Şimdi Ara

Gearbest Türkiye Tüm Kargo Sorunları [Ana Konu] (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.939
Cevap
61
Favori
139.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
183 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    turkeypost yok hocam zaten takipsiz kargo olsa onla alacam fakat oda yok listede

aramex ve türkiye hızlı kargo var. bu türkiye hızlıyı seçince mng mi getirecek kargomu
  • LampdaLamp L kullanıcısına yanıt
    Benimde durumum böyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 adet ALJTR kodlu kargom var 2sinde shenzhen

. 1sinde hong kong havaalanına indi yazıyor umarım gelir bir an önce. Bir de NR ile başlayan /NLPONRA kodlu kargoda ilerlemem yok 10 gündür aynı yerinde.

• Honghong dan sonra ortalama kaç sürüyor gelmesi?

• Geçen ay 8-14 Kasım tarihleri arasında 3 adet sipariş vermiştim, 3 siparişi de aynı anda paketleyip göndermişlerdi aralarında 1 hafta olmasına rağmen. Bu ayın 14'ünde bir sipariş daha verdim, yine Türkiye hızlı kargo seçeneğini kullandım, ayın 14'ünden beri Shenzen'de görünüyor. Bir önceki teslimat yaşanan sorunlardan dolayı (mng'nin vergi sınırını geçmeyen ürünlere vergi çıkarması vs.) ürünün gelişi hayli gecikmişti. Sitede teslimat süresi 8-12 iş günü olarak değiştirilmiş. Ben de beklemedeyim bakalım bu sefer ne olacak.

@duncan_fb MNG'yi arayıp sorarsanız muhtemelen alabileceğiniz olası cevaplar ya kargonuz daha yolda, Türkiye'ye ulaşmadı derler, ya da eğer ki Türkiye'ye ulaştıysa gümrük işlemleri yapılıyor derler. Zaten MNG teslim etmeden önce sizi telefonla arayıp adresinizi doğruluyor, yani Türkiye'ye ulaşmadığı sürece MNG'den öğrenebileceğiniz bilgi Alljoy'dan aldığınız bilgiden farksız değil.
    @sakalak Türkiye hızlı kargo seçeneğinde ürün Türkiye'ye giriş yaptıktan sonra MNG Kargo getiriyor.

Gearbest Türkiye Tüm Kargo Sorunları [Ana Konu] bu geçen ay verdiğim siparişlerden biri.
    Gearbest Türkiye Tüm Kargo Sorunları [Ana Konu] bu da ayın 14'ünde verdiğim sipariş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F996CAA7D -- 21 Aralık 2017; 12:33:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Minyon

3 adet ALJTR kodlu kargom var 2sinde shenzhen

. 1sinde hong kong havaalanına indi yazıyor umarım gelir bir an önce. Bir de NR ile başlayan /NLPONRA kodlu kargoda ilerlemem yok 10 gündür aynı yerinde.

Hocam NR ile başlayan kargoları nereden sorgulatıyorsunuz acaba?
  • Hocam acaba bu sorguyu nereden yapmıştınız?http://tms.alljoylogistics.com 'dan sorgu yapılınca bu şekilde görünmüyorda, merak ettim bu yüzden
  • buraoca2 kullanıcısına yanıt
    Hocam linkhttp://www.sky56.cn/english/track/index
    Burdan sorgulanıyor bi de track24 ten de çıkıyor olması lazım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Peki hocam teşekkür ederim

• buraoca2 kullanıcısına yanıt
    Alljoy'dan sorgulatıp orada çıkan YQ ile biten kodu 17track.net'e yazmış olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

Hocam acaba bu sorguyu nereden yapmıştınız?http://tms.alljoylogistics.com 'dan sorgu yapılınca bu şekilde görünmüyorda, merak ettim bu yüzden
    http://www.17track.net/tr sitesinden waybill numarası ile sorgulayabilirsin.
    ALJTR kodlu kargoların en doğru ve en güncel sorgusu kendi sitesindeki http://tms.alljoylogistics.com/default/index/get-track-detail bu adresten sorgulanmalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aNeXiEtY -- 21 Aralık 2017; 15:14:53 >

• aNeXiEtY kullanıcısına yanıt
    -Nautilus- kullanıcısına yanıt
    Peki hocam sağolun sayenizde öğrenmiş oluyorum

• Bu arada biraz önce MNG ile görüştüm. "Herhangi bir sözleşme iptal durumu yok. En azından bize gelmiş böyle bir bilgi yok" deniliyor.
    Sadece gümrükleme firması değişerek MNG ile ALLJOY arasına 3. bir firma girdi sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aNeXiEtY -- 21 Aralık 2017; 15:18:27 >
  • Arayıp sordum, ülkeye giriş yapmamış denildi. Güya hızlı kargo diye aldık. Fos çıktı.

• duncan_fb kullanıcısına yanıt
    Sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 8-12 iş günü (haftasonlarını dahil etmeyin) içerisinde ürün elinize ulaşmazsa gearbest'e ticket atın. Ben ayın 14 'ünde verdim siparişi. Saat farkı vs. dersek ayın 15'inde teslimat süresi başladı desem , 12 iş günü 1 Ocak 2018'e denk geliyor. O tarihte ürün teslim edilmemiş olursa ticket atacağım.
  • duncan_fb kullanıcısına yanıt
    "Türkiyeye giriş yapmadı vs" gibi cevaplara çok takılmayın.
    Aynı cevabı aldıktan 2 saat sonra siparişimi teslim almışlığım var.

Hemde kargo genel merkezi ile adresim arasında KITAlar arası mesafe farkı olmasına rağmen
    Ürün gümrükten çıktıktan sonra, genel merkeze geliyor, işlemleri yapılıyor. İstanbul Anadolu yakasına sevk ediliyor. Orada dağtım için işleniyor ve dağıtıma çıkıyor.

Fakat bu süreçlerin hiçbirinden nedense Mng müşteri hizmetlerinin haberi olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aNeXiEtY -- 21 Aralık 2017; 16:49:19 >
  • Bekliyoruz, bu yıl gelecek inşallah.

Gearbest Türkiye Tüm Kargo Sorunları [Ana Konu]

• nike35 kullanıcısına yanıt
    Aynı durumdayız hocam, 5 kargom aynı şekilde bekliyor şeklinde görünüyor benimde.
  • Arkadaşlar bir destek Drone almistim. Böyle bir yere yönlendirdi gearbeat. nereden sorgulayım. 30 euroluk drone.

Gearbest Türkiye Tüm Kargo Sorunları [Ana Konu]

• baskutuk B kullanıcısına yanıt
    O sayfa zaten sorgulama ekranı işte. İstanbula gelmiş gözüküyor. ptt sitesi http://gonderitakip.ptt.gov.tr/ adresindende kontrol edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aNeXiEtY -- 22 Aralık 2017; 10:22:10 >
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.