Şimdi Ara

Gearbest Türkiye Tüm Kargo Sorunları [Ana Konu] (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.939
Cevap
61
Favori
139.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
183 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İnsanlar ticari bi oluşuma rağbet gösteriyorsa belli tercih sebepleri var demektir. Havadan para kazanan yok, en azından ben kazanmıyorum. O yüzden paramın değerini de bilerek alışveriş yapıyorum. Bi akıllı siz değilsiniz.

Kimsenin ağladığı falan da yok, her şirket belli aksaklıklar yaşar. Bunlar tüketiciyi mağdur etmeden çözülürse ne ala. Yok çözülmezse kimse aptal değil merak etmeyin, insanlar yine Gearbest'den alışveriş yapmak istiyorsa NL Post seçip geçer. Ek olarak kimse desteğinize ihtiyaç da duymuyor. Burada hak savunucusu, kapitalizm kahramanı rollerine girmeye gerek yok.

Tuhaflık sizde, madem bu konudaki insanlar ulvi desteğinizi hak etmiyor, onları bundan mahrum bırakın olsun bitsin. Konuya ne zaman girsem gereksiz ve alakasız mesajlarınız çıkıyor karşıma.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    Zoruma giden bişey yok, boş beleş konuşanlara kılım sadece. Adamın konuya gerçek yazma sebebi ile iddia ettiği sebep taban tabana zıt. Bi de gelmiş bunun üzerine tuhaf cevap falan diyor, hayat çok garip cidden. Blokla canım hadi, kalabalık yapma.

Kahramana bak ya, konunun başından beri boş beleş konuşup bi de millete yardımcı olduğunu sanıyor. Kime nasıl somut bi yardımı dokundu acaba? Anca laf anca dikkat çekme çabası.

• C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    Evet ben karar veriyorum. Menfaatim eksiliyor demek ha? Forumda 10 binden fazla mesajım var. Herhangi bir markadan menfaat sağladığıma dair tek bir adet mesaj bulup getirir misin? Sonunu getiremeyeceğin laflar etme bence o yüzden :) Senin hangi rakip firmadan menfaatin var peki acaba :)

Merak etme bizim kargo ve e-ticaret firmalarından da az çekmedim, hiç bi yere de yazmadım bunu. Tanımadığın insanlar hakkında ne güzel konuşuyorsun öyle sen, beni tahrikle suçlayana bak :)

Şu an sana da olduğu gibi herkese hak ettiğini yazıyorum, boş beleş konuşmaktan başka şeyler yaptığınız gün insanlardan gördüğünüz tepkiler de değişir belki. Bir daha görüşmemek üzere aynen, blok 11!!1!1!!

• Kargodan haber alan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ozel mesaj denen bir icat varken neden insanlar bu konu altında tartışıp konunun asıl amacını şaşırtır anlam veremiyorum. Mağduriyetiniz varsa dile getirin yok ise lütfen burada ki insanları meşgul etmeyin.

• ThesadisT kullanıcısına yanıt
    Sabah aradım yine hala MNG'ye gelmemiş. Bekletiliyor hala 4500 tane ürün yeniden fiyatlandırılıyor demişti gearbest yetkilisi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaanfb69

Sabah aradım yine hala MNG'ye gelmemiş. Bekletiliyor hala 4500 tane ürün yeniden fiyatlandırılıyor demişti gearbest yetkilisi.

4500 ürün satışı yapılmış demek buda onlar için güzel pazar olduğumuzu gösterir.Türkiye onlar için güzel ve karlı bir pazar ilgisiz bırakmazlar diye düşünüyorum.İnşallah vergi sorunları düzelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talipb -- 25 Kasım 2017; 18:27:59 >
  • talipb kullanıcısına yanıt
    Aynen haklısın. Düşün bu sadece bir sefer. Bizden önce sonra alanlarıda düşün.
  • Merhaba tekrardan istegim uzerine turkey prioity mail olan kargo secenegi NL POST a cevrildi max 20 is gunu deniyor bakalim gorucez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Headhunter117

Ozel mesaj denen bir icat varken neden insanlar bu konu altında tartışıp konunun asıl amacını şaşırtır anlam veremiyorum. Mağduriyetiniz varsa dile getirin yok ise lütfen burada ki insanları meşgul etmeyin.

Türkiye pazarını aliexpressden biliyorlar ve değer veriyorlar. Vermeseler zaten hiç uğraşmazlardi vergi olayı ile bu kargolar da 11.11 yoğunluğu ve vergi hesapları yüzünden geç kalmıştır. Zamanla daha iyi olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

bu kadar zoruna giden ne var ?
    neyse beni ilgilendirmiyor ,ben bu konuda sadece tuhaf cevap verenleri bloklamak için yazıyorum
    bloklamaya devam

Bu nasıl bir işsizliktir?.

Kimsin nesin bilmiyorum bu mesajına denk geldim. Gelmez olaydım.
    Ufak bir ücret karşılığında DH ve/veya GEARBEST'in zabıtası olabilirsin. İşsizliğinde bir edebi var sonuçta.
    Burada birilerine salça olup bloklama savaşına girerek mental mastürbasyon yapıyorsun farkındayız. Çok mu canın sıkılıyor?
    Nasıl bir kafadır bu?
  • aNeXiEtY kullanıcısına yanıt
    Öyle demeyin, boş beleş konuşarak burada kargo bekleyenlere yardımcı oluyor arkadaş. Millet beklerken eğlensin diye uğraşıyor işte.

• Sayın yetkili uğraşlarınızdan dolayı kendi adıma teşşekkür ediyorum. Fakat şu işi biraz daha netleştirebilir miyiz? Şuan gümrükte faturalandırılmadığı için bekletilen ürünlerimizin fiyatı gearbestten mi alınıyor? Yoksa hala buyinggoods dediğiniz siteden mi alınıyor? Eğer gearbestten alınıyorsa güncel fiyatlar mı alınıyor yoksa ürünleri aldığımız anki indirimli fiyatlarmı alınıyor? Ayrıca canla başla çalışan Mng kargo çalışanlarından bu fiyat tayin etme olayının NET olarak kaç gün daha süreceğini öğrenebilirsek çok daha iyi olacak. Bunların dışında ekstra bir ricam da şudur eğer bu gümrükten geçecek olan 4500 ürün vergi maduriyetleriyle geçecekse bunlar için gearbeste müşteri ticket atmasa da gearbest bunu elinde kayıtlı olan ücretleri Türkiyenin vergi mevzuatına göre hesaplayıp otomatik iadesini gerçekleştirse hem ben çok memnun olurum. Hemde site olarak bu kadar müşterinin gözünde yüksek bir güvenilirliği olur. Teşekkürler.

( Bu arada madur olan arkadaşlara geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Olayı farklı yerlere çekip prim yapmaya çalışan yanlış spermin yumurtaya erken ulaşmasından oluşmuş parlak zihinlerin verdiği rahatsızlığı görmezden gelerek en erken zamanda en makul sonucu almanız dileğiyle)

• quote:

Orijinalden alıntı: aNeXiEtY

quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

bu kadar zoruna giden ne var ?
    neyse beni ilgilendirmiyor ,ben bu konuda sadece tuhaf cevap verenleri bloklamak için yazıyorum
    bloklamaya devam

Bu nasıl bir işsizliktir?.

Kimsin nesin bilmiyorum bu mesajına denk geldim. Gelmez olaydım.
    Ufak bir ücret karşılığında DH ve/veya GEARBEST'in zabıtası olabilirsin. İşsizliğinde bir edebi var sonuçta.
    Burada birilerine salça olup bloklama savaşına girerek mental mastürbasyon yapıyorsun farkındayız. Çok mu canın sıkılıyor?
    Nasıl bir kafadır bu?

cevaba gerek yok ,anlamışsındır

yine de anlamayanlar için bir şeyler yazayım ;
    daha önce sahte kulaklık göndermiş ,şimdi ise bir sürü mağduriyet yaşatmış yabancı bir firmayı eleştiriyorum diye ,demediğini bırakmayanları da ben anlamıyorum ,olamaz mı ?

yardım demek elinden tutup işini çözmek midir ,destek verdik diye suçlu mu oluyoruz ?
    beter olun deyip gitseydim daha güzel bir söz söylemiş mi olacaktım ?
    ki artık o safhaya getirdiniz

ne haliniz varsa görün ve artık lütfen benden alıntı yapmayın
    ben şunu anladım bu ülkede mağdurua destek verirsen rezil olursun

bu konuda daha fazla mesaj yazmayacağım ve yazdığım mesajları da sileceğim ,umarım bir gün benim dediğime gelmezsiniz
    yetti artık yahu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.CEMİL -- 26 Kasım 2017; 2:31:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: GearBest.com

Vergi telafisi ve kargolar ile ilgili açıklama:

Toplam fiyatı 100 dolara kadar olan ürünlerin vergisinin tamamı, 200 dolara kadar olan ürünler için de yarısı telafi edilecek.

Vergi telafisi almak için vergi tutarının gözüktüğü mail ve dekontun ekran görüntüsünü, sipariş bilgilerini ve vergi telafi kampanyasından yararlanmak istediğinizi belirten kısa bir yazıyı ( http://support.gearbest.com/ ) adresindeki “Submit Ticket” kısmına İngilizce olarak iletmek yeterli olacaktır. İngilizce bilginiz yeterli değilse Google Translate kullanabilirsiniz. Siparişi verirken kullandığınız ödeme yöntemine telafi yapılacaktır.

- Müşteri hizmetleriyle ilgili bir sıkıntı olursa lütfen özel mesaj yoluyla tarafıma ulaşınız.

Türkiye Hızlı Kargosu ile gönderimi sağlanan ürünlerin bekleme sebebi Alljoy isimli Çin'den ürünleri getiren kargo firmanın ürün fiyatlarını beyan etmemesidir. Şu an 4500 tane ürünün, tek tek fiyatları belirlenmekte, bu sebeple de işlemleri uzun sürmektedir.
    Ben günde en az 2-3 defa MNG'de bu işlemlerden sorumlu İsmail Bey ile sürekli olarak iletişim halindeyim, sağ olsun sizlerin de beklemesi ve merak etmemesi adına ara ara bilgiler veriyor. MNG çalışanları ve biz, gece gündüz çalışarak üstümüze düşeni yapıyoruz, bu konuda şüpheniz. Yaşanılan aksaklıklardan dolayı sizlerden özür diliyoruz.

- Hem özel mesaj hemde konudaki mesajlar, yüzlerce de bildirim var. Bu sebeple gözümden önemli soru ve sorunlar kaçabiliyor, kusura bakmayın. Sizlerden ricam, acil bir şey var ise, özel mesaj yoluyla ulaşmanızdır.

Sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

GEARBEST VERGİ İADESİ YAPMIYOR. 3 PAKETİM BİRLEŞTİRİLMİŞTİ VERGİ ÇIKTI VERGİ GERİ ÖDENECEK DEDİLER. TİCKET AÇTIM GELEN CEVAP ŞAKA GİBİ.

Gearbest Customer Support At11/25/2017 01:41:01
    Dear güven,

Thank you for contacting us.

According to our website's policy,import taxes are solely customer’s responsibility.
    Please check this linkhttp://www.gearbest.com/about/faq.html (If there is some problem receiving the delivery due to Customs)
    By placing an order with us, customer agrees to our terms and conditionshttp://www.gearbest.com/about/terms-and-conditions.html

First, the shipper pays them on your behalf then asks you to pay once they deliver the package to you.
    Taxes are charged by local Customs Office and country regulations that is beyond our control.
    We cannot know how much it will be.

Customs clearance, import duties, sales tax, and any other customs charges and fees are entirely customer's responsibility as described in the links above.
    Thank you for your understanding.

Best Regards
    Jerica
    Gearbest Customer Servicehttp://www.gearbest.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trust88 -- 26 Kasım 2017; 2:15:6 >

• trust88 kullanıcısına yanıt
    Ticket numaranı ve sipariş numaralarını @GearBest.com arkadaşa özelden ulaştırın. Tekrar ticket açtığınız da olumlu sonuç alacaksınız.

• Bu sorunlar yarın çözülmüş olacak mı? Bu haftayı da çöpe atmayalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: TnesQuare

Bu sorunlar yarın çözülmüş olacak mı? Bu haftayı da çöpe atmayalım.

Umudumuz bu yönde ama ne olur bilemiyorum inşallah çözülür.

• ThesadisT kullanıcısına yanıt
    Salı'Ya kadar gelmesse çıldıracağım.
  • Son durum nedir bir gelişme var mı ?
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.