Şimdi Ara

Gecekondu, imar durumu, kamu arazisi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
62
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2 ay önce, o kadar para verdim ev aldım. Bizim sitede fyatlar 550-600 bin, yan tarafındaki konutlar 1,5 milyon, üst taraftaki site 750-850 bin, yani 500 binden aşağı ev yok. Gelgelelim karşımızda bir gecekondu mahallesi var, muhtemelen kamu arazinin üzerine cökmusler (belediyenin sitesine bakıldığında % 60 kamu arazisi, kalanı da taşkın, deprem, heyelan gibi sebepler ile konut yapılamadığı belirtiliyor) habire inşaata devam ediyorlar. Şu kısa dönemde bile temeller atılıyor, çatılar kaplanıyor, her zaman çekiç, keser sesleri, matkap , hızar gürültüsü. Yol olmadığı için, çöp te uzak, çöplerini, atık sularını olduğu gibi önümüzdeki dereye atıyorlar. Görüntü kirligini geçtim, bir de gürültü kirliliği var. Sitelerde o kadar insan yaşıyor, ses yok, ama bunların orasi, gece, gündüz canlı. Buralarin yerlisi degiller, hepsi doğudan gelmişler, konuşmalar bile Türkçe degil.

Biz yasal olarak konut sahibi olurken, vergimizi verirken, kamu bunlara neden müsade ediyor.

İki gün önce 5-6 kişi dereye doğru attıkları çöpleri temizliyordi, buz de cok iyi diyorduk, meğer amaç çöp temizliği değilmiş, orayı da terasladilar şimdi, kalıp çakıp harç döktüler. Sokağa çıkma yasağında polisler caddede dolaşıyor, bunları gördüğü halde beden müdahale etmiyor?

Belediye çöplerini toplamiyor, onlarda direkt kapilarinin önüne atıyor, bu bize ceza degil mi?

Elektrik, suları var, ama evlerin çoğunluğu sıvasız, düzensiz, imara aykırı, bu durumda nasıl abonelik almışlar?

Son olarak tekrar soruyorum.... Kamu neden bu durumu engellemiyor, bu ne kadar devam edecek?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.