Şimdi Ara

GARANTİLİ TELLER - !!!ÖNEMLİ DUYRU!!! (49. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
965
Cevap
148
Favori
94.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
İlan Türü #Satılık Tablet Marka #OnePlus
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Kaptan HarIock

quote:

Orijinalden alıntı: black_67

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mehmet0303531

daha öncede söylemiştim;

işi hobi heves olarak yapana sözüm yok ama adam bildiğin işin ticaretinde ve vergi algıda yok,

tabi birde bizim insanımızı şımartırsan 10 lira değil 100 lira kar edeyim hamuduyla götüreyim

derdine düşüyor...

ondan sonra pervasızca ahkam kesiyor, almayın aldırmayın arkadaşlar, kısacası şımartmayın....

Şu anda malum 2. el sitesindeki çin menşeeli cihazların fiyatları eskisine göre %30 civarında arttı . Çok açgöz ve kurnaz geçinen insan var memlekette . 700 Liraya mal ettiği cihazı hiçbir gideri olmadan ( algı vergiden bahsediyorum ) fahiş fiyatlara satıyorlar .

lafım x_seller a değil yanlış anlaşılmasın o malum sitede cihaz koyup altın kaplama fiyata satanlara....

Bunun iki sebebi var

artık çin cihazları düşündüğünüz gibi fiyatlara bulunmuyor

ulefone, bluboo, umi gibi alt seviye markalar bile artık 170 usd den alıcı buluyor.xiaomi zopo gibi markalar aldı başını gitti zaten xiaomi zaten kara borsa çinde

mesela redmi note 3 pro çinden alsanız ortalama 230-240 usd 690 tl desek 890-900 yani 200 lira koyup satan var buda aşırı bir fark değil

yine redmi note 2 140 usd civarında satılırdı 420 tl desek, 600 tl civarında burda satılırdı gerçekten kimse çıkıpta fahiş fiyat demezdi çünkü 600 psikolojik sınır

Haliyle çinli markalar artık burda 1000tl sınırını zorlamaya başladı

2. sebep ise gümrüğün eskisine oranla çok daha sıkı olması bir şekilde yurda giriş yapan telefonlarında eskisine oranla düşük fiyattan satılması da beklenmemeli bence

valla kardeşim bulunmuyo dediğin cihazlar gayet uygun fiyatlara oppomartta aliexpress te geekbuying te ve bilimum yabancı sitelerde var . 100 Lira kar etse gene eyw normaldir . ya üstüne 500 ve hatta 1000 tl fazla para yazıp satmaya çalışanları görüyorum . nedir bu aç gözlülük kurnazlık anlamak mümkün değil .... olsa bi akraba yurtdışına gidip gelen vallahi hiç uğraşmam milletin çenesiyle üçkağıtçı aç gözlülüğüyle...

Karaborsa demek bulunmuyor demek değildir.

mi5 lansman fiyatları ile satış fiyatları arasında çok fark var

320-410 usd duyurulan telefon şuanda en ucuz aliexpres ve çin sitelerinde pro 550 usd civarı

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_361770.html

karaborsa budur ilk alıp piyasaya karla satmaktır bulunmaması değil uyanıklık yapmaktır.

yine mi5 üzerinden gidersek yaklaşık lansman fiyatı üzerine %100 e yakın fark konmuş durumda

çinde 2699 yuanla tanıtıldı yanlış hesaplamadıysam 411 usd yapar yani gearbest kargo vs hariç 167 usd fark koymuş

Ben şimdiye kadar hiçbir telefonun üzerine 1000 tl kar koyanı görmedim eğer 1000tl kar koyup burda satıyorsa satan zeki alan gerizekalıdır.

Dediğiniz gibi kendi imkanlarınızla getirebilirseniz getirin yoksa max. her model için geçerli 50-80 usd farkla güncel modelleri bulabilirsiniz çok rahat
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: black_67

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mehmet0303531

daha öncede söylemiştim;

işi hobi heves olarak yapana sözüm yok ama adam bildiğin işin ticaretinde ve vergi algıda yok,

tabi birde bizim insanımızı şımartırsan 10 lira değil 100 lira kar edeyim hamuduyla götüreyim

derdine düşüyor...

ondan sonra pervasızca ahkam kesiyor, almayın aldırmayın arkadaşlar, kısacası şımartmayın....

Şu anda malum 2. el sitesindeki çin menşeeli cihazların fiyatları eskisine göre %30 civarında arttı . Çok açgöz ve kurnaz geçinen insan var memlekette . 700 Liraya mal ettiği cihazı hiçbir gideri olmadan ( algı vergiden bahsediyorum ) fahiş fiyatlara satıyorlar .

lafım x_seller a değil yanlış anlaşılmasın o malum sitede cihaz koyup altın kaplama fiyata satanlara....

Bunun iki sebebi var

artık çin cihazları düşündüğünüz gibi fiyatlara bulunmuyor

ulefone, bluboo, umi gibi alt seviye markalar bile artık 170 usd den alıcı buluyor.xiaomi zopo gibi markalar aldı başını gitti zaten xiaomi zaten kara borsa çinde

mesela redmi note 3 pro çinden alsanız ortalama 230-240 usd 690 tl desek 890-900 yani 200 lira koyup satan var buda aşırı bir fark değil

yine redmi note 2 140 usd civarında satılırdı 420 tl desek, 600 tl civarında burda satılırdı gerçekten kimse çıkıpta fahiş fiyat demezdi çünkü 600 psikolojik sınır

Haliyle çinli markalar artık burda 1000tl sınırını zorlamaya başladı

2. sebep ise gümrüğün eskisine oranla çok daha sıkı olması bir şekilde yurda giriş yapan telefonlarında eskisine oranla düşük fiyattan satılması da beklenmemeli bence

valla kardeşim bulunmuyo dediğin cihazlar gayet uygun fiyatlara oppomartta aliexpress te geekbuying te ve bilimum yabancı sitelerde var . 100 Lira kar etse gene eyw normaldir . ya üstüne 500 ve hatta 1000 tl fazla para yazıp satmaya çalışanları görüyorum . nedir bu aç gözlülük kurnazlık anlamak mümkün değil .... olsa bi akraba yurtdışına gidip gelen vallahi hiç uğraşmam milletin çenesiyle üçkağıtçı aç gözlülüğüyle...

100 tl kar çok ya,25-30 neylerine yetmiyor açgözlülerin
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alex Murphy -- 24 Eylül 2016; 15:25:36 >
  •  GARANTİLİ TELLER - !!!ÖNEMLİ DUYRU!!!

GARANTİLİ TELLER - !!!ÖNEMLİ DUYRU!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert1905x -- 5 Ekim 2016; 11:15:07 >
  • 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.