Şimdi Ara

Gaming Laptop Satın Alma Rehberi/Bakım Ve Kullanım İncelikleri/Her Türlü Tavsiyeleri (111. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.731
Cevap
156
Favori
426.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    O paraya kaymak gibi. Gs serisinden eksigi yok sanirsam sonucta coolerboost 5 var. Ama testlere bakmak sart bakin ve oyle alin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lenovo y520 i7700hq gtx1060 nasıl bir cihaz alınır mı max/qnolan modeli sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi u_karasu -- 13 Şubat 2019; 1:51:38 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhabalar, forumunuzda yeniyim, beni 5 yıl idare edecek 7500-9000TL civarına bir oyun laptopu satın almak istiyorum. Hem oyun oynayacağım, hem de eğitim vereceğim. Performansı iyiyse, sorunsuz ise tasarımını önemsemeyebilirim. Konu 111 sayfayı bulmuş ve ben bir kısmını okuyabildim. Bir başkasının sormuş olduğu soruyu tekrarlıyorsam kusura bakmayın. Amacım seçimden önce gelecek bir sonraki indirimi yakalayıp, bugün 9-12k civarı olan sağlam bir makineyi bu aralıkta bir fiyata satın almak. Bazı modelleri araştırdım, bulduğum bilgiler aşağıdaki gibi. Bir de uzmana sorayım dedim, yardımcı olursanız sevinirim. Aşağıdaki bilgisayarlar arasından kararsız kaldım.
    https://www.vatanbilgisayar.com/msi-gf62-core-i7-8750h-2-2ghz-16gb-128gbssd-1tb-15-6-gtx1060-6gb-w10.html

Msi gf serisinden uzak durun demişsiniz. Bu yeni olduğu için bir değişiklik olur mu? Yabancı forumlarda genel olarak bu sevide msi modellerinde diğer markalara kıyasla bataryanın daha çabuk bittiğini okudum. Sizin yorumunuz nedir?
    https://www.vatanbilgisayar.com/asus-fx705gm-core-i7-8750h-2-2ghz-16gb-1tb-128gb-ssd-17-3-gtx1060-6gb-w10.html

Bu asus modeli hakkındaki düşünceniz nedir? Benim okuduğum kadarıyla hem 60hz, hem de 144hz olarak satılıyormuş. Vatanla konuştum, 144 dediler ama emin olamadım. Bilginiz var mı?

Bir de lenovo y530'larda batarya sorunu okudum, bazen şarj etmeme, bazen de şarjın %100 olmaması vb. gibi. Bu modele özgü kronik bir problem midir? Y530'u tavsiye ediyor musunuz? Bu sorun ve 17" değil diye kararsız kaldım en son indirimde satın almadım.

İstediğim bilgisayar minimum i7 8750, 16gb ram ve 17,3" olmalı. Ekran kartı konusunda 1060 düşünüyordum ancak burada i7 8.nesilde ısınma probleminden bahsedilince emin olamadım. 1050ti mi tercih etmeliyim? En son kullandığım laptop acer marka idi ve sıcaktan kendini yeniden başlatıp beni deli ediyordu. Bu kadar para vermişken ısınma, cızırtı, düşük kalite batarya veya görüntü sorunu yaşamak istemiyorum. Tavsiyelerinizi rica ediyorum, şimdiden teşekkürler.

• Deadmarine D kullanıcısına yanıt
    Msi bakın o paralara. Kaliteli pc almıs olursunuz ama Gf serisi degil. Gp gl serileri sadece.

• calculus07 kullanıcısına yanıt
    960m ile 1050m arası tahminim. Daha arastirmak lazim pek bir bilgi yok. Ama serin oldugunu biliyorum ryzen u serisi pclerin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expressimo -- 13 Şubat 2019; 12:12:10 >

• Acer'ın sıcaklık değerlerini araştırın, fazla ısınmıyorsa alınabilir. Bu fiyatlarda 1050ti ekran kartlı bilgisayar almanızı önermem. Eğer modelin tasarımı vs. hoşunuza gittiysehttps://www.amazon.com.tr/Lenovo-Legion-Intel%C2%AE-CoreTM-i5-8300H/dp/B07JC8FRCG bunu almanız daha mantıklı. Aralarında 2150tl gibi bir fark var ve kesinlikle değmez.
  • expressimo kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler ancak bahsettiğiniz GP ve GL serileri benim bahsettiğim özelliklerin altında kalıyor. Öneriniz örneğin aşağıdaki laptoplara 8gb ram eklemem midir?
    https://www.teknosa.com/msi-nb-gl73-8rd275tr-intel-core-i7-8750h-8gb-1tb-128gb-ssd-gtx1050ti-windows-10-home-173-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-125033902?gclid=EAIaIQobChMIuouzncq44AIVkIGyCh1Z3wcSEAQYASABEgLXOfD_BwE&gclsrc=aw.ds
    https://www.hepsiburada.com/msi-gp73-leopard-8rd-095xtr-intel-core-i7-8750h-8gb-1tb-128gb-ssd-gtx1050ti-freedos-17-3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-pm-HB00000BST94

Çoğu yerde GE ve GS serilerini görüyorum, onlar hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

• LouisVuitton kullanıcısına yanıt
    Hocam kdv indirimi ne zaman olacak bilgin varmı

Bunlar sözde kdv indiriminde şuan. Piyasadaki en uygun fiyat bugün için. Geçen hafta 7800 olan ürün hafta başı 8000 leri gördü bugün 7600 çok karmaşık durum. Bakalım benimde kafam karışık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LouisVuitton

Bunlar sözde kdv indiriminde şuan. Piyasadaki en uygun fiyat bugün için. Geçen hafta 7800 olan ürün hafta başı 8000 leri gördü bugün 7600 çok karmaşık durum. Bakalım benimde kafam karışık.
    ya şu üründen dün n11 de son bitane vardı 4949 tl ye 155 tl de çek vardı 4800 e geliyodu çakalın biri son ürünü almş delirdm sinirden yahttps://www.hepsiburada.com/asus-rog-fx504gd-58250-intel-core-i5-8300h-8gb-1tb-256gb-ssd-gtx1050-freedos-15-6-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000FMEGR

Acer nitro 5 alip turboboost kapatip da kullanabilirsiniz aslinda kalitesi iyi bir cihaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: expressimo

Acer nitro 5 alip turboboost kapatip da kullanabilirsiniz aslinda kalitesi iyi bir cihaz.
    Hocam nedense acere güvenemiyorum ya bi önyargı var

• expressimo kullanıcısına yanıt
    hocam i7 8.nesil + 1060 ekran kartı çok ısınma yapar mı (1050ti'ye göre) normal kullanım+oyun kullanımında? hiç incelemeler ve testlerine denk geldiniz mi acaba
  • rodrigo12 R kullanıcısına yanıt
    Modele göre degişir ama evet yapar. Üzgünüm 1060 soba gibi bir gpu.

Kullanici youmlarini iyi okumak sart. Ama acer dandik degil bu konuda guvenin bana. Eski acer bitelibyillar oldu. Helios 300 ün 1050 versiyonu. Helios un problemleri vardi ama bu bildigim kadariyla sadece turboyu maksimuma cok yakin kullandigi icin isinan bir model. Asus fx504 onerirdim onceden ama bir suru sorun yasayan birisi yazdi foruma bu yuzden dayimin bir lafi ile cevap verecegim : Iyinolur Allah'tan, kötü olur senden benden. 5000 e laptop önermek zor olmaya başladı. Tükürdüğümün kuru yüzünden. Msi pl62 veya mx150 li modellere bakın desem siz burun kivirirsiniz eminim. Isın içinden çikmak zor.

• quote:

Orijinalden alıntı: expressimo

Kullanici youmlarini iyi okumak sart. Ama acer dandik degil bu konuda guvenin bana. Eski acer bitelibyillar oldu. Helios 300 ün 1050 versiyonu. Helios un problemleri vardi ama bu bildigim kadariyla sadece turboyu maksimuma cok yakin kullandigi icin isinan bir model. Asus fx504 onerirdim onceden ama bir suru sorun yasayan birisi yazdi foruma bu yuzden dayimin bir lafi ile cevap verecegim : Iyinolur Allah'tan, kötü olur senden benden. 5000 e laptop önermek zor olmaya başladı. Tükürdüğümün kuru yüzünden. Msi pl62 veya mx150 li modellere bakın desem siz burun kivirirsiniz eminim. Isın içinden çikmak zor.
    Hocam şu mx150 yi göreümmü zaten buz gibi soğuyom direkt kpatıyom sayfayı ah işte monster tek özellkte ardığım ama kasa dansik napayım gittim iade ettim bugun abra a5 i

• Acer VN17 var bende tamda konu sahibi arkadaşımızın bahsettiği i5 4210H olanı var. Şuan 2.el olarak satıyorum profilden bakabiliyorsunuz zaten sanırım. Bu modellerde turbo boots olayını kapattığınız zaman ısınma problemi kalmıyor. Bir kaç arkadaş tasarımı beğenmiş kararsız kalmış kullanıcı yorumu olarak söylüyorum. Kasa kaliteli arkadaşlar korkmadan alabilirsiniz şimdi satılan işlemcilerde daha günceldir belki hiç problem kalmamıştır. Ben zaten temiz kullanırım fakat cihazla 3.yılımız olucak maşallah tık demedi. Hele ki predator serisi falan daha özeldir.
  • 
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.