Şimdi Ara

Gece yolculuğunda uzun far terörü (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
150
Cevap
0
Favori
8.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
96 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

SİS yokken sis farı açan andavallar.

5 paralık şerefiniz yok gözümde.
    Artislik yapacam diye milletin gözüne tecavüz ediyorsunuz.
    Gram onurunuz yok.

SİS farının amacı SİS olduğunda görüşü arttırmak içindir.
    Siz hava civa yapasınız diye değil!

Hele ki Astiğmatı olanlar zaten gözlük olsa bile gözü hassas oluyor.

Beni anlayan anladı
  • Forumun zeka seviyesi -10 falan.
    Led mis bi xenonmus dinlemem, uzunla gelene koca far canagi ile osram night braker ile yargi dagitirim, uzunu acip gelen dangalak kör olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • uzunları gerekli gereksiz kullananlara bende ayar oluyorum ancak bu sis farı size ne etti kardeşim

ayarsız farlara ve çinden getirdikleri o ampülleri uysa da uymasa da takanların yedi ceddine iyi sövüyorum....
  • Uzun kısalara takılan abuk subuk halojen soketli ledler vesaireler komple hatalı ama bunu tespit edip cezaya çevirecek sistem henüz uygulanamıyor. Şehir içi sisle gezen değişiklerde uzun yol denyolarıyla yarışır . Hayatı boyu eline aldığı bulaştığı her işi terörize etmiş medeniyetsiz tiplerle aynı karayolunu paylaşmak da ne biliyim.. Allah sabır versin hepimize

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jesipikmin

Almanya da yaşıyorum bu yıl tatile geldim turkiyeye almanya da herkes sabah bile uzunlari yakar farkedilebilmek onemli
    Uzunları açmayınca göremiyorum yolu. turkiyede zaten 250 binden aşağı araç yok sokaklarda. Bu araçların illaki yuzde 98 i karartmali aynaya sahip. Yine buldunuz bir mağduriyet... Hey ALLAHım ya
    TURKİYEDE ZATEN 250BİNDEN AŞAĞI ARAÇ YOK SOKAKLARDA

• bunun bir de soldan geçerken "geçiyorum yaklaşma bana" diyen, nispeten lüks araba sahipleri modeli var.
    orta şerit, normal hızda gidiyorsun. arkadan soldan gelirken çat çat selektör atıp geçiyor. lan zaten şeridimdeyim, gecenin bir yarısı tüm aynalarda ışık gözüküyor, niye hala "ben geliyorum lan" egosu?
    hadi arkadan gelen gözü yaktı, bir de karşı şeritte var bu hayvanlar. üç araba geçecek, her birine tekrar tekrar. benim retinam yansın tabii ne olacak, sen geliyorsun herkes kaçmalı hatta bırak ne kaçması durup kırmızı halı sermeli sana.
  • Çözüm aküye bağlı LED projektör. Özellikle selektör yediği halde kapatmayanların gözlerine sokmak için bi ara aracıma koymayı planlıyorum.

• scorn kullanıcısına yanıt
    Ben bu durumu farkedilmek için yapıyorlar sanıyordum. Özellikle kamyon, tır vs büyük araçları sollarken selektör yapıyordum ki gece beni farketmezlerse sıkıntı olmasın diye. Sürüşünüzü etkiliyor mu hocam? Ona göre yapmayayım artık.

• Uzun yolda herkes mecbur uzunları açar.Açıpta sürekli kapamayan davarlar var elbet ama hiç açmadan gidende yoktur
    Çünkü gittiğin yol bazen dağbaşı kuytu biryer oluyor.O yolda hertürlü hayvan yola fırlar,allah korusun araca takla bile attırır.Yol yaptık diye övünüyolar ama ankarada bile merkez olmadığı sürece yollarda ışıklandırma yok
    Yeni araçlarda bu konuda güzel bir özellik var.Uzun yakıp gidince karşıdan araba gelince otomatik kısaya dönüyor

• general4242 kullanıcısına yanıt
    Arabayı hızlı sürmem 90-110 arasında sürerim
    Gece sürerken de uzunları yakıp giderim. Karşıdaki de böyle gelsin bence. Benim gözüme bir şey olmuyor. Siz uzun yakanlardan rahatsız oluyorsanız siz gece yolculuğuna çıkmayın.

• ASFALTAZ A kullanıcısına yanıt
    Uzun yanan far çoğu kişiyi rahatsız eder. Öyle bir şey olmasa bu tartışmalar çıkmazdı. Benim gözüme bir sey olmuyor demek ben rahatim baskasindan banane demek. Bencilim demiyorsunuz da saçma sapan bahaneler buluyorsunuz. Sürekli uzunları yakıp gidenler vicdanlarini böyle rahatlatiyor herhalde.
    Gece yolculuğunu zorlastiran sizin gibi insanlar.
    Laf da anlatilmaz kimseye bu zamanda.
    BLOKluyorum artık yeter ya bu ne ya adam benim gözüme uzun far bir şey yapmıyor diyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi general4242 -- 4 Ağustos 2020; 11:57:29 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam internetten sarı sürücü gözlüğü var onu alın derim

• Genellikle Kuş serisi araçlarda yaşıyorum bu durumu.

Sanki o araçları kullananlara bir şeyler oluyor ve uzun farları hiç kapatmıyor...
  • tavernac1 kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghostiki -- 4 Ağustos 2020; 21:35:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: scorn

bunun bir de soldan geçerken "geçiyorum yaklaşma bana" diyen, nispeten lüks araba sahipleri modeli var.
    orta şerit, normal hızda gidiyorsun. arkadan soldan gelirken çat çat selektör atıp geçiyor. lan zaten şeridimdeyim, gecenin bir yarısı tüm aynalarda ışık gözüküyor, niye hala "ben geliyorum lan" egosu?
    hadi arkadan gelen gözü yaktı, bir de karşı şeritte var bu hayvanlar. üç araba geçecek, her birine tekrar tekrar. benim retinam yansın tabii ne olacak, sen geliyorsun herkes kaçmalı hatta bırak ne kaçması durup kırmızı halı sermeli sana.
    Hocam genelde ülkemizde şeritte gezinenler çok oluyor hele gece daha çok oluyor korna da çalmak istemiyosun ama adam ayna kontrolü filan yapmadığı için ışıkla uyarıyosun geliyorum diye. Gündüz neyse bir şekilde halledilir de gece adam sollama esnasında size doğru kayarsa işiniz zor oluyor. Hani belki sizde gezinme yapıyorsanız ondan sürekli selektör yapıyor olabilirler ben normal giden araca yapmam biraz mimlenmiş araç modellerine ve garip sürenlere yaparım.

• acemiler ben göreyimde gerisi ne olur olur hesabı. yollar duble olması vay halimize
  • hele ki miyop astigmat varsa yanına bi küfür makinesi al derim

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.