Şimdi Ara

Gece

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
2
Cevap
0
Favori
229
Tıklama
Giriş
    4560 Mesaj
    Uzun bir gecenin omuzuna, başımı çoktan yaslamıştım. Uykusuz bir gecenin kollarında ninniler duymak için, gölgelerin sessiz adımlarını izliyordum penceremden.
    Yağmur çiselerken kaldırımlara, sokak lambasının zayıf ışığı aydınlatırken sırt sırta vermiş ahşap evleri, gözlerim kan çanağıydı zifiri siyaha bulanmış,
    zehir zıkkım çayımı içerken kirli ve ince belli bardağımdan. Gece bekçisi düdüğü yine öttürüyor, hırsızlara göz açtırmıyordu. Oysa gecenin bu vakti çalmıştı içimdekileri.
    Gece bekçisi Rıfat, işini iyi yaptıgının gururu ile yaka silkip, sağına ve soluna gülümseyen ve kibirli bakışlarını atıyordu. Gerçekten de işini önemsiyordu.
    Ve yaptıgı işin, dünyanın en mühim işlerden biri oldugunu düşünüyordu. Her an teyakkuzda idi. Ardından yumurta topuklu kunduralarının çıkardıgı sesler zayıflayıp,
    bir başka sokağa dogru düdüğünü öttürerek uzaklaştı. Yine derin bir sessizlik kapladı mahalleyi. Birkaç ev dışında, tüm sokağın evlerinin lambaları sönüktü.
    Gece uyanan bir bebeğin, gecenin sessizliğini yırtan ağlayışı, karısının televizyonlardaki mankenler kadar güzel olmadıgını ve kendini dünyanın en bahtsız kocası olarak gören bir adamın,
    karısına bağırışları ve sokak kedilerinin çöp tenekelerini karıştırırken çıkardıgı gürültü... Her şey olması gerektiği gibiydi...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |

• Yüzbaşı
    260 Mesaj
    Bekçi kısmı dışındaki her yeri beğendim özellikle bekçiden önceki karamsar betimlemeler çok hoş.
    |
    |
Reklamlar
SEO
Mobilya Takımları
Canlı Tv izle
Bey Azura
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,172
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.