Şimdi Ara

GECE ÇEKİMLERİ BURAYA (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.689
Cevap
7
Favori
225.449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: global_playboys

quote:

Orjinalden alıntı: O.o.spawn.o.O

slm arkadaşlar 1 hafta kadar önce canon a720 ıs aldımve makinayı yeni yeni kurcalıyorum.aşşağıdaki gece çekimlerinide rastgele şöyl bi manuel ayarda yaptım. ISO değeri 80 ve yine elle ayarlama imkanı veren 2 değer var bunların isminin ne olduğunu bilmiyorum ama birisi 15'' diğeri ise f2.8 gösterio bu ayarlarda aşağıdaki resimleri çektim daha net çekmem için nasıl bi manuel ayar kullanmalıyım bu arada 15'' dediğim şeyi arttırdığımda 1/2000 e kadar f2.8 ise arttırıldığı zaman ise f8.0 a kadar çıkıo ya bunlar ne ifade edio küçük bi açıklama yapabilirmisiniz.

15" ten 1/2000 e kadar cıkan estantenedir yani pozlama " işaretide saniyeyi ifade eder
    f2.8 ile f8.0 ise diyaframdır

estanteneyi ne kadar düşürürsen okadar pozlama yapar yani sensör cekim sırasında okadar saniye ısık toplar f degerine gelince onuda senin anlayacagın gibi söyle acıklayım f degerini ne kadar kısarsan okadar aydınlık cekim yaparsın fakat focusladıgın yani netledigin bölgeyi net diger tarafları flu cekersin f8.0 da heryer net cıkar fakat karanlık cıkar sanırım a720nin 15" kadar pozlaması var senin burada kullanman gereken degerler 15" pozlama ve f4-5 felan yap ozaman daha aydınlık cekim yapabilirsin

çok teşekkür ederim açıklama gayet net olmuş en kısa zamanda deniycem ;)

• amatörce bir çekim... saat de yanlış olmuş...
    casio exilim z75

GECE ÇEKİMLERİ BURAYA
  • quote:

Orjinalden alıntı: _aZaDe_

amatörce bir çekim... saat de yanlış olmuş...
    casio exilim z75

GECE ÇEKİMLERİ BURAYA

Tarih/saat olmasa daha iyi olurmuş.

• Nikon D40 ilk deneme:

GECE ÇEKİMLERİ BURAYA
  • quote:

Orjinalden alıntı: Katze

quote:

Orjinalden alıntı: _aZaDe_

amatörce bir çekim... saat de yanlış olmuş...
    casio exilim z75

GECE ÇEKİMLERİ BURAYA

Tarih/saat olmasa daha iyi olurmuş.

haklısın... dedim ya amatör bir çekim...

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: global_playboys

quote:

slm arkadaşlar 1 hafta kadar önce canon a720 ıs aldımve makinayı yeni yeni kurcalıyorum.aşşağıdaki gece çekimlerinide rastgele şöyl bi manuel ayarda yaptım. ISO değeri 80 ve yine elle ayarlama imkanı veren 2 değer var bunların isminin ne olduğunu bilmiyorum ama birisi 15'' diğeri ise f2.8 gösterio bu ayarlarda aşağıdaki resimleri çektim daha net çekmem için nasıl bi manuel ayar kullanmalıyım bu arada 15'' dediğim şeyi arttırdığımda 1/2000 e kadar f2.8 ise arttırıldığı zaman ise f8.0 a kadar çıkıo ya bunlar ne ifade edio küçük bi açıklama yapabilirmisiniz.

15" ten 1/2000 e kadar cıkan estantenedir yani pozlama " işaretide saniyeyi ifade eder
    f2.8 ile f8.0 ise diyaframdır

estanteneyi ne kadar düşürürsen okadar pozlama yapar yani sensör cekim sırasında okadar saniye ısık toplar f degerine gelince onuda senin anlayacagın gibi söyle acıklayım f degerini ne kadar kısarsan okadar aydınlık cekim yaparsın fakat focusladıgın yani netledigin bölgeyi net diger tarafları flu cekersin f8.0 da heryer net cıkar fakat karanlık cıkar sanırım a720nin 15" kadar pozlaması var senin burada kullanman gereken degerler 15" pozlama ve f4-5 felan yap ozaman daha aydınlık cekim yapabilirsin

çok teşekkür ederim açıklama gayet net olmuş en kısa zamanda deniycem ;)

rica ederim o sekilde bi dene olmazsa farklı yöntemler öneririm

• Yavaş yavaş öğreniyorum galiba.

Bir öncekine bakın ve buna. Arada farklar var.

GECE ÇEKİMLERİ BURAYA

Burada çok titremiş. Tripodumun aşağı-yukarı kaldırma kısmında sorun var o yüzden elimle destek vermek zorunda kalıyorum.

GECE ÇEKİMLERİ BURAYA

Şuna bakın gündüz gibi.

Oysa gökyüzü simsiyah.

• Katze makineye hakim olmaya çalışıyorsun sanırım ve bence gayette başarılısın

Ben casio z75 kullanıyorum.

Bayrak
     GECE ÇEKİMLERİ BURAYA

Yorumlarınız benim için değerli
  •  GECE ÇEKİMLERİ BURAYA

Bir adet çekince hırs geldi bana.

Bu çok amatörce olmuş.

Senin fotoğrafın da çok iyi çıkmış. Türk bayrağı gözlerden kaçmıyor.

•  GECE ÇEKİMLERİ BURAYA

150 kaatlık benq + sabitleme oynayan galata köprüsü :D

sağdaki aya dikkat yanlız...
    insan hakkaten yavaş yavaş ögreniyor yahu çekmeyi :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dOmi -- 9 Mart 2008; 23:06:25 >
  •  GECE ÇEKİMLERİ BURAYA

tripod yok oynayan galata köprüsü sabitim
  • Makinenin sınırlarını zorlamak bu olsa gerek

GECE ÇEKİMLERİ BURAYA
  • hocam makine ne merak ettim ?
  • Sony Dsc H5 ayrıca makinemi çok uygun fiyata baska makine alacagım için satıyorum ilgilenen olursa msn den özel olarak görüşebiliriz
  •  GECE ÇEKİMLERİ BURAYA

GECE ÇEKİMLERİ BURAYA

GECE ÇEKİMLERİ BURAYA

•  GECE ÇEKİMLERİ BURAYA

150 kaatlık benq devam....

@global_playboys abi iyi reklam yaptın hea hemen iyki beyendik resmini :D
  • Bitanede panaroma yükleyim takribi 220derece hadi bu gecelik yeter fazla azıttım

GECE ÇEKİMLERİ BURAYA
  • quote:

Orjinalden alıntı: dOmi

@global_playboys abi iyi reklam yaptın hea hemen iyki beyendik resmini :D

bi kaç fotoda ben yükleyim dedim o arada sen yazınca cevap vereyim sonra devam ederim dedim yüklemeye biraz fazla ısıl ısıl oldu topik galiba sanırsam herhalde yani kanımca

hadi arkadaslar ya sizde biraz yırtının cekim yaparken emin olun harika seyler cıkarırsınız ortaya gece cekimleri çok zevkli olur
  • vallahi gece çekimleri çok zevkli pozlamayı ayarlamak titretmemek felan bide bekliyon pozlama sonunda ne olcak acaba? diye valla süper bu yaz kalite bişi alcam yeter bu ucuz makinayla örendim baya manuel olayını...
  • @global_playboys
    Hocam Atatürk heykeline yansıyan amca kim sorması ayıp? Biraz dikkatli bakınca amcanın bıyığıyla karşı karşıya kaldım...
  • 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.