Şimdi Ara

Garanti Sanal Kart - Açık Provizyon (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
7
Favori
42.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    anladığım kadarıyla bu durum en çok garantinin sanal kartında oluyor nitekim benim kartım da bu.
    bakalım dün bütün gün amazonla yazıştım bankayı da aradım.
    o ona atıyor o ona atıyor topu.
    en son bankadan provizyondaki işlemin referans kodunu alıp amazona verdim de öyle kabul ettiler ikinci bir işlem olduğunu.
    provizyonun düşeceğini söylediler bakalım bekliyoruz.
  • konuyu hortlatıcam belki ama aynı problemden muzdaribim.

aynı ürünü tekrar çekmiş banka. bakalım ne olacak.

mağaza: amazon.com ve amazon.de

banka: tabiki garanti bankası.

amazon ile iletişim kurdum yarın bilgi vericekler.

bu bir kez daha geldi başıma, para koyunca artıya geçiyor kart ama sonra ne oluyor bilmiyorum.

banka parayı geri ödemezse (provizyon kapanmazsa) sıkıntı büyüyecek.
  • karotcuabi K kullanıcısına yanıt
    Çözüm bualbildiniz mi? 15 gündür provizyonda bekleyen tutarlarım var çözüm bulamadım, bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PRODJ

Çözüm bualbildiniz mi? 15 gündür provizyonda bekleyen tutarlarım var çözüm bulamadım, bekliyorum.

geçen gün kendi kendine düzeldi. 1 hafta daha bekleyin derim.
  • Teşekkürler, biraz daha bekleyelim bakalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynı sorundan müzdaribim.. sanırım ay sonu hesabıma yansıyacak para. çünkü ne amazon ne garanti bankası hiç bir işlem yapmıyor.
  • Garanti sanal kart sahibiyim ve aynı sorunu yaşıyorum. Amazon alışverişim sonrasında sanal kart eksiye düşüyor ve kart kullanılmaz oluyor. Eğer soruna kalıcı çözüm getirmezlerse her alışverişim sonrasında iptal edip yenisini çıkaracağım yapacak başka bir şey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redunay -- 12 Ocak 2018; 2:0:41 >
  • yeni sanal kart açın.

diğeri AÇIKprovizyonda beklerken, diğer sanal kartı kullanın.

ben de amazonu çok sık kullanıyorum, çözümü böyle buldum.

ya da o kadar parayı ekstra koyun, provizyon kapanınca o para + olarak sanal kart hesabına yansıyor.

endişelenmeyin yani. ama 2-3 hafta ekside kalıyorsunuz maalesef.
  • Arkadaşlar sorunu nasıl çözdünüz ?

23 Şubat da İşlemci,Ram,Anakart aldım amazon CPU ve Ram için provizyon çekti 25 şubat da tekrar cpu için provizyon çekti kart limitim doldu Anakart için limitim kalmadı.
    Bu durumu nasıl çözebilirim ? İkinci çekilen provizyonun iptalini sağlamak istiyorum
  • Bende bugün 3 kere AliExpress den aynı ürünü sipariş vermeye çalıştım.

İlkinde kredi kartım ile denedim , güvenlik sebebiyle

İkinci de sanal kartım ile denedim gene güvenlik sebebiyle satın Alma gerçekleşmedi ama sanal kartımda açık prozyonda görünüyor hala ...

Üçüncü de farklı bir kredi kartı ile denedim , onda da aynı güvenlik problemi bahanesi oldu ve gene açık provizyon da görünüyor...

Öncelikle hangi güvenlik sebebiyle bu satın almalar gerçekleşmedi anlamadım. ( peş peşe 2 sipariş vermiştim bu 3. İdi acaba ondan mı .. )

Sonrasında , açık provizyondaki miktarlar kesin geri ödenir mi ?

Çünkü başka satıcıdan satın alacağım ..

• Skype aboneliğimiz var 4 yıldır. Eskiden aylık $30 şimdi ise $17 miktarında.
    Her ay abonelik tarihinde $17 keser, işlenilir ve açık provizyon olarak bir sonraki ay için de $17 keser. O da 1 ay bekler.

Ben de onu orada gördükçe sinirlenirim. Ama bazen mail değişikliği için abonelik iptal ettiğimde, ekstre kesiminde kalkar. Yeni abonelik alınca tekrar gelir.
  • Hortlatıyorum konuyu. Aynı durumu Enpara hesabıyla yaşadım. İşin kötü tarafı kredi kartından değil, debit karttan çekildi para 2 kere. Amazonla görüştüm. settlement verification code verdiler ama bizimkilerden dünyadan bir haber sanırım. Enparanın tek söyleyebildiği 10 gün bekleyelim. 10 günü zaten geçmişti. 1 ayın dolmasını bekleyeceğim. Durum hakkında buradan da bilgi veririm.
  • Aynı durumu garanti sanal kartla yaşadım.Beklemekten başka çare yok.
  • Amazondan bir şey alıyorsun kartın 20 gün kullanılamaz hale geliyor, amazona soruyorsun bizle ilgisi yok bankaya sorun diyor, bankaya soruyorsun bizle ilgisi yok amazona sorun diyor, böyle saçmalık görmedim.

• tam bir zırvalık,yurtdışından yüklü alım yaptım ve bir nedenden iptal ettim. ama provizyon hala kaldırılmıyor limitin içine edilmiş durumda.haksızlık bu, ben 30 gün bekleyemem.
  • Sorun çözüldü mü?
  • Ben de garanti sanal kart ile dün akşam alışveriş yaptım ps network üzerinden fakat adamlar 2 katı fiyat çekmişler kartımdan psn’de sıkıntı yok o 74₺ çekmiş fakat karttan sanki 2 kere çekilmiş gibi 148₺ limit düşülmüş aradım hala 1 gün olcak nerdeyse 74₺ para geri limite eklenmemiş işlem açık provizyonda gözüküyor başına gelen var mı acaba?

Edit: işin garibi karta 74₺ limit atamıştım nasıl 2 katı fiyat çekilebiliyor aklım almadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gorkem.IX -- 24 Aralık 2019; 14:49:25 >
  • yurt dışında kredi karti ile benzin alırsan aynı durum. 75 euro için 1 haftadan fazla 150 euro veya daha fazlayı bloke ediyorlar. İlk başta çok şaşırdım hırsızlık sandım ama tamamen normal bir prosedür imiş. Yani uzun bir seyahat çıkarsan kartında normalin 2 veya 3 misli
    daha fazla provizyona ihtiyacın olur: Bilmezsen 5 parasız kalabilirsin
  • Merhaba malesef cok benzer bir problem yaşamaktayım. Benimkisi biraz daha çetrefilli, zira fikri olan değerli kullanicilarimizi dinlemekten memnuniyet duyarım. 1 hafta önce 10ocak2020 tarihinde Amazon.de üzerinden 1306 TL lik alışveriş yaptım. Alışverişinden 3 gün sonra 13ocak2020 de 1303 TL lik açık provizyon daha girilmiş hesabıma. İşin kötüsü ürünün satıcısı polonya 'dan satış yapıyormuş. Bir hafta geçmesine ragmen hiçbir bildirim yapmadıkları için bilgi istedim, akabinde cartcurt sebeplerinden ötürü özür dileyerek ürünü gonderemeyeceklerini dolayısıyla ücret iadesi yapacaklarını söylemişler. Ama ne ücret iadesi var ne de açık provizyon bekleyen tutarin hesaptan düşülmesi... Sanirim bankanın Garanti, kartın sanal kredi kartı olduğunu belirtmeme gerek yok... Banka ile görüştüm tabiki bizlik bi durum yok diyerek amazon a pasladi. Cok sinir olmuş durumdayım. Defalarca yurtdışı alışveriş yaptım, ilk defa bu duruma maruz kalıyorum. Tecrübe paylaşacak olan varsa cok memnun olurum. İyi günler dilerim...

Edit;
    Provizyonda bekleyen tutar düşülmüş ancak sanal kartimdan 13ocak2020 tarihinde çekilen 1303TL hala iade edilmedi. İşin garibi 13ocak tarihinde ne bu tutarda ne de farkli bir tutarda alışverişim olmadı.
    Konu hala yoruma açık dostlar, fikri olan yeşillendirsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pkm -- 17 Ocak 2020; 20:15:42 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: pkm

Merhaba malesef cok benzer bir problem yaşamaktayım. Benimkisi biraz daha çetrefilli, zira fikri olan değerli kullanicilarimizi dinlemekten memnuniyet duyarım. 1 hafta önce 10ocak2020 tarihinde Amazon.de üzerinden 1306 TL lik alışveriş yaptım. Alışverişinden 3 gün sonra 13ocak2020 de 1303 TL lik açık provizyon daha girilmiş hesabıma. İşin kötüsü ürünün satıcısı polonya 'dan satış yapıyormuş. Bir hafta geçmesine ragmen hiçbir bildirim yapmadıkları için bilgi istedim, akabinde cartcurt sebeplerinden ötürü özür dileyerek ürünü gonderemeyeceklerini dolayısıyla ücret iadesi yapacaklarını söylemişler. Ama ne ücret iadesi var ne de açık provizyon bekleyen tutarin hesaptan düşülmesi... Sanirim bankanın Garanti, kartın sanal kredi kartı olduğunu belirtmeme gerek yok... Banka ile görüştüm tabiki bizlik bi durum yok diyerek amazon a pasladi. Cok sinir olmuş durumdayım. Defalarca yurtdışı alışveriş yaptım, ilk defa bu duruma maruz kalıyorum. Tecrübe paylaşacak olan varsa cok memnun olurum. İyi günler dilerim...

Edit;
    Provizyonda bekleyen tutar düşülmüş ancak sanal kartimdan 13ocak2020 tarihinde çekilen 1303TL hala iade edilmedi. İşin garibi 13ocak tarihinde ne bu tutarda ne de farkli bir tutarda alışverişim olmadı.
    Konu hala yoruma açık dostlar, fikri olan yeşillendirsin...
    Çözebildinizmi acaba, merak ettim.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.