Şimdi Ara

Gaming Laptop Satın Alma Rehberi/Bakım Ve Kullanım İncelikleri/Her Türlü Tavsiyeleri (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.731
Cevap
156
Favori
426.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • işlemcisi ve ekran kartı çok güzel ama oyuncu laptopu için ram az kalır en az 12 gb olması gerekir
    tasarımını pek beğenmedim ama size kalmış orası, performansı sizi üzmez o konuda sıkıntı yaşamayın ama o fiyata pek malum değil bu özellikler önceki yazımda bahsettiğim mevzu burada da geçerli
    https://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A5-V13-3.html bu laptopa bakabilirsiniz mesela tabiki de size kalmış 2'side işinizi görür ama kasa bakımından monstera güveniyorum
  • Burak289 B kullanıcısına yanıt
    Kasa plastik resmen diyorlar
    Performansı güzel ama dayanıklılığı az gibi görünüyor
    En az 5 yıl beni götürür mü sizce dell ya da monster
    Msi bana kesin götürür gibi geliyor onda da fiyat uçuk

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • monster yine daha iyidir dell'den hem işlemcisi daha iyi monster'ın vallahi 2-3 sene sorunsuz geçerse gerisi gelir gibime geliyor
    msi eğer fiyat bandında 6-7 milyar ise sizi 5 sene çok rahat götürür
    Kışın ya da ilkbahar gibi oyun pc alabilirim. 5-6 bin bandında Monster alsam sizce 5 yıl götürür mü? Kasası, ekranı söylendiği gibi çok mu dandik? Geçen ay bir iki tane 6 bin tl civarında MSI vardı ama olaylardan sonra uçtular. Kur eski haline dönmezse MSI mümkün değil alamam. Belki pc de alamam çünkü şu an başka markalar bu fiyatta bana göre daha kötü pc satıyor kurdan dolayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-82AD9505E -- 25 Ağustos 2018; 22:25:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A5-V13-2-1.html#.W1WsQDOhk0O

Şu pc sizce nasıldır?

• 1050 ti olsaymış nokta atışı olurmuş :D
    1)6 bin civarında öneriniz var mı?

2)ssdden vazgeçsem 4-4,5 bin civarında ne bulabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-82AD9505E -- 26 Ağustos 2018; 2:8:1 >
  • bu laptop çok iyi gözüküyor 6 bin bandında ama kasa kalitesini bilemiyorumhttps://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A5-V13-4-2.html
    4-4.5 bin civarında ise i5 8250u ve mx150'li olan modellere bakabilirsiniz. mesela ideapad 520 var, asus s510un var yalnız bunun ethernet portu yok onun için ayrı bir aparat gerekir,önerebileceğim Abra A5 V13.1.1 var mesela
    biraz araştırdıktan sonra sorabilirsiniz tekrardan, kur yükseldiğinden beri pek aram yok piyasayla
    GTX 1050 mi yoksa mx150 mi daha iyidir?

mx150'yi pek bilmiyorum.

• tabiki de gtx 1050 daha iyidir mx150 gtx 1030'un mobil versiyonudur, aralarında %90 performans farkı var
    O zaman mx150 olan seçenekleri eliyorum. O kadar yüksek paraya çıkıp böyle bir ekran kartı almak işime yaramaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-82AD9505E -- 26 Ağustos 2018; 4:8:51 >
  • Deathless12 kullanıcısına yanıt
    Isinma sorunu olan laptop almayin.

• Frekans sorunu olmayacaksa mx 150 daha serindir.

• expressimo kullanıcısına yanıt
    serinlik açısından konuya yaklaşırsanız mx150 tek fan ile gtx 1050 ise çift fan ile soğutuluyor bu yüzden ısınma sorunu pek sorun olmaz 1050'lerde
    ve unutmayın ki mx150 25 watt değeri ile çalışıyor bu onun serin kalmasındaki en büyük etkendir
    frekans değerlerine bakarsanız eğer mx 150'nin gpu clocku 1469, memory 1502, boost 1532 frekans gtx 1050'nin gpu clocku 1354, memory 1752, boost ise 1493 frekans değerlendirmeyi size bırakıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burak289 -- 27 Ağustos 2018; 0:42:33 >
  • GTX 1050 ya da GTX 1050ti seçimimdir.

gtx 1050, mx150 den çok daha iyi bi karttır siz sadece frekans değerlerine bakmışsınız bu 2 karta sahip laptoplar nerdeyse aynı fiyata sahipler o yüzden gtx1050 seçmek ilerisi için daha mantıklı. mx150 ile tek soğutmalı laptoptan ilerde oyun oynarken çok çile çekilir
    Bunlari biliyorum zaten. Ama serinlige onem veren mx150 alsin demek istedim. Yoksa tabi ki de performans icin 1050.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expressimo -- 27 Ağustos 2018; 15:18:31 >
  • yasin_92 kullanıcısına yanıt
    ben temel bilgilere değindim bu mesajımda. mx150 ekran kartına sahip latoplar oyun bilgisayarı değildir bunu unutmayın hiçbir zaman. aynı fiyata sahip olma konusuna gelirsek mx150'li bulunan seçeneklerde performans dışındaki parçalarda performans alanında bulunan kalite ile bu parçalarda bulunan kaliteyi eşdeğer saymamız imkansızdır ama gtx 1050'li bulunan seçeneklerdekinden çok daha iyidir. tamamen netleştirme gerekirse mx150 bulunan cihazın kasası gtx 1050 bulunan cihazın kasasından üstündür. bu durumda kullanım rahatlığı dediğim,z şeyden ödün verirsiniz unutmayın
  • expressimo kullanıcısına yanıt
    dediklerinize dair değişik bir şey söylemedim sadece biraz bilgi ekledim. mx150 bulunan cihazlarda çok zorladığınız zaman hissediliyor sıcaklığı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eyeless

https://www.hepsiburada.com/dell-gaming-7577-intel-core-i7-7700hq-8gb-1tb-128gb-ssd-gtx1050ti-freedos-15-6-fhd-ips-tasinabilir-bilgisayar-fb70d128f81c-p-HBV000009FDXO?magaza=Hepsiburada
    Bu laptop nasıl iyimidir sonradan ram eklenebilirmi eklersek garanti dışı kalırmı ısı değerleri iyi gibi alıpta sorun yaşayan veya duyan oldumu.8.nesil monsterlar mı daha iyidir yoksa bunumu alıyım.
    bizde bakiyoruz bu laptopa nasildir merak ediyoruz bilgisi olan yazabilir mi acaba

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.