Şimdi Ara

Garmin Akıllı Saat (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.597
Cevap
40
Favori
95.593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yüklediğiniz saat yüzü deneme sürümü, para öde diyor. :D
  • KaleyDeskop kullanıcısına yanıt
    Tam anlamadım, kilo bilgisini saat ile mi giriyorsunuz? Garmin Connect'te Weight bileşeni var, oradan girmiyor musunuz? Saat üzerinde yapılan kilo ayarı saat üzerinde kalıyor ama, Connect'ten yapılan değişiklikler ise saate de aktarılıyor. Şimdi baktım da eski kilo verilerim de duruyor benim. Fenix3 ile alakalı olmaması lazım, çünkü kilo ondan ayrı bir ölçüt Connect'te. Weight bileşenindeki kilo bilgilerinin sıfırlanmaması gerekli. Tabi Connect'e yeni saati eklerken yeni bir hesap açmamış, ya da farklı bir hesap kullanmamış iseniz.
  • erzurummm25 E kullanıcısına yanıt
    Aynı kitlenme sorunu bende de olmuştu.
    Kitlenmeden kasıt,bilgisayara bağladığımda verileri göremiyordum.
    ayrıca ışık tuşuna basılı tuttuğumda senkronizasyon yada cihazı kapatmam için gereken menü açılmıyordu.
    Bende fabrika ayarlarına döndürdüm. Tabiki saat içindeki bütün veri gitti.
    Şimdi saat içindeki veriyi düzenli yedek alıyorum. Bu tarz birşey olursa tekar içerisine tekrar yükleyebileyim diye. Size de aynısını tavsiye ederim.

Sizin gibi pilin bitmesini bekleseydim belki düzelebiilirdi ama aceleci davrandım sanırım. Bu sebeple içerisindeki verileri kaybettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sis651

Tam anlamadım, kilo bilgisini saat ile mi giriyorsunuz? Garmin Connect'te Weight bileşeni var, oradan girmiyor musunuz? Saat üzerinde yapılan kilo ayarı saat üzerinde kalıyor ama, Connect'ten yapılan değişiklikler ise saate de aktarılıyor. Şimdi baktım da eski kilo verilerim de duruyor benim. Fenix3 ile alakalı olmaması lazım, çünkü kilo ondan ayrı bir ölçüt Connect'te. Weight bileşenindeki kilo bilgilerinin sıfırlanmaması gerekli. Tabi Connect'e yeni saati eklerken yeni bir hesap açmamış, ya da farklı bir hesap kullanmamış iseniz.

kiloları direk cep telefonu uygulaması veya direk garmin connect'ten giriyordum ama son gelen güncelleme ile garmin connect arayüzü değişti ve eskiden saat üzerinden ayarlanan kg pound birimleri artık garmin connect'te dire kg cm olmuş yani pound ingiliz sistemine çeviremiyorsun. Kanımca yeni gelen arayüz değişikliği sorunu var, ayrıca ben eski fen,x 3 saatimi sattım satınca cihazı connect'tende kaldırdım yerine fenix 5 ekledim, sizin fenix 3 hala cihaz olarak kayıtlı mı hesabınıza yoksa kaldırdınız mı?

• KaleyDeskop kullanıcısına yanıt
    Henüz satmadığım için hala kayıtlı. İyi aklıma getirdin, bir ara ilana koyayım bari...
  • Garmin fenix 5 sapphire metal kayisli olan tr'ye girer girmez amistim , 27 nisandan beri kullaniyorum

Sportif ozellikleri nedeniyle zaten uzun zamandir takibimdeydi

Ancak daha once hic garmin yada baska bir spor saati kullanmadim , kendimce tecrube etmeye calisiyorum

Dag bisikleti, yurume , acik hava kosu , kosu bandi kosu , acik ve kapali yuzme ile deniyorum. laktak esigi gelistirme calismalari bunu takip etmek guzel :)

Yanliz garip garip sporlarin olup ta , tenis ve basketbol gibi diger ana akim sporlarin olmamasi hos degil.

Agirlik calismalarinda da vivofit gibi tekrar saymasini da isterdim

Ayrica kilo yag orani vb seylerinde log tutmasini istiyorsaniz garmin smart scale de tavsiye ederim ( direk garmin fenix 5 serisi ile alakali degil ancak garmin connect ile eslestirmis oluyorsunuz)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CaRaBeeN kullanıcısına yanıt
    Basketbol gibi sporlar ana akım ama tam olarak saat ile hangi verilerin kaydedilebileceği ve ne işe yarayacağı belli değil. Öncelikle kaydedilecek verileri vs. tespit etmeleri lazım ve sonrasında da ne doğrulukta kaydedilebileceğini. Hani maksat sadece kalori yakımı vs. ise başlatırsın bir yürüme ya da koşu aktivitesi, kaydedersin. Ancak hız, pace, kadans vs. çoğu verinin bir anlamı olmaz. Sadece göğüs bandından alınan nabız verisine göre kalori hesabı yapılabilir. Mesafe vs. de dar alanda paslaşma ve çalımlardan dolayı çok doğru olmaz. Tenis vs. de aynı şekilde. Ha golf gibi skor kaydı yapar gibi uygulamalar olabilir belki.

Bir de bu sporları yaparken saat takılıyor mu sahada? Mesela sahada saat takan futbolcu görmedim ama maratonda takabiliyorsun, böyle sınırlamalar da bu tür uygulamaları gereksiz hale getiriyor olabilir.

Smart Scale çok pahalı bir ürün ve kilo yağ oranı vs. biraz tahmini şeyler için o kadar para harcamaya ihtiyaç duymuyorum pek.

Vivofit'teki tekrar sayma olayını ileriki güncellemelerle getirebilirler belki. Ya da CIQ geliştiricilerine de devirmeye çalışıyor olabilirler bunu. Basamak sayma özelliklei Vivosmart çıktığında Fenix 3'te bu özellik yoktu. Sonradan güncellemeler ile geldi hep.

• Herkese selam ve iyi bayramlar,konuya direkt bodoslama dalıyorum affola. Akıllı saat olayım gear s ten ibaret. Bazı sorularım var cevaplarsanız sevinirim.

1- Cihazı telefondan bağımsız kullanıyoruz sanırım öyle mi?

2- GPS/ navigasyon özelliği için ek herhangi bir cihaza bağlı kalmadan mı kullanılıyor?

3- Batarya süresi deneyimleriniz nelerdir?

4- Cihazda ek bir cihaza gerek kalmadan hava durumu bilgisi var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: omerarcik

Herkese selam ve iyi bayramlar,konuya direkt bodoslama dalıyorum affola. Akıllı saat olayım gear s ten ibaret. Bazı sorularım var cevaplarsanız sevinirim.

2- GPS/ navigasyon özelliği için ek herhangi bir cihaza bağlı kalmadan mı kullanılıyor?

Valla dün %30 du sanırım. Heart rate ve Bluetooth kapalıydı yaklaşık %2 azaldı bir günde ya da o civarda işte :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İlkerA. -- 27 Haziran 2017; 0:23:29 >
  • Arkadaşlar üründen almayı düşünüyorum gerçekten, yukarıdaki sorularımı cevaplar mısınız kısaca?

• quote:

Herkese selam ve iyi bayramlar,konuya direkt bodoslama dalıyorum affola. Akıllı saat olayım gear s ten ibaret. Bazı sorularım var cevaplarsanız sevinirim.

1:Evet

2:Evet

3: 16 saat önce %100 şarjdan aldım. 1saat

heart rate ve GPS açık etkinlik takibi, Bluetooth ayrıca gün batımı sonrası kol hareketi ile otomatik aydınlatma vs şu an %93 kaldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilker67

quote:

heart rate ve GPS açık etkinlik takibi, Bluetooth ayrıca gün batımı sonrası kol hareketi ile otomatik aydınlatma vs şu an %93 kaldı.

Cevaplar için sağol İlker, birkaç sorum daha olacak:

1- Ürünün batarya ömrü nedir ve batarya öldükten sonra batarya değişimi gibi bir şey mümkün mü?

2- Ürünü elcobilden alacağım,sorunsuz bir firma sanırım?

3- Hali hazırda cihazla birlikte bir Türkiye haritası hazır geliyor mu?

• Ben yurtdışı aldım bilemiyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ilker67

quote:

Cevaplar için sağol İlker, birkaç sorum daha olacak:

1- Ürünün batarya ömrü nedir ve batarya öldükten sonra batarya değişimi gibi bir şey mümkün mü?

2- Ürünü elcobilden alacağım,sorunsuz bir firma sanırım?

3- Hali hazırda cihazla birlikte bir Türkiye haritası hazır geliyor mu?

1- Bataryadan emin olmamakla birlikte yetkili satıcı/servisinde değiştirilebileceği kanaatindeyim. (Pil ölünce cihazın kullanılmaması bu kadar para ödenmesi dikkate alındığında)
    2- Elcobil, garminsaat.com sorunsuz firmalar
    3- Ben güncelleme sonrasında kullanmıştım kesin emin değilim ama Türkiye haritası var.

Pil konusunda sıkıntı yaşamazsınız güzel bir cihaz kesinlikle tavsiye ediyorum. Ben normal saatleri kullanmayı bıraktım şahsen.

• Sipariş öncesi son hazırlıklar ve son sorum:

Ürünün camına bir ekran koruyucu kullanıyor musunuz ve sizce gerek var mı? Yani şuana kadar kılcal da olsa çizilen oldu mu ekranı ?

Son olarak da, Casio protrek wsd f-20 ile karşılaştırırsanız hangisini seçerdiniz? ( bu önemli benim için )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omerarcik -- 29 Haziran 2017; 10:49:7 >
  • quote:

Sipariş öncesi son hazırlıklar ve son sorum:

Ürünün camına bir ekran koruyucu kullanıyor musunuz ve sizce gerek var mı? Yani şuana kadar kılcal da olsa çizilen oldu mu ekranı ?

Son olarak da, Casio protrek wsd f-20 ile karşılaştırırsanız hangisini seçerdiniz? ( bu önemli benim için )

Ben f5x kullanıyorum. Ekranın safir cam olduğu için koruyucuya gerek duymadım. Herhangi bir çizik felan olmadı şuana kadar. Saati almadan önce çok araştırdım. Dediğiniz saatle de kıyaslama yaptım. F5 serisinin daha yetenekli olduğu, aynı zamanda hem android hem iosu desteklemesi en büyük artısı, bunu da dikkate alın bence.
  • Saati telefondan bağımsız kullanacağım zaten ama benim seçimim de garmin olacak. Ara ara başınızı ağrıtırım 😁

• Casionun pil süresi yarışamaz sanırım.

• F5 x e göre casio nun batarya süresi nasıl? Yanlış okumadıysam casionunki daha iyiydi?

• Casio android wear kullandığı için daha kötüdür sanıyordum ama sanırım sadece saat özelliği de varmış o zaman daha uzun gidiyor sanırım.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.