Şimdi Ara

Gearbest ödeme sorunu (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
2
Favori
9.952
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gevsek hocam bu adamlar ya,yazdim heriflere.Paypal odeme seysi gonderecekler daha kac gun oldu ses yok.Nerden cikti bu hata anlamiyorum,ne guzel sikintisizdi onceden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sonuç olarak adamlar bir süre Türkiye'den kredi kartıyla ödeme alamıyoruz dedi, fakat başka ödeme yöntemlerini yani western union veya wire transfer (havale) kullanabilirsiniz dedi.

quote:

We kindly suggest you choose other available payment methods in the check-out, such as western union or wire transfer.
    For western union and wire transfer payment, please contact our customer service for more details.Both of these methods offer very safe and secure payment.

edit: yukarıda da belirtmişler zaten. Gereksiz yere yinelemiş oldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetcalisan -- 4 Temmuz 2016; 2:24:39 >
  • Paypal kapandığından beri direkt kredi kartından alıyorum. Sorun yaşayanlar var ama bende hiç olmadı. Kredi kartlarında genelde sorun yok veya kaynağı farklı sorunun.
    Banggood, gearbest az önce de aliexpress sorunsuz geçti.
    Kart: Teb world

• Gearbest'te 100USD ve üzeri alışverişlerde kredi kartı ve banka kartı ödemelerinde bir problem yok diye okudum birkaç yerde.
    Şöyle bir şey yapsak ;
    Gearbest'te henüz presale olan 100USD üzeri bir ürünü kartla satın alsak ( anında shipping olup istemediğimiz bir ürünü almamak için! ) ve hemen sonra ticket açıp
    siparişin iptalini ve geri ödemenin GB Wallet hesabımıza aktarılmasını istesek.
    Çünkü 100USD üzeri alımlarda gümrüğe takılma riski oldukça fazla. Bu şekilde hem ödemeyi Gearbest hesabımıza aktarmış oluruz,
    hem de istediğimiz ürünüleri seçip ilgili meblağdan kullanarak satın alırız. Nasıl olsa sürekli alışverişimiz var Gearbest'den.
    Western Union min. 15USD masraf alıyor, paypal de kullanamıyoruz. Başka çaremiz de yok gibi..!
    Ne dersiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lendanoz55

Gearbest'te 100USD ve üzeri alışverişlerde kredi kartı ve banka kartı ödemelerinde bir problem yok diye okudum birkaç yerde.
    Şöyle bir şey yapsak ;
    Gearbest'te henüz presale olan 100USD üzeri bir ürünü kartla satın alsak ( anında shipping olup istemediğimiz bir ürünü almamak için! ) ve hemen sonra ticket açıp
    siparişin iptalini ve geri ödemenin GB Wallet hesabımıza aktarılmasını istesek.
    Çünkü 100USD üzeri alımlarda gümrüğe takılma riski oldukça fazla. Bu şekilde hem ödemeyi Gearbest hesabımıza aktarmış oluruz,
    hem de istediğimiz ürünüleri seçip ilgili meblağdan kullanarak satın alırız. Nasıl olsa sürekli alışverişimiz var Gearbest'den.
    Western Union min. 15USD masraf alıyor, paypal de kullanamıyoruz. Başka çaremiz de yok gibi..!
    Ne dersiniz ?

Bence çok mantıklı

• quote:

Orijinalden alıntı: d4hi

EKLEME: Bu yöntemi uygulayıp alışveriş yapmak isteyen forum üyelerine, reddetmişler Western union ile ödeme yapmalarını söylemişler, yine de şansını denemek isteyenler denesin. Bu arada Türkiye kargo adresini paypala tanımlatmak için paypal.co.uk dan hesap açıp türk devletlerini seçip adres ekelme kısmından Türkiye adresini tanımlatabiliyorsunuz, o şekilde ebay dan sipariş geçebildim bilginiz olsun.

Merhaba Arkadaşlar, Paypal ile Gearbestten alışveriş yapma konusunda bir yöntem buldum, sizi bilgilendirmek istedim.

İlk önce ABD, Almanya kökenli bir paypal hesabı oluşturuyoruz. Kredi kartımızı tanımlıyoruz, daha sonra gearbestten normal kredi kartı ile ödeme yapacak gibi siparişimizi oluşturup ödeme hatası alacak şekilde işlem yapıyoruz, sonra o panelde ödeme bekliyor şeklinde duruyor.

Daha sonra canlı sohbetten,sipariş kodunuzu belirterek paypal ile ödeme yapmak istediğinizi fakat butonun Türkiye sectiğimiz zaman kaybolduğunu, belirttiğiniz paypal hesabına ödeme linki göndermesini isteyin. yaklaşık 30 dk içinde göndereceklerini söylüyorlar 3/5 dk sonra ödeme linki epostanıza geliyor ordan ödeme işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. hatta %3 de indirim yansıtıyor :)) ödeme işlemi tamamlandıktan sonra 15/20 dk sonra gb hesabınızda siparişiniz işleniyor şekline dönüşüyor.

Bu şekilde ABD kökenli paypal hesbaımdaki adres kısmı Gearbest deki sipariş adresi kısmı ile de değişmeden herhangi bir karışıklık olmadan verdiğiniz adrese işlem yapıyor.

not: İşbank sanal kredi kartı tanıttım paypal hesabıma

İşe yarıyormu ?

• @OlguErhan iki siparişimi o şekilde ödedim, ama forumdan bir arkadaşın paypal ödeme linki isteklerini geri çevirmişler, şimdi belki kabul ederler etmezler denemek lazım. Gerçi sen torpillisin ederler gibime geliyor :))

Bu arada PayPalı paypal.co.uk dan açarsan Türkiye adresini tanımlayabiliyorsun ebay vs gibi yerlerden alırken hiç sorun çıkmıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • d4hi kullanıcısına yanıt
    Kart eklenebiliryormu açtığımız hesaba birkaç alışverişten sonra hesabımızı kapatmasınlar hocam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakalak

Kart eklenebiliryormu açtığımız hesaba birkaç alışverişten sonra hesabımızı kapatmasınlar hocam

Kartlar Visa ve master card olarak uluslararası sertifikalara sahip olduğu için ekleme ve işlem yapmada hiçbir sıkıntı çıkmıyor. Normalde sistem farkettiği anda kapatıyormuş hesabı, çok katı tc kimlik no ile vs kayıt olmadığı için herhangi bir mail ve kredi kartı ile yeniden üyelik açıp ödemeleri halledebiliriz kapatıldıkca.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • OlguErhan kullanıcısına yanıt
    Tam onu düşünmüştüm :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben de farklı kartlar ile denedim ama ödeme problemi alıyorum.
    Normalde yıllardır aliexpress, banggood, amazon vs. hiç sorun yaşamamıştım, az önce yine aliexpressten alışverişte sıkıntı çıkmadı.
    Yukarıdakileri okudum, en son en dersiniz bir çözüm bulabilen oldu mu?
  • Benim garanti ve yapıkredi kartlarımda sorun oluyor her hafta alışveriş yaparım normalde ilk defa başıma geliyor
  • Herkese iyi haftalar dilerim. GearBest'te ödeme yapamıyorsanız/hata alıyorsanız yapmanız gerekenler çok basit :

"GearBest Firma Yetkilisi profili"ne tıklayıp, özel mesaj yoluyla ödeme sorunu yaşadığınızı ve GearBest'e kayıtlı/alışveriş yaptığınız hesabınızın e-mailini göndermek. E-mailler her pazartesi toplu bir şekilde gönderiliyor. Salı veya en geç çarşamba günü sorunsuz ödeme yapabilirsiniz. Benim sorunum bu şekilde düzeldi. Umarım bi' faydam olmuştur.

Kendinize iyi bakın, sağlıcakla..

• berkan0zmen kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler. İlgiliye PM gönderdim. Umarım sorun çözülür.
  • GoldenShoot G kullanıcısına yanıt
    Rica ederim , iyi alıșverișler

• berkan0zmen kullanıcısına yanıt
    ben de gönderdim özel mesajı. bakalım ödeme yapabilecek miyim? (para ödemek için kendimizi yırtıyoruz ya )

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dün bende farkına vardım bir an para ödemek için neler yaptım ne hale geldik
  • Ben de aynı şekilde ödeme yapamadım ve firma yetkilisine sorunu ilettim. Ancak sorun şu, tablet alacaktım. Chuwi. 90-95 $ civarı fiyatı var. Ara sıra indirime giriyor 79,99 $ oluyor. Şu an yine indirimde. İndirim bitmeden alamazsak bir işe yaramayacak...
  • sonbahar78 kullanıcısına yanıt
    bilmem size uyar mı, bir veya iki ürün daha alın ihtiyacınız varsa.100 doları bulun fiyat olarak. ama ayrı ayrı göndermelerini isteyin öncelikle. 75 euro sınırını geçmemek için. tablete de 74 euroya tekabül eden fiyat yazdırın. bilmem tabi size uyar mı?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.