Şimdi Ara

Samsung Gear S3 Frontier & Classic [ANA KONU] (193. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.477
Cevap
145
Favori
561.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Gopc@

Ve sonunda Gear S4 ile ilgili ilk haber geldi.
    https://www.sammobile.com/news/exclusive-gear-s4-sm-r800-is-being-developed-by-samsung/

Çok büyük ihtimalle yine Tizen ile gelecek.
    Samsung'un akıllı saatlerinde Android wear kullanmaması akıllı saatlerin popülerliğinin artmasına engel olup Apple Watch dahil tüm sektörü olumsuz etkiliyor diye düşünüyorum.
    Google'ın Gear S3 için hazırladığı bir tane bile uygulama yok. Samsung'un yer almadığı Android Wear ekosisteminde pek çok çeşitli uygulama var. Bir de Samsung da bu ekosisteme dahil olsaydı daha da çok gelişir, güzelleşirdi.
    Gear S3'ü almadan önce donanım ve görünüm olarak çok güzel saat, mutlaka bol bol yazılım desteği de olur diye düşünüyordum ama aradan geçen bir buçuk yılda tatmin edici bir gelişme olmadı ve artık Gear S4'le de bir gelişme olacağını zannetmiyorum.

İşin bir de Türkiye ayağı var.
    Samsung için Türkiye'nin cep telefonu pazarında büyük bir yeri olmasına rağmen aylardır Bixby'yi Türkçe'ye çeviremedi.
    Samsung Gearların LTE modellerini Türkiye'ye getirmeyi düşünmüyor, Türkiye'deki GSM şirketleri de sanal SIM'i desteklemeyi düşünmüyor.
    Samsung "Samsung Pay"ı bir türlü Türkiye'ye getiremiyor.

Bu arada Gear S3lerde NFC donanımı olmasına rağmen Samsung Pay dışında hiç bir amaçla kullanılamadığını da ekleyeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dsemq -- 30 Mart 2018; 13:2:50 >
  • dsemq D kullanıcısına yanıt
    Geçmiş zamanlarda Android Wear 1 kullanan Samsung akıllı saat vardı ama sadece bir seri çıkardılar ve bir daha da Andorid
    Wear işletim sistemli ürün çıkarmadılar maalesef.

Samsung'un Bixby Türkçe konusunda benimde yakın zaman için pek ümidim yok ki yıllarca SVoice i Türkçeleştiremeyen Samsung'dan bu konuda hızlı hareket etmesini yine bekleyemiyorum maalesef.

LTE model Gear S3 ler ülkemizde kullanılamıyor doğru ama 2019 da Turkcell in E-Sim konusunda bir girişimi olacak diye duydum.

Samsung Pay konusunda da size katılıyorum ki burada Samsung Türkiye'nin 3. parti yazılım ve kurumlarla ortak çalışmasını hiç duymadım şu ana kadar.

Hali hazırda saat için Türkçe uygulamalar arasında Yapı Kredi bankasının uygulaması da var ama NFC desteği ile mobil ödemeyi geçtim uygulama sadece bankamatik yerlerini gösteriyor o kadar :)

Genel anlamda ürün çok şık ve kullanışlı olsa da Türkiye'de uygulama desteği her zaman ki gibi zayıf ve Gear S4 de tıpkı Gear Sport gibi 50 metre suya dayanıklılık, tasarım ve SHealth harici yazılımsal olarak çokta fazla bir beklentiye giremiyorum.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRoN -- 1 Nisan 2018; 23:45:35 >
  • Kullanan arkadaşlar tavsiye eder misiniz. Bunun yerine şunu alsaydım diyeceğiniz bir saat var mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tizen 3.0.0.1 e geçtiğimden beri hava durumu widget ı çalışmıyor. Var mı benzer bir sıkıntı yaşayan?
  • g esittir on G kullanıcısına yanıt
    Galaxy apps ten güncelleme geldi hava durumuna ben yaptım çalışıyor ancak saat arayüzlerinde ekranlarda bilgi yok hatası veriyor bende de.

• Arkadaşlar benim saat hiç bir zaman %100 tam şarj olmuyor bununla ilgili yardımcı olabilecek varmı 80-90 arasında kalıyor nedir bunun çözümü.

• Jimmy77 J kullanıcısına yanıt
    Sürekli aynı durumda ise şarj cihazı ile birlikte saatinizi yetkili bir Samsung servisine göstermeniz daha sağlıklı olacaktır.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: zuzzi

Galaxy apps ten güncelleme geldi hava durumuna ben yaptım çalışıyor ancak saat arayüzlerinde ekranlarda bilgi yok hatası veriyor bende de.

Ayni durum bende de var malesef oyle oldu. Umariz cabucak farkina varilip yeni bi guncelleme ile duzeltilir.

• IRoN kullanıcısına yanıt
    Mesela %94 falan oluyor ama bir türlü %100 olmuyor.tek çözüm servis mi benimle aynı sorunu yaşayan başka kimse yokmu acaba şarj etme konusunda

• Saati kapatip sarj et eger kapaliysa sarjdan al ac sarj et. Sarj aleti isininca öyle oluyor arada.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Cevap için teşekkür ederim.

Sevgili Gopc@ nunda belirttiği gibi şarj cihazı da sorunlu olabilir saatte veya her ikisi de.

Şayet saati fabrika ayarına döndürüp yani tamamen sıfırlayıpta denedi iseniz ve sonuç yine aynı ise tek yol yetkili servis.

Umarım en kısa zamanda sorununuz çözülür.

Saygılarımla...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • servis girişimini nasıl başlatıyoruz. önce çağrı merkezini mi arayacağız fatura falan istiyorlar mı?
    Sen servisten önce dedigim gibi yap. Sarj isininca doldurmayi kesiyor. Saati al biraz bekle yine sarja tak. Dolmazsa birde saati tam kapatip dene yada tersi acarak. Bendede oluyordu bu sekilde yaptim ve o zamandan beri sorun olmadi birsaha ve hep %100 doluyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 3 günü gördüm. Üstelik iki gün bisikletle 1,5 2 saat yani toplam 4 saate yakın kullandım. Sabah akşam kolumdaydı sadece duş alırken çıkardım.
    İşte kendimi ve eşimi uyandırmayayım diye horlama uyarısı istiyorum=) Sonuç olarak kullanamayacağız galiba. Satıp Apple Watch'a geçebilirim.
    Merhaba, bende Note 8 ön siparişyle beraber hedıye olarak almıs oldugum s3 frontier saatımde aynı sıkıntıyı yaşıyorum.

Bir iki kez % 100 şarj olmadığını farkedınce saatın arkasını ıslak mendılle sıldım. bır ıkı sefer normal %100 şarj oldu.

Şimdi yine %96 larda kalıyor. Facede Gear S3 grubunda garantiye gönderilipte sorunu duzelmeyenleri görunce saatı garantıye gondermenınde kesın cozum olmadıgını gordum.

Acıkcası bende servise gönderip göndermeme arasında kaldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: whatda..

3 günü gördüm. Üstelik iki gün bisikletle 1,5 2 saat yani toplam 4 saate yakın kullandım. Sabah akşam kolumdaydı sadece duş alırken çıkardım.
    İşte kendimi ve eşimi uyandırmayayım diye horlama uyarısı istiyorum=) Sonuç olarak kullanamayacağız galiba. Satıp Apple Watch'a geçebilirim.

hocam önceden de zaten aynı sorunu telefondan çözüyormuşsun. telefonu değiştirip iphone alınca sorununa çözüm bulamamışsın. bu nasıl bir mantık anlamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gopc@

Aliexpresten aldığım çelik kordon geldi. Beklediğimden iyi bir ürün olduğunu gördüm. Kutu içerisinden 4 adet pin, kordon kıssaltma aparatı, 2 adet çakma pini ve oval kenarlar için aparatlar çıktı.

https://tr.aliexpress.com/item/V-moro-Newest-Fashion-Watch-Straps-For-Samsung-Gear-S3-Classic-Strap-Metal-Stainless-Steel-Band/32827748513.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.p6GSXF

Saatlerce kordınun birleştiği yerlerde çizik oluşuyormmu

• quote:

Orijinalden alıntı: _turbo_

Saati kapatip sarj et eger kapaliysa sarjdan al ac sarj et. Sarj aleti isininca öyle oluyor arada.

aynen bende de oldu ilk başta ama şimdi olmuyor olduğunda çok ısınma vardı belkide güvenlik amaçlıdır diye düşünmüştüm ama dün yine yüzde yüze tamamladı sorun yok...
  • Arkadaşlar merhaba. Saate yüklediğim şekiller gear store da indirilmemiş olarak görünüyor bu neden olabilir. Saatin kendi ekranında ya da telefondaki uygulamadaki yüklü şekiller de çıkıyor sorun yok aslında sadece gear store da indirilebilir şekiller arasında benim yüklediklerim yüklenmemiş görünüyor

• 
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.