Şimdi Ara

Gamma Screens Projeksiyon Perdesi + Epson EH-TW6700 alındı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
2
Favori
5.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, adım Gökmen. Bende projeksiyon alarak aranıza katılacağım. Sonuç olarak evimin bir odasını hobi-sinema odasına çevirmek istiyorum. Uzun vadeli düşünüp aldıktan sonra 3-5 sene arkama bakmayacağım bir projeksiyon ve ona göre perde ve ses sistemi alacağım. oda ölçülerin 3x4,8 mt civarında.
    öncelikle projeksiyondan başlarsak ne önerirsiniz. Cihaz bütçem maksimum 5000 TL civarında.
    Perde olarak okuduğum kadarı ile kontrast gri çok fazla tercih ediliyor ve kullananlar memnun, hatta forumda duvarını griye boyayan arkadaşlar var. Bu arada duvara yansıtsam çok fark eder mi bilmiyorum. Bütçe maksimum 1500 TL ama içime sinsin istiyorum. Perde olarak motorlu sinematik projeksiyon perdesi düşünüyorum.
    bu bütçelere ne tavsiye edersiniz. Yorum ve tavsiyeler için teşekkürler.
    düşündüğüm oda planı yaklaşık olarak aşağıdaki gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artar.g -- 23 Kasım 2017; 0:10:35 >

• Merhaba,
    Bütçeniz giriş seviyesi ev sinema modellerinin bir kademe üstü için yeterli bir bütçe denilebilir. Bu seviyede önerebileceğim modeller BenQ W2000 ve W3000 olur. Gerçi W3000 sanıyorum bulmanız biraz zor olabilir, pek gelmiyor. W2000 4000TL civarı REC.709 sertifikalı başarılı bir model, listenize alıp değerlendirin derim.

http://www.projeksiyoncihazi.com.tr/home-cinema-pmk14?ob=1&marka=Epson&marka=Panasonic
  • Bu wireless olan model.Isterseniz biraz daha uygun bir fiyata normal modelinide alabilirsiniz.
    http://www.proav.com.tr/EH-TW6600-W-Full-HD-Projeksiyon,PR-811.html

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bütçenize uygun önerebileceğim cihazlar benq W3000 veya epson TW6700 olabilir. Hedeflediğiniz rakama yakın değerlerde cihazlar. Belki fiyat olarak bir tık fazla gelebilir ama memnun kalırsınız.
    Yukarıda farklı iki firma linki paylaşılmış. Bende 3. biryer önerisinde bulunayım. Alttaki linklerden ulaşabilirsiniz. Cihaz önerisi ve fiyatlar için seçenek olarak değerlendirirsiniz. İlgili arkadaşlar, yardımcı olacaklardır. Bende buradan birkaç ürün almıştım. Perde olarak elite screens gibi standartları belli ürünler tavsiye ederim ancak bütçenize göre daha uygun perdelerde mevcut. Gri perde doğru tercih olur. Sitede onlarca forumdaş kontrast gri perde kullanıyor. Bu arada imkanınız varsa perdeyi denemeden almayın derim. Şimdiden iyi seyirler.

Projeksiyon Cihazı

Projeksiyon Perdesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi newonw1 -- 21 Aralık 2016; 21:30:1 >

• Arkadaşlar tavsiyeler için teşekkürler. bizim özel odayı kaptırdım ancak vazgeçmeyerek eve sinema sistemi kurdum. Bizim özel oda yerine salona cihaz ve perde montajı yapıldı. Çokta güzel oldu. Cihaz ve perde gerçekten süper uyumlu ve beklentimin üzerinde kaliteli görüntü alıyorum. Müsait bir zamanda görsel ve video paylaşacağım. Şimdide ses sistemi için araştırma yapıyorum.
    Projeksiyon için birkaç yerle görüştükten sonra cihaz netleşti ancak ses sistemi daha da karışık ve elde kağıt üzerine döküp karşılaştırma yapılacak bir veride yok gibi. Tek tek dinlemek gerekiyor anladığım kadarı ile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: artar.g

Arkadaşlar tavsiyeler için teşekkürler. bizim özel odayı kaptırdım ancak vazgeçmeyerek eve sinema sistemi kurdum. Bizim özel oda yerine salona cihaz ve perde montajı yapıldı. Çokta güzel oldu. Cihaz ve perde gerçekten süper uyumlu ve beklentimin üzerinde kaliteli görüntü alıyorum. Müsait bir zamanda görsel ve video paylaşacağım. Şimdide ses sistemi için araştırma yapıyorum.
    Projeksiyon için birkaç yerle görüştükten sonra cihaz netleşti ancak ses sistemi daha da karışık ve elde kağıt üzerine döküp karşılaştırma yapılacak bir veride yok gibi. Tek tek dinlemek gerekiyor anladığım kadarı ile.

hangi cihaza karar verdiniz hocam benim de bütçem sizin bütçeniz civarında ve benq w2000 e çok yoğunlaşmış durumdayım aynı şekilde ses sitemi de araştırıyorum. temmuza kadar daha vaktim var o yüzden iyi araştırıp en iyisini almak istiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: bilalakman

quote:

Orijinalden alıntı: artar.g

Arkadaşlar tavsiyeler için teşekkürler. bizim özel odayı kaptırdım ancak vazgeçmeyerek eve sinema sistemi kurdum. Bizim özel oda yerine salona cihaz ve perde montajı yapıldı. Çokta güzel oldu. Cihaz ve perde gerçekten süper uyumlu ve beklentimin üzerinde kaliteli görüntü alıyorum. Müsait bir zamanda görsel ve video paylaşacağım. Şimdide ses sistemi için araştırma yapıyorum.

hangi cihaza karar verdiniz hocam benim de bütçem sizin bütçeniz civarında ve benq w2000 e çok yoğunlaşmış durumdayım aynı şekilde ses sitemi de araştırıyorum. temmuza kadar daha vaktim var o yüzden iyi araştırıp en iyisini almak istiyorum

Hocam ben epson tw6700 projeksiyon ve gamma screens 213x120 motorlu kontrast gri perde tercih ettim.
    cihazın geniş yatay lens şifti olduğu için ve loş ve aydınlık ortamlarda sağladığı yüksek kalitede görüntü performansı için tercih ettim. Gamma screens ile 100" bir tv kalitesinde görüntü alıyorum.
    kısa bir video ekleyeceğim, ayrıca resimlerde aşağıdaki gibi

Gamma Screens Projeksiyon Perdesi + Epson EH-TW6700 alındıGamma Screens Projeksiyon Perdesi + Epson EH-TW6700 alındıGamma Screens Projeksiyon Perdesi + Epson EH-TW6700 alındıGamma Screens Projeksiyon Perdesi + Epson EH-TW6700 alındıGamma Screens Projeksiyon Perdesi + Epson EH-TW6700 alındıGamma Screens Projeksiyon Perdesi + Epson EH-TW6700 alındıGamma Screens Projeksiyon Perdesi + Epson EH-TW6700 alındı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artar.g -- 23 Şubat 2017; 0:42:46 >

• Video linki aşağıdaki gibi,

daha müsait bir zamanda detaylı inceleme videosu da çekmeye çalışacağım.
  • artar.g A kullanıcısına yanıt
    gayet güzel olmuş hocam güle güle kullanın inşallah. Ben perdedense duvara mat beyaz + gri boya uygulamayı tercih ettim. kısmetse temmuzda evime taşınacağım ben de detaylı bir şekilde kullanımlarımı paylaşırım :)
    ben cihazı bılıyorumm ama grı perdedeki performansı o kadar ıyı degılmiş. güle güle kullanın
  • Açıkçası içime kurt düşmüştü.
    kontrast gri perde ile standart mat beyaz perde arasındaki farkı bende net şekilde anlayabilmek için bir parça mat beyaz kumaş aldım.
    aradaki fark inanılmaz oldu.
    bu denememden sonra çok net şekilde kontrast gri perde alarak doğru karar verdiğime emin oldum.
    fotoğraflar aşağıda,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artar.g -- 18 Nisan 2017; 12:31:31 >

yaa, senle biz projeksiyon kardeşi miydik, hatırlayamadım?
    Sende de TW5300'mü vardı acaba?

perde kardeşi de olduk diyecektim
    Sendeki perdenin 265x149'unu aldım bende

motorunun elektrik bağlantısını buvattan mı yaptın, yoksa başka bir şekilde mi?

yardım edersen çok memnun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: unik06

yaa, senle biz projeksiyon kardeşi miydik, hatırlayamadım?
    Sende de TW5300'mü vardı acaba?

perde kardeşi de olduk diyecektim
    Sendeki perdenin 265x149'unu aldım bende

motorunun elektrik bağlantısını buvattan mı yaptın, yoksa başka bir şekilde mi?

yardım edersen çok memnun olurum.

merhabalar,

projeksiyon cihazım epson tw6700,
    perdem gamma screens 213x120 motorlu kontrast gri,

aslında bende daha büyük bir perde almayı isterdim ancak evin kirişleri çok biçimsiz. bu nedenle 100" ile yetindim.
    perde sol tarafta kirişe sıfır, sağ taraftan da kapı geçişi olsun diye bu ölçüyü alabildim.
    izleme mesafem 4,5 mt civarında.
    perdeye kadar elektrik çektirdim. kirişin arkasında uzaktan kumanda alıcısı.
    elektrik bağlantısını prizden çektiler.
    ama siz buvattan alabilirsiniz diye düşünüyorum. elektrik konusunda tecrübeli değilseniz bağlantı işi için bi elektrikçiye danışsanız daha sağlıklı olabilir.
    saygılar,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artar.g -- 18 Nisan 2017; 13:25:23 >

• bu perdenin kasa ebatlarını bilen varmı?
    zira tavanda yer ile alakalı sıkıntım var,240 cm den genişse daha dar bir perde bakmak zorunda kalacağım.
  • Uzun süredir foruma girmediğim için yeni gördüm sorunuzu.
    Kasa genişliği 245 cm olması lazım ama eve gidince yine ölçer bilgi veririm.

edt: Özelden birkaç arkadaş yazmış ancak forum telefon numarası almadan özel mesaj yazmama izin vermiyor. Bende her yere telefon numaramı vermek istemiyorum. Destek isteyen arkadaşlar buradan yazabilirler. Yardımcı olabileceğim konularda samimiyetle cevap yazabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artar.g -- 28 Ağustos 2017; 11:44:0 >
    Birde perdenin elektrik kablosu, perdenin hangi tarafında kalıyor, karşıdan bakınca söyleyebilirmisiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: tamerege

Birde perdenin elektrik kablosu, perdenin hangi tarafında kalıyor, karşıdan bakınca söyleyebilirmisiniz?

Merhabalar, ölçüyü henüz alamadım çünkü tavandaki perdeyi milimetrik ölçmek için iki taraftan metrenin bir ucunu tutacak uzun boylu birileri gerekiyor.
    Ancak aklımda 245 olarak kalmış. sizin 240 cm ise kritik bir ölçü isterseniz bir küçük ölçüye sahip olanı düşünebilirsiniz.

Elektrik kablosu ise perdeyi açıp film izler gibi karşısına oturduğunuzda kablo perdenin sol tarafında kalıyor.
    aslında ölçüyü kritik kılan perdenin tam yanına gelen klima, yazın açıp çalıştığında perde devamlı oynayabilir, ona yakın olmasın istiyorum, yoksa olur, bu arada elektrik kablosunun solda olması süpermiş, boat orda ,klimayıda ona bağlamıştım, perdeyide ordan direk ona bağlarım
  • " 680 saatlik kullanilmis panasonic At6000 projeksiyon cihazim 4K projeksiyona gecis yapmam nedeniyle 8.990.00₺ fiyata satiliktir, ilgilenen arkadaslar telden iletisim kurabilir 05320636024.

Sisteminiz hayırlı olsun. Perde konusunda bir kaç kare rica edeceğim. En son yaptığınız mevcut perdenizin üzerine koyduğunuz mat beyaz perde karşılaştırmasını karanlık ortamda da yapabilir misiniz?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.