Şimdi Ara

Gaziantep Üniversitesi''Parlayan Yıldız'' (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
483
Cevap
4
Favori
33.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben baştan söyleyeyim, Zaten oraya gidince çoğunuzun uzun süre boyunca hiç bitmeyen dertleri olacak. Birkaç ay sonra 5 lafınızdan 3 ü küfüre dönüşecek.

Ama hocaların söylediğine göre 10 yıl sonra, G.antep üniversitesi hakkettiği seviyeyi yakalayabilirmiş. E.E. okuyorsan belki görmek sanada nasip olur
  • iyi olur dostlar yaaa sıkmayın canınızı...bende iktisatdayım bu sene üniversite başlasın toplanalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ImbaLanceD

Ben baştan söyleyeyim, Zaten oraya gidince çoğunuzun uzun süre boyunca hiç bitmeyen dertleri olacak. Birkaç ay sonra 5 lafınızdan 3 ü küfüre dönüşecek.

Ama hocaların söylediğine göre 10 yıl sonra, G.antep üniversitesi hakkettiği seviyeyi yakalayabilirmiş. E.E. okuyorsan belki görmek sanada nasip olur

Senin yorumlarını görüyorum hep,ilk kayıt oldugun zaman baya hevesliydin ama sonradan üniversiteyi hazırlıktayken kötülemeye başladın..Başarılı olmak istiyorsan çalışacaksın..G.Antep zor ama çoğu üniversiteden çok daha iyi eğitimi var..İngilizceyi eleştir eleştrieceksen..Ben 2 ye geçtim gayet memnunum bölümüden..Sen çalışırsan heryol açık sana ..Başarılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: johnalvarez

quote:

Ben baştan söyleyeyim, Zaten oraya gidince çoğunuzun uzun süre boyunca hiç bitmeyen dertleri olacak. Birkaç ay sonra 5 lafınızdan 3 ü küfüre dönüşecek.

Senin yorumlarını görüyorum hep,ilk kayıt oldugun zaman baya hevesliydin ama sonradan üniversiteyi hazırlıktayken kötülemeye başladın..Başarılı olmak istiyorsan çalışacaksın..G.Antep zor ama çoğu üniversiteden çok daha iyi eğitimi var..İngilizceyi eleştir eleştrieceksen..Ben 2 ye geçtim gayet memnunum bölümüden..Sen çalışırsan heryol açık sana ..Başarılar.

İlk başta heveslenmemin sebebi, birkaç kişinin kaliteli eğitim veriyorlar diye çoşturmasıyla olmuştu. O okulda okuyan birsürü insan biliyorum, Yeni gelenlere geri gidin diye öğüt veren.

Burada yorum yazacağımızda objektif olmalıyız. Çoğunluğun sevdiği bir üniversiteyi kötülemiyorum ben. Ama sen çoğunluğun kötülediği üniversiteyi, övüyorsun. Kişileri yanlış yönlendirmememiz gerekiyor. Artısıyla eksisiyle g.antep üniversitesini anlatmalıyız.

Ben söylüyorum. G.antpe üniversitesinde hazırlık okumuş biri olarak. Tekbir + sı vardır. Oda Yeliz Torun diye mükemmel bir hoca.

- leri binlercedir. En azından 2,300 tl geçen yılın harç tutarıydı. Bu parayı ödeyipte yeni yapılan hazırlık binasına alınmayan 2. öğretim öğrencileriyle bir görüşün isterseniz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: johnalvarez

quote:

İlk başta heveslenmemin sebebi, birkaç kişinin kaliteli eğitim veriyorlar diye çoşturmasıyla olmuştu. O okulda okuyan birsürü insan biliyorum, Yeni gelenlere geri gidin diye öğüt veren.

Burada yorum yazacağımızda objektif olmalıyız. Çoğunluğun sevdiği bir üniversiteyi kötülemiyorum ben. Ama sen çoğunluğun kötülediği üniversiteyi, övüyorsun. Kişileri yanlış yönlendirmememiz gerekiyor. Artısıyla eksisiyle g.antep üniversitesini anlatmalıyız.

Ben söylüyorum. G.antpe üniversitesinde hazırlık okumuş biri olarak. Tekbir + sı vardır. Oda Yeliz Torun diye mükemmel bir hoca.

- leri binlercedir. En azından 2,300 tl geçen yılın harç tutarıydı. Bu parayı ödeyipte yeni yapılan hazırlık binasına alınmayan 2. öğretim öğrencileriyle bir görüşün isterseniz.

Ya üniversitenin neyini beğenmiyorsun anlamıyorum.Üniversiteye çoğu öğrenci Öss'yi atlattık ,artık gezme tozma zamanı deyip geliyor.Ortam yapmaya çalışıyor.Sosyal olmaya çalışıyor.. Böyle olunca ,derslerde zorlanıyor.Normal bir üniversitede olsa zorlanmaz ama Gaziantep Üniversitesi biraz çalışma gerektiriyor.Görüyorumki sen de böyle sosyallik meraklısısın ya da gerçekten ingilizce öğrenmeye yeteneğin yok. Daha hazırlıktayken böyle düşünmüşsün,bölüme gelsen demek hoca katili olursun.Üniversiteye sosyallik için değil okumak için geleceksin.Tamam sosyalde olacaksın ama herşeyin bir sınırı var.O sosyal olan arkadaşları ben de görüyorum.Hazırlıkta 2-3 sene kalıyorlar ,bölüme geçince kopya ile falan zar zor geçiyorlar dersleri ,tabi hepsini değil ,baba derslerde kalıyorlar,sonra bütün üniversite boyunca o dersleri geçmeye çalışıyorlar,üstteki dersleri alamıyorlar ,herşey karışıyor.. Belki başka bir üniversite olsa bu kadar karışık durumlar olmaz ;ancak Gaziantep Üniversitesi birazcık zor.İngilizce eğitim olması da bu zorluga neden oluyor.Öss puanları hep düşük buranın neden? çünkü herkes zor deyip burayı kötülüyor, bir diğer etken de doguda olması.Üstteki yorumlardan birinde belirtildiği gibi Gaziantep Üniversitesinin 5-10 sene içinde çok iyi yerlere geleceğine inanıyorum.Yabancı öğrenci devrimiyle çok iyi yerlere geleceğinden şüphem yok..İleride iyi bir mühendis olmak istiyorsanız ,Odtüye ,Boğaziçiye puanınız yetmiyorsa Gaziantep'i yazın derim tabi çalışkan bir öğrenciyseniz..

• @
    johnalvarez

Tek soru sorucam nerelisin ?

Hazırlıkta sınıf 1. siydim, belkide kur 1. siydim tam bilmiyorum. Sınavlarımın hiçbiri 90 dan aşağıda değildi.

3 adet hazırlık hocamız vardı. 2 tanesi ilkokul öğretmeni bile olamayacak seviyede idi. bir tke yeliz torun vardı hepsi o . Diğer sınıftakiler daha şanssızdı. Dünyanın en kalitesiz hazırlık hocalarından ders alıyorlardı.

Size sadece şunu söylüyorum. Birazcık ingilizce tmeeliniz yoksa o okuldan hiçbirşey öğrenemezsiniz. Bölüm derslerine girenlerden ayrıca bilgiler alın. Benim konuştuğum birkaç kişi kaç git burdan diyorlardı. O dediğim insanlar " sosyal" değillerdi.
  • quote:

@
    johnalvarez

Hazırlıkta sınıf 1. siydim, belkide kur 1. siydim tam bilmiyorum. Sınavlarımın hiçbiri 90 dan aşağıda değildi.

3 adet hazırlık hocamız vardı. 2 tanesi ilkokul öğretmeni bile olamayacak seviyede idi. bir tke yeliz torun vardı hepsi o . Diğer sınıftakiler daha şanssızdı. Dünyanın en kalitesiz hazırlık hocalarından ders alıyorlardı.

Size sadece şunu söylüyorum. Birazcık ingilizce tmeeliniz yoksa o okuldan hiçbirşey öğrenemezsiniz. Bölüm derslerine girenlerden ayrıca bilgiler alın. Benim konuştuğum birkaç kişi kaç git burdan diyorlardı. O dediğim insanlar " sosyal" değillerdi.

imbalanced beni biliyorsun, herkesin fikri kendine, her fikrede saygılıyım, tartışmak için sormuyorum ama git burdan diyenlerin git deme sebepleri neydi? Beklentileri neymiş ve neden hayal kırıklığına uğramışlar? Merak ettim sadece.

• quote:

@
    johnalvarez

Ben Gaziantepliyim.

Sen sadece birkaç şeyden genelleme yapıyorsun.. Dünyanın en kalitesiz hocalarıymış.. Sen sanki diğer üniversitleri gördün yaa da sanki tüm hocaların derslerine girdin. Genelleme yapamazsın..Ben yüksek şeref öğrencisiyim ;ancak kimseye kaçın buradan demiyorum.

• @ johnalvarez

G.antepliysen uzatmaya gerek yok . G.anteplilerin gazıyla geldim oraya, o yüzden daha fazla g.anteplilerin önerilerini ciddiye alamıyorum. K.bakmayınız
  • quote:

@ johnalvarez

G.antepliysen uzatmaya gerek yok . G.anteplilerin gazıyla geldim oraya, o yüzden daha fazla g.anteplilerin önerilerini ciddiye alamıyorum. K.bakmayınız

:) Senin gibi düşünen birisi zaten burada okuyamaz.Gaziantep Üniversitesi bana göre süper.Gazianteplilerin önerilerini dikkate almıyorum demekle baya saçmalamışsınız..Sizin başka yerlerde başarılı olacağınızı da düşünmüyorum. Hazırlık okurken böyle düşünen birisi asla bu üniversitede duramaz.Zaten sen hayallerde yaşıyorsun galiba.. Burayı belki de bir ODTÜ ,İTÜ ya da bir Avrupa üniversitesi olarak düşündün geldin ama Türkiye şartlarında iyi bir üniversite..Benim hazırlıkta aldıgım ingilizce eğitimde çok iyiydi bu arada..

• quote:

@
    johnalvarez

Bu konuda hazırlıktaki çoğu hocamıza büyük ayıp ediyorsun.Böyle birşey söylemek haddini aşar.. Bu sene itibariyle de kadro çok değişecek ve yurtdışından yabancı hocalar gelecek..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi johnalvarez -- 21 Ağustos 2010; 22:03:53 >

• @ johnalvarez

Arkadaşım bırakın allah aşkına üniversite milliyetciliği yapmayı. G.antep üniversitesinin ne b.k olduğunu bilmeyen kalmamış. Ne tesadüfse hangi g.antepliyle tanıştıysam üniversitelerini kral gibi gösteriyorlar.

Öğrencileri geçtik, ben kaç hazırlık hocasının ağzından duydum, bu üniversiteden adam olmaz lafını. TAbi biz bu lafı söyleyince hemen şak diye " sen aşırı sosyalsin hiçbir üniversitede yapamazsın" lafını yapıştırıyorsunuz. Ben sana söylim, senin kıçı kırık üniversitende sosyallik açısındanda bi bok yok. Ne bi sinema var nede vakit geçirecek bir yer. Senin belediyende bktan üniversitene yatırımda bulunmuyor. Her şehirdeki ünniversite çevresi gelişir bunun ynaında üniversitede gelişir. Ama senin üniversitenin geliştiği falanda yok.

Zaten en sinir olduğum şeyde bu üniversiteyi bir tek anteplilerin savunması. Arkadaşım eyv. şehrini ve üniversiteni seviyorsun ona laf yok. DA neyini savunuyorsun şu zıkkımın. Nesi var ? bana bir tane g.antep üniversitesinden mezun başarılı birini göster ? YOK.

Ha lafa gelince, G.antep üniversitesi itü ve ytüden sonra türkiye 1. si dir.. G.antep üniversitesi, türkiyede derece yapabilecek bir üniversite bile değil. Mavi diploma falan filan bunların hepsi zırvalık.

İnsan sinirleniyor böyle yorumları görünce. Sen başaramamışsın, zaten sen hep kaybedersin. EY onursal kral öğrenci, senin kulakların hiçmi duymaz. O gözlerin hiçmi görmez. Git kendini araştırmacı olarak tanıtta milletle üniversite hakkında ne düşünüyrosunuz diye bi röportaj yap. Bak kaç kişi üniversitenin içinden dışına heryerine sövmüyor.

Kendi sınıfımdan örnek veriyorum onuda anlamıyorlar. 25 kişiydik, 10 kişi bıraktı. 10 kişinin üniversiteden midesi bulanıyordu ama bırakamıyordu. Çünkü ailesi izin vermiyordu veya maddi duurumu yeniden hazırlanmaya yetmiyordu. Sınıfta sadece 1 kişi övüyordu bu zıkkımı oda tahmin edin nereli ? ANTEP

Aklı yerinde, insanları objektif eleştirecek. Sağlam kişiliği oturmuş insanlar gelsin burada üniversitenin eksilerini sorsun anlatayım.

Ama üniversitesine 1 laf söyleyince ciyaklayan adamlardansanız boşuna yorum yazmayınız. bundan sonra cevap yazılmayacak çünkü böyle " ADAM"lara.

• quote:

Orijinalden alıntı: nebze

quote:

Orijinalden alıntı: Tolga*

Elektrik elektronik var Dersler başlasın buluşuruz zaten

ikinci öğretim mi hocam :D

Evet ikinci öğretim sen makineydin di mi i.ö mi ?
  • evet makine i.ö.
  • Hayırlı olsun
  • quote:

@ johnalvarez

Arkadaşım bırakın allah aşkına üniversite milliyetciliği yapmayı. G.antep üniversitesinin ne b.k olduğunu bilmeyen kalmamış. Ne tesadüfse hangi g.antepliyle tanıştıysam üniversitelerini kral gibi gösteriyorlar.

Öğrencileri geçtik, ben kaç hazırlık hocasının ağzından duydum, bu üniversiteden adam olmaz lafını. TAbi biz bu lafı söyleyince hemen şak diye " sen aşırı sosyalsin hiçbir üniversitede yapamazsın" lafını yapıştırıyorsunuz. Ben sana söylim, senin kıçı kırık üniversitende sosyallik açısındanda bi bok yok. Ne bi sinema var nede vakit geçirecek bir yer. Senin belediyende bktan üniversitene yatırımda bulunmuyor. Her şehirdeki ünniversite çevresi gelişir bunun ynaında üniversitede gelişir. Ama senin üniversitenin geliştiği falanda yok.

Zaten en sinir olduğum şeyde bu üniversiteyi bir tek anteplilerin savunması. Arkadaşım eyv. şehrini ve üniversiteni seviyorsun ona laf yok. DA neyini savunuyorsun şu zıkkımın. Nesi var ? bana bir tane g.antep üniversitesinden mezun başarılı birini göster ? YOK.

Ha lafa gelince, G.antep üniversitesi itü ve ytüden sonra türkiye 1. si dir.. G.antep üniversitesi, türkiyede derece yapabilecek bir üniversite bile değil. Mavi diploma falan filan bunların hepsi zırvalık.

İnsan sinirleniyor böyle yorumları görünce. Sen başaramamışsın, zaten sen hep kaybedersin. EY onursal kral öğrenci, senin kulakların hiçmi duymaz. O gözlerin hiçmi görmez. Git kendini araştırmacı olarak tanıtta milletle üniversite hakkında ne düşünüyrosunuz diye bi röportaj yap. Bak kaç kişi üniversitenin içinden dışına heryerine sövmüyor.

Kendi sınıfımdan örnek veriyorum onuda anlamıyorlar. 25 kişiydik, 10 kişi bıraktı. 10 kişinin üniversiteden midesi bulanıyordu ama bırakamıyordu. Çünkü ailesi izin vermiyordu veya maddi duurumu yeniden hazırlanmaya yetmiyordu. Sınıfta sadece 1 kişi övüyordu bu zıkkımı oda tahmin edin nereli ? ANTEP

Aklı yerinde, insanları objektif eleştirecek. Sağlam kişiliği oturmuş insanlar gelsin burada üniversitenin eksilerini sorsun anlatayım.

Ama üniversitesine 1 laf söyleyince ciyaklayan adamlardansanız boşuna yorum yazmayınız. bundan sonra cevap yazılmayacak çünkü böyle " ADAM"lara.

Kardeş çok boş konuşuyorsun. Bizim üniversiteden özellikle Elektrik-Elektronik Müh, Makine müh,ve Gıda müh. den mezun çok başarılı insanlar biliyorum ben,aldıkları maaşlar senin hayallerine bile giremez. Sen hazırlık okumuşsun birkaç kişiden duydugun sözlerle gelip çok büyük konuşluyorsun.İnsanları yanlış yönlendiriyorsun.Bölüme geçseydin gördüğün Proflar karşısında ağzın açık kalırdı. Çok değerli Proflar var Elektrik Elektronik Müh. de. Ama senin gibi önyargılı insanlar nedense güzelim üniversitemizi beğenmiyor.Gaziantep üniversitesi Gaziantep'in üniversitesi Gaziantepli övemeyecekte kim övecek.. Şehrin görselliği demişsin.. Son 2 yılda özellikle üniversite içinde ve üniversite civaralrındaki yapılanmayı görmüyorsun heralde?? getirilebilecek en yeni teknoloji bile hemen üniversite kapısının önünden geçiyor.(raylı sistem) daha sen ne konuşuyorsun boş boş anlamıyorum.
    Sen Dünyanın en kötü hocaları dediğin hocaların lafına mı inanıyorsun yoksa?? Ben kimsenin bu üniversiteden adam olmaz dediğine inanmam, varsa da seninle aynı karakterde insanlardır..
    Sosyallik deyince,Gaziantepde hiç kusura bakma ama bir sürü yer var..Bu sene daha da artacakk.. (3 üniversite) 20000 üniversite öğrencisi nasıl vakit geçiriyor bu asosyal şehirde acaba??

Ben Hazırlığa kayıt yaptırırken bölümü sordular EEE dedim,saçların dökülür yavrum dedi müdür yardımcısı kadın. Ama benim umrumda bile değildi,çok az bir çalışmayla hazırlıgı geçtim. İngilizcemde iyi çok şükür. Sen bu kafayla ne yapacaksın bilmiyorum..

Ben bölüme geçmeden neler duydum neler,yok 8 yıldır kalan dinazorlar mı dersin,çok fena hocalar mı dersin.
    Dersler çok zor yandınız ,Allah yardımcınız olsun cehenneme geldiniz gibi bir sürü laf duydum ben,ama şu ana kadar hiçbirini de görmedim.. O laflar genelde çalışmayan başarısız öğrencilerin bahaneleri..

Senin gibi insanlar daha bölüme geçmeden üniversiteyi kötülüyorlar. Benim gibilerin senin gibi önyargılı,saçmalayan insanlara cevap vermesi gerek..

• ağız tadıyla gidecektik üniversiteye ya şimdi....

• arkadaşlar orda diplomanın aslı nı istiyorlar. mezuniyet belgesi götürürsek bir sorun olmaz heralde.
  • Beyler E.E için harç ne kadar yatırılıcak bir bilginiz varmı Halkbankasından bilgi veremediler??
  • quote:

Orijinalden alıntı: divane2

arkadaşlar orda diplomanın aslı nı istiyorlar. mezuniyet belgesi götürürsek bir sorun olmaz heralde.

diplomanın aslı şart diye biliyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: Onurcan91

Beyler E.E için harç ne kadar yatırılıcak bir bilginiz varmı Halkbankasından bilgi veremediler??

üniversitede de bilen yok oraya gittiğimizde öğrencez büyük ihtimalle
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.