13-14 yaşıma kadar geceleri altıma kaçırırdım küçük abdestimi. Bu yüzden hep altıma bez bağlardı annem 13-14 yaşıma kadar. Ciddi söylüyorum bunu, troll falan değil ha. Ulan şimdi düşündüm de neden annem beni o yaşlarımda doktora götürmemiş bi muayene ettirseydi belki bir şey çıkardı, tedavisini olurduk. Neyse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Keira- -- 16 Eylül 2019; 23:4:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Keira-

Boyum 173 kilom 80 düzenli olarak spor da yapıyorum. Evet, gün içerisinde gerek spor yaparken olsun gerek normal yaşantımda bol su tüketirim. Ayrıca babamda da var bu alışkanlık. Abartmıyorum adam her 15 dk da bir küçük abdeste kalkıyor. Onunki yaşla da alakalı olabilir ama bayramda spora ara vermiştim ve su tüketimin oldukça sınırlıydı ama yine de her gece düzenli olarak 1-2 kez kalktığımı hatırlıyorum küçük abdeste. Nasıl iş anlamadım vallahi. Prostatta bir sorun olabilir mi acep bizim?
    Normal degil belki seker vardir diye dusunmustum . Ramazanda benim abim ve kardesim 2 litre su icip 12 saat hic kalkmadan yatarlar. Ben 1 litre icince 4 saat sonra sikisip wcye giderim.

Sizde Ne zamandir bu sorun var ? Kesinlikle doktora gidin

22 yaşındaysam şu anda, en az bi kafadan 6-7 yıldır var bu rahatsızlık. Lise döneminde bu kadar sık gelmiyordu küçük abdestim ama zamanla rahatsızlık ilerlemiş olacak ki şu anda böyle bir durumdayım.

Ek olarak başka bir sorun da küçük abdestin geldiğini hissedip tuvalete gittiğinde hiçbir şeyin gelmemesi. Ufak çaplı bir araştırma yaptım da idrar yolu enfeksiyonunun belirtilerinden biriymiş mesela küçük abdest geldiğini hissedip wc'ye gittiğinde ya hiç ya da birkaç damla gelmesi olayı. Kanser falan çıkmayayım da başka bir şey istemem.

• Dahiliyeye gidip şekere baktır sen bi. Bişey bulamazsa ürolojiye sevk eder kendisi zaten.
  • Seker hastaligi olabilir hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • benzer sorun bende de mevcut. Geceleri en az 1 kez idrara kalkıyorum.
  • Arkadaşlar sıkıntı ciddi. Bak tekrar söylüyorum doktora gidin. İlk sıradaki ihtimal şeker.
  • greenflash kullanıcısına yanıt
    En az 1 en fazla 2 ise, normal.

Gece uyanık kalıp sürekli pc başında pinekliyorsan yada telefonla uğraşıyorsan, bir yandan da sudur carttır curttur içiyorsan 2'nin üzerine çıkar. Bu da normal. 3 olur 4 olur.

ama arkadaşın bahsettiği şekil gece uykudan uyandıracak şekilde 3-4-5 oluyorsa direk tohtur beğ'e gidiyorsun.
    Sikisip WC’ye gitmek Türkçenin azizliği olsa gerek :D

• Normal değil.Dahiliyeye yada nefrolojiye gitmeniz gerek ihmal etmeyin en yakın zamanda kesinlikle gidin.
  • Keira- kullanıcısına yanıt
    Ben de hiç kalkmam. Hatta sabah erken kalkayım, çok uyumayayım diyorsam yatmadan önce 2 litre suyu dikerim öyle yatarım. Sabah 7 - 8 gibi anca alarm etkisi gösterip kaldırır :) küçükken hiç idrarı uzun süre tutuyor muydun? Belki idrar torbası ufak kalmıştır hemen sinyal veriyordur. Bir de çiş gelmiş gibi hissedip, tuvalette yapamıyorsan kesin enfeksiyondur. Ürolog idrar tahlili isteyecek ve en son bi kadınla ne zaman oldun dicek :D

• Eyvallah arkadaşlar sağ olun yardımseverliğiniz için. Hemen ürolojiden randevumu alıyorum. Oradan bir şey çıkmazsa da dahiliyede alırım soluğu. Güncelleyeceğim konuyu takipte kalın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Keira-

Prostatla idrar sık çıkmanın hiçbir alakası yok. Hiç normal değil uykuda 4-5 defa çıkmak. Mesanen de darlık olabilir. İçtiğin sıvıların litre bazında not et ve çıkan idrarı da aynı şekilde ölç. Doktora gitmeden 1-2 gün bu şekilde yaparak git,doktorun bir fikri olur.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.