Şimdi Ara

Gearbest Türkiye Tüm Kargo Sorunları [Ana Konu] (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.939
Cevap
61
Favori
139.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
183 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hala son durum bu.

Bence firma ismini gearworst yapsın, çünkü hakikaten öyle.
  • Çang çing çong Gearbest :) Türkçe meali, akdeniz karadeniz kargolarımızı isteriz :) Bu mesajla çavuş olmuşum, gearbest'e çavuş olmadaki katkıları nedeniyle teşekkür ederim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xgitarx -- 27 Kasım 2017; 0:22:43 >
  • Port Valdez P kullanıcısına yanıt
    Herkesim saati saatine aynı görünüyor bir de allah bilir hala çindedir kargolar
  • Şu an kafamdaki asıl soru şu, aynı siparişi bugün NL Post ile tekrar versem, hangisi daha önce gelir

9. iş gününe girdim ben de 27 Kasım itibariyle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gearbest firma yetkilisi orada burada reklam kampanya yaptık şu yaptık bunu yaptık diye konu açıp reklam yapacağınıza buradaki insanların sorunlarını çözün önce insanları mağdur ediyorsunuz 9 Aralıkta öncelikli 6-10 gün hızlı kargo diye aldığım üründen halen haber yok Nasıl becerdiyseniz insanların 10-15 dolarlık ürünlerine gümrük derdi çıkardınız bir çok kişinin kargosundan haber yok. 6-10 gün diye aldığım ürün 2 gün sonra 20 gün oluyor ortada yok. Kendi adıma konuşayım 2 gün daha bu durum devam ederse bankaya Chargeback başvurusunda bulunacağım..
  • Burada çok saçma bir şekilde bilgi kirliliği var. Kargolar zaten İstanbul'da, MNG'nin antreposunda. Burada MNG ve Alljoy suçlu. MNG'nin en son dediğine göre 4500 tane ürünün hepsini teker teker fiyatlandırıp -yasal sınırı geçenlere- vergilendirme uyguluyor. Burada GBest'e yönelteceğiniz soru "Neden MNG ile anlaşıldı?" ya da "Alljoy neden böyle bir hata yaptı?" sorularından biridir. MNG'nin fatura ve kart ekstrelerini dikkate alıp vergisiz ürünleri yollaması daha uygun bir çözüm ama kendileri fiyatlandırmak istiyor herhalde. Ayrıca chargeback başvurusu tam olarak sonuçlanmayabilir, ki uzun bir süreç. Durum sandığınızdan karışık vaziyette. Pazartesi veya Salı (ki bence Pazartesi) kargoların akıbeti belli olur.
  • HellRazor H kullanıcısına yanıt
    Hocam kendileri fiyatlandırmak istiyor çünkü vergi diye topladıkları paranın akıbeti belli değil. Adamlar tv box için trt bandrolü ücreti istemişler.Yasal sınırı aşmayanlardan da vergi istiyorlar ayrıca. Aslında mağduriyet burada başlıyor. Umarım dediğiniz gibi pazartesi belli olur.
  • gearbestten iadeler kredi kartına kaç güne yansıyor ?
    iadesi gelen var mı kartına ?
  • e_capkan kullanıcısına yanıt
    hocam uzun bir süreç gibi duruyor. ayrıca iade edilme olasılığı da pek yüksek değil bence
  • Burada GBest ayrılıyor. MNG'nin yolsuzluğu var. Zaten "Benim param nerede? Bana dekontumu yollayın" diyenlere "taşıma bedeli" yazan bir fatura yollamış MNGciğimiz. TVBox için bandrol ücreti alınıyor ne yazık ki, yasada olması lazım. Biliyorum bu olayı en başından beri, merak etmeyin. Berkan (yetkili) burada canla başla çalışırken bu kargo şirketi ve/veya Alljoy bu işi berbat ediyor. Her şeyin hayırlısı ama Ptesi bu kargolardan ses çıkar, çıkmak zorunda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DolceVita.

Şu an kafamdaki asıl soru şu, aynı siparişi bugün NL Post ile tekrar versem, hangisi daha önce gelir

9. iş gününe girdim ben de 27 Kasım itibariyle.

20gün oldu benim 🤣

• HellRazor H kullanıcısına yanıt
    Mesajıma bakarsanız ben gearbeste bir şey demedim zaten hocam :) Ama firma yetkilisi bir açıklama yapsa güzel olur. Tvbox bildiğiniz android cihaz hocam neden bandrol ücreti alınsın televizyona bağlanıyor diye mi ? Ben yarın akşamüstüne kadar ses çıkmazsa bimere başvurmayı düşünüyorum , dekont diye taşıma bedeli yazan fatura yolladılarsa dediğiniz gibi yolsuzluk yapılıyor bence. Sorumlu buradaki temsilci arkadaş değil ama umarım yarın bir açıklama yapar da bizim de içimiz rahatlar inşallah. Bir de benim merak ettiğim bu Türkiye hızlı kargo hizmeti 11.11 de başlamadı daha önceden de böyle sorunlar yaşanmış mı acaba
  • Size yönelik yazmamıştım hocam, yanlışımız olduysa affola. :) Bizim Berkan yine yoğun herhalde, sınavları falan vardı ne oldu bilmiyorum. Vallahi birisi Telegram grubuna atmıştı yalan olmasın ama alınıyor, ona engel olamıyoruz. Bimer'e ben başvuru yaptım BTK'ya iletildi şuan. 11.11 öncesinde sorun var mıydı bilmiyorum ama benim de sinirim bozuluyor şu MNG'ye.
  • Arkadaşlar müşteri hizmetlerini arayıp da herhangi bir yeni bilgi edinen olursa buraya yazarsa biz de bilgilendirilmiş oluruz.
  • Yapmayın arkadaşlar bu işte gearbesti sütten çıkmış ak kaşık gibi göstermeyin. Ben ürünü ne Alljoy dan aldım nede MNG den sizde aynı şekilde gearbestten aldınız. Bu yaşanan sorunların en büyük muhatabı bizlere ürünü satan firmadır. Kargo problemleri bizi alakadar etmez. Bu konu da gearbest sınıfta kalmıştır. Bakın günlerdir kargo bekliyoruz öncesinde yaşanan vergi sıkıntılarını hiç katmak istemiyorum ama 11.11 ayağına iyi bir kazık yedik. Şimdi bu kargolar gelir mi gelmez mi onuda geç vergi çıkacak mı çıkarsa vergi iadesi ne kadar yapılır ne kadar hızlı olur bir sürü sorun var. Bırakın şu firma aşıklığını.

• quote:

Orijinalden alıntı: ImSkrillex

hocam uzun bir süreç gibi duruyor. ayrıca iade edilme olasılığı da pek yüksek değil bence

Az önce kredi kartımı kontrol ettim iade yatmış

Sanal kartımı iptal etmiştim ana kartıma yansımış iade (CEPTETEB )

• Arkadaşlar MNG ürünlere el koymuş Halkalı gümrük de pazar kurmuş satıyormuş ben gidiyorum gearbest den alamadık pazardan bari alalım sizin ürünlerden de alırım belki ucuza

• merhaba arkadaşlar, aynı sorunu yaşamış ve çalıştığım işyerinde ithalat işleriyle uğraşan biri olarak bu mng kadar absuruk bir firma görmedim gelen her şeyi gümrüğe takmayı adamlar politika edinmiş.Ardiye ve ordino parası almak için yapmadıkları şey kalmıyor.
  • ThesadisT kullanıcısına yanıt
    Bencede en az alljoy ve mng kadar suçlu şu durumda gearbest. Yaptığı hataya rağmen hala vergi iadesi işlemlerinde bizi uğraştırıyor. Çift ticket attırıyor, buradaki yetkiliye özel mesaj attırıyor felan filan. Kimse kusura bakmasın ama ben aliexpresstende alışveriş yapıyorum banggooddan da. O kadar alışverişimde hiç sorun yaşamadım her iki site içinde fakat gearbestten ilk alışverişim hüsranla sonuçlandı ürün elime gelip vergi iadesini kartımda görene kadar gearbeste güvenmiyorum. Ayrıca gearbest ürünü sağ salim elime ulaştırıp vergimi iade etse dahi diğer sitelerden 1-2 dolar daha ucuz diye gearbestten alışveriş yapmayacağım. Arkadaş ilişkisi değil ki bu efendim sineye çekelim, dünya çapında ticaret yapıyorsan yaptığın hatanın da bir bedeli olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: ti_murt

Bencede en az alljoy ve mng kadar suçlu şu durumda gearbest. Yaptığı hataya rağmen hala vergi iadesi işlemlerinde bizi uğraştırıyor. Çift ticket attırıyor, buradaki yetkiliye özel mesaj attırıyor felan filan. Kimse kusura bakmasın ama ben aliexpresstende alışveriş yapıyorum banggooddan da. O kadar alışverişimde hiç sorun yaşamadım her iki site içinde fakat gearbestten ilk alışverişim hüsranla sonuçlandı ürün elime gelip vergi iadesini kartımda görene kadar gearbeste güvenmiyorum. Ayrıca gearbest ürünü sağ salim elime ulaştırıp vergimi iade etse dahi diğer sitelerden 1-2 dolar daha ucuz diye gearbestten alışveriş yapmayacağım. Arkadaş ilişkisi değil ki bu efendim sineye çekelim, dünya çapında ticaret yapıyorsan yaptığın hatanın da bir bedeli olacak.

Aynen bunu söylüyorum bende ama bazı arkadaşlar sanki mahallenin bakkalı gibi hala koruma peşinde siteyi. Adamlar tüm dünyaya satış yapıyor ihtiyaçları yok böyle hareketlere

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.