Şimdi Ara

Garmin Akıllı Saat (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.598
Cevap
40
Favori
95.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
89. Sırada  bugün en iyi #12
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O oil ömrü iyiymiş. Bende nabız bandı + Tempe, Glonass ve BT kalı halde iki saatte %15 16 yakıyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevabınız için teşekkür ederim. İngilizcede çalışıyor tekrar türkçeye aldığımda yine çöküyor. Sanırım android sürümünün güncellenmesi lazım.

• altunok kullanıcısına yanıt
    Android uygulaması sorunlu bence. Bildirdim zamanında ama hala aynı. Yeni beta uygulama var, onda bakalım nasıl olacak.
  • Herkese selamlar, konu bayağı öğretici olmuş ,herkese bilgi ve tecrübeleri için teşekkür ederim. Ben casio f20 ve garmin fenix5x arasında kararsız kaldım. Mesleğim denizci, uzakyol kaptanıyım. Arada fırsat buldukça gemide koşu yapıyorum, 6 aydır xoami akıllı bileklik kullamıyorum ve ilk defa kullandığım bu teknolojiyi beğenip daha iyi bir cihaza geçmek istiyorum. Bahsettiğim bu iki cihaz fiyaf olarak bayağı yüksek. Bazen samsung gear s3 alıp ucuza kapatmayı düşünüyorum ama Samsung un narin yapısı saati 24 saat takan biri için beni düşündürüyor, şarj süresi de çabası. Gemide sıcaklık, basınç gibi değerleri görmekte işime yarıyor ve kendi sensörleri ile internete bağlı olmadan okyanusun ortasında bu değerleri görme açısından casio ve garmin arasında bir seçim yapacağım gibi. Şıklık ve özellik açısından Casio ağır basmakta, ama garmin de markaya olan güven ve sağlamlık açısından ağır basıyor. Şansıma gemim 6 aydır amerika ya gitmedi ve yakın zamanda türkiye ye izine dönmem gerekeceğinden ,Amerika da best buy dan 500-600 usd bandında alabileceğim saatlere 3000-3500 bandında para vermek zorunda kalacağım. Bu iki cihaz arasında bana tavsiye verebilecek arkadaşlar olursa sevinirim, herkese keyifli muhabbetler dilerim

• İnternette birkaç tane video seyredince garmin daha mantıklı gelmeye başladı, özellikle pil ömrü açısından. Casio da kalp ritmi ölçeri yokmuş, garmin galiba 7/24 uykuda dahil takip ediyor , bu da istediğim özelliklerden, 100 tl lil xoami kol bandında bile ritm ölçer var ve kaliteli uykuyu hesaplıyor.

Fenix 5 x distribitörü baytekin de 3700 tl civarı iken sporsaatiuzmani isimli sitede havale ile 3150 tl civarı var ve 2 sene garantili diyor, bu gibi sitelerden daha önce alışverişiniz oldu mu, 550 tl için 3150 tl yi riske atmayalım

• emrah kaptan kullanıcısına yanıt
    elcobil e güvenebilirsin..ben alışveriş yaptım fenix 5 alarak...
    Baytekinin laraköydeki mağazasına gidin vaktiniz varsa orda yüzyüze konuşarak o siteyide belirterek bence o fiyata alabilirisiniz. Şansınızı deneyin en azından.

Öncelikle tam ihtiyaçlarınızın ne olduğundan emin olun. Sonra bu ihtiyaçları karşılayacak doğru cihazları inceleyin. Casio saati görünüş ve tanıtımlardaki grafikleri olarak güzel ama işlevsellik kısmında Casio'nun bir Garmin benzeri ürün ortaya çıkarmasına daha var. İlk modeli daha da komikti ki, GPS bile yoktu. Casio'nun Android Wear işletim sistemi iyidir ama denizde İnternet de olmayan bir ortam ise ne kadar işe yarar bilemem. Pil ömrü olarak da sıkıntı olacağı ortada.

Fenix 5X'in diğer Fenix 5'lere göre artısı harita desteği. Saatin alındığı bölgedenin haritaları saatte yüklü oluyor. Bunlar ile adres bulmak söz konusu değil ama POI içeriği gayet iyi, restoran, hastane vs. yerler bulmak için iyi. Harita ve navigasyon özelliği dışında diğerlerinden çok da artısı yok. Sensör bağlantıları biraz daha stabil diye de biliyorum. Hani haritalar önemli değilse biraz daha ucuza diğer modelleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca Polar ve Suunto modelleri de incelenebilir ki GPS doğrulukları daha iyi modeller var. Ama daha çok şeyi yeterince iyi bir paket olarak sunan cihaz bence Fenix 5X.

Fenix 5X'de OpenStreetMap'ten denizler ile ilgili haritalar yüklenebilir mi ve bir işe yarayabilir mi diye merak ettim şimdi.

• Merhabalar,

Amerika'dan Garmin Fenix 5 aldım ve bir haftadır kullanıyorum.
    iPhone 6 ile adımları farklı olarak hesaplıyor, bu konuda bir görüşünüz var mıdır?

Herkese iyi günler dilerim
  • fugue kullanıcısına yanıt
    iPhone 6'yı kolunuza bağlayarak deneyin bir de. :D

Tüm adımsayar cihazlar birbirinden farklı miktarda adım sayıyor. Birebir aynısını veren adım sayar yok gibi. Bu cihazda kullanılan sensöre, adımı kabul eden algoritmasına, giyim konumuna ve yaptığınız aktivitelere göre değişir. Mesela bir saat bulaşık yıkarken de size adım sayabilirken cebinizdeki telefon saymaz. Ancak mağazada market arabasını iterek dolaşırken de saat kolunuz arabada sabit ise adım saymazken cepteki telefon adım sayar. Ya da telefonunuzu tuvalete banyoya giderken yanınızda götürmezsiniz ama saat kolunuzdadır, saat adım sayabilir.

Tüm adımsayalarda bu şekilde bir miktar fark var. Zamanında Garmin Fenix 3 sol kolumda, Vivosmart bileklik de sağ kolumda okula gidiyordum. Sağ elimde tahtaya yazdığım için bileklik beni yazı yazıyor değil, koşuyor sanıyordu. :D Aynı aktiviteyi yapsanız bile kullanılan algoritmalardan dolayı farklar olabiliyor. Yapabileceğiniz dışarı çıktığınızda yürüdüğünüz 500 adımı sayıp sonra bunu cihazlarda karşılaştırmak. Birkaç bu şekilde test hangisinin sizin için daha geçerli sonuçlar vereceğini gösterecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: fugue

Merhabalar,

Amerika'dan Garmin Fenix 5 aldım ve bir haftadır kullanıyorum.
    iPhone 6 ile adımları farklı olarak hesaplıyor, bu konuda bir görüşünüz var mıdır?

Herkese iyi günler dilerim

Kol hareketlerinden dolayı artı olarak telefon bazı durumlarda masada felan duruyorsa fark oradan kaynaklanıyordur sıkıntı yoktur saatinizde. Bu arada cihazınız hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sis651

iPhone 6'yı kolunuza bağlayarak deneyin bir de. :D

Tüm adımsayar cihazlar birbirinden farklı miktarda adım sayıyor. Birebir aynısını veren adım sayar yok gibi. Bu cihazda kullanılan sensöre, adımı kabul eden algoritmasına, giyim konumuna ve yaptığınız aktivitelere göre değişir. Mesela bir saat bulaşık yıkarken de size adım sayabilirken cebinizdeki telefon saymaz. Ancak mağazada market arabasını iterek dolaşırken de saat kolunuz arabada sabit ise adım saymazken cepteki telefon adım sayar. Ya da telefonunuzu tuvalete banyoya giderken yanınızda götürmezsiniz ama saat kolunuzdadır, saat adım sayabilir.

Tüm adımsayalarda bu şekilde bir miktar fark var. Zamanında Garmin Fenix 3 sol kolumda, Vivosmart bileklik de sağ kolumda okula gidiyordum. Sağ elimde tahtaya yazdığım için bileklik beni yazı yazıyor değil, koşuyor sanıyordu. :D Aynı aktiviteyi yapsanız bile kullanılan algoritmalardan dolayı farklar olabiliyor. Yapabileceğiniz dışarı çıktığınızda yürüdüğünüz 500 adımı sayıp sonra bunu cihazlarda karşılaştırmak. Birkaç bu şekilde test hangisinin sizin için daha geçerli sonuçlar vereceğini gösterecektir.

çok teşekkürler detaylı cevabınız için

• garmin fenix 5'e türkiye haritası ekleme şansımız var mıdır?

şu sitelerden haritaları indirdim ama ilerleyemedim.

http://www.gmaptool.eu/en/content/gmaptool
    http://garmin.openstreetmap.nl/
    Fenix 5 harita özelliği desteklemiyor, zaten harita yüklenecek kadar bir hafızası yok. Ancak Fenix 5X ise zaten içinde harita gelir, başka yerlerden alınmış ve Türkiye haritası da yok ise bahsettiğiniz yerden ya da diğer şu kaynaklardan indirilebilir.http://www.f-blog.info/garmin-navigasyon-cihazlarina-openstreetmap-haritalari/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sis651 -- 22 Ağustos 2017; 16:49:28 >
  • Peki soruyu genişleteyim :) herkese selam öncelikle, sorum şu: Kahramanmaraş'tayım, haritada nerdeyse toplamda birkaç mahalle ismi var başka da bir şey Yok, tamam ayrıntılı bir şey istemiyorum ama en azından mahalle isimleri gibi ayrıntılar olsa iyi olurdu, 5x e başka bir ayrıntılı harita yükselebiliyor muyuz?

Dediğiniz yerden haritayı inidirdim ve cihaz klasörüne attım ama haritada değişen bir şey yok. Lisans ile de olsa yani parasına da ödesek haritayı daha detaylı yapabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omerarcik -- 23 Ağustos 2017; 0:19:31 >
  • omerarcik O kullanıcısına yanıt
    Saatten Kahramanmaraş haritasına baktım da yollar ve isimlendirmeleri var, stad, park gibi yerler var; sıradan şeyler var hani. Mahalle adları vs. normal harita görünümünde olmaz zaten haritada işaretlenmedikçe. POI vs. şeyler de Garmin haritasında sadece arama esnasında görünüyor genel olarak, yani Around Me fonksiyonu ile çevrenizde olan POI'leri de görebilirsiniz.
    Settings > Map > Detail içinde High seçilerek öğelerin biraz daha yüksek zoom seviyelerinde görünmesi sağlanabilir ama bu harita ile çok bir farkı olmayacaktır.
    Satın alabileceğiniz olarak BirdsEye, yani Google Earth gibi gerçek görsel görüntüler vardır belki ama çok işlevsellik katmayacaktır bunlar da...

Çok detay düşkünüyseniz de, girin OpenStreetMap'e oradan başlayın düzenlemeye. Ben öyle yapıyorum. :D
  • Hızlı cevap için teşekkürler 😊😁😁 fakat o dediğinizi yani openstreetmap nereden nasıl gireceğim ve nasıl düzenleyeceğim hiç bilmiyorum, cahilliğim için kusura bakma gerçekten

Buarada daha önceki mesajlardan yola çıkarakhttp://garmin.openstreetmap.nl/ ' den Türkiye haritası indirip cihaz klasörüne attım, fakat haritadaki ayrıntılar aynıydı,bu normal mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omerarcik -- 23 Ağustos 2017; 4:58:11 >
  • fenix 5'in gps özelliğini nasıl verimli kullanabilirim peki?
  • omerarcik O kullanıcısına yanıt
    OpenStreetMap'teki Kahramanmaraş haritasında ne yazık ki Garmin'in kendi haritası kadar ayrıntı yok. Bu haritayı sen ben gibi İnsanlar geliştiriyor. Ben Trakya tarafında Muratlı ve Kapaklı şehirlerini adam ettim mesela ama daha çok yol var ve Türkiye'de bu işi yapan bir avuç insan var. Geri kalanı ufak katkılar yapan kişiler. Kahramanmaraş'ı düzenleyecek biri olursa artar ancak detay.

Bir de kullandığım uygulamada menü tuşuna basılu tut xxx Settings > Map > Configure Maps kısmına girip haritanın etkin olduğuna emin ol.
    Verimden tam kastınız nedir?

Bir aktiviteyi açtığınızda başlatmadan önce birkaç dakika bekleyerek GPS yongasının uydulardan tam GPS uydu listesini indirmesi için zaman tanıyın. Bu şekilde uydulara biraz daha hızlı bağlanabilir. Zaten yaklaşık 15 dakika sonra tüm almanak inmiş oluyordu sanırım. Ya da BT ya da WiFi ile eşitleme yaparken de bu bilgileri telefon üzerinden indiriyor ama yine de aktiviteyi başlatmadan önce bir iki dakika kadar bekleyin derim.

GLonass kullanımı kaliteyi çok etkilemez ama çok binalık ya da ağaçlık ortamlarda görülen uydu sayısını arttırdığı için bir katkısı olabilir yine de. Hani bunu biraz kendinizin denemesi lazım, Glonass kapalı ve açık olarak aynı yerde koştuğunuzda çizgiler ve mesafenin doğruluğu ne kadar oluyor diye.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.