Şimdi Ara

Garantiden yeni gelen Monster'ın aşırı ısınma sorunu [SS'ler Eklendi]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
876
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bugün (28.12 Perşembe) garantiden bilgisayarım geldi. i5-7300 ve GTX 1050 li model. Daha 2 aylık bilgisayar değil.

Çok fazla oyun oynayan birisi değilim ama yeni geldiği için bilgisayarı test edeyim diye CS:GO girdim. Bildiğiniz gibi CS:GO CPU merkezli bir oyun. Oyuna girdikten sonra fan anormal bir şekilde hızlandı ve oyun içinde CPU için 100 °C leri görüyorum. Bu değer de düşmüyor. GPU ise normal seyrediyor.

Göndermeden önce aynı oyunda CPU 75 °C yi geçmezdi. Belki maximum 80 °C yi görürdü. Ancak şuan bu değerlerle fan da çok sesli çalışıyor ve rahatsız ediyor. Zaten 100 °C de bilgisayara zararlı bir değer diye düşünüyorum. Yeni gelen bilgisayarda böyle bir şey görünce canım da sıkıldı. Test etmiyorlar mı bilgisayarı anlamıyorum. Isınma 2 core da yoğunlaşmış gibi görünüyor. SS leri de eklemeye çalışacağım.

Herhangi bir önerisi olan var mı? Şu aralar final haftam olduğu için bilgisayarı kullanmam gerekiyor, göndereceksem de 2 hafta sonra göndereceğim.

Selamlar

Edit: SS leri ekliyorum:

Bu CS:GO'da iken (server'a bağlanalı 1 dakika olmadı. Oyunu açar açmaz deathmatch'i başlattım.):

---

Oyundan hemen çıktım. MSI Afterburner da aynı şeyi gösteriyor:

---

Şu attığım görüntü Microsoft Edge'den Firefox indirirken ki görüntü. Anormal fan sesi mevcut sistemde hiçbir şey açık olmamasına rağmen. Arka plada Steam açık sadece indirme vs. yapmıyor:

Bilgisayar inanılır gibi değil. Yük olmamasına rağmen fan sürekli normalden yüksek devirde dönüyor ve rahatsız edici bir ses var. Bilgisayara bir şey olacak diye korkuyorum gerildim resmen :)

Bilgisayara Win 10 Home SG kurmuşlar. Pro kurmayı denesem mi dersiniz arkadaşlar?

Edit 2:
    İşin ilginç tarafı bilgisayarda AIDA64 ile stability test yapıp ekran görüntüsünü masaüstünde bırakmışlar. Burada da 2 coreda aşırılık var. Direk ekliyorum:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi comprehensive user guide -- 29 Aralık 2017; 13:33:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Fanların hızlanıp laptopun kendiliğinden kapanmasından dolayı laptop şuan garantide. Bir sonuç çıkarsa buradan haber ederim. Cihaz Abra v. 9.2.2 (Büyük ihtimal sorunu kendilerini haklı çıkarmak için işletim sisteminde olduğunu söyleyecekler ürün 2 ayda 2 kere garantiye gitti)

• Gelismeleri bildirir misiniz bende 2 ay once aldim islemci 95-96 ya sabitleniyor oyunlarda normal calismasinda da sik sik fan aciyor macunu mu duzgun yapmadilar fanimi otutturamadilar sonucu yazarsaniz sevinirim.

• tonyukuk123 T kullanıcısına yanıt
    Sıkıntı şurada ki bu bilgisayar garantiye gitmeden önce böyle değildi. 25 C fark var bu normal değil. Bugün bir yük yok iken gene 100 dereceyi gördü kendiliğinden. Ben de hafta içinde göndereceğim inşallah uzun sürmez dönmeleri çünkü bilgisayara ihtiyacım var. Umarım sıkıntın en kısa sürede çözülür.
  • Orcoo95 O kullanıcısına yanıt
    Sizin modev v 12 mi? Benimki SSD'li olanı ve benimki de 2 ay kadar oluyor. İlk aldığımda böyle bir şey yoktu şuan bilgisayarda 2 uygulamayı beraber açmamaya çalışıyorum. Adobe PDF Reader da bile fan sesli çalışabiliyor.

Benim tahminim garantideyken macunlarını da değiştirip göndermek istediler sağolsunlar ancak sonuç böyle oldu. İşin ilginç tarafı kendi yaptıkları stabilitytest'te değerler açıkça belli iken bilgisayarı bana neden gönderdiler? Ekran görüntüleri hala masaüstümde duruyor böyle göndereceğim bilgisayarı bakalım. Ben sonuç aldıktan sonra sizi tekrar haberdar edeceğim inşallah uzun sürmez dostum ve senin sıkıntın da çözülür.
  • Benim T7 v10.1.1 modeli 2 ay kadar kullandim sonra forumlarda hep afterburner yaziyor merak ettim yukledim degerlere baktim hersey normal fps guzel islemci sicakligi almis basini gitmis 95-96-97 oralarada sabitleniyor cikinca soguyup normal derecelere inmeside uzun suruyor sık sık fan aciyor en ufak eylemlerde bile bunuda o degeri gorunce kafaya taktim dikkat etmeye basladim yuksuz 45-55 arasi geziyor macunumu yapamadilar acaba macun kalitesi mi iyi degil kargoyla gondermek benim icime sinmiyor anca elle gotururum suan sadece fanlarin sik sik calismasi ve yuksek degeri gormek rahatsiz ediyor yoksa klavye ve alt kisminda cok az hissediliyor performansda sikinti yok isiniyor diye drop veya kapanma yapmiyor iyi dileklerimle yazilimsal mi dedim format attim orjinal windows kullaniyorum yine ayni control merkezinden eglenceye aldim simdilik biraz fanlar normal cesitli kanallarda test videolari izliyorum bazi msi modellerinde de cpu 94 derecelere cikiyor acaba ince kasalarda mi oluyor msida genelde gsler oyle benim kasada ince sayilir anlamadim bu modeli kullanan arkadaslar csgoda degerleri yazarsa karsilastiririz bunlari evde acip macun degisimi yapsak garantiden cikmiyor sanirim ?

• Orcoo95 O kullanıcısına yanıt
    Benim makine clevo kasa MSI lar hakkında pek bilgim yok hocam. Benimkini almadan önce aynı modele sahip olan bir arkadaşıma gittim sırf bilgisayar ısınıyor mu diye. Gerçekten 80 C yi çok geçmiyor idi. Aynı şekilde benim laptopım da bu seviyelerde seyrediyordu ancak garantiden geldiğinde eskisi gibi değildi.

Bilgisayara ram, SSD vs. Takmak garantiye zarar vermiyor diye söylemişlerdi ancak macun konusunda bir bilgim yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi comprehensive user guide -- 2 Ocak 2018; 3:5:28 >
  • comprehensive user guide kullanıcısına yanıt
    Benimde clevo kasa gatta clevo model kodu p670hp6 ancak demek istedigim test videolari isledim donanimhaber,arsivi,teknocat filan bazi laptoplar marka degissede 90 filan cikiyordu acaba bu anormal mi bazi laptoplarda olabiliyor mu

• Bi sefer el değdimi o anakarta randıman alamıyorsun malesef. Aynısı monsterde başıma geldi ısınmayan bilgisayarı mavi ekran yüzünden sevise verdim, amakart değişti ondan sonra oyunlarda 90-95 dereceleri görmeye başlamıştım .

Umarım sorununuz düzelir monster bana çok yardımcı olmuştu her konuda fakat soğuduğum için monster ile bağlarımı kopardım

1 yıl ara verdikten sonra hp aldım . aşırı derece memnunum .

Bunlarda sıcaklık değerlerim.

• ARTHUR. kullanıcısına yanıt
    Benim gpu sicakligim mukemmel lakin asagiya ss koyayim fanlar yarim hizda iken fakat cpu aliyor basini gidiyor yuksek performansin ve ayarlarin sonuna kadar acik sekilde degerler bunlar.

Msi gs serileri testlerini izledim cogu testte islemci bu degerleri gorunuyor icime su serptti ama hala daha macun ve fan oturmama aklima geliyor yada kasa tasarimiyla alakali zaten islemci tek gpu cift fanli

• quote:

Orijinalden alıntı: Orcoo95

Benim gpu sicakligim mukemmel lakin asagiya ss koyayim fanlar yarim hizda iken fakat cpu aliyor basini gidiyor yuksek performansin ve ayarlarin sonuna kadar acik sekilde degerler bunlar.

Msi gs serileri testlerini izledim cogu testte islemci bu degerleri gorunuyor icime su serptti ama hala daha macun ve fan oturmama aklima geliyor yada kasa tasarimiyla alakali zaten islemci tek gpu cift fanli

Güç seçeneklerinden maksimum işlemci kısmını %100 değil 95-90 yaparsanız 20-25 derece fark ediyor. Şunu fark ettim işlemci oyunda fazla kullanılmadığı halde bilgisayar ısrarla tam performansla kullanmaya çalışınca ısınıyor. Bu işlemciler diğerlerine göre biraz daha sıcakta çalıştığından sıcaklık değerleri çok yüksek oluyor. Eğer ki bilgisayarınızda donanımsal ve yazılımsal bir problem yoksa dediğimi denemenizi tavsiye ederim.

• ARTHUR. kullanıcısına yanıt
    Hocam çok güzel inşallah uzun yıllar kullanırsınız.

Monster da gerçekten iyi yani göndermeden önce bilgisayar 80 C görmüyordu neredeyse ama durum bahsettiğim gibi..

• Hocam büyük ihtimal macun sürmeyi bilmeyen birine denk gelmissindir basmistir macunu

daha yeni cihaz oldugundan kendiniz ellemeyin garanti bozulur islemci gücünü kısin 99 yapin en azindan fazla isinma yapmaz tekrar garantiye yollarsiniz daha sonra

• Teşekkür ederim dostum. Yani çözülebilir diyorsun.

Bir de çözülmezse 3-5 biz kısacağız bir de Intel işlemcilere patch geliyormuş %5-30 arası da o alırsa performanstan, Monster Monsterlıktan çıkacak

• comprehensive user guide kullanıcısına yanıt
    Rica ederim

Yani çözülebilir gibi duruyor çünkü sıcaklık garantiden sonra yükseldiğine göre

Artık hesap makinesi falan kullanırsın en kötü

• Sorununuz devam ediyorsa tekrar servise gönderin. Özensiz sürülmüş bir macun da bu soruna sebep olur. Böyle giderse belli bir süre sonra o anakart pert olur zaten.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.