Şimdi Ara

Garantili aracımın 30 iş günü tamir süresi doldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar garanti kapsamında şanzıman arızası nedeniyle servise vermiş olduğum Newholland TD4 65B traktörüm 2 gün sonra 30 iş gününü dolduruyor. Ve bu süreç içerisinde bana muadili bir traktör tahsis edilmedi.Üretici firmanın kanunen yerine araç verme zorunluluğu varmış. Bu yüzden meyve bahçelerimin sürüm çapalama ve gübreleme işlerini yapamadım. Ayıp oranında indirim para iadesi yada yenisi ile değişimi haklarımdan birini kullanmak istiyorum nereye baş vurmalıyım. Ayrıca kanunen araç tahsis etme yükümlüğnü yerine getirmediği için dava açabilirmiyim.

• Son soru için bildiğim kadarıyla hayır; fakat belki, yalnızca tahmin ediyorum, ayıplı hizmetten ötürü dava açabilirsiniz.

Mahkemeye başvurmanız gerekli. Bulunduğunuz bölgede Tüketici Mahkemesi varsa oraya, yoksa bu sıfat ile görev yapacak olan Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvuru yapmalısınız. Yönetmelik tarafından güvence altına alınan azami süre geçtiği için dört seçimlik haktan birisini talep edebilirsiniz.

Son olarak da servis süresi 30 iş günü değil, 20 iş günü. Hatta yanılmıyorsam kargo süreleri de buna dahildi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alo 175 ten araçlar için 30 iş günü olduğunu söylediler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.