Şimdi Ara

Gaz yağı gibi tadı ve kokusu olan kaşar peyniri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
45
Cevap
1
Favori
18.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    böyle dandik birşeyde muhakkak bir pislik vardır diye düşünüyorum
  • Bana da aynı şey oldu. Bir daha kaşar yemem sanırım.
  • Daha önce benim de aldığım bir iki markanın kaşar peyniri yeni açmış olmama rağmen iğrenç şekilde gaz kokuyordu, nedenini ben de anlayamadım. Bozulmasın diye paketleme yapmadan önce gaz basıyor olabilirler diye düşündüm ama gerçekten yenilebilir değil gerçekten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: luck runs out

quote:

kesin trakya tarafının peyniridir

Evet hocam nasıl anladınız

quote:

niye yiyosun hocam, sağlığından değerli mi? eritme peynir kullanıldığı için, gaz kokusu da gelir, her türlü iğrenç tad gelebilir

Yarısını yedim dayanamadım çöpe attım.
    İçindekiler kısmında eritme peynir tuzları yok. Eritme peynir olduğunu nereden biliyorsunuz.?
    Trakyadan kaşar alınmaz bildiğin sanayi yağı kokuyor
  • bjkyener kullanıcısına yanıt
    Hocam telafi olarak migros kuponu vermişlerdi, o kuponla aynı kaşardan aldım bi sıkıntı çıkmadı. Muhtemelen saklama koşullarından dolayı o koku oluşuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: luck runs out

Hocam telafi olarak migros kuponu vermişlerdi, o kuponla aynı kaşardan aldım bi sıkıntı çıkmadı. Muhtemelen saklama koşullarından dolayı o koku oluşuyor.
    Herkese Bu Koku Geldiğinine Göre Sıkıntılı Ayrıca Makinenin Girdiği Her Kaşar Doğal Değildir

Tarihi Geçik Ürünleri Eritirken Araya Makine Yağıda Giriyor
  • Arkadaşlar ülker (bir keresinde kaşarın paketinde ilk açılma anında, sürekli tercih ettiğim marka) ve Torkunun (biraz zaman geçip belki bir gün) peynirlerinde gaz metelik gibi tiksindirici tat aldım bende bu sorun genelde zaman aralığı olarak yeni oluyor diyebilirim eskiden böyle bişeyler hiç yaşamamıştım
  • özellikle malum ucuz marketlerde sayılanlar gerçekten akıl almaz kötü olabiliyor. ben Muratbey marka alıyordum ama onu bile almayı bıraktım. artık kaşar peyniri almayacağım sanırım. Almanya'daki satılan kaşar peynirleri ile bizdekiler arasında uçurum var.
  • Bende ucuz marketlere verilrn urunlerin farkli oldugunu düşünüyorum bimden ülker çikolatalı gofret aldigimda çok kez denk geldim garip bi tadi oluyordu.

Kasarin kilo fiyati beyaz peynirden ucuz ondanmidir yoksa urun dogalligini koruyorda çabuk mu bozuluyor
  • action11 A kullanıcısına yanıt
    gofretin tadı marketten dolayı değildir. o tarz ürünlerin hepsinin kalitesi baya düşürüldü son 3-4 senedir.

ucuzcu marketlerin et ürünlerine yaklaşmıyorum bile. süt ürünlerinde ise, farklı marka peynirler alınabilir (Aknaz falan mesela) ama kendi markaları olan kaşar peynirleri akıl almaz kötü idi, annem almış bi kere, görüntüsünde bile hayır yoktu. tadı zaten inanılmaz kötü idi.

ucuzcu marketlerde sevdiğim tek süt ürünü BİM'in ayranı. nedendir bilmem ama bu ayrandaki lezzet ne sütaş'ta var ne de Ülker'de.
  • 01001101 kullanıcısına yanıt

bimin küçük ayranından bahsediyorsan üreticisi EKER ondan olabilir.

büyük olanın üreticisi de aynes, küçük ne kadar iyiyse büyük de o kadar kötü.

• quote:

Orijinalden alıntı: SudaEriyenAspirin

bimin küçük ayranından bahsediyorsan üreticisi EKER ondan olabilir.

büyük olanın üreticisi de aynes, küçük ne kadar iyiyse büyük de o kadar kötü.

bir buçuk litrelik büyük ayrandan bahsediyorum. kötü derken kalite olarak mı kötü demek istediniz yoksa lezzet olarak mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

bir buçuk litrelik büyük ayrandan bahsediyorum. kötü derken kalite olarak mı kötü demek istediniz yoksa lezzet olarak mı?

Alıntıları Göster

yoğunluğu falan iyi de tadında bir değişiklik var. sanki koyun sütü eklenmiş gibi acayip hayvansı bir tat.

sen nerede oturuyorsun? bir dahakine alınca bak üreticisi kim. ben kocaelideyim. bölge bölge farklı üreticiler olabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: SudaEriyenAspirin

yoğunluğu falan iyi de tadında bir değişiklik var. sanki koyun sütü eklenmiş gibi acayip hayvansı bir tat.

sen nerede oturuyorsun? bir dahakine alınca bak üreticisi kim. ben kocaelideyim. bölge bölge farklı üreticiler olabiliyor.

Alıntıları Göster
    Üsküdar'da oturuyorum. üretici Aynes yazıyor. ben normalde diğer mağazalardan normal marka olan (sütaş vs) lirelik ayran da aldım ancak tadı BİM'dekinin kadar güzel gelmedi, ondan dolayı bunu alıyorum. bilmiyorum yani benim hoşuma gidiyo bunun tadı.

• Bu ne ya?

2016 yılında pınar'dan almışım aynı kokuyu, şimdi A101 Tarabya'dan aldım. Hay içine edeyim böyle işin! Tesadüfen yazdım bu konu denk geldi yine kendi eski mesajımı gördüm!

Bim Binvezir'de hiç böyle şeyle karşılaşmadım, O da aynı fiyat ve gramajda.

İlk başta dedim sanki bunlar kaşarları eritip önümüze koymuşlar.. Biliyorsunuz tost peyniri ile kaşar farklıdır eritme peynire tost diyorlardı fakat sanki bozukları eritip bize kaşar adında tostu çakıyorlar.

• Bu konu belli ki cimere yoğun şikayetle cözülecek uretilmiş ürünleri tekrar geri dönüşüme sokuyorlar, büyük firmaların ürünlerinde bu sorun yaşanıyorsa küçük şirketlerde ileride yaşanma olasılığı yüksek
  • Aynı şekilde şok marketten aldığımız 1kg lık kaşardan da gaz yağı tadı alıyoruz, tarihi geçmemişti görüntüsünde ve kokusunda da sorun yoktu ama ağızda çok kötü metalik bir tad bırakıyor önceden böyle bir şey yaşamamıştık

Gaz yağı gibi tadı ve kokusu olan kaşar peyniri
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayşeselvi

Aynı şekilde şok marketten aldığımız 1kg lık kaşardan da gaz yağı tadı alıyoruz, tarihi geçmemişti görüntüsünde ve kokusunda da sorun yoktu ama ağızda çok kötü metalik bir tad bırakıyor önceden böyle bir şey yaşamamıştık

Gaz yağı gibi tadı ve kokusu olan kaşar peyniri

aynı tadı bende bugün aldım mis marka kaşardan.

daha evvelde migrosun kendi ürettiği kaşar peynirinden aldım

bimde satılan 1 kglık kaşar peynirinden başka peynir almayacağım bundan sonra. eğer ondada aynı tadı alırsam eski kaşar harici kaşar peyniri almayacağım. 37 tlye resmen eritilmiş plastik alıyoruz.

ulan sütün toptan litresi 2.70 tl hala sahtekarlık peşinde bu dandik firmalar. halkın sağlığıyla oynayarak ve hiçbir yaptırımada ugramadan mutlu mesut piyasada tutunuyorlar

• action11 A kullanıcısına yanıt

amcamlar vakti zamanında 40 seneden fazla mandıracılık yapmışlardı. şu anda oğlu sadece satış yapıyor kendi dükkan zincirinde. trakya bölgesinde 3 tane kendine ait peynir ve türevlerini satıyor. edirne , kırklareli yöresi peynirleri satılıyor.

kendi ürettiği zamanlarda bile üretip sattıgı kasar peynırlerının nasıl uretıldıgını bıldıgımız ıcın devamlı alıyorduk. bu tarz peynır satan yerler harıcınde baska hıcbır yerden peynır almamaya karar verdik ailecek.

• Torku kaşar peynirinde en son aldığımda böyle garip bir tat vardı. Hep sutaş alıyordum bugüne kadar hiç rastlamadım. Torkumu bir daha asla.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.