Şimdi Ara

Gaz ve frene ayni anda basılırsa ne olur ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
4.102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

http://youtu.be/pGEA09fwDjg

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yalan. Motor stop eder. Videoda ya frene tam basılmıyor ya da frenleri tutmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erain -- 24 Ocak 2016; 15:18:35 >
  • Tesekkurler. Bir daha ayni anda fren ve gaza basmayacagim

• Klasik burnout dediğimiz olay değil mi bu ?
  • Saçmalık. Yukarıda arkadaşın dediği gibi ya frenler tutmuyor ki büyük ihtimal öyle çünkü balata bitikken gelen ses geliyor zaten ya da frene tam basmıyor da olabilir. Çünkü disklerin bir süre sonra kitlenmesi lazım ve kitlenmese bile motorun diski çevirmeye gücü yemeyeceğinden stop eder.

• Demek ki disk taşlama böyle yapılıyormuş
  • Normal şartlarda zaten niye aynı anda fren ve gaza basalım ki ?

• Anormallik var bunda.
    Araç arkadan itişli ise ön frenler tutar.
    Önden çekişli ise arka frenler tutar.

Ben bu şekilde biliyorum. Burnout yaparken de bu şekilde yapılır.

Dip gaz yaparken frene basılır ön frenler tuttuğu için arka lastikler sarmaya başlar.
  • erain E kullanıcısına yanıt
    Tam basmıyor. Çünkğ ben bunu atv türevi şeylerle denedim frene az basarsanız stop etmez ama o da zaten sadece yavaşlamak için kullanacağınız kadar olan oluyo

• quote:

Orijinalden alıntı: erain

Yalan. Motor stop eder. Videoda ya frene tam basılmıyor ya da frenleri tutmuyor.

motor stop eder. videoda tam basmıyor sadece balatanın ne kadar zamanda nasıl ısındığı hakkında bişeyler anlatmaya çalışmış. pistlerde yarışlarda karbon seramik kullanımı faydaları bu videoda belli oluyor.
  • Paranormal Adam kullanıcısına yanıt
    Butun arabalarda on frenler daha iyi tutar, arkalar daha zayif tutar.

• Saçmalık, diskler bitmiş zaten incecik kalmış, balatada bitik, diske balatanın demiri sürtmeye başlamış, anyı anda frene ve gaza basarsan araç güçlüyse pati çeker değilse bir stop eder yada baskı balata ısınıp çekişten düşer.

• youtubede bi video vardı bulamadım şimdi. Otomatik vites arabada gaza ve frene sonuna kadar basıyodu araba zorluyo zorluyo sonunda motor patlıyodu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.