Şimdi Ara

Gece Gözlüğü Kullananlar. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
3
Favori
46.774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Odysseus348

bu gözlüğün esprisi polarize olması sanırım. ancak polarize gözlükler bazen insanı yanıltabiliyor, özellikle telefon ekranı ya da yansıyan bazı yüzeylerde farklı bir görüntüyle karşılaşabiliyorsunuz, işin kötüsü gözlüğü çıkarmadıkça öyle olduğunu zannetmeye devam ediyorsunuz. ben ilk polarize gözlük kullandığımda telefonun ekranına bakıp kapkara olduğu görmüştüm, telefonun bozulduğunu zannettim ilk başta çünkü diğer tüm görüntüler normal, sonra gözlüğü çıkarınca sorunun gözlükte olduğunu anladım

yani polarize gözlük almayalım mı demek istediğini anlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wurtz

Gece Gözlüğü Kullananlar.

Bu gözlükten alacağım bakalım ne tip bir etkisi var. Pek birşey beklemiyorum fakat deneyelim bakalım...

aldın mı gözlükten aldıysan işe yarıyor mu yazar mısın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: allforone

Kesinlike uygun değil, sarı polarize camlar gece görüşünü iyileştirmez.
    Teorik olarak parlamayı azalttığı ve kontrastı iyileştirdiği düşünülüyor ama değil. Polarize cam karşı yüzeyden yansıyan ışığı sadece bir düzlemde geçirdiği için göze farklı düzlemlerde gelen ışıklar girmiyor. İlk planda net bir görüntü elde edildiği için sahte bir iyileşme fikri oluşuyor, ancak detaylarda belirgin bir azalma olur. Yani yayayı, kasisi, yoldaki çukuru kenardaki banketi göremeyebilirsiniz. Yani karşıdakinin farının parlaması azalsın derken kaza yapmanız içten değil. Hiçbir koşulda geceleri sarı ve polarize sürüş gözlüğü kullanımını tavsiye etmem.
    Sadece refraktif kusuru, yani göz bozukluğu olan bir kişinin camının şeffaf ve antirefle oluşu en optimum gece gözlüğüdür.Antirefle hem cam üzerindeki parlamaları azaltır, hem de göze giren ışığı arttırır.
    Gece göze giren ışığın azalması kesinlikle istenmez. Bu yüzden polarize, fotokromik (colormatik) camlar uygun değil.

özellikle sarı polarize camlar mı gece görüşünü iyileştirmez hiç bir polerize cam mı. kahverengi gece görüş gözlüğüde var onlar nasıl sence?
    Gece göze giren ışgın azalması kesinlikle istenmez demişssin yani kim istemiyor neden istenmiyor. göz doktoru gibi konusmussun. bilgin var mı. bende almayı düşünoyrum da bilgi verir misin?

• quote:

Orijinalden alıntı: kaiser şoze

bir gözlükçüye gidip detaylı bilgi alabilirsiniz .benimde epey bilgim oldu 1 aydır araştırıyorum.fakat onlar sunum yapıyorlar görse olarakda desdtekledikleri için neyin ne olduğunu çok kolay anlıyorsunuz.

sadece gece araç kullanmak için alıyorsanız iş görebilir. sonuçta antirefle kaplamlı normal bi gözlükde işinizi görür.

http://www.youtube.com/watch?v=FxkrySbL7YE&feature=related

fotokromik camlar yani gündüz güneş gözlüğü gece araç gözlüğü olarak rahatlıkla kullanılabilir.

trivex materyal den üretilmiş camlar tavsiye ederim.

http://tr.giarre.com/lensler/index.php/1.53_Trivex

http://tr.transitions.com/tr/Pages/default.aspx

kardeş gözlükcü elindeki malı övecek elbette bence bilgi gözlükçüden almamalı. kullananlardan sormalı.

• bu arada bazıları gece görüş gözlüğünü gündüzde kullanabilirsin demiş, güneşe karşı filan, bazısıda gündüz daha çok yoruyor gözü demiş. alsam mı almasam mı ilmiyorum böyle bişeye ihtiyacım var. raiwan marka buldum bir tane 220 tl diğeri 260 tl. işe yarayacağını bilsem alacamda bi işe yaramassa boş iş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tangmuch

quote:

Orijinalden alıntı: Odysseus348

bu gözlüğün esprisi polarize olması sanırım. ancak polarize gözlükler bazen insanı yanıltabiliyor, özellikle telefon ekranı ya da yansıyan bazı yüzeylerde farklı bir görüntüyle karşılaşabiliyorsunuz, işin kötüsü gözlüğü çıkarmadıkça öyle olduğunu zannetmeye devam ediyorsunuz. ben ilk polarize gözlük kullandığımda telefonun ekranına bakıp kapkara olduğu görmüştüm, telefonun bozulduğunu zannettim ilk başta çünkü diğer tüm görüntüler normal, sonra gözlüğü çıkarınca sorunun gözlükte olduğunu anladım

yani polarize gözlük almayalım mı demek istediğini anlamadım.

polarize yansımaları engellediği için bazı yerlerde iyi. örneğin kumsalda kullanmak için mükemmel, deniz yüzeyindeki göz alıcı yansımaları çok iyi süzüyor. ama şahsi fikrim otomobil kullanmak gibi görüşteki bir hatanın tehlike oluşturabileceği yerlerde kullanılmamalı. mesela bi tabelayı okuyamadığınızı farzedin, polarize gözlükte böyle durumlar oluyor insanı yanıltıyor

• Gece kullanılır..
  • yukarı
  • 10 numara shell den aldım sarı renkte,tavsiye ederim......
  • http://www.julbousa.com/performance/

ben kullanıyorum...faydası oluyor...gerçektende özellikle çakma xenon diye tabir edilen sacmalık gözümü alamıyor..:)

diğer taraftan, direk gece araç kullanımına yönelik üretilmiş ürünler değil...ancak kaliteli ürünler....

çorbada tuzum olsun dedim....:)
  • sükselim, quintox

ben iki çeşidine denk geldim. bazısı sarı bazısı kahverengi. hangisi daha iyidir fikriniz var mı. sizin kullandığınız hangisi. gündüz güneş ışığına karşıda iyi midir. yani gündüzde takılabilir mi. ben bir yerde buldum ama 220 tl raiban. biraz pahalı o yüzden iyice sormak istiyorum. sarı olduğu içinde gündüz takamaycağım gözünün içi gözüküyorbi karizması kalmıyor :) sadece gece takmak içinde 220 tl çok geldi biraz.

• ben performance serisinden 3 sene öncesinin modelini kullanıyorum dolayısı ile güncel modellerde aynısı yok...sadece gece değil gündüz-gece kullanıyorum...dediğim gibi gece araç sürmek için üretilmiş gözlükler değil bunlar....tr de de outdoor ürünler satan mağazalarda bulunuyor..bildiğim kadari ile optik lerde satılmıyor...bendeki dibinede girseniz gözleri göstermiyor, ayna özelliği var ve gri renkte....hatta ben, gözlerim güneşe karşı hassas olduğu için, denize-havuza girerken de kullanıyorum bant takarak....3 senedir ne caminda çüzük oluştu ne de soyulma vs var...kaliteli...yine tekrarlıyorm gece araç için üretilmediler fekat iş görüyorlar...

• @quintox

benim bildiğim gece görüş gözlükleri genellikle sarı renkte oluyorlar, bazende açık kahverengi bu ikiside gözün içini ayna gibi gösteriyor. senin kullandığın ne renk. resmini çekebilir misin acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tangmuch

@quintox

benim bildiğim gece görüş gözlükleri genellikle sarı renkte oluyorlar, bazende açık kahverengi bu ikiside gözün içini ayna gibi gösteriyor. senin kullandığın ne renk. resmini çekebilir misin acaba?

aynısı değil ancak benziyor....fikir vermesi amaçlıdır...

Gece Gözlüğü Kullananlar.
  • 49-89 TL ye satılan sarı gözlükler ebayde aynıları 6-7 dolar.89TL ise iyidir camı gibi bir fikre kapılmayın.durup duruken sağlam gözlerinizi bozmayın.onları satanlarda zaten oralardan alıyolar.
    benim işim gece araba kullanmak.gündüz polarize camlı bir güneş gözlüğü çok iyi işimi görüyor.ama gece için bir türlü alıcak birşey bulamadım.herkez birşey söylüyor ne yapacağını şaşırıyor insan.
    birde merak ettiğim polarize camın kaliteli kalitesiz diye durumu varmı.yoksa polarize ise hepsi aynıdır durumumu var.
  • arkadaşlar memurfonide 14/12/2011 (yarın) 34 tl ye kampanyaya giriyor nasıldır alınır mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilaly.87

arkadaşlar memurfonide 14/12/2011 (yarın) 34 tl ye kampanyaya giriyor nasıldır alınır mı?

bi link verseydinde baksaydık.
  • http://www.memurfoni.com/
    gelecek ürüne bak stede sağ tarafta
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilaly.87

http://www.memurfoni.com/
    gelecek ürüne bak stede sağ tarafta

tam tahmin ettiğim gözlük.ebay'da 6 dolar bunlar.gözünüzü bozmayın bunlarla bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sharpie -- 13 Aralık 2011; 19:52:20 >
  • konuya bir göz doktoru uğrasada açıklık getirsen şu işe. bu gözlükler işe yarıyor mu yaramıyor mu göze zarar verir mi. görmeyi iyi yönde etkiler mi diye. herkes bişeyler söylemiş.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.