Şimdi Ara

Gaming Laptop Satın Alma Rehberi/Bakım Ve Kullanım İncelikleri/Her Türlü Tavsiyeleri (113. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.731
Cevap
156
Favori
426.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    8nci nesil işlemcilerin kullanıldığı tüm notebooklarda ısı değerleri çok yüksek. İnceleme sitelerinde ve karşılaştırma videolarında cihazlar arasında +/-4-5 derece oynuyor. Coolerboost çok da fark etmiyor maalesef. 8nci nesil sanki bir geçiş dönemi gibi. Bu sene çıkacak 9ncu nesil ve yeni ekran kartları sıcaklık konusunda daha başarılı olabilir. 9ncu nesil kullanılan cihazlarda gtx serisi ekran kartları olacağını sanmıyorum. Çok acil ihtiyacı olmayanların yeni modelleri beklemelerinde fayda var gibi. Zaten fiyatlar yeterince şişirilmiş. Yeni modellerin çok uçuk fiyatlarla çıkacağını sanmıyorum. Yine bu seviyelerde olacaktır. Aksi durumda daha üst fiyatlandırma insanların alım gücünü ciddi seviyede aşacaktır. Alan mutlaka olacaktır ama distribütörleri kesmez o miktarlar.
  • baran5171 kullanıcısına yanıt
    Ne ara arttırdı bu herifler ?!? Eğer turboboost önemli değil derseniz acer helios 300 17.3 olanını öneririm 1060 da var içinde. 8000 lerde fiyatı ama üst düzey bir pc. Fps de yine kurtarır sizi. Turboboost kısıp mis gibi kullanılır. En azından kaliteli. 8. nesil intel işlemciler genel olarak soba. 1060 düz versiyon ile farz. Msi ile 3000 lik fark yok hem de 1060 gpu var 1050ti yerine. Umarım turbo frekansı devre dışı bırakınca ekran kartı ısısı da düşer. (genelde düşüyor.) Turboboost kısma dediğim şey güç planı oluşturmaya girip işlemci en yüksek en düşük diye seçenekler var orada yüzde 100 yerine 90 yapınca oluyor. En düşük 20 yapmak iyidir.(size kalmış en yüksek 80 de olur 99 da olur.)
  • zulu123 Z kullanıcısına yanıt
    Haklısınız ben bu yüzden acer helios 300 17.3 e sıcak bakıyorum. Turboyu tamamen kısmasanız bile atıyorum 2.2 baz frekans ise 3.2 maximum kalırsa o baya yeterli aslında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThekT0niC

https://www.hepsiburada.com/msi-gf63-8rc-208xtr-intel-core-i5-8300h-8gb-1tb-gtx1050-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000DFSEL?magaza=Hepsiburada

Bütçeyi zorlama imkanın varsa en azıdan güncel 8. nesil i5 işlemcili ve GTX 1050 ekran kartlı bir model öneririm.

Alıntıları Göster
    Hocam 4000'e kadar zorlayabiliriz bütçeyi ayrıca bunu alırsak çocuk okul okumaz oyundan kalkmaz

• expressimo kullanıcısına yanıt
    Hocam Msi GS63vr 7rf düşünüyorum cihaz çok güzel ve ince. Cooler boost trinity var ama çok ısınıyor diyorlar sizce almaya değer mi? 7.nesil i7 var 8.nesiller ısınıyor o konuda hemfikiriz ama 7.nesili bilmiyorum gerçi oynayacağım oyunlar fifa nba onun dışında yazılım için kullanacağım kafam çok karışık, olmaz derseniz dell g5 almayı düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada gs serisi kullanan arkdaşlar da cevap verirse çok iyi olur
  • qRiatuS kullanıcısına yanıt
    pl62 alın. Arada oyun da oynarsınız çocukla ama her oyuna yetmez o yüzden sürekli oynamaz.
  • Pierre Cantona kullanıcısına yanıt
    Fifa nba için ise gidip 13k ya gs63 vr almayın. O paraya monsterda efsane modeller var. Lenovo ve msida da keza öyle hatta ben olsam dell xps alırım.

Sağolun hocam programları sırtlayıp bilgisayarı yakmaya gideceğim . Ekonomik olarak uygun ve deneme görme şansım olduğu için yöneldim bir miktar bu cihaza testlerde tatmin edici sonuçlar alıp fps drop yemezse alırım ikinci el bilgisayar konusu cidden sıkıntılı bir durum ya 😂 bilemiyorsun satan neden satıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • immunoglobuling İ kullanıcısına yanıt
    Bir de macun yenileme mevzuları var ah ah bilsen... 6 ayda 1 veya ''senede biir gün :) '' Sizbeni dinleyin abra mabra almayın gidip tulpar alın o paraya cengaver bir pcdir.
  • hocam meraba. uzun zamandır gaming laptop almayı düşünüyordum bir süredir modellere bakıyorum. özellikle 4 5 yıl kafam rahat oyun oynayabileceğim bir model olsun istedim ve bütçem de en fazla 8-9k bandında. 1050 ve 1050ti lere uzun vadeli olmayacağı için bakmadım 1070 ve üzeri de 10k üzeri olduğu için 1060 lı bir laptop alacağım. aklımdaki model şu https://www.hepsiburada.com/msi-gp63-leopard-8re-235xtr-intel-core-i7-8750h-16gb-1tb-128gb-ssd-gtx1060-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000BFU2P eğer güzel bi indirime girerse almayı düşünüyorum.
    forumdaki mesajların çoğunu okudum 1050/1060 bandında genellikle msi ve lenovo önermişsiniz. benim aklıma takılan isehttps://www.hepsiburada.com/acer-predator-ph317-52-intel-core-i7-8750h-16gb-1tb-256gb-ssd-gtx1060-windows-10-home-17-3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nh-q3dey-002-p-HBV00000H1SEH oldu. açıkçası 17 inç laptop düşünmüyorum ve win10 olup olmaması mevzusuna da çok takılmıyorum sadece acerin ssd si 128 gb daha fazla. fiyatları şu an aynı sayılır. asıl kafama takılan ekran konusu. acerde 114 hz ips bi panel varken msi da 120 hz 3 ms tn bi ekran var. ekran konusunda msi tercihi yapmak hata olur mu ? iksini de çok araştırdım ama ekran konusunda hala kararsızım. msi ın ips olmaması biraz canımı sıkıyor ama bu çok kafaya takılacak bişey mi onu bilemedim. tercihi hangi laptoptan yapmak mantıklı olur sizce? eğer başka laptop önerileriniz varsa onu da almak isterim teşekkürler..

• Monster magazasina gidip msi after burner kurup bir pc de pubg oynamayi deneyin. 17.3 tulpar 1060li olan. 8ila 12bin arasi ne varsa kafaniza yatan. Msi tn panele ragmen ips e yakin. Cok da uzmez.dell 7567 bile tn panel ile iyi sayilirdi. Asus ve lenovo o konuda facia.Acer helios 300 isinan bir pc diger 1060lar gibi. Ama msi biraz daha iyi bu konuda. Incelemelerin yani sira isin ileri safasi da var ver msi orada 1 adim one cikan bir marka. Gaming pcler mefta oluyor cok rahat. Furmark prime 95 ve unigineven ile pesfilini cikarin. Aida 64 ile teste tabi tutun tüm güc modlarını deneyin teshir bulurasaniz hepsi icin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: expressimo

Monster magazasina gidip msi after burner kurup bir pc de pubg oynamayi deneyin. 17.3 tulpar 1060li olan. 8ila 12bin arasi ne varsa kafaniza yatan. Msi tn panele ragmen ips e yakin. Cok da uzmez.dell 7567 bile tn panel ile iyi sayilirdi. Asus ve lenovo o konuda facia.Acer helios 300 isinan bir pc diger 1060lar gibi. Ama msi biraz daha iyi bu konuda. Incelemelerin yani sira isin ileri safasi da var ver msi orada 1 adim one cikan bir marka. Gaming pcler mefta oluyor cok rahat. Furmark prime 95 ve unigineven ile pesfilini cikarin. Aida 64 ile teste tabi tutun tüm güc modlarını deneyin teshir bulurasaniz hepsi icin.
    bu kadar çabuk cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.ne yazıkki monster mağazına gitme şansım pek yok. gitsem bile performans testi yapacak ve bi sonuç çıkaracak kadar usta değilim bu konularda. youtube videolarını izlemekle yetiniyorum şimdilik:) msi alırsam pişman olmayacağim büyük ihtimalle. tulparı nerden önerdiniz onu merak ettim. msi ın önüne geçebilir mi ?

• Rica ederim Technopat ın incelemesini gördüm. Tulpar t7 v17 ye baktım da güzel ama maximum 3.6 ghz de çalışıyor bf1 gibi oyunlarda. Bf5 de 83c cpu hem de 1060 da gayet muazzam değerler isterse turbo vermesin uzun kullanımda msi dan iyi iş çıkaracak bence. Klavye de baya iyi duruyor. Muhtemelen bu yüzden millet bitirmiş stokları. Ekonomi kötü de 9000tl lik pc de stok nasıl biter biri bana açıklasa ya ... Takip de kalın bence bu pc sağlam.
  • https://www.vatanbilgisayar.com/msi-gl63-core-i7-8750h-2-2ghz-16gb-512gb-ssd- vatanda şöyle bir ürün var fiyat 9300 tl. Gp63 leopard sersinden bi farkı var mı bunun

• Rgb değil direk kırmızı klavye benim bildiğim fark.
    1050 ve ti versiyonları zaten aldı başını gidiyor o kadar para vermişken 1060 almak istiyorum ileriye dönük olması için hocam ondan dolayı hem 2-3 sene sonrasının teknolojisi 1050ti ekran kartını geçecek ve kart yetersiz kalacak
  • Pierre Cantona kullanıcısına yanıt
    Rtx bakın bence monsterda. Tabi oncesinde bir araştırın.

• Acer Predator PH317-52 Intel Core i7 8750H 16GB 1TB + 256GB SSD GTX1060 Windows 10 Home 17.3" FHD

https://www.hepsiburada.com/acer-predator-ph317-52-intel-core-i7-8750h-16gb-1tb-256gb-ssd-gtx1060-windows-10-home-17-3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nh-q3dey-002-p-HBV00000H1SEH?magaza=Hepsiburada

Alınır mı sizce ? Hiçbir yerde Türkçe inceleme vs göremedim bu laptop hakkında eğer forumda kullananlar veya aşina olanlar varsa kronik bir sorunu olup olmadığını söylerse memnun olurum özellikle ısı konusunda nasıl olduğunu merak ediyorum.

• LuxAeternaFB kullanıcısına yanıt
    Cpu ve gpu da pubg de 90 95c arası. F/p olarak iyi bir cihaz ama asla orjinal predator değil. Turboboost düşürüp kullanılabilir ama 90c gpu kabul edilemez bence umarı gpu da düşer o yöntem ile. Genel olarak kaliteli ama.
  • 
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.