Şimdi Ara

Gece yatıyorum 74 kg, sabah kalkıyorum 73 kg.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tuvalete filan gitmiyorum. Nasıl geceden sabaha 1 kg zayıflıyorum?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Vücut dinamik bir yapı, uykunda terliyorsun, enerji yakıyorsun, metabolik olaylar gerçekleştiriyorsun, nefes alıp veriyorsun… Bu yüzden kilo ölçümünü hep aynı zamanda gerçekleştirin, mesela sabah kalkar kalkmaz gibi

• Kış vakti nasıl terleyeyim? Enerji tüketiyorsam o ağırlık nasıl çıkıyor vücudumdan? Vücut elbette gece gündüz her an enerji tüketiyor.

• enerji yaktikca hafifliyorsun

sindirimden sonra besinlerin agirligi azaliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baltalimanı seks ofisi -- 19 Mart 2022; 21:16:7 >
  • Söylediklerin mantıksız.

Ne yani tavuğu asidin içine atsak 3 kilo tavuk 1.5 kilo mu olacak?

• Alıntı

metni:
    Uyurken vücudumuz hiç bir şey yapmıyor gibi görünebilir, fakat nefes alıp verme, organların işlemesi, beynin çalışması gibi hayati fonksiyonların yerine getirilmesiyle de az da olsa kalori yakılır. Uyurken düşük de olsa kalori yakmak süpriz olmasa da, asıl şaşırtıcı olan vücudumuzun uyurken neredeyse oturup tv izlerken yaktığı kalori kadar kalori harcatmasıdır.Yaktığımız kalori miktarları kiloya ve metabolizma hızına göre değişir. Kilo artıkça kalori yakma miktarı da artar. Uzmanlar 72 kilo olan birinin uyurken saatte 69, 8 saatte ise 552 kalori yaktığını bildiriyor. Her yakılan kalori miktarı kiloya göre değişkenlik gösterdiği için, 54 kilo olan biri uyuyarak saatte 51 kalori 8 saatte 408 kalori, 90 kilo olan kişiyse saatte 86 kalori ile 8 saatte 688 kalori yakmış olur.

Böyle bir kaynak buldum. Ama tabi benim sorumu cevaplamıyor. Kaloriyi yaktık. Peki ağırlık nasıl vücuttan çıkıyor ?

• por favor kullanıcısına yanıt
    Ter yoluyla bir miktar sıvı buharlaşabilir

Başka ne olabilir ki

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • uykunda attırıyorsundur 1 kg

• LeviEfendi kullanıcısına yanıt

Yukarıda yazdım. Kış günü ter filan yok.

• sedatistan kullanıcısına yanıt
    asit enerji mi harciyor bilader

mantiksiz diyen adamin lafina bak

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • solunum yaparken su kaybediyorsun.

bunun yanında uyurken enerji yakıyorsun. muhtemelen glikojen de gidiyor ve 1 gram glikojen başına vücut yaklaşık 2.5-3 gram da su tutar.

bir de osurdukların falan gidiyordur bir şeyler.Gece yatıyorum 74 kg, sabah kalkıyorum 73 kg. 

• Vücuttan nefes yoluylada yağ sıvı çıkıyor hocam ondan düşüyor kilon.şöyle örnek vereyim soğuk havalarda arabanın içinde buhar oluşuyor nefesten dolayı silmeye çalışırız ama düzgün temizleyemeyiz çünkü yağ sıvı karışımı oluyor.illa uykuda değil gündüzde bişey yeme içme ve tuvalete gitme sabah 68 sen akşam 67 olusun vücut bi şekil atıyor sıvı kaybı yaşıyorsun.inşallah anlatabilmişimdir.

• Serkan4554 S kullanıcısına yanıt

Buda bana mantıksız geldi.havada da belli bir miktarda nem var oda derimize giriyor o zaman kilo almamız gerek.

kaldı ki nefesle yağ versek de bir yandan da nefes alıyoruz yani dengede olması gerek.Kaldı ki bu nefes vermekle kiloların gitmeside biraz zor gibi geldi bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sedatistan -- 22 Mart 2022; 11:39:21 >
  • Midende ne var sanıyorsun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sedatistan -- 22 Mart 2022; 11:38:33 >
  • Insensible loss dediği ter ve nefes buharıyla kaybettiklerin. Bir günde 700 se geceleri 350 gram uçar heralde

Gece yatıyorum 74 kg, sabah kalkıyorum 73 kg.
  • Basit biyoloji bilmiyorlar, hadi bilmesinler sorun yok da google diye bir şey var. Yaz çıksın. Kişisel görüşün öneminin olduğu bir konu bu sanki de dhye soruyor

• sedatistan kullanıcısına yanıt

O tavuk buhara, ısıya dönüşüyor

• Ben gündüz 72 ken gece 76 oluyorum mesela

• geceleri metabolizmamız çalışıyor çok normal

• yedıklerımızı gece sındırıyoruz

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.