Şimdi Ara

Gaming Laptop Satın Alma Rehberi/Bakım Ve Kullanım İncelikleri/Her Türlü Tavsiyeleri (285. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.731
Cevap
156
Favori
426.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 283284285286287
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Gtx1650 ti 120Hz monitör mü,
    Gtx1660 ti 60Hz monitör mü

en az 3 yıl kullanacağım, cyberpunk 2077 için alacağım aslında. 7 bin bütçe var, tavsiyeleriniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi filozof07 -- 3 Haziran 2020; 10:23:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: filozof07

Selamlar, kısa bir soru.

Gtx1650 ti 120Hz monitör mü,
    Gtx1660 ti 60Hz monitör mü

en az 3 yıl kullanacağım, cyberpunk 2077 için alacağım aslında. 7 bin bütçe var, tavsiyeleriniz?
    3 yıl diyorsun. cyberpunk 2077 diyorsun. O yüzden mecbur 1660ti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KalemKolik -- 3 Haziran 2020; 10:26:38 >
  • KalemKolik kullanıcısına yanıt
    tamamdır teşekkür ederim, ya aslında 60hz ekranlarda fps sorunu diye bir şeyler okudum 120 de daha yüksek performans alırsınız civarı diye ondan sorayım dedim, iki kart arasında aşırı fark yoksa 120hz mantıklı gelmişti, ama sanırım fark var baya.

• quote:

Orijinalden alıntı: MadMen

https://www.youtube.com/watch?v=VvcGU5JO3eQ&feature=youtu.be

60hz ve 120hz arasindaki farki anlatan cok guzel bi video. Resmen oyunun akışını etkileyen faktör.60hz le 120 arasinda cok fark yok alın gitsin demeyin arkadaşlar.Videoyu izleyince cok net anlasiliyo.Asusun o laptopla 60hz le hic sansi yok.Artik bu devirde 120hz den asagisi size keyifli oyun akışı sağlamaz.Tabi yinede tercih meselesi.Dogrular konusulsun kararlar ona göre verilsin
    bende sizin gibi arada kaldım ama 120hz fps oyunlar için şart bence

• quote:

Orijinalden alıntı: filozof07

tamamdır teşekkür ederim, ya aslında 60hz ekranlarda fps sorunu diye bir şeyler okudum 120 de daha yüksek performans alırsınız civarı diye ondan sorayım dedim, iki kart arasında aşırı fark yoksa 120hz mantıklı gelmişti, ama sanırım fark var baya.
    Tabiki 120hz olsa iyide. İki tercih arasında gpu daha ağır basar.

Şöyle düşün yeni nesil konsollar çıkıyor yıl son çeyrek. Grafiklerde ciddi sıçramalar olacak. Gpu gücü dahada öneme binecek

Oyunu adam gibi çalıştıramadıktan sonra ekran 120hz olsa ne olur 500hz olsa ne olur

Bu demek değil önemsiz. Keşke para olsa her ikisinin olduğunu laptopu alsan.

• keşke ama bir türlü bulamıyorum, ikinci eller de çok pahalı.

120 hz ve gtx1660 ti olan en ucuz laptop hangisi şu an bilgisi olan var mı

• filozof07 kullanıcısına yanıt
    Yok hocam öyle bir şey. ‘Performans’ kullanılan ekranla alakalı değil. İsterse 1000hz bir ekran olsun, kasanın verdiği performans kadar verim alınacak. 120hz güzel bir ekstra, ama 1660ti dururken 1650ti düşüşüne gitmem için yetersiz bana göre. İleride kendimi çok yüksek hz ihtiyacında görürsem gider bir monitör alırdım ben.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • egesuer E kullanıcısına yanıt
    çok haklısınız hocam, gtx1660 ti alacağım o zaman diğerlerini düşünmeye gerek yok. dediğiniz gibi ihtiyacım olursa ileride monitör eklerim, neden aklıma gelmedi ki sağolun fikir için

• Msi servisi servispoint i arayip teyit ettirdim. Ram i kendiniz takabilirsiniz garanti dışı kalmaz dedi.Bilginiz olsun

7000 bütçe ile 1660ti li laptop araştırması ben de yapıyorum. Bu fiyata bu ekran kartlı ne model buldunuz öğrenebilir miyim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daywalkerr kullanıcısına yanıt
    https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/hp-power-gaming-15-ec0003nt-7wg37ea-amd-ryzen7-3750h-8g-512ssd-gtx1660ti-6gb-gddr6-15-6-fhd-ips-dos_pdp_520985290

480tl hp iadesi ile 7120 tl, kazananlar kulübü şeysi ile 7070 tl, sanırım en ucuzu bu.

ancak ilk sayfadaki yorumlara göre pek öneriliyor sanırım, bilgim yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi filozof07 -- 3 Haziran 2020; 12:8:30 >
    Diğer arkadaşlar ne düşünür bilmiyorum ama ben 120hz ekran da denedim 15.6 laptop’da. 75hz 29” ultrawide monitörde aldığım zevki alamadım kesinlikle

• egesuer E kullanıcısına yanıt
    60hz ekranda 60fpsye sabitleriz oyunları, hem performans yükselir hem de dalgalanma olmaz. sorun değil insan gözü 60 ile 120 fps arasındaki farkı çok da anlamaz yav prof oyuncu değiliz sonucta sadece cyberpunk 2077 oynamak istiyorum 30 fps üstü yeterli xd

Gtx1660 ti yeter sanırım.

Bende buna baktım ama EC modelleri kronik ısınma sorunu varmış yeni çıkan DK serilerinde bu sorunu düzeltmişler diye okudum ama yine de araştırmak lazım ayrıca HP nin geri ödeme kampanyası devam ediyorsa 480 lira da oradan geri ödeme geliyor.

Fiyat 7599 olmuş.

• Norge23 N kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, çok merak ediyorum performansını alıcam ama kararsızım ısınma problemi yüzünden, bir de Dell Acer gibi markaların ryzen 4000 bilgisayarlarını da beklesem mi acabaa diye düşünüyorum. Bu nedenle performansı çok önemli bu üründe karar kılmam için.

• Arkadaşlar DOA ürünü alınırmı? Normalde 1500 2000 liranın altında. İki sene Asus garantili diyor açıklamasında.

• J.sins kullanıcısına yanıt
    İlan varmdıır hocam. Doa ürünü sorun çıkarmaz garantiden işlem görmüş üründür bu konuda takıntısı olmayanlar için iyi bir şey bence.

• akgolo kullanıcısına yanıt
    Hocam özellikleri bu 7100 lira.

Asus ROG Strix G G531GT-BQ067- i5 9300H+8+ 8GB 512GB SSD GTX1650

• Oyun dışında Ofis ve karizma isteyenler için MSI yeni laptop MİNİ LED serisi

MSI Creator 17 A10SE-272TR Intel Core i7 10875H 32GB 512GB SSD RTX2060 Windows 10 Home 17.3" FHD Taşınabilir Bilgisayar

ÜLKEMİZDE SATIŞA SUNULAN MODEL ÖZELLİKLERİ

- 8 çekirdekli Intel Core i7-10875H işlemcisinden güç alan MSI Creator 17

- Ekran kartı ise Nvidia GeForce RTX 2060

- 32GB DDR4 RAM

- 3 adet M.2 slotu bulunuyor ve içlerinden birinde 500 GB kapasiteye sahip yeni nesil NVMe SSD yer alıyor

Uçuk bir fiyat ile satışta malesef

• 
Sayfa: önceki 283284285286287
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.