Şimdi Ara

Gece terlemesi /Lenfoma hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
2
Favori
3.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler geçen gün gece terlemesi nedeniyle dahiliye ye gittim,
    Normalde 30-100 arası çıkması gereken d vitamini bende 7.9 çıktı ek olarakta
    ultrasona bakıldı sonuçların görsellerini aşağıda paylaşıyorum anlayan arkadaşımız var mıdır yardımcı olur musunuz? hematoloji ye görünmen gerek dedi Gece terlemesi /Lenfoma hakkında Gece terlemesi /Lenfoma hakkında

Özet dalak bölgesinde kist, sağ kol altımda kortikal kalınlaşma gösteren lenf nodu var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Feel The Difference -- 6 Ocak 2021; 22:27:15 >

• lenfoma ihtimali yüksek. umarım değildir, geçmiş olsun. gecikmeyin hematolojiye

• Hocam selamlar hangi neden lenfoma şüphesini artırıyor yorumunuzu alabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Feel The Difference

Hocam selamlar hangi neden lenfoma şüphesini artırıyor yorumunuzu alabilir miyim?

hem koltukaltı hem kasıkda büyümüş lenf nodları var. üstüne gece terlemesi olunca ilk etapta akla lenfoma geliyor. ama kesin tanı için lenf biyopsisi yapılması lazım, ki öyle olsa bile moral bozacak bir şey yok, lenfomanın tedavi oranı çok yüksek. ayrıca panikletmek istemem belki değildir. uzmanın da dediği gibi hematolojiye gidin

• Yorumun için çok teşekkür ederim gideceğim sağ olun
  • Bugün hematoloji polikliniğine gittim,

doktor bir şeyimin olmadığını söyledi, gece terlemesine ise hiv, hepatit testlerini de istedi bir şey çıkmadı diyebilirim, yada tiroid kaynaklı ya da stres anlayamadım açıkcası arkadaşlar.

• Kilo kaybın var mı son zamanlarda?

Ve kan tahlili yapıldı mı? Ayrıca hematolog lenf nodu raporunu gördü mü

• Xakler kullanıcısına yanıt
    Evet eski raporu gösterdim,
    ultrasonda da doktora gösterdim çoğunu göremedi açıkçası, evet kan tahlili de yapıldı, kilo kaybım ise 4-5 kg civarı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Feel The Difference -- 21 Ocak 2021; 21:2:28 >
  • Feel The Difference F kullanıcısına yanıt

Hangi hastaneye gittiniz? Üniversite hastanesine gidin İstanbuldaysanız çapa cerrahpaşa gidin gece terlemesi + kilo kaybı + lenf nodu büyümesi lenfomayı işaret eder. Kesinlikle ileri tetkik isteyen bir durum ilk işiniz bu olmalı hemen doktora gidin biyopsi yapılması lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xakler -- 21 Ocak 2021; 21:4:17 >
  • Xakler kullanıcısına yanıt
    Hocam bu lenf nodlarinin kendiliğinden geçme ihtimali yokmu peki arada 1.5 ay söz konusu?
  • Feel The Difference F kullanıcısına yanıt

Hayır hocam öyle bazen şişen şeyler değil ki bunlar, kan tahlilinizi de görebilir miyim ayrıca

• özellikle neden arada fark var diye sorduğumda zamanla enfeksiyon vs geçebileceğini söylemişti de ondan öyle söyledim. aşağda paylaşıyorum bakalım

• arkadasim oncelikle hicbir hematolog bir insanin kesin lenfoma olmadigini biyopsi yapmadan soyleyemez. uzak dur bu tarz insanlardan. yapilacak biyopsi de kesinlikle igne biyopsisi olmamasi lazim eksizyonel biyopsi yapilmali.

ben canim anneannemi cahil cuhela dangalak doktorlar tarafindan lenfoma yuzunden kaybetmis biri olarak lenfomanin kitabini yazmis durumdayim.

senin lenfoma olma ihtimalin cok cok dusuk, tek yapman gereken crp ve ozelikle LDH’ni kontrol etmek.

LDH’en 225’i asarsa su an 180 civari doktora git lenf bezine eksizyonel biyopsi yapilmasini iste.

ldh’en yukselmez boyle kalirsa da takilma zaten lenfoma ihtimalin cok cok cok dusuk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leop

arkadasim oncelikle hicbir hematolog bir insanin kesin lenfoma olmadigini biyopsi yapmadan soyleyemez. uzak dur bu tarz insanlardan. yapilacak biyopsi de kesinlikle igne biyopsisi olmamasi lazim eksizyonel biyopsi yapilmali.

ben canim anneannemi cahil cuhela dangalak doktorlar tarafindan lenfoma yuzunden kaybetmis biri olarak lenfomanin kitabini yazmis durumdayim.

senin lenfoma olma ihtimalin cok cok dusuk, tek yapman gereken crp ve ozelikle LDH’ni kontrol etmek.

LDH’en 225’i asarsa su an 180 civari doktora git lenf bezine eksizyonel biyopsi yapilmasini iste.

ldh’en yukselmez boyle kalirsa da takilma zaten lenfoma ihtimalin cok cok cok dusuk.

Hocam başınız sağolsun,

yorumunuz için teşekkür ederim değerlerimi kontrol edeceğim.

• D vitamini genelde 10 falan insanların %60 ında falan düşük oluyor D-vit 3 veya coledan damla ile takviye yapılması gerekir.

• TulparHAN kullanıcısına yanıt
    Ampul + günlük damla takviyesi yapıyorum arada kontrole gideceğim hocam
  • Rez
  • Hepatit B karşı bağışıklık var .
    İnşallah iyisindir
    Ben lenfoma olma ihtimali ile psikolojimi bozdum düzenli kontrole git geçmiyorsa şişliklerin başka bir doktora daha görün.
  • şişlikler 2 hafta sonra kaybolmuş anladığım kadarıyla
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.