Şimdi Ara

Garanti Bankası Dolar Kurunu Kendisi Belirliyor??

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
12
Cevap
0
Favori
270
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Garanti Bankası Dolar Kurunu Kendisi Belirliyor??
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    4981 Mesaj
    Arkadaşlar 11.11.16 tarihinde aliexpress.com dan yaptığım alışverisi o günkü kur en yüksek 3,27 olması gerekirken garanti 3,37 tl den hesaplayıp çekmiş dedim belki hata vardır. Müşteri hizmetlerini aradım biz kuru göremiyoruz diyor benim ekstredede kur yazmıyor dedim yazmasına gerek yok 2 dk hesaplasanız çıkıyor zaten.

Kuru merkez bankasından almıyor musunuz 3,27 tl iken kur neden 3,37 den hesaplayıp çektiniz diyorum. Müşteri hizmetleri biz merkez bankası kurunu uyguluyoruz diyor. Zaten müşteri hizmetleri bana mı denk geldi çok umursamaz ne şikayetimi anlıyor nede sisteme kaydediyor. Baktım olmayacak dedim tamam size bddk şikayet edeceğim siz bilirsiniz diyor
    Garanti bankasının sitesine şikayetimi yazdım olmazsa bddk şikayet edeceğim.
    Çünkü bana yaptığını 100 kişiye yapsa ki o gün bunun kat ve kat fazlasını yapmıştır iyi para eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alemburda34 -- 17 Kasım 2016; 12:27:41 >

|
    |

• Onbaşı
    39 Mesaj
    mesai saatleri dışında yapılan alışverişler yüksek kurdan hesaplanır, o sözleşmelerdeki yazıları okuyup kabul ettiyseniz hiçbirşey yapamazsınız
    |
    |

• Binbaşı
    1377 Mesaj
    bankalar hep böyle fazladan alırlar hiçbirşeyde yapamazsın bir soğuk su içebilirsin belki
    |
    |
    işlemci:AMD FX X6 6300 4.2 GHZ
    ekran kartı:asus 1050 ti phoenix 4 gb
  • Yarbay
    2823 Mesaj
    O zaman burdan şunu anlıyoruz bankanın senden çektiği fazla para değilde, herkesden böyle böyle alıp toplam iyi para kazanması koyuyor sana?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EzoBride -- 17 Kasım 2016; 13:23:34 >
    Ben aynı şekilde paypalı şikayet etmiştim merkez bankasından ıslak imzalı açıklama gelmişti ardından paypal kapatıldı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Saka misin sen neyin pesindesin??

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |
    EzoBride kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4981 Mesaj
    Garanti kur itirazina gelen cevap:

Kredi kartınızın ödeme tipi TL olarak seçilmiştir. Yurtdışında harcama veya nakit çekim işlemleriniz hangi para biriminde yapılması farketmeksizin, uluslararası kartlı ödeme sistemleri kuruluşlarınca belirlenen kurdan USD’ ye çevrilerek bankamıza iletilir. Bankamıza bu kuruluşlardan iletilen tutarı TL’ ye çevirmek için kullanılacak kur olarak, işlem kaydının Bankamıza ulaştığı tarihteki cari Bankamız Gişe Döviz Satış kurunun %1.5 fazlası kullanılır ve hesap özetine yansıtılır.

Dilerseniz kredi kartınızın ödeme tipini USD yada EUR olarak seçerek yurtdışında orijinal harcama tutarı USD veya EUR para biriminden yaptığınız harcamaların yukarıda belirttiğimiz uygulama kapsamına girmeden USD veya EUR olarak ekstrelenmesini sağlayabilirsiniz. Bu durumda, Euro ödemeli hesap özetlerinde sadece nakit harici yapılan Euro harcamaları, USD ödemeli hesap özetlerinde ise sadece nakit harici yapılan USD harcamaları işlem tutarı ile aynı olarak ekstreye yansıtılır. Euro ve USD haricinde diğer para cinslerinden yapılan harcamalarınızda kullanılacak kur ise önce uluslararası kartlı sistem kuruluşlarının belirlediği kurların %1.5 fazlası olarak belirlenir ve harcamalarınız bu kur ile USD’ e çevrilir. Yurtdışı nakit çekim işlemleriniz ise hesap özeti ödeme tipinin USD veya Euro olması durumunda, Bankamıza kaydın ulaştığı günkü Gişe Döviz Satış kurundan çevrilerek TL olarak yansıtılır.

Kredi kartınızın ödeme tipini 444 0 333 Alo Garanti, Garanti İnternet Şubesi ya da şubelerimizden değiştirebilirsiniz. Ödeme tipi değişikliğinizden sonra yaptığınız harcamalar talep ettiğiniz ödeme tipine göre ekstrelenecektir.

• İş bankasıda 10 kuruş üstüne koyuyor sadece garantide olan bir şey değil.
    |
    |
    alemburda34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |

Orijinalden alıntı: Havya Makinesi

Ben aynı şekilde paypalı şikayet etmiştim merkez bankasından ıslak imzalı açıklama gelmişti ardından paypal kapatıldı

paypalın ayarı vardı yalnız fazla kuru engellemek için. zaten yine paypaldan değil bankalardan kaynaklanıyordu o

Bazı kartlarda işlemiyordu.

|
    |
    Rajeesh kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

tabii ki kendine kar alacak
    |
    |

> > < <
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
Canlı Tv izle
emek server
canlı radyo dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,472
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.