Şimdi Ara

Gaming Laptop Satın Alma Rehberi/Bakım Ve Kullanım İncelikleri/Her Türlü Tavsiyeleri (116. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.731
Cevap
156
Favori
426.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 114115116117118
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-82AD9505E

Bu PC bu fiyata. Hem de bu kur ile. İmkanım olsa kaçırmam.
    2 gün önce 8500 tl ye gp63 sipariş ettim hepsiburadadan kısmet değilmiş:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • expressimo kullanıcısına yanıt
    2007 yılında almıştım, dvxxxxet diye bir modeldi.
  • torquehp kullanıcısına yanıt
    11,723tl'ye mal oldu. HepsiBurada indiriminde aldım. Şimdi minimum fiyat Türkiye genelinde 13,250tl civarında. HepsiBurada'nın yeni RTX kartlı serileri de indirime alması güzel oldu. Almayı planladığım hatta bazı sitelerde birkaç defa sepete atıp kaldırdığım diğer ürünler 8,300-11,000tl arasında değişiyordu. Ancak ekran kartları genellikle gtx1060 ve hatta bazıları HP Omen gibi i7700hq işlemciye sahipti. Hatta Predator helios 300 gtx 1060'lı model HB'deki son indirimde 7600tl civarındaydı. Helios 300'de aldıktan sonra mutlaka kaliteli bir termal macun veya levha ile işlem yapın önerisi beni cihazdan soğuttu. Sıfır cihazı açıp termal uygulama yapmak daha ilk günden garantiyi sıfırlamak oluyordu. Ayrıca RTX'ler piyasa çıkınca gtx'lerin pek hükmü ve değeri kalmadı doğal olarak. Sonuçta 2,5 yıl önce piyasa çıkmış kartlar bunlar. Ekran kartlarının yeni modelleri 2,5 yılda bir çıkıyor. RTX alınca 2-2,5 yıl başka model kart olmayacak. Bir o kadar daha da eski model kart olarak işlevini sürdürür. Yaklaşık 5 yıllık rahat bir kullanım sağlar.

Extra indirim varsa alınabilir. Normal fiyattan alınmaz.
  • zulu123 Z kullanıcısına yanıt
    Doğru seçim

• quote:

Orijinalden alıntı: expressimo

Ryzen olanı intel deki u serisi işlemciler misali hafif işlemci kullanıyor o yüzden gayet yeter.
    Arkadaşım cad/cam programları kullanıcak ve onu u serisi almayın diye şartlamışlar. o yüzden h serisi istiyor. hepsiburada dan almak istiyor çünkü taksite vade farkı binmiyor. size attığım msi hemen 1000 lira artmış ve 6bin küsür olmuş.

Aeden böyle yapıyor bu siteler anlam veremiyorum. insanın aklı karışıyor. Zaten750-850 dolarlık ürünleri fahiş fiyata satıyorsunuz birde birkaç saatte bir fiyatı ile oynuyorlar insan iyice lanet ediyor araştırdığına.

birde şöyle birşey buldum hocam hem 1 tb harddisk hem de 256 ssd ucuz gibi geldi. ama arkadaşım hepsiburad dan olmadığı için taksitli alamam dedi.
    https://www.trendyol.com/asus/asus-fx504gd-58250-intel-i5-8300h-2-3ghz-8gb-1tb-256gb-ssd-4gb-gtx1050-15-6-full-hd-freedos-p-3129234?boutiqueId=306763&gclid=EAIaIQobChMIr4K8z4jS4AIVCd-yCh2uqwZMEAQYBCABEgIEAPD_BwE

• quote:

Orijinalden alıntı: zulu123

Extra indirim varsa alınabilir. Normal fiyattan alınmaz.
    hocam attığım zaman 5090 gibi bir fiyatı vardı. malesef fiyatları değiştirip duruyorlar ve bu insanı çileden çıkarıyor.
    Turboboost olayi oyunlarda verimsiz ama bu sayede serin. Render da nasil olur bilemem. Ben bu pc yi oyun oynayacaklara onerdim hep. Fx503 de iyi. Umarim isini görür

• Merhaba arkadaşlar, düşğk bütçeyle oyun laptopu almaya çalışıyorum. En son "hp power gaming 15-cx0019nt" modelinde karar kıldım. Trendyolda 4699 tl fiyatı var. Fakat bu model için hiçbir inceleme bulamadım. Bir tek yurtdışı inceleme var youtube da onu anlayamadım. Sizce bu laptopta ısınma sorunu yaşar mıyım? Tavsiyeleriniz nedir? Fiyat olarak maksimum o fiyatlarda başka öneriniz olur mu? Bir hp çift fanlı onu da belirteyim.

https://m.trendyol.com/HP/HP-POWER-GAMING-15-CX0019NT-4PS48EA-i5-8300H-8GB-DDR4-128SSD-1TB-GTX1050-4GB-GDDR5-15-6-FHD-DOS-p-4405800?boutiqueId=306763&adjust_t=mk12x3o_m4o2h83&utm_source=share&utm_medium=product_free&adjust_campaign=product_free&adjust_tracker_limit=999999999&utm_campaign=4405800&adjust_adgroup=4405800&utm_term=840545&adjust_creative=840545

• Herkese selam,
    Aşağıdaki ürünü almayı düşünüyorum. https://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/MONSTER-TULPAR-T7-V19-1-1.html
    Daha önce alıp kullanan var mı? Tecrübelerinizi aktarırsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: feyyaz409

Merhaba arkadaşlar, düşğk bütçeyle oyun laptopu almaya çalışıyorum. En son "hp power gaming 15-cx0019nt" modelinde karar kıldım. Trendyolda 4699 tl fiyatı var. Fakat bu model için hiçbir inceleme bulamadım. Bir tek yurtdışı inceleme var youtube da onu anlayamadım. Sizce bu laptopta ısınma sorunu yaşar mıyım? Tavsiyeleriniz nedir? Fiyat olarak maksimum o fiyatlarda başka öneriniz olur mu? Bir hp çift fanlı onu da belirteyim.

https://m.trendyol.com/HP/HP-POWER-GAMING-15-CX0019NT-4PS48EA-i5-8300H-8GB-DDR4-128SSD-1TB-GTX1050-4GB-GDDR5-15-6-FHD-DOS-p-4405800?boutiqueId=306763&adjust_t=mk12x3o_m4o2h83&utm_source=share&utm_medium=product_free&adjust_campaign=product_free&adjust_tracker_limit=999999999&utm_campaign=4405800&adjust_adgroup=4405800&utm_term=840545&adjust_creative=840545
    Merhaba. 1-2 sayfa geride bende tam olarak bu ürünü sordum. Malesef hakkında olumsuz şeylersöylendir. Konu sahibinin dediğine göre omen serisinin çok çok daha ısınan haliymiş ve işlemci sıcaklığını düşürmek için voltaj ayarlarıyla oynasan bile yinede çok sıcak olurmuş. kesinlikle tavsiye etmedi. 1-2 sayfa geride görebilirsinizkonuşmalarımızı.

• quote:

Orijinalden alıntı: torquehp

Merhaba. 1-2 sayfa geride bende tam olarak bu ürünü sordum. Malesef hakkında olumsuz şeylersöylendir. Konu sahibinin dediğine göre omen serisinin çok çok daha ısınan haliymiş ve işlemci sıcaklığını düşürmek için voltaj ayarlarıyla oynasan bile yinede çok sıcak olurmuş. kesinlikle tavsiye etmedi. 1-2 sayfa geride görebilirsinizkonuşmalarımızı.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler

• Mrb, bende gp63 alacaktım size kısmet olmuş. gl63 ile arasında 500tl ve win10 farkı var. Dün arada kalmıştım. gl63 ü önerirmişsiniz, ekranı 120hz sanırım, yoksa biraz daha bekleyeyim mi gp63 indirimini:)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: u_karasu

Mrb, bende gp63 alacaktım size kısmet olmuş. gl63 ile arasında 500tl ve win10 farkı var. Dün arada kalmıştım. gl63 ü önerirmişsiniz, ekranı 120hz sanırım, yoksa biraz daha bekleyeyim mi gp63 indirimini:)
    Ben ikisi arasında bi fark göremedim açıkçası sadece gl63 de renkli klavye yok sadece kırmızı. Foruma da sormuştum farklı bişey söyleyen olmadı. Eğer gerçekten ikisi aynıysa öneririm 8000 liraya alınablecek en iyi model bence. Tabii gp63 ü daha kullanmadım o yüzden çok yorum yapamayacam:)

• zxcvbnm6 Z kullanıcısına yanıt
    IPS veya IPS-Level ekran her zaman daha iyidir. Fakat Lenovo kalite anlamında ortalama seviyenin altında kalan ürünleriyle sıkıntılı bir marka bence. MSI kaliteli ürün yapıyor ama şu TN panel işinden vazgeçmiyorlar. IPS-Level ekranlar TN panel gibi yüksek frekansta aynı zamanda da IPS panel gibi doğru renklerde ve her açıdan görülebilir görüntü üretebiliyor. Bu nedenle üst modellerden itibaren yeni 2019 serilerinden IPS-Level ekran kullanmaya başladılar. Diğer taraftan kırmızı renkli klavye ciddi sıkıntı benim için. Gözleri yoruyor. Sürekli oyun oynamayacaksınız sonuçta. Benim tercihim klavye sabit kırmızı olmayan, IPS veya IPS-Level bir cihaz yönünde olurdu. Dell G515 modeline bakabilirsiniz. i5'li modeli baya uygundu sanırım.
  • Arkadaşlar merhabalar. 5000 TL'ye kadar ne alınmalı ? Hepsiburada'da 4500 TL'ye i5 8300H 1050li bir MSI vardı kaçtı. Tavsiyelerinize açığım. Monster Abra A5 V13.1.1 nasıldır ? Teşekkürler
  • Merhaba arkadaşlar çok temiz kullanılmış 2.el Predator Helios 500 aldım bugün. GTX 1070 var içinde soğutma performansı çok başarılı ürünün kalın zaten 144hz ıps panel var her şeyi güzel tek sıkıntı içindeki 8750 işlemci. Boştayken ekran kartı 30-40 derecelerde gezerken işlemci 55-65 aralarında geziyor oyunlarda ekran kartı max 70 olurken işlemci anlık olarak maksimum 93 görüyor genel olarak ise 87-89 aralığında oluyor. Açıkçası ekran kartı bu kadar başarılı soğuduğuna göre ki 1070 baba bir kart bence bir sorun yok cihazda ben sadece sizden işlemci sıcaklığını nasıl düşürebilirim var mıdır tavsiyeleriniz söylemek istekleriniz vs undervolt dahil yapılabilecek her şeyin tane tane anlatırsanız çok mutlu olurum teşekkürler şimdiden yardımcı olan herkese

• 6000-6500 arasına hangi laptopları önerirsiniz ?

• 
Sayfa: önceki 114115116117118
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.