Şimdi Ara

Gebze'de 14 aydır iş bulamıyor. 495 işyeri tasfiye sürecinde 80 tane de kapanmış

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
2.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Avmler dolu starbuckslarda oturacak yer yok herkesin telefonu var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende uzun süredir işsizim ama şu da bir gerçek eğer bir tanıdığınız varsa anında iş bulabiliyorsunuz hatta kendinizi işin içinde buluyorsunuz. Benim de bir arkadaş uzun süredir iş bulamıyordu form doldurmadığı market falan kalmamıştı hiç biri çağırmadı bunu bir gün bunun akrabasının tanıdığı bir adamla görüştürmüşler neyse 1 saate seni ararım ben demişler. 1 saat sonra x markete git orada bölge sorumlusu seni bekliyor konuş anlaş evraklarını ver işe başla demişler. Şuan çocuk hala orada çalışıyor. En komik tarafı da ne biliyormusunuz? Çocuğun şuan çalıştığı markete daha önce kendisinin form doldurup vermesi Yani form doldurduğu halde çağırmıyorlar ama bir telefon ile 1 saat sonra çocuğu vermesi gereken evrak listesini alması için çağırıyorlar Onu bunu bilmem mutlaka bir tanıdık falan olacak yoksa işler yürümüyor.
    Ülkenin neden bu halde olduğunun özeti. Siz nasılsanız öyle yönetilirsiniz diye bir söz var ya gerçekten öyle. Bu konu ayrıca partiden bağımsız çünkü toplumsal bir sorun. Herkes tanıdığına imkan veriyor yetenek, liyakat vb pek önemli olmayınca ülkenin çivisi çıkıyor böyle.
    Edit: Partiden bağımsız derken genel olarak sorunun kaynağı toplumsal, onu kastettim. Yoksa bu akraba, tanıdık kayırma işinin alasını yapıyor malum parti. Diğerleri gelse yine olur mu bence olur çünkü toplum böyle. Ama daha az olacağına inanıyorum kimse bunlar kadar abartamaz.
    İş yerlerinde İŞKUR desteği olmasa var ya eyyy gidi eyyyy ... Gerisini hayal bile edemiyorum.

EDİT !!!!!

Youtube videosunun altındaki yorumları OKUYUN ! Bir yorumu yazıyorum aynen..

N. A. Ö.
    2 gün önce
    Gençler akpartiyi kötülemek için fakir geziyolar. Üniversitede beyinlerine giriyolar. ülkeyi kötülemek için işe girmiyorlar. Bunların derdi belli din düşmanları 2binlira neyinize yermiyo. Siz çalışmazsanız sureiyeliler çalışır. Sizin gibi kaç kişiye iş veriyoruz,karnınızı doyuruyoruz iki ay maaşı geciktirince nankörlük yapıyosunuz. Dışarda sizin işinizi daha ucuza yapmak için millet kuyruk oluyor. iki üniversitesite okuyunca götünüz kalkıyor. önemli olan vatan sevgisi.

BÖYLE BİR KİRLİ LEŞ BİR ZİHNİYET OLAAMAZZZ !!!!
  • işsizlik bence gerçek %30-40 civarı ülkede
  • bizde sıkıntıdayız. kepenk kapatabiliriz.
    boşta kalınca avmler dolu diyenleri bulup tebrik edicem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buradan bir taytlı geçti -- 23 Şubat 2020; 13:17:14 >
  • "Mollot iş begönmoorrrr" diyen kimi sözüm ona yurttaşlar gelir birazdan. Hele birde bunun gurbetçi versiyonları varki, TR ye gelsem köşeyi dönerimciler. Ne hikmetse köşeyi döneceklerini bile bile gelemiyorlar garibanlar. Ayaklarından bağlamışlar, gurbet değil hapis hayatı sürüyorlar.
  • 10 senedir işsiz olan insanlar var ateşi söndürmezsen o ateş senide yakar bu işler böyledir.
  • Bende uzun süredir işsizim ama şu da bir gerçek eğer bir tanıdığınız varsa anında iş bulabiliyorsunuz hatta kendinizi işin içinde buluyorsunuz. Benim de bir arkadaş uzun süredir iş bulamıyordu form doldurmadığı market falan kalmamıştı hiç biri çağırmadı bunu bir gün bunun akrabasının tanıdığı bir adamla görüştürmüşler neyse 1 saate seni ararım ben demişler. 1 saat sonra x markete git orada bölge sorumlusu seni bekliyor konuş anlaş evraklarını ver işe başla demişler. Şuan çocuk hala orada çalışıyor. En komik tarafı da ne biliyormusunuz? Çocuğun şuan çalıştığı markete daha önce kendisinin form doldurup vermesi Yani form doldurduğu halde çağırmıyorlar ama bir telefon ile 1 saat sonra çocuğu vermesi gereken evrak listesini alması için çağırıyorlar Onu bunu bilmem mutlaka bir tanıdık falan olacak yoksa işler yürümüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ByKayseriLi38

Bende uzun süredir işsizim ama şu da bir gerçek eğer bir tanıdığınız varsa anında iş bulabiliyorsunuz hatta kendinizi işin içinde buluyorsunuz. Benim de bir arkadaş uzun süredir iş bulamıyordu form doldurmadığı market falan kalmamıştı hiç biri çağırmadı bunu bir gün bunun akrabasının tanıdığı bir adamla görüştürmüşler neyse 1 saate seni ararım ben demişler. 1 saat sonra x markete git orada bölge sorumlusu seni bekliyor konuş anlaş evraklarını ver işe başla demişler. Şuan çocuk hala orada çalışıyor. En komik tarafı da ne biliyormusunuz? Çocuğun şuan çalıştığı markete daha önce kendisinin form doldurup vermesi Yani form doldurduğu halde çağırmıyorlar ama bir telefon ile 1 saat sonra çocuğu vermesi gereken evrak listesini alması için çağırıyorlar Onu bunu bilmem mutlaka bir tanıdık falan olacak yoksa işler yürümüyor.
    Ülkenin neden bu halde olduğunun özeti. Siz nasılsanız öyle yönetilirsiniz diye bir söz var ya gerçekten öyle. Bu konu ayrıca partiden bağımsız çünkü toplumsal bir sorun. Herkes tanıdığına imkan veriyor yetenek, liyakat vb pek önemli olmayınca ülkenin çivisi çıkıyor böyle.
    Edit: Partiden bağımsız derken genel olarak sorunun kaynağı toplumsal, onu kastettim. Yoksa bu akraba, tanıdık kayırma işinin alasını yapıyor malum parti. Diğerleri gelse yine olur mu bence olur çünkü toplum böyle. Ama daha az olacağına inanıyorum kimse bunlar kadar abartamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Veronicaa -- 24 Şubat 2020; 16:2:8 >

• bend gebzedeyim dogma buyume gosb guzeller plastikciler tosb heryerde eleman aliniyor kocaman yazilar olurdu simdi fabrikalara gidiyosun hep kapanmis ormana donmus sanayi

• Avm'ler dolu kaldırımlarda park edecek yer yok diyenlerle birlikte çalışanın kanını emen işveren Mercedes -bmw bineceğine işçisinin maaşını artırsın, tez zamanda patronlar batsın diyen kesim de buna müstehak.

Bu sitede bile asgari ücretten fazla maaş vermiyor diye işyerini zarara uğratmaya çalışanlar vardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 25 Şubat 2020; 13:56:29 >
  • Gebze %51.77 ile seçimini yapmış yerel seçimlerde. %55.19 ile de ilçe belediye seçimlerinde. Ekonomi tıkırında. Avrupa bizi kıskanıyor. Dış minnakların oyunu bunlar.

• İş yerlerinde İŞKUR desteği olmasa var ya eyyy gidi eyyyy ... Gerisini hayal bile edemiyorum.

EDİT !!!!!

Youtube videosunun altındaki yorumları OKUYUN ! Bir yorumu yazıyorum aynen..

N. A. Ö.
    2 gün önce
    Gençler akpartiyi kötülemek için fakir geziyolar. Üniversitede beyinlerine giriyolar. ülkeyi kötülemek için işe girmiyorlar. Bunların derdi belli din düşmanları 2binlira neyinize yermiyo. Siz çalışmazsanız sureiyeliler çalışır. Sizin gibi kaç kişiye iş veriyoruz,karnınızı doyuruyoruz iki ay maaşı geciktirince nankörlük yapıyosunuz. Dışarda sizin işinizi daha ucuza yapmak için millet kuyruk oluyor. iki üniversitesite okuyunca götünüz kalkıyor. önemli olan vatan sevgisi.

BÖYLE BİR KİRLİ LEŞ BİR ZİHNİYET OLAAMAZZZ !!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Alim -- 25 Şubat 2020; 12:22:14 >
  • Yemin ediyorum diyecek söz bulamadım. Gerçekten bu nasıl kafadır ya

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bundan 5 sene önce bırak boş fabrikayıi imalat yerini araba çekecek yer olmayan TUZLA deriorganize sanayi bölgesinin üçte birinde ya satılık ya kiralık yazıyor. cumartesi günleri kamyon kuyruğundan trafik kilit olurdu.
  • Devlette torpil var diyorlar ama özeldeki torpil(referans!) in yanında devede kulak

• ülke don gömlek kaldı.bunu 2013 yılından beri söylüyorum.ben bile güney afikaya işe girmek için çabalıyorum yok abi ben bile honda firmasına giremedim napıçaz biz ya
  • Yok kanka %80 lerde fln ben ve bir kaç kişi çalışıyoruz. Tanıdığım her 10 insandan 8 işsiz

• quote:

Orijinalden alıntı: (GaLo)

Yok kanka %80 lerde fln ben ve bir kaç kişi çalışıyoruz. Tanıdığım her 10 insandan 8 işsiz
    troller geldiyse erken seçim yakındır
  • millet ev üstüne ev araba üstüne araba aladursun,
    siz muhalifler fakir edebiyatı ile forumlarda ömrünüzü çürütün
  • ComradeMRX kullanıcısına yanıt
    Kanka sen trol olmuyorsun ben neden trol olim yazdığına baksana

• quote:

Orijinalden alıntı: (GaLo)

Kanka sen trol olmuyorsun ben neden trol olim yazdığına baksana
    bu ülkede %30-40 işsizdir, bu doğrudur.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.