Şimdi Ara

Geç ödemeli araç kredisi hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, evimizde hastamız var araç alıcaz 2. el önümüzdeki sene haziranda babamın bireyseli biticek bize 55 bin tl felan kalıyor kaba taslak hesaplamalarla. bu parayıda arabaya yatırıcaz. ama araç işi biraz acele duruma geldi. Bu paraya sahip olup bir sene sonra bireyselden sonra ödeme yapabiliriz. böyle bir yol mümkünmüdür ?

• Dediklerinizden hiç bir şey anlamadım. Bireysel dediğiniz nedir? Bireysel emeklilik mi bireysel kredi mi? Tam olarak ne öğrenmek istiyorsunuz?
  • delpiero68 kullanıcısına yanıt
    Merhaba şöyle anlatayım.

22 Haziran 2018 de Bireysel emeklilikten 55.000 tl civarı para gelicek.
    O zaman, o gelecek parayla araba alacagım.
    Lakin hastalık yüzünden araba ihtiyacımız oldu acil şekilde.
    Şimdi Bir şekilde Kredi Çekip yada 1 Sene geç ödemeli para alıp.
    Bireysel emeklilik bitiş tarihindeki gelecek bu parayla o krediyi yada ödemeyi ödeyebilirmiyiz.

Yani basitiyle faiziyle bahsetmeden ben 55 bin tl istiyorum 1 sene sonra geri ödeyecegim. Böyle bir sistem olabilirmi, büyük ihtimal yok ama bilmedigimiz bir yolda olabilir.

Şimdiden teşşekürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sezer.E

Merhaba şöyle anlatayım.

22 Haziran 2018 de Bireysel emeklilikten 55.000 tl civarı para gelicek.
    O zaman, o gelecek parayla araba alacagım.
    Lakin hastalık yüzünden araba ihtiyacımız oldu acil şekilde.
    Şimdi Bir şekilde Kredi Çekip yada 1 Sene geç ödemeli para alıp.
    Bireysel emeklilik bitiş tarihindeki gelecek bu parayla o krediyi yada ödemeyi ödeyebilirmiyiz.

Yani basitiyle faiziyle bahsetmeden ben 55 bin tl istiyorum 1 sene sonra geri ödeyecegim. Böyle bir sistem olabilirmi, büyük ihtimal yok ama bilmedigimiz bir yolda olabilir.

Şimdiden teşşekürler.

Bireysel emeklilik fonunda biriken paranızı teminat göstererek kredi çekemezsiniz.

Eğer aylık bireysel kredi taksidi ödeyecek kadar ödeme gücünüz varsa, araba alacak bireysel kredi çekebilirsiniz. 1 yıl sonra da gelecek olan parayla krediyi kapatırsınız.

Ya da bireysel emeklilik şirketine bir hesaplama yaptırın. 2018 Haziran'da alırsanız ve bugün çekerseniz ne kadar fark olacak? Aradaki fark fazla değilse bireysel emekliliği bozup ya da bozmamak size kalmış.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.