Şimdi Ara

Garmin Nüvi 40 & 50 İncelemesi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
208
Cevap
4
Favori
32.581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • zaten olması gereken bu ancak bizim cihazlarda çalışmıyor
    yol simulasyonu izlemekten gına geldi çıkmıyor o görüntü anlamadım nedendir.
  • Yurt dışı bazı forumlarda; bu sorunun (bazı eski cihazlar için) Garmin'e sorulduğu; Garmin tarafından verilen özel linklerle JV klasör (zipli) halinde indirilerek cihaza atıldığında kullanılabildiği yazıyordu. Ama Amerika ve Kanada taraflarında olduğunu hatırlıyorum.

Bir de şu olay var; o video ve ülkelerde kullanılan harita yazılımı Navteq; bizdeki Başarsoft (Navcity); fark olması muhtemel... Yani sadece cihaz ile alakalı değildir...
  • Bir de şu olay var; Firmanın resmi sitesinde yayınlanan fotograf ... Bu fotografta görünen ekran görüntüsü firma size vermek zorunda. İstemek, almak, sorgulamak, hesap sorma hakkınız var; en azından sebep ve akibeti konusunda bilgi edinmelisiniz.

Arayın firmayı sorun; bu özellik için aldım ben bu cihazı deyin

Garmin Nüvi 40 & 50 İncelemesi

quote:

Çok Geç Kalmadan Şeridi Öğrenin
    Yaklaşan bir dönüşe girmek için hangi şeritte yol almanız gerektiğini tahmin etmenize artık gerek yok. Seçilmiş metropoliten alanlarda mevcut olan kavşak görüntüsü ile şerit yardımı yaklaşan bir dönüş ya da çıkış için sizi doğru şeride yönlendirir, böylece bilmediğiniz kavşaklarda ve çıkışlarda seyretmeniz kolaylaşır. Navigasyon için doğru şeridi görüntüleyen oklarla birlikte rotanız boyunca yol işaretlerini ve kavşaklarını gerçekçi bir biçimde görüntüler.

Özellikler
    • Önceden yüklenmiş haritalarla seyredin.
    • Rotaları 4.3” (10.92 cm) boyutundaki dokunmatik ekranda görüntüleyin
    • 5 milyondan fazla ilgilenilen noktada adresler arayın.
    • Sesli sokak isimlerini dinleyebilirsiniz. .
    • Kavşak görüntüsü ile şerit yardımı özelliği ile çok geç kalmadan gitmeniz gereken şeridi öğrenin.
    • Yerleşik hız limiti göstergesi ile beladan uzak durun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DD252Admin -- 13 Mart 2013; 16:35:19 >

• yukarıda paylaştığım resmi bende aynı siteden almıştım
    benim için olmazsa olmaz bi özellik değil ama madem bu özellik var niye kullanmayalım ki ?
    firmayı arayıp soracağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aresefe

yukarıda paylaştığım resmi bende aynı siteden almıştım
    benim için olmazsa olmaz bi özellik değil ama madem bu özellik var niye kullanmayalım ki ?

Yani... Bakın geçmiş yıllarda Navitech cihazlarda (QX-B serisi) bu özellik aktif olmuyordu; yazdık buraya -konuyu ben açtım hatta- firma sonradan lisans sorununu çözdü ve güncelleme ile aktif etti o özelliği. Teşekkür ettik sonradan kendilerine

Bu müşteriye ve hassasiyetlerine verilen değer ile alakalıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

quote:

Yani... Bakın geçmiş yıllarda Navitech cihazlarda (QX-B serisi) bu özellik aktif olmuyordu; yazdık buraya -konuyu ben açtım hatta- firma sonradan lisans sorununu çözdü ve güncelleme ile aktif etti o özelliği. Teşekkür ettik sonradan kendilerine

bununla ilgili bir kaç gün önce mail atmıştım baytekine ama cevap vermediler :)
    şansımı telefonla deneyeceğim
    burada kim sorumlu onu bilmiyorum baytekin mi yoksa başarsoft mu ?

• quote:

quote:

quote:

bununla ilgili bir kaç gün önce mail atmıştım baytekine ama cevap vermediler :)
    şansımı telefonla deneyeceğim
    burada kim sorumlu onu bilmiyorum baytekin mi yoksa başarsoft mu ?

Cihazı satan Baytekin; birinci muhatabınız Baytekin olmalıdır.

• yarın arayacağım

bakalım baytekin teknik destek konusunda ne durumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresefe -- 14 Mart 2013; 10:42:11 >
  • Yaşamazsınız; Baytekin teknik servisi ciddi bir guruptur.
    Ben defalarca konuştum kendileriyle. Burada amaç; neden bu görüntünün cihaz tarafından aksettirilemediğini veya hangi ayarı eksik yaptığımızı anlatmalarını sağlamak.

Büyük ihtimal ile Başarsoft ile çözümün üretileceğini ve biraz beklemenizi talep edeceklerdir.
  • anladım hocam
    ancak aynı ciddiyeti mail gönderen insanlara da göstermeleri lazım yarın bunu da dile getireceğim
    cevap vermeyeceklerse iletişim bilgisi diye koymamaları lazım
    neyse adamlarla konuşmadan daha fazla atıp tutmiyim :) bi konuşalım da yarın durumu buraya yazarım.

çok acı teknik servis tecrübelerim var o yüzden biraz ön yargılıyım
    türkiye de destek işini iyi yapan malesef çok az firma var
  • quote:

...
    bakalım baytekin teknik destek konusunda ne durumda inşallah yukarıdaki senaryoyu bana yaşatmazlar :)

teknikservis@baytekin.com.tr

Hocam; GARMIN Türkiye distribütörü Baytekin'in teknik servisi @DD252Admin adlı arkadaşımızın da söylediği gibi son derece ciddi bir destek verir. Hatta size şöyle ilginç bir örnek vereyim: Çalıştığım kuruma ait faturası bile ortada olmayan bir Garmin Nüvi 200 model GPS navigasyon cihazımız vardı. Ne zaman alındığını bile kesin bilen yoktu, tahminen 4-5 yıllık bir cihaz. Haritası o kadar eskimiş ki yaşadığımız yerde sokak adları değişmiş, yeni mahalleler eklenmiş, önemli yerler (POI) çoktan güncelliğini yitirmiş vs. vs. Güncellemek istediğimde (mecburen yeni üyelik alarak yapmaya çalıştım) bana şöye bir uyarı geldi: "Bu cihaz daha önce bir başka kullanıcı adıyla kaydedilmiş" gibi bir şey. Mümkünü yok güncelleyemedim, ayrıca ömür boyu harita desteği var mı yok mu yoksa sadece 2 yıl mı, içindeki haritanın sağlayıcısı nedir ne değildir onları bile bilmiyorum.

Durumu özetleyen bir e-posta yazıp BAYTEKİN'e yukarıdaki e-posta adresinden ulaştım. Cevap aynı gün gelmese de yanlış anımsamıyorsam 1 ya da 2 iş günü içerisinde dönüldü. Benden cihazın seri numarasını isteyip o kadar eski cihaz için bile yeni üyelik almamı sağladılar. Hiç telefon etmeme bile gerek kalmadı. Sonuç ise mükemmel: BAŞARSOFT haritalarını halâ ücretsiz indirebiliyoruz.

• bir ara, eski modellere de bu ozelligin yazilim guncellemesiyle kazandırılacagı yazıldı, cizildı ama olmadı. Garmin, ticari kaygıyla olsa gerek, bir calisma yapmadı. Kavsak gorunumu, özellikle buyuk sehirlerde, navigasyon kullanımını kolaylastıran bır ozellık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teknik servis ile görüştüm,
    öncelikle şunu belirtiyim ki yukarıda yazdığım gibi olmadı
    zaten o mesajı da değiştireceğim bundan sonra okuyacakları yanlış yönlendirmek istemem
    teknik servis son derece ilgili davranıyor kendilerini tebrik ederim

neyse görüştüğüm kişi türkiye de satılan nuvi 40'ta bu özelliğin olmadığını belirtti
    orjinal siteden alınan resim kullanıldığı için ve orjinal metinden çeviri yapıldığı için özellikler arasında gözüküyormuş
    bu yanlışı en kısa zamanda düzelticeklermiş
    evet bayağı bir hayal kırıklığı oldu :(
  • Demek ki kaynak Harita imiş...
  • quote:

Demek ki kaynak Harita imiş...

İlginç olan şey şu hocam:
    BAŞARSOFT verilerini kullanan IGO+WinCE tabanlı cihazlarda kavşak görünümü var.
    BAŞARSOFT verilerini kullanan GARMIN+Linux (sanırım) cihazlarda kavşak görünümü yok.

Acaba kavşak görnümüyle ilgili bizim cihazlarda ".fbl" dosyası dışında başka bir veri mi var ki? Yoksa çeşitli nedenlerden dolayı Başarsoft Garmin haritalarına kavşakları entegre etmedi mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ulaş-ım

quote:

Demek ki kaynak Harita imiş...

İlginç olan şey şu hocam:
    BAŞARSOFT verilerini kullanan IGO+WinCE tabanlı cihazlarda kavşak görünümü var.
    BAŞARSOFT verilerini kullanan GARMIN+Linux (sanırım) cihazlarda kavşak görünümü yok.

Acaba kavşak görnümüyle ilgili bizim cihazlarda ".fbl" dosyası dışında başka bir veri mi var ki? Yoksa çeşitli nedenlerden dolayı Başarsoft Garmin haritalarına kavşakları entegre etmedi mi?

Aynen öyle; Garmin cihazlar harici klasörden alıyorlar. iGO 'da data.zip içine gömülü...

Garminlerde haricen eklenen her şey çalışıyor; önemli olan uygun eklentiyi eklemek. iGO'da ise lisan ile aktif ediliyor; lisans yoksa modülü çalıştırmıyor yazılım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DD252Admin -- 14 Mart 2013; 14:22:26 >

• D252 admin arkadasim,

Bende nuvi 50 var. Jcv kavsak dosyasini indirdim. Garmini bilgisayarima bagladim. Bu indirdigim dosyayi garmin cihazinin neresine ve hangi bicimde atacagimi soyleyrbilir misin.
    Ayrica attiktan sonra ozel bir ayar gerekiyor mu calistirmak icin?

• quote:

Orijinalden alıntı: jupiter_

D252 admin arkadasim,

Bende nuvi 50 var. Jcv kavsak dosyasini indirdim. Garmini bilgisayarima bagladim. Bu indirdigim dosyayi garmin cihazinin neresine ve hangi bicimde atacagimi soyleyrbilir misin.

o dosyayı /Garmin/JCV yada /.System/JCV klasörünün altına koymak gerekiyor
    türkiye için jcv dosyasının nereden buldunuz acaba ben bir süredir arıyorum bulamadım
    elinizdeki dosyayı bizlede paylaşabilir misiniz?

edit:sanıyorum dosyanın yeri modelden modele değişiklik gösterebiliyor en doğru bilgi Garmin klasörünün içinde ki "GarminDevice.xml" dosyasında yazıyor jcv diye aratırsanız path değişkenin karşısında yazıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresefe -- 15 Mart 2013; 19:17:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jupiter_

D252 admin arkadasim,

Selamlar;

zipten çıkartıp Garmin klasörü içine atılıyor, normal klasör şeklinde. Ama Haritada tanımlıysa kavşak noktaları görüntü alabilirsiniz. Navteq haritalarda çalışıyor da Navcity haritalarda çalışıyor mu bilmiyorum. Deneme şansım olmadı.

Özel bir ayarı yok; kavşaklarda kendiliğinden çalışıyor doğru dosyaysa. Harita ayarlarından Harita görünümü Ayrıntılı seçili olacak.
  • Aresefe arkadasim,

Benim buldugum dosya orta dogu icin olani. Ben suudi arabistanda yasiyorum. Yine de istiyorsan gondereyim linkini :)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.