Şimdi Ara

gece 12 den sonra mazota 16krş zam var (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
143
Cevap
0
Favori
5.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: galaxy10

Petrole zam hükümetlerin her zaman garantili gelir artırma yöntemi olmuştur.Kişi veya kurumlardan alması gereken vergileri alamaz,habire affa uğratır bu arada milletimiz de vergiyi kaçırmanın envai çeşidini kullanır sonra da benzine mazota zam gelince yandım anam...
    Yıllardır hep okumuyor muyuz gazetelerin ekonomi sayfalarında sanayicilerin,kuyumcuların vs. verdiği vergiler memurunkinden az diye.Ne devlet adam gibi vergisini topluyor ne de millet vergi kaçırmanın değil de vermenin erdem olduğunun farkında...Gelişmiş ülkelerde insanlar verdiği vergilerle övünür biz kaçırdığımız vergilerle...İğneyi kendimize batıracağımız günleri görecek miyiz acaba?
    Onun için bu hükümet gider başkası gelir farketmez.Gene başları sıkıştıklarında yapacakları ilk şey petrole zam olacaktır.
    Not:Şu anki iktidarın sempatizanı olmaktan çok uzağım,objektif olarak yazdım görüşlerimi...

dostum bu bahsettiğin eğilim, yani vergi kaçırma, daha çok kazanma hırsı sadece bizim topluma ya da insanımıza özgü bir durum değil. bizim farkımız belki iyi işleyen tabana yayılmış bir vergi sistemine sahip olmayışımız olabilir. ancak dünyada kaç ülkede var ki zaten tıkır tıkır işleyen bir vergi sistemi. yani demek istediğim tüm bunlar dünyanın en pahalı benzinine bir gerekçe olamaz...

• quote:

Orijinalden alıntı: effendy75

quote:

Petrole zam hükümetlerin her zaman garantili gelir artırma yöntemi olmuştur.Kişi veya kurumlardan alması gereken vergileri alamaz,habire affa uğratır bu arada milletimiz de vergiyi kaçırmanın envai çeşidini kullanır sonra da benzine mazota zam gelince yandım anam...
    Yıllardır hep okumuyor muyuz gazetelerin ekonomi sayfalarında sanayicilerin,kuyumcuların vs. verdiği vergiler memurunkinden az diye.Ne devlet adam gibi vergisini topluyor ne de millet vergi kaçırmanın değil de vermenin erdem olduğunun farkında...Gelişmiş ülkelerde insanlar verdiği vergilerle övünür biz kaçırdığımız vergilerle...İğneyi kendimize batıracağımız günleri görecek miyiz acaba?
    Onun için bu hükümet gider başkası gelir farketmez.Gene başları sıkıştıklarında yapacakları ilk şey petrole zam olacaktır.
    Not:Şu anki iktidarın sempatizanı olmaktan çok uzağım,objektif olarak yazdım görüşlerimi...

dostum bu bahsettiğin eğilim, yani vergi kaçırma, daha çok kazanma hırsı sadece bizim topluma ya da insanımıza özgü bir durum değil. bizim farkımız belki iyi işleyen tabana yayılmış bir vergi sistemine sahip olmayışımız olabilir. ancak dünyada kaç ülkede var ki zaten tıkır tıkır işleyen bir vergi sistemi. yani demek istediğim tüm bunlar dünyanın en pahalı benzinine bir gerekçe olamaz...

Millet hala vergi sistemi diyip duruyor! Vergi neresinde kaldı bu işin? Soygun sistemi, soygunn!

• quote:

Adam hakli ama dinleyen yok.

• vergiyi falan aştı bu iş resmen soyuyorlar ayak üstü
  • quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Dizeli benzinden pahalı yapsınlar. O zaman benzinli araçların anlamı olsun.

4TL dizel olsun. 3.25 TL benzin.

Biraz da benzinli araç sahipleri ekonomi yapsın.

Dizel hem daha az tüketiyor, hem de yakıtı ucuz. Dengeyi bulmaları lazım.

Dizel pahalı olsun ve bu sayede benzinli araçlar da ekonomikleşsin.

dizel araçlarda indirim olsun, dizeller benzinlilerden daha ucuz olsun, o zaman dediğin olabilir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: joushkun

Torba yasa çıkınca seviniyorsunuz ya hani; vergide cezada indirim oluyor diyorsunuz, şükran duyuyorsunuz bu yasaları çıkartan hükümete. Demin haberlerde gördüm, Libya'da iş yapan firmalardan da bir süre beyan istenmeyecekmiş. Sonra niye bu kadar çok vergi var diyorsunuz. Hepiniz gerizekalısınız.

Sen çok akıllısın..
  • acilen yakıt üzerinden sömürülen ötv nin kalkması lazım..

100 liralık benzinde 65 lira vergi veriyoruz böyle bir sistem dünyada olmadıgı gibi tüm galakside de yoktur herhalde ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Extrem -- 4 Mart 2011; 16:54:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: effendy75

quote:

Hocam demek istediğim şuydu.Ne devlet adam gibi vergisini topluyor ne de millet dürüstçe gelirini vergilendiriyor.Devlet vergi toplayamıyor kâh affederek kâh yetersiz cezai yaptırımlar kâh ise dirayetsizlikten...Ama vatandaşlarımız da mümkün mertebe vergiden kaçmak için bir sürü yola başvuruyor.Onun için de devlet,bütçeyi doğrultmak dengelenecek diye habire tüketim vergilerine abandıkça abanıyor.Daha geçen gün bir kısım trafik cezaları affedilmedi mi torba yasasıyla?E peki efendi efendi cezasını zamanında ödeyenler enayi mi? Sen milleti bu yöne teşvik et,zamanında tahsil etme,habire cezaları,vergileri affet sonra da başın sıkışınca benzine,mazota zam yap.
    Ne devlet ne de millet olarak üzerimize düşeni yapmadık yıllarca,yapacak gibi de görünmüyoruz...

• Sakarya pamukova kadoil mazot 3 tl yolu buradan gecen arkadaslar buradan almayı dusunebılır yolcu tasımacılığı yapan mınübüsler buradan alıyorlar bır sıkıntı yada sorun yasamıs değiller .
  • İyiymiş bu...
  • "yinemi yaw"diyeyazdım Allahtan dünden hortmuş konu ,,:)
    16 krş'tan zammı olur,,Levent Kırca yorumu ile olsa olsa ZAMCIK

http://www.youtube.com/watch?v=kNX0TRlBoTs
  • İsyan çıkacak isyan...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bay KospiR

hadi gelin bir web sitesi kuralım, bir çatı altında toplanıp insanları örgütleyip büyük bir eylem gerçekleştirelim

Aman hocam sonunda Ergenekoncu diye içeri atılmak var ! Dikkat edin kendinize !
  • Bakın bu gece ne mazota ne de benzine zam gelmedi. İyi olan şeyleri hiç görmüyorsunuz ama.
  • Müstehak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rakipsiz Fırtına

quote:

Orijinalden alıntı: dr_gorunmez

quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Dizeli benzinden pahalı yapsınlar. O zaman benzinli araçların anlamı olsun.

4TL dizel olsun. 3.25 TL benzin.

Biraz da benzinli araç sahipleri ekonomi yapsın.

Dizel hem daha az tüketiyor, hem de yakıtı ucuz. Dengeyi bulmaları lazım.

Dizel pahalı olsun ve bu sayede benzinli araçlar da ekonomikleşsin.

SEN NE SAÇMALIYORSUN ARKADAŞIM

+1000..hay ağzına sağlık ben de ne yazayım diye düşünüyordum

arkadaş kendinde değil

• quote:

Orijinalden alıntı: sky43
    puhahaha espri yapıcam benim için fiyat hep sabit nasıl olsa devamlı 50 liralık alıyorum

Benimde aklima bu espri gelmisti =) 2 gun gulmustum =)
  • Benzin 10 lira olsun binen belli olsun... 1 lira benzine 3 lirada vergi. Hep beraber söylüyoruz şimmmdiiiiii

havasınaaaaa , suyuuunaaaaaa
    taşınaaaaa , toprağınaaaa
    ....
    ....
    ....

bir baaşşşşkaaaadırrrrr benimmmmm memmmlekeeetimmmmm :)
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.